Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καρότσια KIDDO


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχουμε ξεκινήσει και ψάχνουμε για καροτσάκια 3σε1.

Είχαμε καταλήξει στα PegPerego όταν σε ένα κατάστημα είδαμε τα Kiddo.

Πρόκειται για καρότσια που κατασκευάζονται στην Ιταλία από την ίδια μητρική εταιρία που φτιάχνει και τα Perego. Τα καρότσια φαίνονται όντως ολόιδια σε σκελετό, βάρος, μηχανισμό ανοίγματος/κλεισίματος, ρόδες κτλ. Η μόνη διαφορά που βλέπουμε είναι στην ποιότητα των υφασμάτων και στην τιμή!!!

Τα αντίστοιχα μοντέλα Kiddo έχουν περίπου 200€ λιγότερα από τα Perego.

 

Τί λετε λοιπόν. Να τα εμπιστευτούμε? Υπάρχει καποιος που έχει άποψη για τα καροτσάκια Kiddo?

 

Περιμένω με αγωνία τις απόψεις σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Ειδα ενα kiddo πιστο αντιγραφο του peg-perego pliko p3 μονο οπως λες και εσυ η ποιοτητα του υφασματος εχει διαφορα αλλα και καποια αλλα τεχνικα σημεια π. χ. καποια κουμπωματα των εξαρτηματων(πορτ-μπεμπε).350Ε οταν ρωτησα πως εχει τοση μεγαλη διαφορα η απαντηση ηταν αναμενομενη. . . . . Κ Ι Ν Α!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειδα ενα kiddo πιστο αντιγραφο του peg-perego pliko p3 μονο οπως λες και εσυ η ποιοτητα του υφασματος εχει διαφορα αλλα και καποια αλλα τεχνικα σημεια π. χ. καποια κουμπωματα των εξαρτηματων(πορτ-μπεμπε).350Ε οταν ρωτησα πως εχει τοση μεγαλη διαφορα η απαντηση ηταν αναμενομενη. . . . . Κ Ι Ν Α!!!

Ακριβώς όπως τα λες είναι. Τελικά και εγώ ενώ στην αρχή δελεάστηκα πολύ από την τιμή κατέληξα να πάρω το peg perego...την σίγουρη επιλογή!!!

Τώρα περιμένω τον μπομπιράκο μου που μέσα στο μήνα θα κάνει την εμφάνισή του!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ πάλι παιδιά που το αγόρασα το KIDDO "Smart" και έχω πιο ολοκληρωμένη εικόνα από εσάς, μιας και το χρησιμοποιώ εδώ και 3 μήνες, θα διαφωνήσω με τις όποιες ενστάσεις σας, μιας και είμαι ενθουσιασμένη με το προιόν, τόσο από θέμα λειτουργικότητας, όσο και από θέμα συμπεριφοράς στο δρόμο, άνεσης (πολύ πλούσια και αναπαυτικά υφάσματα), καθώς και από την κομψότητά του.

Όσον αφορά τη τιμή του, το αγόρασα 300 ευρώ (ούτε καν 350 που δελέασε εσάς) και θεωρώ ότι είναι μακράν το πιο "value for money" προιόν που έχω αγοράσει για το μωράκι μου, μιας και προσφέρει για 2 φορές παραπάνω τα χρήματα που δαπανήθηκαν για την αγορά του!

Αντίθετα, κάποια άλλα προιόντα άλλων εταιριών (υποτίθεται πιο επώνυμων), για τα οποία δαπάνησα πολύ υψηλά ποσά, δε δικαίωσαν ποτέ τις προσδοκίες μου ως καταναλώτρια και αποδείχτηκαν πολύ κατώτερα των τιμών και των ονομάτων τους.

Είναι πολλές οι περιπτώσεις που εμείς οι γυναίκες πληρώνουμε κάποια προιόντα πολύ ακριβά (και χωρίς λόγο), μόνο και μόνο για το όνομα (βλέπε τσάντες και λοιπά) και στην ουσία η διαφορά τιμής δεν έγκειται τόσο στη προέλευση, όσο στην αισχροκέρδια κάποιων εταιριών και στην στρατηγική τους στο θέμα των τιμών. Δηλαδή το κόστος μιας τσάντας Louis Vuitton που σου τη πουλάνε 4.000 ευρώ, τι διαφορά έχει με το κόστος μιας τσάντας Guess που την αγοράζεις στα 400 ευρώ? Φαντάζομαι ελάχιστη διαφορά. Το γιατί όμως στη λιανική τους έχουν τέτοια διαφορά είναι άλλου παπά ευαγγέλιο και εμπεριέχει παράγοντες που μόνο με το κόστος και το προιόν δεν έχουν να κάνουν.

Εύχομαι και σεις να χαίρεστε και να απολαμβάνετε τις βόλτες με τα μωράκια σας, όσο εγώ, γιατί στη τελική το αν είναι με KIDDO, PEREGO ή οτιδήποτε άλλο, μικρή σημασία έχει, μποστά σε άλλα πράγματα. Το θέμα είναι να απολαμβάνουν τα μωράκια μας την άνεση που τους προσφέρουν οι επιλογές μας και εμείς να "πληρωνόμαστε" με τα χαμόγελά τους. Το τι εμείς πληρώνουμε και τι "εισπράτουμε" από τα καταναλωτικά αγαθά, αυτό μόνο η χρήση τους θα μας το δείξει, αφού τα δοκιμάσουμε και μπορούμε να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα. Και μιας και ο φίλος μπαμπάς ή φίλη μαμά (δε ξέρω το φύλο :lol: ), ρώτησε και περίμενε κάποια άποψη, πήρα το θάρρος να σας απαντήσω, όντας μια κατενθουσιασμένη αγοράστρια-χρήστρια του πολυκαροτσιού "Smart" της KIDDO! Θα μπορούσε κάλλιστα να κοστίζει και 200-300 ευρώ πιο ακριβά, σύμφωνα με αυτά που προσφέρει ως Πολυκαρότσι Τρίο, αλλά ευτυχώς για εμάς τις μαμάδες, που κοστίζει μόνο τόσο και μπορούμε να το αποκτήσουμε σε λογικές για τα δεδομένα των εποχών τιμές!

P.S Να μας ζήσουν τα μωράκια μας!!! Χαιρετισμούς σε όλους τους μπαμπάδες+μαμάδες! :-D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Kiddo nuovo το εχει καποια μανουλα;;Δεν εχω παει σε καταστημα να το δω ακομα απο κοντα και αναρωτιεμαι αν κλεινει ευκολα ή αν πρεπει να ειναι το καθισμα στη κανονικη φορα για να κλεισει, και αν εχει αναρτησεις...

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

πολύ μπέρδεμα....κ μεις είμαστε ανάμεσα στο inglesina trilogy και στο kiddo smart...μεγάλη διαφορά τιμής...αλλά πραγματικά κ της kiddo φαίνεται πολύ καλό...μήπως απλά πληρώνουμε το όνομα στην inglesina?ας μας πει κάποια φίλη αν έχει kiddo καροτσάκι πως της έχει βγει???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γράφω απλά για την αποκατάσταση της εταιρίας γιατί ψάχνω κάθισμα αυτοκινήτου και πρόσφατα το ανακάλυψα οτι η kiddo είναι ελληνική εταιρία με έδρα την Θεσσαλονίκη!

Εννοείται πως θα κοιτάξω να πάρω ελληνικο προϊόν , φτάνει πια με τα ιταλικά και τα γερμανικά, πολλά τους έχω/εχουμε δώσει τόσα χρόνια, ας στηριξουμε και τις δικές μας παραγωγές, επιτέλους και κάτι καλό μέσα στην κρίση!!! Επειδή γράφτηκαν παραπάνω κάτι σχόλια για Κινα κλπ, είναι φθηνά γιατί είναι ελληνικά προφανώς, όπως και τα peg perego είναι φυσικά πολύ πιο φθηνά στην Ιταλία απ' ότι τα αγοράζουμε εμείς.

 

http://www.kiddo-online.gr/about-us

L7PWp2.pngfkgNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...