Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποτε πεφτει η χοριακη μετα απο αποξεση΄???


tiger73

Recommended Posts

ποσο καιρο μετα την αποξεση, πεφτει η χοριακή ? αν δεν πεφτει γρηγορα που μπορει να οφειλεται αυτο, αν δεν υπαρχει μυλη κυηση?οποια κοπελα εχει την καλοσυνη ας γραψει μετα απο ποσο καιρο ειχε μηδενισμο , ειμαι στην 15 μερα μετα την αποξεση και εχω χοριακη 150...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ειναι φυσιολογικο αν η χοριακη σου ηταν πολυ υψιλη πριν παρε κ τον γιατρο σου ομως να του το πεις

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

εχω κλεισει ηδη ραντεβου με τον γιατρο αλλα μεχρι να παω μεσολαβουν καποιες μερες κ θα ηθελα αν καποια κοπελα ξερει να με διαφωτισει λιγο γιατι ειμαι πολυ αγχωμενη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα απόξεση έχοντας χοριακή που ήταν 40.000 μονάδες.

Δέκα μέρες μετά την απόξεση με πήρε τηλ. ο γιατρός μου και μου είπε ότι η ιστολογική έδειξε μερική μύλη κύηση και να ξαναμετρήσω τη χοριακή 1 μήνα μετά την απόξεση κι, αν δεν έχει πέσει, θα μου έλεγε αυτός τι θα κάνω.

Εγώ δεν κρατήθηκα και μέτρησα τη χοριακή στις 20 μέρες μετά την απόξεση και ήταν 10,7. Το είπα στο γιατρό και μου απάντησε ότι, αν κρατιόμουν και περίμενα να την κάνω στις 30 μέρες, θα έβλεπα ότι έχει μηδενιστεί. Πράγματι, ξαναέκανα χοριακή, όταν έκλεισα 30 μέρες από την απόξεση και ήταν 2,8.

Μην ανησυχείς, μέχρι να κλείσεις μήνα θα πέσει. Αν δεν πέσει, σημαίνει ότι δεν έγινε σωστά ο καθαρισμός.

Όμως εξαρτάται - όπως πολύ σωστά είπε μια άλλη κοπέλα - πόση ήταν η χοριακή σου πριν κάνεις την απόξεση.

Εγώ την έκανα 8 εβδομάδων και 6 ημερών και υπήρχε κενός σάκος, χωρίς έμβρυο.

Αν εσύ την έκανες σε μεγαλύτερη εβδομάδα και υπήρχε και έμβρυο, λογικά θα είχες μεγαλύτερη χοριακή, άρα το 150 στις 15 μέρες μετά την απόξεση μου ακούγεται μια χαρά.

Γιατί ανησυχείς για μύλη κύηση? Σου είπε κάτι ο γιατρός? Έκανες ιστολογική? Σε ποια εβδομάδα ήσουν? Είχατε δει έμβρυο? Είχατε ακούσει καρδιακή λειτουργία?

Συγγνώμη, αν γίνομαι κουραστική με τόσες ερωτήσεις, απλώς καταλαβαίνω την αγωνία σου και θα ήθελα να σε καθησυχάσω με τις λίγες γνώσεις μου.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

ιολη μου σε ευχαριστω μου εχεις ξανααπαντησει , η ιστολογική εδειξε πιθανη υπερπλασία λαχνων ??? οχι μυλη κυηση .τι να πω...ο γιατρος μου ειπε να κανω χοριακη,εκανα και βγηκε αυτο το αποτελεσμα.η αποξεση εγινε την 9 εβδομαδα ενω το εμβρυο ειχε σταματησει να αναπτυσσεται στην 7.η μονη χοριακη που ειχα κανει πιο πριν ηταν στις 9 μερες καθυστερηση και ηταν 6500.σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επισης ειχαμε δει εμβρυο στην 6η εβδομαδα, αλλα στην 9η δεν υπηρχε καρδιακη λειτουργια.κ στο doppler που εγινε φανηκε οτι δεν αιματωνοταν το εμβρυο.

Link to comment
Share on other sites

ιολη μου σε ευχαριστω μου εχεις ξανααπαντησει , η ιστολογική εδειξε πιθανη υπερπλασία λαχνων ??? οχι μυλη κυηση .τι να πω...ο γιατρος μου ειπε να κανω χοριακη,εκανα και βγηκε αυτο το αποτελεσμα.η αποξεση εγινε την 9 εβδομαδα ενω το εμβρυο ειχε σταματησει να αναπτυσσεται στην 7.η μονη χοριακη που ειχα κανει πιο πριν ηταν στις 9 μερες καθυστερηση και ηταν 6500.σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου.

 

Κοριτσάκι μου, κάνε λίγη υπομονή, ελπίζω ότι μέχρι να κλείσεις μήνα θα έχει μηδενίσει.

Πιστεύω ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό.

Η υπερπλασια λαχνών δεν ξέρω τι είναι.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα εκανε να πεσει στο 19,75 περιπου 20μερες...

ηταν και η τελευταια μετρηση που εκανα στην χοριακη...μετα με ειδε ο γιατρος υπερηχογραφικα...

παντως πιστευω πως δεν πρεπει να ανησυχεις...

να σημειωσω πως δεν ειχα κανει αποξεση...με αφησε και καθαρισα φυσιολογικα, με λιγη βοηθεια απο χαπια που προκαλουν συσπασεις (CYTOTEC) για λιγες μερες...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...