Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

λογω επεμβασης δεν θα μπορεσω να θηλασω..


Recommended Posts

καλησπερα, πριν εναμιση χρονο χρειαστικε να μου αφαιρεσουν τους γαλακτοφορους πορους οποτε τωρα που περιμενο το μικρο μου δε θα μπορεσω να θηλασω. αυτο με εχει προβληματισει παρα πολυ γιατι δεν ξερω τι μπιμπερο πρεπει να αγορασω, τι γαλα και σε ποιες ποσοτητες. αν μπορουν οι μανουλες να με βοηθησουν... :?::?:

bunbunard20121020_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα, πριν εναμιση χρονο χρειαστικε να μου αφαιρεσουν τους γαλακτοφορους πορους οποτε τωρα που περιμενο το μικρο μου δε θα μπορεσω να θηλασω. αυτο με εχει προβληματισει παρα πολυ γιατι δεν ξερω τι μπιμπερο πρεπει να αγορασω, τι γαλα και σε ποιες ποσοτητες. αν μπορουν οι μανουλες να με βοηθησουν... :?::?:

μην ανησυχείς και με το καλό το μωράκι σου. θα σου λύσουν όλες τις απορίες η μαία σου και οι μαίες του νοσοκομείου που θα γεννήσεις καθώς και ο παιδίατρος που θα σας παρακολουθεί.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

Για το γάλα και την ποσότητα θα σε ενημερώσει ο παιδίατρος. Για τον εξοπλισμό που θα χρειαστείς, αν ψάξεις υπάρχουν διάφορα θέματα στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας, απλα εχω μπερδευτει με τοσα ειδη μπιμπερο που βλεπω οτι κυκλοφορουν, φαρδια - λεπτα , μικρης -μεγαλης - μετριας ροης κλπ κλπ.. ελπιζω να μη το πνιξω το καημενο οταν γεννηθει.. :)

bunbunard20121020_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας, απλα εχω μπερδευτει με τοσα ειδη μπιμπερο που βλεπω οτι κυκλοφορουν, φαρδια - λεπτα , μικρης -μεγαλης - μετριας ροης κλπ κλπ.. ελπιζω να μη το πνιξω το καημενο οταν γεννηθει.. :)

 

υπαρχουν θηλες για νεογεννητα και θηλες για μεγαλυτερα μωρακια...βεβαια εξαρταται και απο το μωρο,καποιο μπορει να μην αρεσκετε στις μικρες τρυπιτσες,καποιο να μην τα καταφερνει στις μεγαλυτες κτλ...παρε κανα δυο απο μια μαρκα που σου αρεσει και μετα βλεπεις αν αρεσει και στο μωρο σου..πχ εγω ειχα της κικο,αλλα με τιποτε δεν μπορουσε να πιει γαλα και σωθηκα με την αβεντ...βλεποντας και κανοντας,μην αγχωνεσαι...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...