Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Περιεργη εικόνα μωρου μετα απο ίωση????


Recommended Posts

Γεια σας !Έχω πολύ πολύ καιρό να γράψω,λυπάμαι που επανέρχομαι όμως με αυτο το θέμα ,η μικρούλα μου που τώρα είναι 14 μηνών πέρασε μια ιουσούλα η οποία κράτησε 3 μέρες, σε αυτο το διαστημα τρεφόταν πενιχρά (τραχανάς ,λίγη κοτόσουπα ,καθόλου αυγό ή φρούτο)

Το θέμα είναι οτι με το που ανάρρωσε απο την ίωση κατα διαστήματα εδώ και 2 μέρες διαπίστωσα οτι οτι την ακουμπάω κυρίως στο μετωπάκι είναι κάπως δροσερή ,τώρα κοιμάται και ξαναδιαπιστώνω το ίδιο και ανησυχώ πολυ:cry:Της έβαλα θερμομετρο και λέει 36,6 αλλα είναι δροσερή προς το κρύο θα έλεγα τί είναι αυτο ?

Ανησυχώ ....καμια μαμα με παρόμια εμπειρία?Πάντα μα πάντα όλα το Σ.Κ μου τυχαίνουν:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αφου το θερμομετρο δειχνιε οτι ειναι καλα καλα θα ειναι...μην ανησυχεις-κανει και κρυο μηπως κρυωνει?ειναι σκεπασμενη?μηπως θελει πιο πολυ?τι να σου πω..παντως καλα ειναι

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

και ο γιος μου περασε μια ιωση 3 ημερων και σημερα που ειναι απυρετος τελειως ειναι το μετωπο του πολυ δροσερο προς το κρυο μην ανησυχεις δεν ειναι τιποτα αυτο

με τον δικο μου οποτε κανει αρκετο πυρετο μετα ετσι γινεται

περαστηκα σας

Link to comment
Share on other sites

Ρενατα μου αφου το θερμομετρο δειχνει αυτη τη θερμοκρασια, ολα ειναι οκ.. Εγω μετα απο την κρυαδα που φαγαμε με τους πυρετους και τα νοσοκομεια, παρακαλαω να την πιανω και να ειναι δροσερη! Παντως μην ανησυχεις... ισως επειδη ηταν προσφατα αρρωστουλα να μην εχει αναρρωσει 100% και με αυτο τον τροπο ο οργανισμος της να προσπαθει να αποφυγει τον πυρετο (οπως οταν ζεσταινομαστε πολυ που ιδρωνουμε για να αποβαλλουμε την περιττη θερμοτητα)!

Μην ανησυχεις, απλα στο επομενο ραντεβου με τον παιδιατρο, ρωτα τον για να σου φυγει η εγνοια!

Οσο για τα απροοπτα που παντα καθονται Σ/Κ...τι να σου πω! Μαλλον αυτος ειναι ο κανονας και οι καθημερινες ειναι η εξαιρεση.. Κι εμεις μια απο τα ιδια!

Φιλια στο μπουμπουκι σου και περαστικα σας!!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τί να πώ κρύο προς Θεου δεν έχει καθόλου στο σπίτι και την σκέπασα με 2 κουβέρτες ,τί να κάνω άλλο?Παρατηρώ οτι όλο το σωματάκι είναι κάπως δροσερούλι και είναι στο κεφαλάκι ιδρωμένη αλλα μου κάνει πολύ περίεργο το όλο φαινόμενο,κρύο σώμα και μετωπάκι με τόσο σκέπασμα,αν είναι δυνατόν στην διάρκεια της μέρας πάντως δεν ήταν καθόλου έτσι μια χαρα φυσιολογική απύρετη και ζωηρή τώρα τί ειναι αυτά βραδιάτικα που μου κάνει?Ο άντρας μου λέει μήπως είναι καμία αναιμία λόγο έλλειψης θρεπτικών συστατικών αυτές τις μέρες,λέτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

renata μου μετά από πυρετό η φυσιολογική αντίδραση του οργανισμού είναι η υποθερμία. Εμένα η μικρή μου και ο άντρας μου μετά από πυρετούς για 2-3 μέρες κάνουν 35.8-36. Ακόμα και όταν έχουν 36.6 είναι κρύοι. Και βέβαια ιδρώνουν πολύ.Η παιδίατρος μου είχε πει ότι αυτό μπορεί να κρατήσει και 5 μέρες και ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Πάντως δεν έχεις να χάσεις κάτι αν κάνεις ένα τηλ. στον παιδίατρο που θα σε καθυσηχάσει καλύτερα απ'όλους!

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

renata, τι έγινε τελικά με το μικρό σου? Κι εμείς έχουμε ακριβώς τα ίδια. Είχαμε μια ιωσουλα το Σ-Κ (ναι! κι εμείς!) και σήμερα είναι αρκετά δροσερός προς το κρύος θα έλεγα. Εχθές το βράδυ μάλιστα ήταν ιδρωμένος στο σώμα και κρύος στα μπρατσάκια και το μέτωπο. Άσε που ξύπναγε κάθε 2-3 ώρες και δεν μπορούσε να ξανακοιμηθεί.

67d6bea5bf.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...