Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Rainbow Camp Anatolia College


Recommended Posts

Κορίτσια γειά σας. Έχει στείλει κάποια το παιδί της στο Rainbow Camp του Ανατόλια? Είναι ημερήσια καλοκαιρινή κατασκήνωση διάρκειας 10 ημερών. Δευτέρα με Παρασκευή για 2 βδομάδες έως τις 3 το μεσημέρι. Κάνουν δραστηριότητες στα αγγλικά. Με ενδιαφέρει να στείλω τις κόρες μου που τελειώσαν την πέμπτη. Βέβαια είναι ακριβούτσικη (330 και 60 το σχολικό το κάθε παιδί) αλλά αν αξίζει τον κόπο και τα παιδιά κάνουν καλούτσικη εξάσκηση στα αγγλικά θα το σκεφτώ. Καλά μη φανταστείτε ότι ξέρουν και πολλά αγγλικά...

Περιμένω νέα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γειά σας. Έχει στείλει κάποια το παιδί της στο Rainbow Camp του Ανατόλια? Είναι ημερήσια καλοκαιρινή κατασκήνωση διάρκειας 10 ημερών. Δευτέρα με Παρασκευή για 2 βδομάδες έως τις 3 το μεσημέρι. Κάνουν δραστηριότητες στα αγγλικά. Με ενδιαφέρει να στείλω τις κόρες μου που τελειώσαν την πέμπτη. Βέβαια είναι ακριβούτσικη (330 και 60 το σχολικό το κάθε παιδί) αλλά αν αξίζει τον κόπο και τα παιδιά κάνουν καλούτσικη εξάσκηση στα αγγλικά θα το σκεφτώ. Καλά μη φανταστείτε ότι ξέρουν και πολλά αγγλικά...

Περιμένω νέα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Είχα πάει για 3 καλοκαίρια προ αμνημονεύτων χρόνων βέβαια...

 

Είχα περάσει πολύ ωραία.

 

Κάναμε από γιόγκα, μέχρι "κανονικό" μάθημα σε τάξη, υπολογιστές (τότε πρωτόγνωρο πράγμα), αθλητισμό, θέατρο (ανεβάσαμε και παράσταση στο τέλος της περιόδου), βγάλαμε την εφημερίδα μας και πολλά άλλα

 

Και όλα στα Αγγλικά! Κανένας δεν μας νιλούσε Ελληνικά, οπότε ήθελα δεν ήθελα έπρεπε να χρησιμοποιήσω Αγγλικά. Το επίπεδο μου βελτιώθηκε πάρα πολύ, και ας ήταν μόνο για 10 μέρες τη χρονιά το camp!

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει για 3 καλοκαίρια προ αμνημονεύτων χρόνων βέβαια...

 

Είχα περάσει πολύ ωραία.

 

Κάναμε από γιόγκα, μέχρι "κανονικό" μάθημα σε τάξη, υπολογιστές (τότε πρωτόγνωρο πράγμα), αθλητισμό, θέατρο (ανεβάσαμε και παράσταση στο τέλος της περιόδου), βγάλαμε την εφημερίδα μας και πολλά άλλα

 

Και όλα στα Αγγλικά! Κανένας δεν μας νιλούσε Ελληνικά, οπότε ήθελα δεν ήθελα έπρεπε να χρησιμοποιήσω Αγγλικά. Το επίπεδο μου βελτιώθηκε πάρα πολύ, και ας ήταν μόνο για 10 μέρες τη χρονιά το camp!

 

Emmaki σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θυμάσαι τι ηλικία είχες όταν πήγες και σε τι επίπεδο αγγλικών ήσουν? Το λέω με την έννοια ότι μήπως πρέπει να ξέρεις αρκετά αγγλικά για να μπορέσεις να ωφεληθείς από την εξάσκηση. Οι κόρες κάτι ψιλοξέρουν (τρία χρόνια στο σχολείο 4 φορές την εβδομάδα) αλλά μην φανταστείς... Επίσης υποθέτω ότι ακόμα και το μάθημα είναι ευχάριστο και όχι τύπου έχω διάβασμα κτλ. Και πάλι σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινα σε όλο το γυμνάσιο, από πρώτη μέχρι τρίτη (τα καλοκαίρια, εννοείται).

 

Αγγλικ΄εγώ ήξερα σχετικά καλά καθώς στη Β γυμνασίου είχα πάρει το lower, αλλά ήμουν η πιο προχωρημένη στο τμήμα μου (πήγαιναν ηλικιακά τα τμήματα και όχι με βάση τη γνώση). Οι περισσότεροι ήξεραν τα βασικά και μέχρι το τέλος του camp είχαν βελτιωθεί πάρα πολύ, γιατί αναγκαστικά όλοι μιλούσαμε αγγλικά.

 

Εννοείται ότι στο σπίτι δεν υπήρχε δουλειά, άντε μόνο να βρούμε καμιά φωτογραφία για την εφημερίδα μας ή να μάθουμε το ρόλο μας για το θεατρικό..... Όλα γινόταν εκεί.

 

Εγώ ήμουν πολύ ευχαριστημένη και τότε καθώς περνούσα καλά και γνώρισα πολύ κόσμο (δεν είμαι από Θεσσαλονίκη) με τους οποίους έχω ακόμα επαφές. Αλλά και τώρα που το ξανασκέφτομαι ήταν ένα καλά οργανωμένο πρόγραμμα, με παιδαγωγικές αρχές και αρκετά αυστηρό (π.χ. όταν μιλούσα ελληνικά την "δασκάλα" μου έλεγε ότι δεν καταλάβαινε και έπρεπε να βάλω τον απαυτό μου κάτω και να μιλήσω Αγγλικά, έστω και με 1000 λάθη!!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...