Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΧΝΙΔΟΤΟΠΟΣ


Recommended Posts

Μήπως καμμιά μαμά ή οποιοσδήποτε άλλος γνωρίζει για τον βρεφονηπιακό σταθμό Παιχνιδότοπο που βρίσκεται στη Νέα Φιλοθέη Αμπελοκήπων? Σκέφτομαι να γράψω τη μικρή μου από Σεπτέμβριο...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα culte. Για τον συγκεκριμένο σταθμό έχω ακούσει πολύ καλά λόγια από έναν συνάδελφό μου. Πήγαινε εκεί την κόρη του και ήταν όχι απλά ευχαριστημένος, αλλά ενθουσιασμένος. Μου είπε τα καλύτερα. Ότι κατά βάση προσέχουν τα παιδιά πάρα πολύ, ότι το παιδί πήγαινε με ευχαρίστηση και γενικά και στα υπόλοιπα θέματα, π.χ του φαγητού ήταν άψογα. Επίσης γνώριζε και άλλους γονείς που πήγαιναν εκεί τα παιδιά τους και ήταν και αυτοί πολύ ευχαριστημένοι.

Ο συνάδελφός μου πήγαινε την κόρη του πριν 3 χρόνια.

Αυτά ξέρω, ελπίζω να σε διευκόλυνα κάπως. :D

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Kαλημέρα culte!!!!!

 

Σου τον προτείνω ανεπιφύλαχτα τον ΠΑΙΧΝΙΔΟΤΟΠΟ σε αυτόν τον σταθμό πήγαινα τον γιό μου και ημούνα πολύ ευχαριστημένη , διότι είναι παρα πολύ καθαρός , τα παιδάκια γυρνάνε χαρούμενα , καθαρά ,αλλαγμένα και όχι ταλαιπωρημένα . Επίσης όταν το παιδάκι για κάποιο λόγο έχει πυρετό ή κάποια άλλη ενόχληση , πρώτα θα σε πάρουν τηλέφωνο να σου πούν ότι τι ακριβώς τρέχει και θα σε ρωτήσουν τι αντιπυρετικό να του δώσουν και πόσα cc για να μην ψηθεί το παιδί. Ενώ υπάρχουν άλλοι σταθμοί που σου λένε ελάτε να το πάρετε γιατί έχει πυρετό και τρέχεις σαν τρελλός για να πάρεις το παιδί.

 

Εγω στον προτείνω ανεπιφύλαχτα από προσωπική εμπειρία !!!!

 

Αλήθεια πόσο έχει πάει τώρα με σχολικό διότι περιμένω να γεννήσω εντός των ημερών και θα πάω εκεί και την μικρή μπέμπα με το καλό ????

 

Ελπίζω να σε βοήθησα !!!!

 

victoria

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλημερα!

ψαχνω κι εγω παιδικο σταθμο στην περιοχη και μολις μιλησα μαζι τους!

απο το σαιτ φαινεται πολυ ομορφος, και η κυρια που μιλησα φανηκε πολυ καλη!

θα παω την αλλη βδομαδα να τον δω και απο κοντα!

μου ειπε πως εχουν συνολο 25 παιδια, απο τα οποια τα 10 ειναι μωρα, και οτι εχουν 4 κοπελες που τα προσεχουν.

η τιμη ειναι 400? με σχολικο, 360? χωρις σχολικο!

δεν ξερω τι αλλο πρεπει να ρωτησω οταν παω, θα μελετησω λιγο εδω τα θεματα!

υπαρχει αλλος με εμπειρια σε αυτο τον σταθμο?εμεις απο σεπτεμβριο θα την παμε!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Και εγω ηθελα να ρωτησω για αυτο το σταθμο γιατι ειναι κοντα στο σπιτι και λεω να τον παω απο Σεπτεμβριο.μηπως ξερετε αν ειναι ανοικτος και απογευματα σε περιπτωση που δουλευουμε βαρδιες ή αν ειναι και Σαββατο ανοικτος?παντως απο εξω που περασα ειναι πολυ ομορφος χωρος.ωραριο?φαγητο δινουν εκει ή πρεπει να παει με φαγητο απο το σπιτι?

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυριο το πρωι εχω ραντεβου να παω να τον δω.

απο οτι εχω ηδη μιλησει μαζι τους γενικα, το φαγητο ειναι δικο τους, ακολουθουν το προγραμμα που τους δινουν οι γονεις.η τουλαχιστον ετσι λενε..

ωραριο απο οτι ειδα στο σαιτ τους 6:30 με 17:30 με σχολικο και 7:30 με 16:30 χωρις σχολικο.

το σαιτ ειναι

http://www.paixnidotopos.gr/index.htm

 

αυριο θα σας πω περισσοτερες λεπτομερειες..

Link to comment
Share on other sites

μαθε οσα περισσοτερα μπορεις.ρωτα αν καθε χρονο εχουν καποιο ποσο που αντιστοιχει για εγγραφη και αν ειναι Σαββατο ανοικτος.

 

για να δουμε ........

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

ξερω πως η εγγραφη ειναι 220..

και το φυλλαδιο τους λεει και σαββατο ανοιχτα αλλα θα ρωτησω λεπτομερειες αυριο..

αμα μεχρι αυριο στις 10 σκεφτεις και τιποτα αλλο γραψτο εδω..να συμπληρωσω τη λιστα ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

220???????????????

πολλα δεν ειναι?χαβιαρι θα τα ταιζουν?δεν παει καλα ο κοσμος

 

αν σκεφτω κατι αλλο θα σου πω

 

 

τι φατσουλα το φασολακι σου,να σου ζησει

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

λεπον...εχουμε και λεμε...

ωραιος χωρος, καθαρος..εκανα ντου κουζινα μπανιο ολα ελαμπαν..

ο χωρος του βρεφικου καλος, τους ετυχα πανω στο φαι..οι τρεις κοπελες τα ταιζαν και η μια ηταν στα μωρα που κοιμοντουσαν.

τα μωρα ηταν 7-8, και τα παιδακια εως 2 αλλα 15 περιου..τα πετυχα πανω στο φαι.εχει 4 παιδαγωγους μαζι τους.χαρτια δεν ειδα, αλλα ετσι ειπε, αν θελω να δω στη διαθεση μου.

φαι δικο τους, συμφωνα με τις οδηγιες των γονιων.

 

panaxan, για μεγαλυτερα παιδακια απο οσο ειδα εχουν 2 αιθουσες.οσο περιμενα τα ακουγα που τραγουδουσαν, και κανα δυο που βγηκαν ηταν ολο χαρα!

τα 220 ειναι εγγραφη και υλικο για τη χρονια.

η τιμη ειναι 420 με σχολικο τελικα, αλλα της ειπα οτι μου ειχε πει 400, και ειπε οκ οτι σας ειπα!προφανως αυξηθηκε για τη νεα χρονια!

σημερα εβαζαν και στη αυλη νεο χλοοταπητα.ωραια αυλη αλλα ειχε ηλιο εκεινη την ωρα!

ρωτα οτι αλλο θες.

Link to comment
Share on other sites

fasolaki σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

 

για να πω την αμαρτια μου,μου φαινονται πολλα τα 220 για εγγραφη.λες και ειναι 3,5 ωστε να ζωγραφιζει πολυ ή να παιρνει μερος σε παραστασεις θεατρικες κτλ.δεν ξερω αν οι τιμες ειναι παντου ιδιες.......

 

 

τελος παντων θα κλεισω και εγω ραντεβου οταν κατεβω Αθηνα.

 

εχεις δει και κανεναν αλλο στην περιοχη,πες εντυπωσεις

 

 

εσυ θα το στειλεις το fasolaki στον Παιχνιδοτοπο?

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να την στειλω...δεν εχω δει αλλον βεβαια ακομα, αλλα δεν ειμαι και πολυ του ψαξιματος..αμα κατι μου κανει κλικ δεν το πολυσκεφτομαι..

με βολευει και η αποσταση..αμα τυχει κατι ειναι πολυ κοντα και στο σπιτι και στην δουλεια.

α..και τελικα δεν δουλευουν σαββατο, δεν ενδιαφερονται λεει πολλοι γονεις και γιαυτο δεν ανοιγουν τον παιδικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συνοπτικα!!!!!!!!

220 εγγραφη.......(πολλα δεν ειναι?)

420 με λεωφορειο το μηνα

οχι Σαββατο

οχι απογευματα

 

πολυ καλος χωρος,προαυλιο,δασκαλες και αιθουσες καθαρες

 

 

 

εγω περναω απο εξω και μου αρεσει πολυ σαν χωρος αλλα νομιζω οτι ειναι ακριβος.

 

 

πηγη:fasolaki,τα σχολια δικα μου

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήγα και τον είδα και μου φάνηκε αρκετά καλός..θα την έγραφα εκεί γιατί ήταν δίπλα στη δουλειά μου, αλλά τελικά θα την γράψω εδώ που μένω στη Βάρη για να μην την πηγαινοφερνω στο κέντρο..ακριβός δεν μου φαίνεται σε αυτόν εδώ θα δίνω 5600 το χρόνο χωρίς σχολικό

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
καμια μαμά καμία βοήθεια;

 

hello! έχω ένα μωράκι 6μιση μηνών και θέλω κι εγώ να τον γράψω εκεί τον Σεπτέμβρη που θα είναι 13 μηνών. Εσύ τι έκανες τελικά? πήγες? είσαι ευχαριστημένη?

anna75

Link to comment
Share on other sites

καμια μαμά καμία βοήθεια;

 

hello! έχω ένα μωράκι 6μιση μηνών και θέλω κι εγώ να τον γράψω εκεί τον Σεπτέμβρη που θα είναι 13 μηνών. Εσύ τι έκανες τελικά? πήγες? είσαι ευχαριστημένη?

anna75

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια κι εγώ ψάχνω για παιδικό σταθμό σε αυτή τη περιοχή για το Σεπτέμβρη...ο δικός μου θα είναι 15 μηνών. Έχω βρεί και τον Πεταλούδα στη Βαφειοχωρίου αλλά δεν έχει κάποιο site και δεν έχω πάει να τον δώ απο κοντά.

 

Γιατί δεν έχουμε πολλούς παιδικούς σταθμούς στη περιοχή βρε κορίτσια? εμείς μετακομίσαμε πριν 2 χρόνια περίπου και πολύ συνταξιούχο βλέπω στη γειτονιά!!!Αλλά όταν έμεινα στο σπίτι με άδεια εγκυμοσύνης άκουγα κλαματάκια απο γεννητούρια:).

 

Άν βρείτε και κανέναν άλλον σταθμό πείτε και σε μένα!Αρχίζω δουλειά σε 1 εβδομάδα και δεν θα έχω χρόνο για πολύ ψάξιμο αρκετά το άφησα.

Να συναντηθούμε καμιά μέρα οι γειτόννισες!Μπορεί να είσατε οι μαμάδες των μωρών που άκουγα!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια κι εγώ ψάχνω για παιδικό σταθμό σε αυτή τη περιοχή για το Σεπτέμβρη...ο δικός μου θα είναι 15 μηνών. Έχω βρεί και τον Πεταλούδα στη Βαφειοχωρίου αλλά δεν έχει κάποιο site και δεν έχω πάει να τον δώ απο κοντά.

 

Γιατί δεν έχουμε πολλούς παιδικούς σταθμούς στη περιοχή βρε κορίτσια? εμείς μετακομίσαμε πριν 2 χρόνια περίπου και πολύ συνταξιούχο βλέπω στη γειτονιά!!!Αλλά όταν έμεινα στο σπίτι με άδεια εγκυμοσύνης άκουγα κλαματάκια απο γεννητούρια:).

 

Άν βρείτε και κανέναν άλλον σταθμό πείτε και σε μένα!Αρχίζω δουλειά σε 1 εβδομάδα και δεν θα έχω χρόνο για πολύ ψάξιμο αρκετά το άφησα.

Να συναντηθούμε καμιά μέρα οι γειτόννισες!Μπορεί να είσατε οι μαμάδες των μωρών που άκουγα!

 

Αν μένεις κοντά στον Αγ. Στυλιανό, τότε σίγουρα άκουγες τα δικά μας κλάματα! Παιδικοί υπάρχουν αλλά τα ωράριά τους δεν βολεύουν και δεν έχουν και site ώστε να παίρνει κανείς μια ιδέα για το εσωτερικό τους. Υπάρχει κι ένας που λέγεται Πολύγωνο κοντά στο Σκλαβενίτη νομίζω... Το θέμα είναι ότι εγώ θα δουλεύω μέχρι τις 5.30 στο Χαλάνδρι και κανείς δεν τα κρατάει μέχρι αυτή την ώρα και μόνο ο Παιχνιδότοπος μου είπε πως μπορεί να μου τον φέρνει στη δουλειά... μιας και δεν έχω κανέναν να μου τον παραλαμβάνει από το σταθμό! άσε από μικρός στα βάσανα...

anna75

Link to comment
Share on other sites

μπα, αλλα μωράκια θα ήταν. Έγώ μένω πάνω απο τη Μητροπέτροβα. Ποιοί άλλοι υπάρχουν? Πές μου ονόματα και τηλέφωνα για να πάω κάποια στιγμή.

Εγώ έχω μειωμένο για ενάμισυ χρόνο οπότε με βολεύει για αρχή όποιος σταθμός είναι ανοιχτά μέχρι 4. Μετά θα έχω πρόβλημα που θα σχολάω γύρω στις 8!!!

 

Τότε πρέπει να δώ τί θα κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...