Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΚΛΗΡΥΝΣΗ ΚΑΤΑ ΠΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

Καλησπερα σας.Θα ηθελα να ρωτησω αν καποια κοπελα γνωριζει αν επιτρεπεται να κανεις παιδακι ενω εχεις σκληρυνση κατα πλακας.Υπαρχει καμια κοπελα με την συγκεκριμενη παθηση? Διαγνωστηκα με σκληρυνση κατα πλακας πριν απο καποιους μηνες και θα ηθελα να μαθω αν καποια κοπελα απο εδω εχει κανει παιδακι και αν ολα πηγαν καλα.

Ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων.

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι, βεβαίως επιτρέπεται και μάλιστα συνήθως κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης υποχωρούν και τα όποια συμπτώματα :-)

 

Με το γιατρό σου το έχεις συζητήσει; Τι σου είπε; Όπως και να'χει, σου εύχομαι καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια κοπελα απο το φιλικο μας περιβαλλον

ξερω οτι εχει σκληρυνση αλλα γεννησε κανονικοτατα

πριν τεσσερις μηνες χωρισ κανενα προβλημα με φυσιολογικο

τοκετο. Σου ευχομαι οτι καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Θα ηθελα να ρωτησω αν καποια κοπελα γνωριζει αν επιτρεπεται να κανεις παιδακι ενω εχεις σκληρυνση κατα πλακας.Υπαρχει καμια κοπελα με την συγκεκριμενη παθηση? Διαγνωστηκα με σκληρυνση κατα πλακας πριν απο καποιους μηνες και θα ηθελα να μαθω αν καποια κοπελα απο εδω εχει κανει παιδακι και αν ολα πηγαν καλα.

Ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων.

 

 

φυσικα και επιτρεπεται και θα σε βοηθησει κι'ολας με την παθηση το ξερω καλα γιατι εχω συγγενη που εχει σκληρυνση εδω και 22 χρονια και εκανε 2 παιδια.

Σου ευχομαι με το καλο να κανεις οχι ενα αλλα πολλα παιδακια;););)

Τα τρία θεμέλια της ζωής είναι:

να έχεις κάτι να κάνεις, κάτι να αγαπάς, και κάτι να ελπίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Θα ηθελα να ρωτησω αν καποια κοπελα γνωριζει αν επιτρεπεται να κανεις παιδακι ενω εχεις σκληρυνση κατα πλακας.Υπαρχει καμια κοπελα με την συγκεκριμενη παθηση? Διαγνωστηκα με σκληρυνση κατα πλακας πριν απο καποιους μηνες και θα ηθελα να μαθω αν καποια κοπελα απο εδω εχει κανει παιδακι και αν ολα πηγαν καλα.

Ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων.

Επιτρέπεται και παραεπιτρέπεται...πολλοί γιατί κιόλας θεωρούν ότι η εγκυμοσύνη καθιστά στάσιμη την σκληρυνση!Γέννησε μια ξαδελφη μου και πήγαν όλα μια χαρά.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο πλέον έξιδικευμένος για να σου πει αν επιτρέπεται είναι ο γιατρός σου...

 

ισχύει γενικά ότι ενώ ο κύνδινος υποτροπών της νόσου μειώνεται κατά την κύηση αυξάνεται στη λοχεία...

 

ρίξε εδώ μια ματιά:

http://www.iasophysio.gr/content/view/222/143/lang,greek/

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα κορίτσια, να το συζητήσεις με τον γιατρό σου.

 

Πάντως, ξέρω κοπέλα με την ίδια πάθηση που γέννησε κανονικά, το αγοράκι της είναι 3 ετών και όντως η πάθηση ήταν στάσιμη κατά την εγκυμοσύνη.

 

Α !!! Και την σύζυγο συναδέλφου με 3 παιδιά !!!! Χτύπαγε ένα κάθε χρόνο σχεδόν !!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.Και εγω εχω ακουσει πωσ μιοα εγκυμοσυνη βοηθαει απλα ηθελα να μαθω και την δικη σας γνωμη.Ο γιατρος μου που τον ρωτησα μου ειπε οτι θα μου το προτεινε και εκεινος... γιατι "κανει καλο" οπωσ μου ειπε χαμογελωντας...

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...