Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσο ενοίκιο πληρώνετε??


kounelitsa

Recommended Posts

Μου γεννήθηκε αυτό το ερώτημα γιατί πρόσφατα μετακομίσαμε λόγω υψηλού ενοικίου.....πληρώναμε 600Ε και ομολογουμένως το νέο μας σπίτι είναι κλάσης ανώτερο (και μεγαλύτερο)από το προηγούμενο και πληρώνουμε 450Ε. Είδαμε βέβαια και κάτι τρώγλες με εξωφρενικές τιμές!!

Άλλοι 4 φίλοι μας (με οικογένεια όλοι) μετακόμισαν γι'αυτό το λόγω....

Και αναρωτιέμαι εσεις πόσο πληρώνετε?? Σκεφτεστε να μετακομίσετε ή πετύχατε καλή τιμή από την αρχή??

 

Να σημειώσω ότι όταν συζητήσαμε με την πρωην σπιτονυκοκυρά μας για πιθανή μείωση ενοικίου, μας είπε ότι για να γίνει κάτι τέτοιο θα έπρεπε να μας χρεώσει το πάρκιν οπότε θα μας ερχόταν μια η άλλη:roll::roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

500 κ παλι καλα να λεμε..80 τμ

 

:shock::shock::shock:

500 Ε για 80 τ.μ?????Πολλά δεν είναι?Η κουνιάδα μου νοικιάζει το πάνω διαμέρισμα 110 τ.μ με τα ίδια λεφτά!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock:

500 Ε για 80 τ.μ?????Πολλά δεν είναι?Η κουνιάδα μου νοικιάζει το πάνω διαμέρισμα 110 τ.μ με τα ίδια λεφτά!

 

σε ποια περιοχη;κ εγω δεν μενω σε καμια κυριλε,αλλα εχει μετρο κοντα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι καινούριο σχετικά το δικό σας,ίσως για αυτό...Μήπως το πήρατε και ανακαινισμένο?Τα ανακαινισμένα τα τσιμπάνε στην τιμή!!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

πληρωνουμε εδω και 4 χρονια 260ευρω γυρω στα 75 τετραγωνικα και λεμε απο του χρονου να τον πουμε να μας το κατεβασει,αλλιως θα ψαξουμε για αλλο.

βλεπω αθηνα τσιμπανε πολυυυυ....αλλα νταξει δε συγκρινεται,αλλο η μεγαλουπολη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

550 ευρώ, κέντρο Αθήνας, 120 τ.μ. αλλά παμπάλαια πολυκατοικία, μπαλκόνι ένα μέτρο φάρδος, άχρηστα υδραυλικά, ντουλάπια και ξυλουργικά άθλια, διαρρύθμιση τέτοια που το μισό σπίτι μας είναι άχρηστο (σαλοτραπεζαρία) κι αν κάνουμε μπεμπε δεν θα'χουμε πού να του φτιάξουμε δωμάτιο. Ας όψεται που μετακομίσαμε βιαστικά λόγω θανάτου της πεθεράς μου (που έπρεπε να μετακομίσουμε δύο σπίτια σε ένα) και λόγω του ότι ήθελα να είμαι κοντά στους γονείς μου. Για μετακόμιση εδώ Αθήνα ούτε λόγος ακόμα. Ο καλός μου διατίθεται να μετακομίσει μόνο σε σπίτι εκτός Αθηνών (εκεί η κουβέντα πάει αλλού βέβαια).

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

και εμας μας απασχολει το ιδιο θεμα!!!

σκεφτηκαμε να μετακομισουμε λογω ενοικιου 600 ε για 72 τμ βεβαια εχει παρκινγκ ειναι δεκαετιας ηλιακο,αυτονομη θερμανση, μεγαλο μπαλκονι,ανσνσερ...αλλα εχει πολλα κοινοχρηστα !περιπου 55 ε καθε μηνα τους μηνες που δεν εχει πετρελαιο και τον χειμωνα ασε...150 το λιγοτερο!Κοιταξαμε στις αγγελιες ετσι να παρουμε καμια ιδεα αλλα οι τιμες δεν εχουν πεσει...δεν ξερω αν αξιζουν τα λεφτα της μετακομισης για διαφορα 50 ευρω στο ενοικιο...τωρα βεβαια αν βρισκαμε κατι στα 450 δεν το συζηταω...αλλα που?νομιζω οτι ησασταν τυχεροι!!!

ejdn5zdpe3acpa7l.pngejdn5zdpe3acpa7l.png
Link to comment
Share on other sites

500 ευρω για 96 τμ. Στα δυτικα προαστια, οροφοδιαμερισμα, χωρις κοινοχρηστα (εχει θερμοσυσσωρευτες) με ηλιακο, νυχτερινο. Ειναι ομως παλια οικοδομη, 30ετιας. Μακαρι να βρισκαμε φθηνοτερα, αλλα λεμε παλι καλα.

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα 600 τα πληρώναμε για καινούργιο με τζάκι 72 τετραγωνικά, ήμασταν ελεύθεροι όμως και ήθελε και τζάκι ο κ.....μας......όλα τα υπόλοιπα ήταν δεκαπενταετίας και 30-50 ευρώ πιο κάτω....

Οποιος μένει κέντρο-κέντρο θησείο πετράλωνα καλλιθέα τάυρο καταλαβαίνει ότι η τιμή ήταν νορμαλ!!!!!!!! Κι όμως ναι νορμάλ!!!! Έχουν τρελαθει εδώ!!

Οπότε ρίξαμε τα στάνταρ μας και πήγαμε να δούμε ακομα και τρώγλες αλλά με 50 ευρώ διαφορά το πολύ!!! Εεεεεεεε όχι........λέγαμε να το ξεχάσουμε το θέμα...

Από το xe.gr ψάχναμε και όταν βρήκαμε αυτό το σπίτι, ήμουν η πρώτη που το το τσίμπησα και πήρα τηλ......κυριολεκτικά ΔΕΝ το πίστευα νόμιζα ότι μας έκαναν πλάκα, φυσικά και το κλείσαμε αμέσως, ήμασταν το πρώτο ραντεβού. Έχει και νυχτερινό. Καθαρή τύχη...πάντως για όσες ψάχνετε -βλεπε titiki :-) -να ενημερώσω ότι το site της xe eνημερώνεται συνέχεια (εγώ νόμιζα μόνο όταν βγαίνει νέο τεύχος!!). Δεν πιστευω να θεωρηθεί διαφήμιση....όλοι από τη χρυσή ευκαιρία δεν κοιτάμε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο Χαϊδάρι! Που όπου να'ναι θα έχουμε κι εδώ μετρό!Αλλά δεν είναι μακριά και το μετρό Αιγάλεω....

 

Επειδή το εχουμε ψαξει το θέμα "Χαιδάρι" ........αστο.......εξωφρενικα..... αν δεν ψάξεις να βρεις σπίτι (και να φας την κρυαδα.....) δεν έχει νόημα ότι εεεενας γνωστος πληρώνει τόσο.......οκ βρες μου ένα ίδιο!!!!!:D:D:DΠλακίτσα....

 

 

Αααααα και να πώ ότι τα σπίτια άνω των 100 τετραγωνικών τα δίνουν αρκετά χαμηλά γιατί η ΔΕΗ και τα κοινόχρηστα είναι παααρα πολλά (τουλάχιστον σε όσα είδαμε!!)

Link to comment
Share on other sites

180 τ.μ. με αλλα 150 τμ μπαλκονια,θα μπουμε πρωτοι, θεα στη θαλασσα, αυλη πισω με μπαρμπεκιου κ φουρνο,700 εουρος...

τσουζει λιγο αλλα θα εχω κ τη δουλεια μου μαζι οποτε, μια η αλλη μου ερχεται με τα προηγουμενα.

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ νοικιάζω 500 ευρώ καινούργιο διαμέρισμα τριάρι,με αυτονομη θέρμανση, τζάκι, αποθήκη,πάρκιν, μάρμαρο στο πάτωμα,και γενικά όλα καινούργια μεσα.Και μπάρμπακιου και τεράστιο μπαλκόνι.Είναι καλά?

Link to comment
Share on other sites

αθήνα το 2006 πληρώναμε για 60 τμ 330Ε, πετρούπολη,

το 2007 ήρθαμε κέρκυρα και ζητούσαν 600Ε για 80τμ...

είναι ακριβά εδώ και όλα τα σπίτια έχουν υγρασία...

ευτηχώς το πρώτο που είδα το έκλεισα...90τμ 425Ε,δεν μας έχει κάνει αύξηση από το 2007...σαλόνι,τραπεζαρία,κουζίνα μεγάλη,wc κάτω και πάνω σοφίτα 2 δωμάτια και μπάνιο. αυτόνομη θέρμανση με δικό μας καυστήρα.

ενώ είναι πολυκατοικία έχουμε την δική μας εξωτερική σκάλα και καθόλου κοινόχρηστα.

πάλιά κουφώματα αλλά ζεστό σπίτι τον χειμώνα και δροσερό το καλοκαίρι,υγρασία καθόλου,το μόνο κακό σε κεντρικό δρόμο...

φασαρία και σκόνη.

λογικά πρέπει να πέσουν οι τιμές,δεν γίνεται ένας μισθός να πηγαίνει σε ενοίκιο.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

350 ευρω στην λαρισα στο κεντρο :D:D:D:D

 

:eek:Πλάκα κανεις.....η αδρφη μου σπουδαζει Λαρισα, μενει καρακεντρο και πληρωνει για ενα στουντιο σε καινουρια οικοδομη 300:confused:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...