Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

προγραμματισμενη καισαρικη στο ελενα


teddy-tedi

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!

θα ηθελα να με βοηθεισετε,θα γεννησω 10/2 με καισαρικη στο ελενα,ο γιατρος μου ειπε να μην φαω τιποτα μετα της 12 το προηγουμενο βραδυ και το πρωι να παω στο νοσοκομειο,αλλα δεν μου ειπε ωρα και γενικα ειχε πολυ δουλεια και μου τα ειπε γρηγορα και δεν πολυκαταλαβα:oops::oops::oops:

!!να παω το πρωι με ενα χαρτι που μου εδωσε στα εκτακτα και να μου βγαλουν εισητηριο και να το παω στην προισταμενη να μου κανει εισαγωγη,καπως ετσι.:oops:

 

οποια απο εσας εχει γενησει προσφατα στο ελενα με προγραματισμενη καισαρικη,μπορει να με διαφωτησει για τη διαδικασια??

σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!

φιλουμπες!!!!!!!!!!!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και γιατι δεν κανεις ενα τηλεφωνημα στον γιατρο σου να τον ρωτησεις ολες τις λεπτομεριες;;;

Γιατι μπορει να εχουν προγραμματιστει και αλλες για εκεινη τημερα και να μην ειναι απαραιτητο να εισαι εκει απο τις 6 το πρωι

 

Με το καλο το μωρακι σου

4

Link to comment
Share on other sites

8 το πρωι ειδα οτι με σημειωσε!αλλα το κινητο δεν το εχω παντα τον βλεπω στο νοσοκομειο και αν μου τυχει κατι με ειχε ενημερωση να παω στο νοσοκομειο στα εκτακτα και να τους ζητησω να τον καλεσουν!!

 

ευχαριστω πολυ και εσενα να σου ζησουν τα παιδακια σου υγεια πανω απο ολα!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

θα ηθελα να με βοηθεισετε,θα γεννησω 10/2 με καισαρικη στο ελενα,ο γιατρος μου ειπε να μην φαω τιποτα μετα της 12 το προηγουμενο βραδυ και το πρωι να παω στο νοσοκομειο,αλλα δεν μου ειπε ωρα και γενικα ειχε πολυ δουλεια και μου τα ειπε γρηγορα και δεν πολυκαταλαβα:oops::oops::oops:

!!να παω το πρωι με ενα χαρτι που μου εδωσε στα εκτακτα και να μου βγαλουν εισητηριο και να το παω στην προισταμενη να μου κανει εισαγωγη,καπως ετσι.:oops:

 

οποια απο εσας εχει γενησει προσφατα στο ελενα με προγραματισμενη καισαρικη,μπορει να με διαφωτησει για τη διαδικασια??

σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!

φιλουμπες!!!!!!!!!!!!!

 

Κουκλα μου με το καλο. Λοιπον καλο είναι να πας οκτω παρα εκει που κανουν τις παραλαβες των επιτοκων με τον αντρα σου. Μαζι σου να εχει και ολο το ιστορικο των εξετασεων της εγκυμοσυνης σου. Οταν φτασεις εκει να θα παει ο αντρας σου στη ουρα για να βγαλει εισητηριο ( να εχει μαζι ταυτοτητα και βιβλιαρια υγειας) και εκει θα τον ρωτησουν επισης τι δωματιο θελεις. εσενα θα σε παραλαβουν οι νοσοκομες, θα σου παρουν πιεση, θα κανουν εξεταση αιματος, ξυρισμα (το γλιτωσα γιατι εκανα μονη μου) κλισμα και θα περιμενεις λιγο. Εκει που θα είσαι θα εχει επαφη με το συζυγο αφου θα μπορεις να βγαινεις μεχρι παραεξω (αν δε ντρεπεσε γιατι η ρομπα είναι υψηλης ραπτικης, εγω παντως πηγα στον αντρα μου και γελαγα) τα πραγματα σου θα στα εχουν βαλει σε μια μαυρη σακουλα που θα τη δωσουν και αυτην στον αντρα σου. Αφου θα εχουν συνενοηθει με το γιατρο θα σε ανεβασουν χειρουργια και στη πορτα του χειρουργιου θα αποχερετησεις συζυγο και τυχων συγγενεις. Θα σου βαλουν καθετηρα και θα περιμενεις μεχρι να ερθει η σειρα σου. Μετα τη γεννα, περιμενουν να ξυπνησεις, σε πανε στο προθαλαμο που θα δεις τους δικους σου, οι οποιοι εχουν δει ηδη το μωρακι. Το μωρακι θα το δεις οταν θα είσαι πιο ξυπνια και σε θεση να το παρεις αγκαλιτσα. Ανανηψη κανα 2ωρο και μετα δωματιο, σε κανα τεταρτο σου φερνουν και το μωρακι. Παντως δε νομιζω να γεννησεις μετα τις 10,30-11. Και εμενα ο γιατρος μου δεν μου είχε πει στανταρ ωρα, τον πιεσα λιγο και του λεω, μπορει να παει και μια-δυο το μεσημερι και μου είπε αποκλειεται. Μονο αν υπαρξει κατι εκτακτο. Οσο για το φαγητο εγω τη προηγουμενη εφαγα σουβλακια (γιατι ηξερα οτι θα κανω καιρο να φαω παλι) αλλά ηταν πριν τις 12 το βραδυ. Αληθεια ποιος είναι ο γιατρος σου? Ελπιζω να σε κατατοπισα. Οτι αλλη αποροια είμαι εδω.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Κουκλα μου με το καλο. Λοιπον καλο είναι να πας οκτω παρα εκει που κανουν τις παραλαβες των επιτοκων με τον αντρα σου. Μαζι σου να εχει και ολο το ιστορικο των εξετασεων της εγκυμοσυνης σου. Οταν φτασεις εκει να θα παει ο αντρας σου στη ουρα για να βγαλει εισητηριο ( να εχει μαζι ταυτοτητα και βιβλιαρια υγειας) και εκει θα τον ρωτησουν επισης τι δωματιο θελεις. εσενα θα σε παραλαβουν οι νοσοκομες, θα σου παρουν πιεση, θα κανουν εξεταση αιματος, ξυρισμα (το γλιτωσα γιατι εκανα μονη μου) κλισμα και θα περιμενεις λιγο. Εκει που θα είσαι θα εχει επαφη με το συζυγο αφου θα μπορεις να βγαινεις μεχρι παραεξω (αν δε ντρεπεσε γιατι η ρομπα είναι υψηλης ραπτικης, εγω παντως πηγα στον αντρα μου και γελαγα) τα πραγματα σου θα στα εχουν βαλει σε μια μαυρη σακουλα που θα τη δωσουν και αυτην στον αντρα σου. Αφου θα εχουν συνενοηθει με το γιατρο θα σε ανεβασουν χειρουργια και στη πορτα του χειρουργιου θα αποχερετησεις συζυγο και τυχων συγγενεις. Θα σου βαλουν καθετηρα και θα περιμενεις μεχρι να ερθει η σειρα σου. Μετα τη γεννα, περιμενουν να ξυπνησεις, σε πανε στο προθαλαμο που θα δεις τους δικους σου, οι οποιοι εχουν δει ηδη το μωρακι. Το μωρακι θα το δεις οταν θα είσαι πιο ξυπνια και σε θεση να το παρεις αγκαλιτσα.

Αυτά ισχύουν μόνο για ολική νάρκωση γιατί εγώ που γέννησα με καισαρική και επισκληρίδιο κατευθείαν μου έδωσαν την μικρή αγκαλίτσα και ακόμα στην μνήμη μου φέρνω τα δαχτυλάκια της και συγκινούμαι:cry:είμαι και λίγο κλαψιάρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα,

Εγώ την έζησα την διαδικασία, ακριβώς όπως την περιέγραψε η foulina. Και όντως έκανα ολική νάρκωση και όχι επισκληρίδιο. Τουλάχιστον πριν 5 και 2 χρόνια που γέννησα τα παιδιά μου, ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι καλύτερα ολική παράεπισκληρίδιο. Η τέλος πάντων θα το αποφάσιζε ο αναισθησιολόγος εκείνη την ώρα. ΚΑι ευτυχώς είχα πολύ καλή ανάνηψη.

Με το καλό το μωράκι σου teddy-tedi.

Αλήθεια ποιόν γιατρό έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Οντως αυτο με τη επισκληριδιο εν μερη ισχυει. Εγω βεβαι την εκανα καθ επιλογην αν και με μιση καρδι και του ζητησα να αποφασισω τελευταια στιγμη. Το πρωτο παιδακι και εγω με επισκληριδιο το γεννησα στο αττικο αλλά επειδη οτν με εραβαν τελειωνε η αναισθησια καταλαβαινεις. Ε στο δευτερο θυμωμουν αυτο και με επιανε πανικος. Οποτε επελεξα ολικη. βεβαια αν λαβω υποψιν οτι οι αρκετες κοπελες στο ελενας για επισκληριδιο πηγαιναν και με ολικη κατελιξαν μαλλον ισχυει. Απο δικη μου εμπειρια θα σου πω παντων οτι πιο γρηγορα μπορεσα να ανταπεξελθω στο μωρο με την ολικη παρα με την επισκληριδιο. Στη επισκληριδιο κρατησα τη μαμα μου 3 μερες μαζι μου ενω με την ολικη σηκωθηκα σχεδον αμεσως και την εδιωξα απο το πρωτο βραδυ. Βεβαια ακομα με ενοχλει που είδαν πρωτα το μωρο μου ο αντρας μου και οι δικοι μου και μετα εγω. Και παλι εδω είμαστε για καθε αποροια.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και εμένα αυτό με πείραξε, ότι δεν είδα τα παιδάκια μου πρώτη. Ειδικά τον μικρό μου που τον κράτησαν 1 ημέρα στην εντατική για παρακολούθηση, το έχω μεγάλο βάρος. Πάντως και από τις 2 καισαρικές σηκώθηκα αμέσως, ειδικά για να πάω στην εντατική να δω το μωρό μου. Αφού μου έλεγα ο γιατρός μου να κάτσω μην τους σωριαστώ. Είχα εγώ μυαλό για αυτό όμως???

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ ολες!!ειστε φοβερες!!!

ο γιατρος μου ειναι ο αλεξατος και θα κανω ολικη γιατι δεν θελει επισκληριδιο!!

να σας ρωτησω και κατι αλλο...δεν ειμαι παντρεμενη με τον καλο μου θα υπηρξη προβλημα με τα χαρτια το εισητηριο κτλ???

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ ολες!!ειστε φοβερες!!!

ο γιατρος μου ειναι ο αλεξατος και θα κανω ολικη γιατι δεν θελει επισκληριδιο!!

να σας ρωτησω και κατι αλλο...δεν ειμαι παντρεμενη με τον καλο μου θα υπηρξη προβλημα με τα χαρτια το εισητηριο κτλ???

 

κι εγω γεννησα στο ελενα και δεν ημουν παντρεμενη...κανενα προβλημα δεν θα εχεις με τα χαρτια,το μονο που αλλαζει ειναι οτι στο βραχιολακι του παιδιου θα γραψουν το δικο σου επιθετο!!!

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όντως, αυτό νομίζω ότι είναι η μόνη διαφορά.

Πάντως όπως είπα και ο δικός μου ήταν αντίθετος με την επισκληρίδιο. Ποιός ξέρει?

Και μην αγχώνεσαι για γραφειοκρατικά, το παιδάκι σου να είναι καλά και με το καλό να το δεχτείς!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ!!αλλα να σκεφτομαι μπαινω τεταρτη στανταρ χριαζομαι 3 μερες οποτε παει παρασκευη....και μετα ακολουθει 3ημερο μαζι με την καθαρα δευτερα..οπωτε παμε για τριτη!!το φανταζεσαι 7 μερες στο νοσοκομειο??μακαρι να ειμαστε καλα να βγουμε παρασκευη να το γλιτωσω!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Εάν μπεις Τετάρτη, θα βγεις Κυριακή. Μπορεί να γίνει αυτό, απλά θα πρέπει κάποιος να ξαναπεράσει σε εργάσιμη μέρα και ώρα για τα χαρτιά. Μην ανησυχείς για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

αλλα η ληξιαρχικη πραξη πως την περνω??

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Teddy με το καλό το μωράκι σου! Γέννησα με καισαρική στο Ελενα τον περασμένο Μάιο και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Η foulina στα ειπε πολυ καλά, έτσι ακριβώς είναι. Το μόνο που θα σου πρότεινα είναι να πάρεις μονόκλινο δωμάτιο γιατί έχουν ανακαινισθεί πρόσφατα και είναι βασιλικά!!!.Οσο για το κόστος έμεινα μια εβδομάδα γιατι η μικρή είχε υκτερο και πληρώσαμε γυρω στα 800 ευρώ. Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπητή Teddy με το καλό το μωράκι σου! Γέννησα με καισαρική στο Ελενα τον περασμένο Μάιο και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Η foulina στα ειπε πολυ καλά, έτσι ακριβώς είναι. Το μόνο που θα σου πρότεινα είναι να πάρεις μονόκλινο δωμάτιο γιατί έχουν ανακαινισθεί πρόσφατα και είναι βασιλικά!!!.Οσο για το κόστος έμεινα μια εβδομάδα γιατι η μικρή είχε υκτερο και πληρώσαμε γυρω στα 800 ευρώ. Με το καλό!

γιωτα-2009 η τιμη ειναι για λουξ μονοκληνο η απλο μονοκληνο??με ικα η χωρις??

σε ευχαριστω πολυ!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

γιωτα-2009 η τιμη ειναι για λουξ μονοκληνο η απλο μονοκληνο??με ικα η χωρις??

σε ευχαριστω πολυ!!

 

Το λουξ μονοκλινο, και εγω αν σε παιρνει οικονομικα θα στο συνιστουσα ανεπιφυλακτα, είναι με ΙΚΑ γυρω στα 500 ευρω αν μεινεις κανονικα τις 4 μερες τις καισαρικης. Και για να σε προιδεασω λιγο είναι μονοκλινα μεγαλα δωματια, με πλασμα τιβι, κομοδινο με ψυγειακι, πολυθρονα δερματινη που ξαπλωνει για να κοιμηθει ο συνοδος σου, πεντακαθαρο μπανιο, χαρουμενα πορτοκαλι χρωματα στις κουρτινες ευγενικοτατες νοσιλευτριες, καθαριστριες που περνουν 2-3 φορες την ημερα. Εμενα δε μου εκανε καρδια να φυγω. Πληρωσα 470 ευρω για 4 ημερες, και εκανα ολα τα τηλεφωνηματα (σταθερα) απο το δωματιο μου. Το μοννο εξτρα ηταν η τιβι που πληρωσα καμια 60αρια ευρω. Αξιζει τουλαχιστον στη περιπτωση μου γιατι ετσι μονη που ειμουν,καταφερα να διαβασω ενα βιβλιο 400σελ. εκανα βολτες στους διαδρομους και για ξεκουραση ουτε να το συζητας. Τρελη υπερενταση.Ηυπναγα 5,30 το πρωι πλενομουν βαφομουν και πλακωνα τις ενημερωτικες. Αν δεν ειχα και τη τηλεοραση θα είχα σαλταρει. Ο γιατρος ποσα σου ζητησε αν θες βεβαια να μου πεις.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

foulina μου καλημερα,ο γιατρος δεν μου ζητησε τιποτα..τον ειχε η φιλη μου και την ρωτησα τι να του δωσω και μου ειπε 200 ευρω ειναι μια χαρα!!με τον αλεξατο δεν τιθετε θεμα χρηματικο δεν ειναι τετοιος!!εκει που θα δωσω ειναι στον αναισθησιολογο!!τωρα να πω την αληθεια μολις μετακομοισα και οικονομικα ειμαι καπως!!αλλα θα δουμε εστω μονοκλινο...εχει πολλες τσιγγανες και η αληθεια ειναι οτι δεν μου αρεσει ιδιαιτερα η ιδεα να μεινω με μια απο αυτες και να ερχετε το σοι της ολο!!!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπη μου σκεψου το καλα. Απο τη στιγμη που γλιτωνεις χρηματα (εμενα στο ελενας ο γιατρος πηρα 1300) καλο ειναι να προσφερεις σε εσενα το μωρο και τον συντροφο σου αξιοπρεπη διαμονη. Ειναι σημαντικο τις πρωτες μερες με το μωρο να νιωθεις καλα και πιστεψε με αν σου τυχει να μεινει με τσιγγανα....ας τα. Ασε που αν εχεις ικα θα παρεις 900 ως βοηθημα για τον τοκετο και απο εκει και περα αν δουλευες θα παρεις και τα επιδοματα λοχειας. Οτι καλυτερο σου ευχομαι κουκλα μου.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

το επιδομα τοκετου το πηρα!!μετα που θα γεννησω θα παρω και το λοχειας!!αλλα μιας και ειμαι εποχιακος υπαλληλος δουλευω μονο καλοκαιρι!!παλι καλα που υπαρχει το ταμειο ανεργειας!!και ο καλος μου μονοκλεινο θελει!!θα δουμε γιατι να πω την αληθεια μονη θελω να ειμαι!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το θυμήθηκα, ο δικός μου γιατρός μου είχε προτείνει να μπώ από την προηγούμενη ημέρα για να παίρνω σειρά για τα μονόκλινα. Γιατί φυσικά δεν έχει με το που μπαίνεις διαθεσιμότητα. Αυτό βέβαια πριν ανοίξει η πτέρυγα με τα λουξ. Ίσως τώρα να έχουν περισσότερα δωμάτια και να μην χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου ειπε τιποτα!!τεσπα θα δουμε!!αχ βρε κοριτσια απο τη μια φοβαμαι και απο την αλλη ανυπομονω!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Καλε κοριτσακι μη φοβασε, τιποτα δε θα είναι. Κοιτα να ευχαρηστιθεις οσο γινετε περισσοτερο τις τελευταιες μερες της εγκυμοσυνης σου, γιατι δε γυριζουν πισω. Σαν τη πρωτη εγκυμοσυνη καμια....

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι ακριβώς!!!!! Αχ τώρα τί με κάνατε και θυμήθηκα..... Την ζω ξανά αυτή την ανυπομονησία, και ας την πέρασα και 2 φορές!

Μην φοβάσαι γλυκιά μου, καλά στο λέει η foulina, όλα θα πάνε μια χαρά!!

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως προσπαθω αλλα με τη μετακομοιση εχω κουραστει παρα πολυ..εχασα και 2 κιλακια!!!προσπαθω να οργανοθω πριν ερθει το μωρακι μου αλλα απεκτησα ενα φοβερο πονο στη μεση!!η π.η.τ ειναι 18/2 οπως καταλαβενεις με καισαρικη η χωρις μετραω αντιστροφα πια!!ειμαι και γεννηκα πολυ αγχωδης τυπος!!!7 μερες ακομη εχω να χαρω την εγκυμοσυνη μετα θα χαρω την κορη μου!!!δικιο εχεις!!

ειληκρινα κοριτσια σας ευχαριστω για τις συμβουλες για την υποστηριξη και που μου λυνετε τισ αποριες!!σας ευχαριστω!!και σας ευχομαι ολα τα καλα απο τα βαθυ της ψυχης μου!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...