Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΡΕΦΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (ΑΝΑΚΑΣΑ)


Recommended Posts

Γειά σας!! Ψάχνω να βρω βρεφικό σταθμό για ένα μωρό 7 μηνών (όχι δικό μου, της κολλητής μου). Ενδιαφέρεται για Αγ. Αναργύρους (περιοχή Ανάκασα) αλλά από τα μηνύματά σας που διάβασα στο forum όσοι βρεφικοί σταθμοί συστήνονται και τους πήραμε τηλέφωνο για πληροφορίες αφορούν μεγαλύτερα μωράκια...

Αν έχετε ακούσει κάποιον καλό σταθμό και τον εμπιστεύεστε, please ενημερώστε μας...

Thank you!!

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωχ! Έτσι, εε? Θα προτιμούσε βέβαια Αγ. Αναργύρους, αλλά δεν έχει πρόβλημα για άλλες περιοχές αφού δεν βρίσκει εκεί. Από την στιγμή που λογικά θα έχουν λεωφορειάκι δεν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα.

Αλλά και Ν. Φιλαδέλφεια που κοίταξα για κάποιους σταθμούς αφορούν μεγαλύτερα παιδάκια :( ...

Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντησή σου, αν έχεις ακουστά κάποιον σταθμό που να δέχεται μωρό 7 μηνών, εκεί γύρω στην περιοχή θα είμαστε υπόχρεες πάντως...

Καταλαβαίνεις ότι προτιμούμε να τον ξέρει κάποια από το forum διότι η φίλη μου δεν έχει φιλενάδες με τόσα μικρά μωρά ώστε να της συστήσουν κάποιον...

Άσχετο: εγώ πότε θα γίνω μάνα να ψάχνω σταθμό στον Περισσό?? :D

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ξέρω προσωπικά να σου συστήσω σταθμό. Κοίτα στο φόρουμ και πιστεύω θα βρεις μπόλικες πληροφορίες για δυτικά προάστεια.

 

Εύχομαι ολόψυχα να γίνεις σύντομα μαμά και να αναζητάς σταθμό και για το δικό σου μωρό.

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην Ανακασα εχει ενα πολυ καλο παιδικο σταθμο ..ξερω οτι παιρνουν παιδακια απο 1 και πανω αλλα δεν ξερω για πιο μικρα...

 

Λεγεται ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ

Μυστρα & Πανουργια 12

Ανάκασα

τηλ. 210-2385346

 

Ενας καθαρος παιδικος σταθμος με ωραιους χωρους και οικονομικος ...

Εμεις τουλαχιστον απο οσους ειδαμε αυτος μας αρεσε πιο πολυ ...

cca53e644d.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα Joa και σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!

Όντως και εγώ διάβασα αρκετά καλά πράγματα για τα ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ αλλά δυστυχώς μας είπαν ότι δέχονται μωρά άνω του έτους.

Ακόμη ψάχνει η κακομοιρούλα η φιλενάδα μου πάντως...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο Μενιδι που μενω εγω που ειναι και κοντα στην Ανακασα ειναι και ο ΚΟΚΚΙΝΟς ΜΥΛΟΣ

Ωραιος καθαρος σταθμος (δινω πολυ βαση στην καθαριοτητα προσωπικα εγω...)και ξερω οτι παιρνει και μικρα παιδακια

Μετσοβου 29 - Αχαρναι 210-2316497

 

Επισης αρκετοι σταθμοι υπαρχουν και στην Ν. Φιλαδελφεια (ΗΛΙΟΣ , Φωτεινη Ηλιακτιδα , Παιδικο Εργαστηρι και Καραμελα )

 

Απο αυτους εχω επισκεφθει μονο τον Καραμελα αλλα εγω το αγορακι μου δεν θα το πηγαινα εκει

 

Ελπιζω να βοηθησα εστω και λιγο ...

 

Και επειδη βλεπω οτι εισαι στην προσπαθεια για μωρακι ...Με το καλο συντομα μαμα!!

cca53e644d.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ JOA,

ΜΕΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΕΝΙΔΙ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΣΤΑΘΜΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ (ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΩΝ), ΕΣΥ ΠΑΣ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΥΛΟ Η' ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ?

ΑΜΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ (ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ, ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΟΙ, ΤΙΜΕΣ, ΚΤΛ).

ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΜΕΝΙΔΙ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ?

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα freedom ..

 

εμενα ο γιος μου ειναι 12 1/2 μηνων και απο Σεπτεμβρη θα τον στειλουμε παιδικο ..

Εχω παει προς το παρον στον Καραμελα , στον Κοκκινο Μυλο και στα Ζουζουνια ..Απο ολους αυτους αυτος που μου εκανε καλυτερη εντυπωση απο ολους ειναι τα ζουζουνια ..

edit admin δεν ειχα ακουσει καλα σχολια οποτε δεν μπηκα στον κοπο να ρωτησω καν ..

 

Επισης θα κανω αιτηση και για τον βρεφονηπιακο της Εργ. Εστιας στις Εργατικες ανοιξε περσι και απο οτι εχω μαθει ειναι πολυ καλος ..

 

Παντως αν δεν μου τον παρουν στης Εργ. Εστιας θα τον στειλω στα Ζουζουνια..

 

Οτι βοηθεια χρειαστεις(τιμες , τηλεφωνα κλπ...) στην διαθεση σου ..

 

edit admin (δεν ειχα ακουσει καλα σχολια οποτε δεν μπηκα στον κοπο να ρωτησω καν .. δεν είναι λεπτομερής περιγραφή κάποιου συγκεκριμένου γεγονότος, και άρα δεν είναι ενημερωτικά - ίσα ίσα μπορεί να θεωρηθούν σύμφωνα με το νόμο, δυσφημιστικά. Η ονομασία του παιδικού σταθμού αφαιρέθηκε)

cca53e644d.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Joa μου!

Πήρα τηλέφωνο τον ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΥΛΟ και όντως δέχονται μωράκι τόσο μικρό! Θα το πω στο κολλητάρι μου και θα χαρεί πολύ!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες όπως επίσης και για τις ευχές σου!

Το ticker προς το παρόν αποπροσανατολίζει κόσμο. Το έβαλα σε αντικατάσταση προηγούμενου ticker, έτσι για να μην είναι μοναχούλικα τα γραμματάκια μου...

Δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμη προσπάθειες, περιμένουμε λίγες μέρες. Ο γιατρός μου είπε να περιμένω 2 μήνες μετά την παλινδρόμηση, αλλά εγώ έχω λυσσάξει και θα περιμένω μόνο την 1η περίοδο (η οποία όπως προβλέπω δεν θα έρθει ποτέ, θα τηλ τον γιατρό μου κατά τις 15/6, να δούμε τι θα κάνουμε...).

Σε φιλώ στα μούτρα!! :-D

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ JOA,

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΤΗΣ ΕΡ.ΕΣΤΙΑΣ.

ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΚΑΛΟΣ ΦΑΝΗΚΕ, ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑ.

ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙΣ ΤΙΣ 30/06 (08,00-13,00) ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΣΟΥ.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 20/07.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυριο θα παω να καταθεσω τα χαρτια μου !!!

 

Καλη επιτυχια και στις δυο μας ..

 

Αντε και αν τα παρουν και τα δυο θα ειναι και μαζι !!!!!(βρηκαμε και συμμαθητρια χιχιχι)

cca53e644d.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Γεια σας! Επαναφέρω το θέμα γιατί ψάχνω βρεφονηπιακό σταθμό στους αγίους αναργύρους. Η μικρή μου θα είναι 17 μηνων τον Σεπτέμβρη. Για τα Ζουζουνια γωνρίζετε τιμές, ωράριο και αν είναι καλές οι δασκάλες; Αν γνωρίζετε και αλλον βρεφικό πείτε μου! Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα σε όλους. Φέτος πήγε παιδικό η κόρη μας (4 ετών) και αποφασίσαμε να την πάμε στα "Ζουζούνια". Γράφτηκα στην παρέα σας για να ενημερώσω γονείς που ψάχνουν για παιδικό σταθμό στην περιοχή της Ανάκασας ότι ο συγκεκριμένος είναι φανταστικός, καθαρός, με ευχάριστα άτομα και με τη μικρή μας να χαίρεται κάθε φορά που πάει στον παιδικό. Πραγματικά τον συστήνω ανεπιφύλακτα, αφού η ευγένεια των ανθρώπων, η αγάπη που δείχνουν στα πιτσιρίκια μας και η ζεστασιά τους είναι αυτή που μας κέρδισαν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλημερα freedom ..

 

εμενα ο γιος μου ειναι 12 1/2 μηνων και απο Σεπτεμβρη θα τον στειλουμε παιδικο ..

Εχω παει προς το παρον στον Καραμελα , στον Κοκκινο Μυλο και στα Ζουζουνια ..Απο ολους αυτους αυτος που μου εκανε καλυτερη εντυπωση απο ολους ειναι τα ζουζουνια ..

edit admin δεν ειχα ακουσει καλα σχολια οποτε δεν μπηκα στον κοπο να ρωτησω καν ..

 

Επισης θα κανω αιτηση και για τον βρεφονηπιακο της Εργ. Εστιας στις Εργατικες ανοιξε περσι και απο οτι εχω μαθει ειναι πολυ καλος ..

 

Παντως αν δεν μου τον παρουν στης Εργ. Εστιας θα τον στειλω στα Ζουζουνια..

 

Οτι βοηθεια χρειαστεις(τιμες , τηλεφωνα κλπ...) στην διαθεση σου ..

 

edit admin (δεν ειχα ακουσει καλα σχολια οποτε δεν μπηκα στον κοπο να ρωτησω καν .. δεν είναι λεπτομερής περιγραφή κάποιου συγκεκριμένου γεγονότος, και άρα δεν είναι ενημερωτικά - ίσα ίσα μπορεί να θεωρηθούν σύμφωνα με το νόμο, δυσφημιστικά. Η ονομασία του παιδικού σταθμού αφαιρέθηκε)[/quote

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Έχω πάει την κόρη μου 2 ετών και 3 μηνών στον παιδικό σταθμό τα ζουζούνια και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος.

 

Μας είπαν από την αρχή ότι δεν έχει σχολικό λεωφορείο και σκέφτηκα καλύτερα να πάνε κάπου πιο χρήσιμα τα λεφτά.

Για πρωινό δίνουν μόνο ψωμί γιατί λέει τα φρούτα έχουν πολλά αλλεργιογόνα.

Όταν είναι κρυωμένη την παίρνω με ξεραμένες μύξες μέχρι το κούτελο.

Την έχουν με τα παπούτσια όλη μέρα.

Ήταν κλειστός ο σταθμός στις 27 Οκτώβρη χωρίς κάποια δικαιολογία μάλλον για να κάνουν τετραήμερο, εμάς δεν μας ρώτησαν αν μπορούμε να αφήσουμε κάπου το παιδί.

Έχουν περάσει τρεις μήνες τώρα και μια ενημέρωση/συζήτηση με την δασκάλα δεν έχουν κάνει. Επίσης το ποια είναι η δασκάλα της και αυτό είναι λίγο φλου.

Μια φόρα μας έκαναν παρατήρηση ότι το παιδί ήταν παραντυμένο και είπαμε ότι έχει και πιο λεπτά ρούχα στην τσάντα της, και μας απάντησε ότι δεν είναι η δουλειά της να αλλάζει ρούχα σε 40 παιδάκια.

 

Έμενα πάντως μου ακούγετε περισσότερο σαν παιδότοπος μακράς διάρκειας και όχι σαν παιδικός. Εσείς που έχετε παιδιά σε άλλους σταθμούς πως σας ακούγονται αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει την κόρη μου 2 ετών και 3 μηνών στον παιδικό σταθμό τα ζουζούνια και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος.

 

Μας είπαν από την αρχή ότι δεν έχει σχολικό λεωφορείο και σκέφτηκα καλύτερα να πάνε κάπου πιο χρήσιμα τα λεφτά.

Για πρωινό δίνουν μόνο ψωμί γιατί λέει τα φρούτα έχουν πολλά αλλεργιογόνα.

Όταν είναι κρυωμένη την παίρνω με ξεραμένες μύξες μέχρι το κούτελο.

Την έχουν με τα παπούτσια όλη μέρα.

Ήταν κλειστός ο σταθμός στις 27 Οκτώβρη χωρίς κάποια δικαιολογία μάλλον για να κάνουν τετραήμερο, εμάς δεν μας ρώτησαν αν μπορούμε να αφήσουμε κάπου το παιδί.

Έχουν περάσει τρεις μήνες τώρα και μια ενημέρωση/συζήτηση με την δασκάλα δεν έχουν κάνει. Επίσης το ποια είναι η δασκάλα της και αυτό είναι λίγο φλου.

Μια φόρα μας έκαναν παρατήρηση ότι το παιδί ήταν παραντυμένο και είπαμε ότι έχει και πιο λεπτά ρούχα στην τσάντα της, και μας απάντησε ότι δεν είναι η δουλειά της να αλλάζει ρούχα σε 40 παιδάκια.

 

 

Έμενα πάντως μου ακούγετε περισσότερο σαν παιδότοπος μακράς διάρκειας και όχι σαν παιδικός. Εσείς που έχετε παιδιά σε άλλους σταθμούς πως σας ακούγονται αυτά;

 

 

Καλησπερα, αν μπορεις στειλε pm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλημέρα σας μετακομίζω στην ανακασα Αγιους Αναργυρους και θα ήθελα πληροφορίες για τους βρεφονηπιακους Κόκκινο Μύλο και τα Ζουζούνια. Αν έχει εμπειρία κανένας θα με βοηθούσε πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...