Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θα ήθελα γνώμες για τα εκπαιδευτήρια 'Ο ΠΛΑΤΩΝ'


Recommended Posts

Γεια σας!!!Εχω 4 παιδακια και δουλευω.Δεν εχω βοηθεια απο μαμα,πεθερα κλπ.Η μονη λυση για μενα ειναι ιδιωτικο νηπιο/προνηπιο,τουλαχιστον για τα 2 μεσαια ηλικιας 3 και 4.Ψαχνωντας να κανουν και καποιες δραστηριοτητες συγχρωνως επελεξα τον ΠΛΑΤΩΝ.Διαθετει τα παντα μεσα,ομως τελειως τυχαια απο μια γνωστη που καποτε πηγε το παιδι της,ακουσα κακα σχολια.Ξερει κανεις τιποτα;εχει καποιος παιδακι στον ΠΛΑΤΩΝΑ;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Διαφημίσεις


Εαν μπορουσατε θα ηθελα να μου γραψετε ποια ειναι τα αρνητικα σχολια που εχετε ακουσει ή γνωρισει για τα εκπαιδευτηρια Πλατωνα. Ενδιαφερομαι να στειλω τον γιο μου στον παιδικο σταθμο των εκπαιδευτηριων Πλατων φετος και θα ηθελα να γνωριζω πολυ τι γινεται εκει πριν τον στειλω.

Σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

Είδα ότι ξεκινάει κάποια προγράμματα "δίγλωσσα" (ελληνοαγγλικά) και γίνεται και αυτό υποψήφιο σχολείο αναγνώρισης (για πρωτοβάθμια εκπαίδευση μιλάω) από τον ΙΒ. Αυτό το ξεκίνησε σε φετινά τμήματα και ήθελα αν κάποιος τυχαίνει να πηγαίνει εκεί το παιδί του να με ενημερώσει... Εγώ είχα καλές πληροφορίες όταν ήταν στον Πειραιά ότι ήταν καλό σχολείο αλλά δεν ξέρω μετά από τόσα χρόνια και τη μετακόμιση στα Γλυκά Νερά τί γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλημέρα!

Επειδή βλέπω δεν απαντάει κάνείς θα πω τη δική μου προσωπική γνώμη που όμως είναι λίγο παλιά...Γιατί ήμουν εγώ μαθήτρια εκεί μέχρι την πέμπτη δημοτικού..Τώρα βέβαια είμαι 30 και κοιτάω δειλά δειλά (κυρίως σκέφτομαι απλά) γιατί είμαστε πολύ μικρές ακόμα μόλις 10 μηνών...

Λοιπόν αυτό που θυμάμαι εγώ ήταν ότι κάναμε πάρα πολλές δραστηριότητες, είχα πολύ καλή δασκάλα που μου έβαλε πολύ καλές βάσεις για να συνεχίσω, είχε πισίνα και έμαθα κολύμπι χωρίς να φοβάμαι, κάναμε θεατρικές παραστάσεις, μουσικά όργανα, είχε δανειστική βιβλιοθήκη και έμαθα από πολυ μικρή να διαβάζω βιβλία. Πχ το καλοκαίρι μας έδιναν θυμάμαι λίστα με βιβλία που θα μπορούσαμε να διαβάσουμε...

Όλα αυτά βεβαια σου λεω πολύ παλιά αλλά μόνο θετικά θυμάμαι από αυτό το σχολείο...

vVKkp2.png
Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση! Έχω ραντεβού την Τρίτη και ενδιαφέρομαι για την σχολική χρονιά 2014-2015 (α' δημοτικού). Θα σας πω τις εντυπώσεις μου!

Αν υπάρχει κάποιος/α που ήδη το/τα παιδιά φοιτούν στο σχολείο θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πληροφορία!

Ευχαριτώ!

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από εμένα....θα ήθελα και έγω να μάθω τις γνώμες σας και οποιαδήποτε αλλη χρήσιμη πληροφορια...διδακτρα....δραστηριοτητες...κτλ

 

Εγω σκεφτομαι να πάω την μικρή μου τον Σεπτέμβριο του 2014 που θα είναι πρωτη δημοτικού.

 

Μου φαινεται αρκετα συμπαθητικό και συγκριτικά με τις προσιτές τιμές που εχω ακούσει.

 

Οποιος γνωριζει το οτιδηποτε ας διαφωτισει και εμάς.....που ψαχνουμε.

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση! Έχω ραντεβού την Τρίτη και ενδιαφέρομαι για την σχολική χρονιά 2014-2015 (α' δημοτικού). Θα σας πω τις εντυπώσεις μου!

Αν υπάρχει κάποιος/α που ήδη το/τα παιδιά φοιτούν στο σχολείο θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πληροφορία!

Ευχαριτώ!

 

Καλησπερα ψαρακι....και εγω για 2014 - 2015 πρώτη δημοτικου ενδιαφερομαι....αν μαθεις κάτι στείλε μου σε π.μ

 

Ευχαριστώ πολυ

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα ψαρακι....και εγω για 2014 - 2015 πρώτη δημοτικου ενδιαφερομαι....αν μαθεις κάτι στείλε μου σε π.μ

 

Ευχαριστώ πολυ

 

Δυστυχώς αν πω τη γνώμη μου θα κατηγορηθω για δυσφήμιση... 'Ημουν μαθήτρια εκεί από Δ΄Δημοτικού έως και Γ΄Γυμνασίου, άλλες εποχές βέβαια τότε, μπορεί τα πράγματα να έχουν αλλάξει τώρα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αλλη μια με τη σειρά της που αναρωτιέται αν υπάρχει κάποια κριτικη, θετική ή αρνητικη για τον παιδικό και το προνηπιο/νηπιο στον Πλάτωνα? Ή και το δημοτικό έστω??

Γενικά, τι ακούγεται??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Αλλη μια με τη σειρά της που αναρωτιέται αν υπάρχει κάποια κριτικη, θετική ή αρνητικη για τον παιδικό και το προνηπιο/νηπιο στον Πλάτωνα? Ή και το δημοτικό έστω??

Γενικά, τι ακούγεται??

μιλησα σημερα μαζι τους για το τμημα του βρεφικου ο γιος μου ειναι 2,5 ετων και λεμε να ξεκινησουμε απο σεπτεμβριο μου ειπαν τιμες και θα κανονισω μεσα στην εβδομαδα να περασω να το δω οποτε και θα σου πω εντυπωσεις απο ξαδελφη μου που εχει τα παιδια της ειναι παρα πολυ ικανοποιημενη ειδικα με το επιπεδο αγγλικων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
μιλησα σημερα μαζι τους για το τμημα του βρεφικου ο γιος μου ειναι 2,5 ετων και λεμε να ξεκινησουμε απο σεπτεμβριο μου ειπαν τιμες και θα κανονισω μεσα στην εβδομαδα να περασω να το δω οποτε και θα σου πω εντυπωσεις απο ξαδελφη μου που εχει τα παιδια της ειναι παρα πολυ ικανοποιημενη ειδικα με το επιπεδο αγγλικων

Αναμένουμε νεότερα και σχόλια σου απο την επίσκεψη σου στο σχολείο μιας και που και εμάς μας ενδιαφέρει και θέλουμε να το δούμε.

Σε παρακαλώ πολύ εάν είναι εφικτό όπως μου στείλεις σε πμ κάποια στοιχεία οπως τιμες και ότι άλλο κρίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!!! Είμαι κι εγώ προς αναζήτηση παιδικού σταθμού και με ενδιαφέρει οποιαδήποτε πληροφορία έχετε για Πλάτωνα. 2,5 θα είναι και η μικρή μου τον Σεπτέμβρη. Γνωρίζετε καθόλου δίδακτρα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εντυπωσεις μου αρεσε παρα πολυ και η επαφη μαζι τους και οι αιθουσες και οι χωροι τιμες πανω κατω στα επιπεδα των αλλων θα δουμε και Ι.Μ.Παναγιωτοπουλου αυριο και αποφασιζουμε....

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπερα,

 

Μηπως εχετε κατι νεοτερο για τα Εκπαιδευτηρια Πλατωνα?

Ενδιαφερομαι για την πρωτη δημοτικου τον Σεπτεμβριο.

 

Εχω ανοιξει ηδη ενα νεο θεμα για τον Πλατωνα και θα με βοηθουσε καθε εμπειρια που εχετε με το σχολειο.

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα! Επισκέφτηκα τα Εκπαιδευτήρια Πλάτωνα και σε γενικές γραμμές μου φάνηκε ένα οργανωμένο σχολείο με καλό εκπαιδευτικό σύστημα. Επίσης, αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι υπήρχε ένα κλίμα ηρεμίας σε σχέση με άλλα σχολεία που γινόταν ψιλοχαμός. Αυτό που με απασχολεί είναι αν υπάρχει οικογενειακό κλίμα και προσωπική προσοχή απέναντι στα παιδιά, επειδή πρόκειται για ένα σχετικά μεγάλο σχολείο. Δίνουν βαρύτητα και στο κοινωνικό-ηθικό κομμάτι; Επίσης, διαβασα για κάποια αρνητικά σχόλια, μήπως θα μπορούσε να με ενημερώσει κανείς (και με π.μ); Παρακαλώ, όποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο για το σχολείο ας με διαφωτίσει γιατί πρέπει να αποφασίσω σύντομα.. Επιπλέον, έχετε πληροφορίες/εμπειρίες για εκπαιδευτήρια Δούκα ή Αναγέννηση; Με ενδιαφέρει κυρίως το δημοτικό , αλλά και οι επόμενες βαθμίδες μελλοντικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για πλάτωνα. Στέλνω τη μεγάλη μου στην Εράσμειο αλλά θα με ενδιέφερε ένα σχολείο με διαφορετική προσέγγιση στη μάθηση. Όποια πληροφορία είτε αρνητική είτε θετική θα ήταν πολύ καλή!!!!!!!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...