Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΜΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ TINKERBELL


IRINI77

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΟΝ ΟΚΤΩΜΒΡΙΟ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ.

ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΝΕΡΕΙΔΟΥΛΑ TOY PETER PAN TINKERBELL ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ???????? ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΣΤΟΛΙΣΜΟ??????????

ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πολύ ωραία ιδέα!και πρωτότυπη!για το αν είναι εύκολος ο στολισμος δεν ξέρω..ίσως δυσκολευτείς μιας και δεν ψάχνεις για νεράιδες απλα αλλα για μία συγκεκριμένη..αξίζει όμως να το ψάξεις! :wink:

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωραία ιδεα!!! Θα σου έλεγα πρωτα να ψαξεις σε είδη για παρτυ όπως εδω:

http://www.birthdaydirect.com/advanced_search_result.php?search_in_description=1&keywords=tinkerbel&Submit=Find

 

Εχει πολυ ωραια πράγματα αυτο το site, μέχρι και είδη για τούρτες, και μπαλόνια πολύ ωραία και δεν είναι ακριβά. Δεν ξέρω αν στέλνουν στην ελλάδα αλλά θέλω να κάνω πάρτυ στον μικρό μου και θα προσπαθήσω να παραγγείλω και εγώ. Εγώ σκέφτομαι και πάρω τα μπαλόνια (με τον thomas για το γιο μου) και τα μικρά στικεράκια να τα κολλήσω σε κορδέλες και να τα κρεμάσω απο τα φωτιστικά που εχω στο σαλόνι μου. Εσύ θα μπορούσες να παραγγείλεις και κάτι πιο μεγάλο ή να πήγαινες σε κάποιο κατάστημα με την εικόνα της νεράιδας και να στην κάνουν μεγένθυση σε χαρτόνι (να βάλεις και γλίτερ στα φτερά!!!). Αν βρω τιποτε άλλο θα σου στείλω.

Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτό που είναι για διακόσμηση στο τραπέζι και είναι αρκετά μεγάλο:

http://www.birthdaydirect.com/disney-tinkerbell-fairies-centerpiece-p-12777.html

Εχει πολύ ωραία, ψάξε σε αυτό το site και δες τα όλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΙΔΕΕΣ.ΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ.ΦΙΛΑΚΙΑ :lol::lol::lol::lol::lol:

ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

αυτο το ηταν το θεμα οταν βαπτισα την μικρη μου, υπαρχουν απειρα αυτοκολλητα στο τζαμπο με την νεραιδουλα και στο ιντερνετ για να κανει προσκλησεις αν θες, υπαρχουν και κουκλακια για να διακοσμησεις τα τραπεζια, ειναι ενα πολυ εμπορικο θεμα οποτε θα βρεις οτι χρειαστεις υπαρχουν τα παντα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Irini,

νομιζω οτι εχω αυτο που ψαχνεις.Εχει εικονες που μπορεις να εκτυπωσεις απο το ιντερνετ και στην συνεχεια να τις μεγενθυνεις και να το κανεις καδρο για καβαλετο εξω απο την εκκλησια ή το κεντρο.

Εχει παρα πολλους ηρωες απο κομικ,τηλεοπτικα και παραμυθια.

Αποκλειεται να μην βρεις αυτο που θες.

Κοριτσια παρτε ιδεες:

http://www.paidika.gr

FWusp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΕΧΕΙ Ο ΤΣΑΛΔΑΡΗΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΡΜΟΥ. ΤΙΜΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΕΣ.

ζωη μου ειναι η κορη μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΣΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΝΧΟΝΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΟΛΙΣΜΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΙΩΝ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΣΑΝ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΟ??

ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γειά σας κορίτσια! Θα βαφτίσω το μπεμπόνι τον Ιούνιο και λέω να φτιάξω μόνη μου τα προσκλητήρια και να ζωγραφίσω την τινκερμπελ. μπορείτε να με βοηθήσετε στο κειμενάκι? Θέλω να εχει σχέση με τη χώρα του ποτέ, τις νεράιδες κλπ! Ξέρω οτι κάποιες έχετε πολύ ταλέντο...... xrysalis...; mercy....; :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια! Ήρθε η ώρα να περάσω κι εγώ από τα λημέρια της βάφτισης αλλά έχω μπλοκάρει!

Εμείς θα βαφτίσουμε την μικρή μας τον Μάιο. Θα ήθελα να έχω σαν θέμα ή νεράιδες γενικά ή tinkerbell. Από μία γρήγορη έρευνα στο internet είδα ότι δεν υπάρχουν ιδιαίτερα πράγματα όσον αφορά την tinkerbell για βάφτιση. όμως έχω προβληματιστεί με το εξής: Ας πούμε ότι κάνω νεράιδες..σκέφτηκα για μπομπονιέρες κουτάκια που να έχουν μέσα μαγνητάκια νεράιδες κοινές για όλους. Απ'την άλλη σκέφτηκα πως θα ήθελα να έχω κάτι διαφορετικό για τα παιδάκια αλλά τι θα είναι αυτό το διαφορετικό και πάνω απ'όλα τι θα δώσω στα αγοράκια χωρίς να ξεφύγω από το ''θέμα''? Να βρω κάτι άσχετο? Έχω μπλεχτεί, μπορείτε να με ξεμπερδέψετε λιγάκι??? :D

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

κουκλα η κορακλα :)

Μια λυση ειναι να βρεις κατι σε ξωτικο για τα παιδακι...ειναι συγγενες θεμα οι νεραιδες με τα ξωτικα!!

Επίσεις μπορεις να δωσεις στα παιδακια πραγματακια που απεικονιζουν ζωακια του δασους οπου ζουν οι νεραιδες....

γενικα παντρευοντε ευκολα οι νεραιδες με διαφορα θεματα!

επισης μπορεις την παιδικη μπομπονιερα να την κανεις ουδετερη...εγω ειχα κανει ας πουμε μαριονετες ξυλινες σε διαφορα χρωματα :)

Καλη προετιμασια σου ευχομαι :)

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα συμφωνήσω με τη ζουζουνίτσα μου , στο θέμα των ξωτικών.:D

Είναι τέλεια για τα αγοράκια και δένουν υπέροχα με τις νεράιδες!

 

Αν όμως αντί για νεράιδες, κάνεις την tinkerbell,

θα πρότεινα για τα αγοράκια να έχεις τον Πήτερ Παν! :wink:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν με τινκερμπελ και πητερ παν και μπομπο και βαφτιστικα σετ.........καπου τα χε παρει το ματι μου.......

 

 

Μαλιστα αν απευθυνθεις σε ορισμενους και το ζητησεις θα σε εξυπηρετησουν.... :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν με τινκερμπελ και πητερ παν και μπομπο και βαφτιστικα σετ.........καπου τα χε παρει το ματι μου.......

 

 

Μαλιστα αν απευθυνθεις σε ορισμενους και το ζητησεις θα σε εξυπηρετησουν.... :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

φιλεναδα δες αυτο την 5η φωτο απο την γκαλερι ...το εχω λατρεψει εντωμεταξυ στο συγκενριμενο μαγαζι μπορουν να σου προτεινουν και ναλογες μπομπο κτλ

http://maimou.gr/vaptish%20gallery%20girl%202008/index.htm

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να βαφτίσεις την κουκλίτσα σου...Εγώ πάλι που σκέφτομαι το ίδιο θέμα δηλ.νεράϊδες θα σου πρότεινα να μην επιλέξεις μια συγκεκριμένη, γιατί σε περιορίζει (κατά τη γνώμη μου)...Δες στο τοπικ Φωτο από τα βαφτίσια κάπου στη σελ.84 νομίζω η ΕΥΔΟΞΙΑ έδινε ένα νεραϊδάκι στα κοριτσάκια κ έναν πρίγκηπα στα αγοράκια...Προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ σαν ιδέα... :D

an1cCDg0g410030MDAwOGQ0fDAwMDU2NjlkYXxTZSBsYXRyZXlveW1lIGthcmRveWxhIG1hcyE.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν όμως αντί για νεράιδες, κάνεις την tinkerbell,

θα πρότεινα για τα αγοράκια να έχεις τον Πήτερ Παν! :wink:

Συμφωνώ!!! :D

237415p29rjbwavb.gif

 

Kι εγω το ιδιο :D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες! Αρχίζω να ξεμπλέκομαι σιγά σιγά!

Ρίτα έπαθα πλάκα με την λαμπαδα και το κουτί!!!! Μακάρι να έχει καλές τιμές το μαγαζί αυτό..θα το επισκεφτώ σύντομα!

lilouko τα είδα και εγώ αυτά που έκανε η ΕΥΔΟΞΙΑ πραγματικά υπέροχα. Έχω καταενθουσιαστεί με το προσκλητήριο ραβδάκι!!! Τα χέρια μου όμως δεν πιάνουν καθόλου..αχρηστίαση :lol: Το ραβδάκι όμως μου φάνηκε εύκολο και μπορεί να δοκιμάσω να το φτιάξω.

Λοιπόν σκέφτηκα και κάτι άλλο,(σε περίπτωση που δεν βρω έτοιμες σε καλή τιμή..) για μπουμπουνιέρες να πάρω κουτάκια και να κολλήσω απ'εξω αυτοκόλλητα tinkerbell και να βάλω μέσα...τι??? :lol: Πως σας φαίνεται? Σκέφτηκα ότι θα μπορούσα να βάλω κάποιο μαγνητάκι, μπρελόκ κτλ. Λέτε να φανεί χάλια το κουτάκι με τα αυτοκόλλητα? :?

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα που μου ήρθε τώρα είναι να εκτυπώσεις την tinkerbel πολλές φορές σε χαρτόνι χρώματος πχ. ροζ και να φτιάξεις με τη μισή σελίδα τα γνωστά χωνάκια για καραμελίτσες και γλυκάκια.

 

Αν πας στο μαγαζί αυτό πες μας τιμές γιατί μου άρεσαν κι εμένα πολύ αυτά που έχει. :D

aPiIp2.png AMd6p2.png
Link to comment
Share on other sites

vana μου τα χωνάκια φτιάχνονται με μισή σελίδα? Μισή Α4 ας πούμε?(άσχετη τελείως είμαι με τισ κατασκευες :oops: ).

Όσο για το μαγαζί, σίγουρα θα πάω και θα σου πω! :wink:

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...