Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μα πεινάει κάθε 2 ώρες!!!!!!!


Virginoula

Recommended Posts

Γεια σααααααςςςςςςς

Λοιπόν η γουρουνίτσα μου πάντα έτρωγε πολύ. τώρα είμαστε σχεδόν 7 μηνών και τρώμε την φρουτόκρεμά μας, το γαλατάκι μας και το φαρίν λακτέ μας. όταν το τρώει όλα μια χαρά, τελειώνει και φαίνεται ότι δε θέλει άλλο αλλά.... μετά από 2 ώρες χτυπιέται και κάνει και... πεινάει!!! ορμάει στο μπιμπερό τι να σας πω!!!!

το θεμα είναι ότι έχω ακούσει για άλλα μωρά που τρώνε άλλες τροφές σε αυτήν την ηλικία, τροφές που ο παιδίατρός μας δε μας έχει προτείνει ακόμα. Λέτε να χρειάζεται η μιρκή μου Κάρμεν αυτές τις τροφές ήδη;;; (σούπες, μακαρονάκια, κλπ;;;) ή απλώς είναι φυσιολογικό να πεινάει κάθε 2 ώρες;;;; ας σημειωθεί ότι δεν ξυπνάει το βράδυ για να φάει, κοιμάται σερί μέχρι το πρωί (φτου φτου φτου)

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εφοσων πειναει καθε 2 ωρες δωσε του να τρωει ποιο θεωρεις το προβλημα ????με την παιδιατρο το εχεις συζητησει????σου εχει πει πτι αν ζηταει στις 2 ωρες και αλλο φαγητο θα υπαρξει προβλημα???

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον φαση ειναι γιατι και μενα ο διοκος μου που ειναι συνομιλικος σημερα πιναει πολυ. Αν ειναι το πρωτο σου μην βαλεις τροφες αν δεν σου πει ο γιατρος

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είναι απλώς μια φάση, mmdad, θα δούμε τι κάνει και σήμερα. Γενικώς είμαι της άποψης να μην κάνω απολύτως τίποτα χωρίς να μου το πει ο παιδίατρος, κι έτσι θα κάνω. όπως λέει η Μαριρένα, ας τρώει! τι να της κάνω; καλοφάγοτη μου βγήκε :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...