Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θήλασμος κ life wave


Recommended Posts

Αγλαια μου κυρίως σε σένα γράφω ως σύμβουλο θήλασμου..

 

Έχω πολυ μεγαλο πόνο απο μικρη με την εμμηνο ρήση. Έχω δοκιμάσει τα παντα κ εναλλακτικά κ συμβατικά κ έχω καταλήξει να παίρνω voltaren χωρις όμως να με πιάνει κ αυτο απλα μου μειώνει τον πόνο...

 

Μια γνωστή μου φυσιοθεραπευτρια μου πρότεινε αυτο http://www.lifewave.com/viofisi

Ως εναλλακτική θεραπεία. Την δοκίμασε κ η μητέρα μου κ ο σύζυγος με μεγάλη επιτυχία...

 

Θα ήθελα να κανω κι εγω μια προσπάθεια για να ξέφυγω απο τα φάρμακα!!! Απλα δεν γνώριζε τι γινεται με τον θηλασμο...

 

Μπορεις να μου πεις αν ειναι συμβατή αυτη η θεραπεία με το θηλασμο;;;

 

Ευχαριστω πολυ!!!:D

 

Οποίος άλλος γνωρίζει θα το εκτιμούσα να με βοηθήσει!!

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Katerinoula23, δεν είμαι η κα Αγλαϊα, αλλά επειδή μπήκα στο σάιτ που αναφέρεις, πήρα το θάρρος να απαντήσω εγώ στην ερώτησή σου. Από ότι διάβασα στις συχνές ερωτήσεις στο σάιτ, λέει πως τα επιθέματα δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται από έγκυες και θηλάζουσες γυναίκες.

Link to comment
Share on other sites

Katerinoula23, για τη χρηση τους στην εγκυμοσυνη βρηκα αυτο

https://www.facebook.com/note.php?note_id=153766251328146

δες την ογδοη ερωτηση-απαντηση...βεβαια αφορα στη χρηση των αυτοκολλητων σε αλογα, αλλα αμα δεις και στο site που εδωσες, εχουν κανει ερευνα σε αλογα λενε (στο products-research)....

γενικα δε με πειθει το ολο θεμα, αλλα δεν τα εχω δοκιμασει. Αληθεια, γνωριζεις πως τα παραγγελνεις Ελλαδα απο την εταιρεια? οι δικοι τι καλο ειδαν με αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγγνώμη δεν είδα τις απαντήσεις σας νωρίτερα....

 

Ναι μου είπε οτί παραγονται κάποιες τοξίνες στον οργανισμό και γι αυτό δεν έχουν μελετήσει τις επιπτωσεις στους στα βρέφη (βέβαια η δικιά μου είναι 2 χρονων :rolleyes:).

 

Από την άλλη ρώτησα 2 γιατρούς κ μου είπαν οτί όσο πειράζει η ομοιοπαθητική αλλο τόσο και αυτά. Δηλαδή δεν έχει καποιες επισπτωσεις στα θηλάζοντα παιδάκια.

 

Οι δικοί μου ένιωσαν αμέσως ανακούφιση όταν τα χρησιμοποίησαν πειραματικά. Επίσης εγώ τα έβαλα μία φορά κ είδα διαφορά στον επόμενο κύκλο όμως δεν είδα...τώρα δεν ξέρω γιατί.

 

Ρώτησα και τον γυναικολόγο μου (ασχολειται και με εναλλακτικές θεραπείες) και μου είπε πως πρόσφατα τον κάλεσαν σε μία παρουσίαση τους. Βέβαια δεν ενδείκτυνται για τους πόνους της περιόδου αλλά πολλές γυναίκες έχουν βρει την υγειά τους έτσι...Κι εκείνος μου είπε πως δεν θα υπάρχει πρόβλημα με το παιδί...

 

Ξέρετε κι εγώ αν το άκουγα έτσι από κάποιον να μου το λέει δεν θα το πίστευα αλλά το είδα με τα ίδια μου τα μάτια να δουλεύει (κ στον εαυτό μου μια φορά) γι αυτό πήρα το θάρρος να ρωτήσω κι εδώ.

 

Δυστυχώς δεν ξέρω πως παραγγέλνει καποιος από το site...γιατί εμένα μου τα έδωσε γνωστή μου από το εξωτερικό.

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...