Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΣΤΗΘΟΥΣ


Recommended Posts

Να ρωτησω...θηλαζω τη μικρη μου που ειναι 34ημερων...απο την αρχη που αρχισε να κατεβαινει γαλα..το δεξι μου στηθος ειναι πιο μεγαλο απο το αριστερο...ξερω οτι αυτο ειναι φυσιολογικο ομως εγω δεν ειχα πριν καποια ανομοιομορφια...τωρα με το γαλα που κατεβαινει, το δεξι φαινεται τεραστιο μπροστα στο αριστερο..κ νομιζω οτι τρεχει πιο πολυ γαλα....ακομα φαινεται κ απο μπλουζα οτι το δεξι ειναι μεγαλυτερο...δηλαδη η διαφορα ειναι εμφανης!! Τι να κανω??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε λίγο καιρο το στήθος δεν θα είναι τόσο μεγάλο (δλδ κανένα απο τα δυο δεν θα είναι μεγάλο) και θα είναι σαν να μην θηλαζεις.

Αν η παραγωγη είναι πιο φτωχή στο αριστερο δίνε πρώτα αυτο σε κάθε θηλασμο για 3-5 μέρες και δες πως θα παει.

Πάντως είναι φυσιολογικο και καμία φορα παίζει ρόλο κι η προτίμηση του μωρου στο ένα απο τα δυο στήθη.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα το αριστερο ειναι μεγαλυτερο απο το δεξι κ αυτο πιστευω οφειλεται στο οτι προτιμαει να πιει γαλα απο το αριστερο κ οχι απο τοδεξι...συνεπως μεγαλυτερη παραγωγη απο το ενα κ οχι τοσο απο το άλλο..

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και σε άλλο ποστ κι εμένα το αριστερό είναι μεγαλύτερο από το δεξί..αλλά από πριν είχα μια μικρή ανομοιομορφία. Εγώ Nina Nana έδινα πρώτα από το αριστερό έτσι μου είχε πει η μαία!!!! Λάθος ε????

Τώρα πλέον δίνω γεύμα και στήθος και αν ζητάει κι άλλο προσφέρω και το άλλο στήθος

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και σε άλλο ποστ κι εμένα το αριστερό είναι μεγαλύτερο από το δεξί..αλλά από πριν είχα μια μικρή ανομοιομορφία. Εγώ Nina Nana έδινα πρώτα από το αριστερό έτσι μου είχε πει η μαία!!!! Λάθος ε????

Τώρα πλέον δίνω γεύμα και στήθος και αν ζητάει κι άλλο προσφέρω και το άλλο στήθος

 

Όταν δίνεις αυτο με την φτωχή παραγωγη πρώτα, δίνεται μια ώθηση στην παραγωγή αυτού του στήθους.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...