x
Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης > Πρώτο Τρίμηνο (1η -12η εβδομάδα)

Notices
Δωρεάν σεμινάρια Θηλασμού & Διατροφής μωρού σε Αθήνα & Θεσσαλονίκη:

Τα μυστικά του θηλασμού!  Όσα θέλει να μάθει και πρέπει να ξέρει η νέα μαμά! Το σεμινάριο απευθύνεται σε εγκυμονούσες 4 μηνών και άνω & σε θηλάζουσες μητέρες.    Η είσοδος είναι ελεύθερη και ΔΩΡΕΑΝ για όλους!

(Χορηγία Επικοινωνίας Διαδικτύου) 

για να μην ξαναδείτε αυτή την ανακοίνωση πατήστε επάνω δεξιά το κόκκινο Χ

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 11-01-17, 14:49   #7281
leta87

leta87 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο caramel_83 Εμφάνιση μηνυμάτων
κανω απο 27-31 μερες δεν εχω πολυ σταθερο γι'αυτο τωρα θεωρω οτι ή πιο νωρις ηρθε ή ειναι εμφυτευση, θα δειξει πως θα συνεχιστει

οσο για θερμοκρασια ειχα ξεκινησει να μετραω αλλα επειδη δεν εβγαζα ακρη σταματησα
την θερμοκρασια την μετραμε το πρωι κατω απο την γλωσσα και απο την 1 μερα του κυκλου μας για να εχουμε ολοκληρωμενη εικονα

Λετα μου κατσε ξαπλα ξεκουρασου και εμεις σου στελνουμε ολη μας την θετικη ενεργεια

Φουφουλι δεν στα εδωσε γιατρος τα χαπια αυτα?
Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου .Μην απογοητεύεσαι με την θερμοκρασία έτσι ήμουν και εγώ αλλά αν μείνεις έγκυος σίγουρα ανεβαίνει και παραμένει εκεί μέχρι την αναμενομενη ημερομηνία. Στην αρχή ούτε εγώ έβγαζα άκρη αλλά τελικά ισχύει .πρέπει όλο τον μήνα από την αρχή να την μετράς για να βγάλεις συμπέρασμα. Ηλεκτρονικό θερμόμετρο να χρησιμοποιηθεί.
Ο χρήστης leta87 δεν είναι συνδεδεμένος  

Παλιά 11-01-17, 17:31   #7282
Garifalia1

Garifalia1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο elenakii22 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα!!!κ εγω στην αναμονη απο μερα σε μερα την περιμενω!τους τελευταίους δυο μηνες δεν εχω καθολου συμπτωματα..τπτ...δεν περιμένω κ εγβ να εχουμε πιασει..εχουμε ραντεβου τελος του μηνα με τον ενδοκρινολογο για να μας δωσει θεραπεια για τον ανδρα μου...εσεις προσπαθειτε καιρο?εχετε καποιο θεμα?
Gia sou elenaki. Akoma stin anamoni ime den lei na erthi tha m kani ekplixi pali. Panta me vasanizi mexri na erthi gia na me kani na skeftome xilia dio. Themata den exoume. Exo kani ormonologikes mia xara o kalos m ekane kai spermatodiagrama mia xara to iouni pou mas perase exo kani isteroskopisi polipoda apo to kalokeri meta tin epemvasi m ipe i giatros na ipologizo tis prospathies. Ipame to frvrouario tou 2016 na kano test pap kai na xekinisoume ixa mia kisti meta otan piga gia ba di ti kisti an efige m vrike to polipoda sta arxikatou stadia. Tora kati m vrike pali ala tha doume ontos an ine ton alo mina pou tha pao gia test pap pali. Esis exete kero ?
Ο χρήστης Garifalia1 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 11-01-17, 17:48   #7283
Garifalia1

Προεπιλογή

Kalispera koritsia. Poli agonia vlepo oles mas . I katarameni mas kani kathe mina kai paramilame. Ego ipotithete savvato perimeno kai ti kiriaki ixa igra kafe kai kokkina kai tis ipolipes meres mono sto skoupispa poli ligo kai an ixe. Panta exo 2-3 meres kafetia kai m erxete. Ala to teleuteo kero kani pio poles meres kourastika. Tin perimeno apo ora se ora avrio sigoura. Exo arostisi kai perno kai xapakia isos giauto den m erxete. Me ponage kai to stithos m apo tin pempti paraskevi kai apo tin ora pou xekinisam ta kafetia iremise telios kai simeta oute me ponai kai otan ginete etsi m erxete. Leta m den ine tipota perioristou ligo kai ola kala tha pane. I sonia ixe kafetia stin arxi tis egkimosinis tis. Ta ipolipa koritsia pos iste ?
Παλιά 11-01-17, 19:12   #7284
elenakii22

elenakii22 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Garifalia1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Gia sou elenaki. Akoma stin anamoni ime den lei na erthi tha m kani ekplixi pali. Panta me vasanizi mexri na erthi gia na me kani na skeftome xilia dio. Themata den exoume. Exo kani ormonologikes mia xara o kalos m ekane kai spermatodiagrama mia xara to iouni pou mas perase exo kani isteroskopisi polipoda apo to kalokeri meta tin epemvasi m ipe i giatros na ipologizo tis prospathies. Ipame to frvrouario tou 2016 na kano test pap kai na xekinisoume ixa mia kisti meta otan piga gia ba di ti kisti an efige m vrike to polipoda sta arxikatou stadia. Tora kati m vrike pali ala tha doume ontos an ine ton alo mina pou tha pao gia test pap pali. Esis exete kero ?
εμεις προσπαθουμε 1 χρονο..αλλα επαιρνε ο ανδρας μ καποια φαρμακα κ τα σταματησε τωρα κ θα δουμε αν το σπερμοδιαγραμμα βγηκε χαλια απο τα φαρμακα η απο την κιρσοκηλη που του βγηκε..απλα λόγω τον φαρμακωμ κ του οτι δεν εχει περασει αρκετος καιρος απο οταν τα σταματησε δεν εχουνσ εικονα πως ειναι καβονικα το σπερμα του..τελος του μηνα εχουμσ ραντεβου με τον ενδοκρινολογο..εχω σμρ ειμαι 32 μερα..παιζει με τα νευρα μ κλασσικα....συμπτωματα οπως κ στον προηγουμενο μηνα για κάποιο λόγο δεν εχω..το στηθος μ πρηζοταν κ εβγαζα σπυρακια...της τελευταιες 2 φορές τπτ...κ τωρα εχω αυξημενη θερμοκρασια κ νιωθω χαμηλα πολυ υγρασια...παρα πολυ ομως αφου νομιζα οτι αδιαθετησα..το παραξενο ειναι οτι δεν νιωθω να βγαζω υγρα αλλα οτι εχω πολλα μεσα...θα δειξει!ελπιζω να μας ξεχασει παντως!και με εκνευρίζει γτ ερχεται π ερχεται ας ερθει κ ας σταματησει να μας σπαει τα νευρα!!
Ο χρήστης elenakii22 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 11-01-17, 19:30   #7285
elenakii22

Προεπιλογή

κοριτσια απο προχθες το βραδυ π ειδα οτι 37 και μετραω θερμοκρασια...μ φαινεται τοσο περιεργο εχθες κ σμρ μετριεμαι ιδιες περιπου ωρες κ εχω ακριβως τις ιδιες θερμοκρασιες κ τις δυο μερες!ξεκιναω το πρωι (μετρημσ μασχαλη)με 36.8 μετα απο λιγο παει 37 πιο μετα 37.2 κ τετοια ωρα φτανει 37.4 μετα πιο βραδυ πεφτει παλι γυρω στο 37-37.1 και παλι το ιδιο!δεν το περιμενα οτι αλλαζει τοσκ πολυ η θερμοκρασια...
Παλιά 11-01-17, 19:46   #7286
sonia@

sonia@ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο leta87 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σας κορίτσια τι μου κάνετε??? Κορίτσια Εύχομαι σύντομα όλες να γίνουμε μανουλες σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλια σας .εγκυμονουσες μου πως πάει η εγκυμοσυνη σας ?? Εγώ χθες ειχα λίγα καφέ και τώρα είμαι ξάπλα το είχε καμία από εσάς??
Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια μακαρι οι αναμονες σας να αποδώσουν ευχαριστα νεα...εγω τρεχω με δουλιτσες γι αυτο ψιλοχανομαι δεν σας διαβασα ολες πολυ λιγα και εχω να πω οσο δεν ερχετε η ξινη εμεις χαιρομαστε...

Λετα μου γλυκια εγω ειχα και καφε και αιμα λιγο αλλα και αιμα!!!μην αγχωνεσαιξερω ειναι πολυ δυσκολο γιατι το επαθα και ξερω ακριβως ομως πως νιωθεις και την αγωνια που περνας τα περασα 3 φορες σε διαφορετικες βδομαδες που ειχα καφε και αιμα..βλεπεις οτι τρεχω και δεν φτανω τωρα για να υποδεχτω την μπεμπα μου..θελει ξεκουρασει πολυ και οταν λεω πολυ εγω σηκωνομουν μονο για τουαλετα δεν εβαζα ουτε νερο να πιω και αυτο στο χερι μου το φερνανε μεχρι την αυχενικη μετα που μου ειπαν ολα καλα πηρα τους δρομους τις βόλτες και του καφεδες που βγηκα απλα στην αρχη μεσα και ξαπλα μονο και στο λεω απο εμπειρία μην δεις σταματησε και πεις α μια χαρα ας σηκωθω εσυ εκει ξαπλα στα λεω ολα αυτα σαν παθουσα που ημουν..εμενα ο γιατρος μου εδωσε και προγεστερονη παραλληλα να ξέρεις..ολα θα πανε καλα κοπελα μου θα το δεις σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα??
Παλιά 12-01-17, 01:17   #7287
Garifalia1

Προεπιλογή

Παράθεση:
εμεις προσπαθουμε 1 χρονο..αλλα επαιρνε ο ανδρας μ καποια φαρμακα κ τα σταματησε τωρα κ θα δουμε αν το σπερμοδιαγραμμα βγηκε χαλια απο τα φαρμακα η απο την κιρσοκηλη που του βγηκε..απλα λόγω τον φαρμακωμ κ του οτι δεν εχει περασει αρκετος καιρος απο οταν τα σταματησε δεν εχουνσ εικονα πως ειναι καβονικα το σπερμα του..τελος του μηνα εχουμσ ραντεβου με τον ενδοκρινολογο..εχω σμρ ειμαι 32 μερα..παιζει με τα νευρα μ κλασσικα....συμπτωματα οπως κ στον προηγουμενο μηνα για κάποιο λόγο δεν εχω..το στηθος μ πρηζοταν κ εβγαζα σπυρακια...της τελευταιες 2 φορές τπτ...κ τωρα εχω αυξημενη θερμοκρασια κ νιωθω χαμηλα πολυ υγρασια...παρα πολυ ομως αφου νομιζα οτι αδιαθετησα..το παραξενο ειναι οτι δεν νιωθω να βγαζω υγρα αλλα οτι εχω πολλα μεσα...θα δειξει!ελπιζω να μας ξεχασει παντως!και με εκνευρίζει γτ ερχεται π ερχεται ας ερθει κ ας σταματησει να μας σπαει τα νευρα!!
Euxome eleni m na sas pane ola kala kai sintoma na minis egkios. Euxome to 2017 na ine i xronia mas. Etsi leo kai ego an ine na erthi na erthi kai na min m spai ta nevra. Olo kolpa m kani kai me eknevrizi. Les na me epireasan ta xapakia gia ti gripi pou perno ?
Παλιά 12-01-17, 01:22   #7288
Garifalia1

Προεπιλογή

Παράθεση:
Elena poses meres ine o kiklos sou pano apo 32 ?
Παλιά 12-01-17, 02:07   #7289
elenakii22

Προεπιλογή

Παράθεση:
Elena poses meres ine o kiklos sou pano apo 32 ?
εχω περίεργους κυκλους!φτανουν κ 36...
Παλιά 12-01-17, 02:09   #7290
elenakii22

Προεπιλογή

Παράθεση:
Euxome eleni m na sas pane ola kala kai sintoma na minis egkios. Euxome to 2017 na ine i xronia mas. Etsi leo kai ego an ine na erthi na erthi kai na min m spai ta nevra. Olo kolpa m kani kai me eknevrizi. Les na me epireasan ta xapakia gia ti gripi pou perno ?
εσυ σαββατο ειπαμε περιμενεις?σε τι να σε επηρεασαν τα χάπια?
Παλιά 12-01-17, 05:04   #7291
Antonia_GR

Το avatar του χρήστη Antonia_GR

Περιοχή: Αθήνα
Antonia_GR ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας και παλι κοριτσια! Πωπω εχω να γραψω απο τις 25 Νοεμβριου! Συγχωρεστε με ειχα ολο αυτο το διαστημα φοβερους εμετους κι ο γιατρος μου εδωσε κατι μασωμενα. Τις περισσοτερες φορες με βοηθαει,εκτος μονο απο τις πρωινες αδιαθεσιες που οχι μονο δεν τις διωχνει, ειναι σα να μην το παιρνω οταν ειναι πρωι και βγαζω και το νερο. Ολες τις υπολοιπες ωρες τις μερας,με το που το δαγκωνω και λιωνει τελειως,δεν υπαρχει η παραμικρη ενοχληση! Βεβαια θα ηθελα να μην ηταν απαραιτητο να το παιρνω για να κρατηθει το φαγητο και το νερο στον οργανισμο μου, αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι τοσο ηπιο που δεν πρεπει να με ανησυχει καθολου. (Και ο συγκεκριμενος γιατρος δε δινει φαρμακα γενικα ειναι κατα) Το συγκεκριμενο μου ειπε κατευθειαν να το παρω χωρις φοβο, γιατι λεει οτι ειναι σαν καραμελα. (ειναι ροζ και εχει γευση μεντα). Πριν βρω αυτο το μ οναδικο τροπο σωτηριας,δε μπορουσα να φαω τιποτα ουτε να πιω νερο κι ενιωθα αδυναμη και αφυδατωμενη. Ειχα τοση αδιαθεσια που ημουν σχεδον συνεχεια ξαπλωμενη. Μετα,αφου ειχε βελτιωθει καπως η κατασταση,προεκυψε ενα θεμα με τον υπολογιστη μου που εκανα αμαν να το λυσω! Τωρα ολα ειναι οκ και χαιρομαι που μπορεσα να ξαναγυρισω στην ομορφη παρεα σας! Λετακι συγχαρητηριααααααα!!!! Πολυ χαρηκα!!! Βρε κοριτσια το Σοφακι που ειναι? Τις τελευταιες φορες που μπηκα το Νοεμβριο δεν την ειδα και ουτε τωρα τη βλεπω που κοιταξα να δω αν εχει γραψει. Εγω οπου να ναι μπαινω στη 14η εβδομαδα.H αποκολληση που ειχε το ενα,εχει φτιαξει τελειως και ειναι σα να μην υπηρχε ποτε! Εκανα την αυχενικη και ολα εδειξαν πολυ καλα και στα 3! Ο κυριος που μου εκανε την αυχενικη μου ειπε κι οτι ειναι σιγουρος για το φυλο των μωρων,οτι φαινονται καθαρα κι ειναι 2 αγορακια και 1 κοριτσακι. Σε 3-4 ωρες μπαινω στο Ιασω για περιδεση τραχηλου (προληπτικα) κι ελπιζω ολα να πανε καλα και μετα να μην εχω πολυ αιμα και πονους. Ο γιατρος ειπε οτι θα γυρισω σπιτι σε λιγες ωρες. Αντε να δουμε!

Ο χρήστης Antonia_GR δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 12-01-17, 11:04   #7292
Angie trg

Angie trg ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημερα!!! Τι κανετε κοριτσια? Σορρυ που χανομαι αλλα τρεχω... μανουλες πως ειστε?? Κοριτσακια στην αναμονη πως παει?? Εγω περιμενω μεθαυριο αλλα δεν εχω τπτ...μονο λιγο πρηξιμο στο στηθος κ μερικα σπυρακια που πονανε τα ατιμα..ουτε πονους ουτε τιποτα. Εσεις πως πατε?
Ο χρήστης Angie trg δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 12-01-17, 12:46   #7293
leta87

leta87 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Antonia_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας και παλι κοριτσια! Πωπω εχω να γραψω απο τις 25 Νοεμβριου! Συγχωρεστε με ειχα ολο αυτο το διαστημα φοβερους εμετους κι ο γιατρος μου εδωσε κατι μασωμενα. Τις περισσοτερες φορες με βοηθαει,εκτος μονο απο τις πρωινες αδιαθεσιες που οχι μονο δεν τις διωχνει, ειναι σα να μην το παιρνω οταν ειναι πρωι και βγαζω και το νερο. Ολες τις υπολοιπες ωρες τις μερας,με το που το δαγκωνω και λιωνει τελειως,δεν υπαρχει η παραμικρη ενοχληση! Βεβαια θα ηθελα να μην ηταν απαραιτητο να το παιρνω για να κρατηθει το φαγητο και το νερο στον οργανισμο μου, αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι τοσο ηπιο που δεν πρεπει να με ανησυχει καθολου. (Και ο συγκεκριμενος γιατρος δε δινει φαρμακα γενικα ειναι κατα) Το συγκεκριμενο μου ειπε κατευθειαν να το παρω χωρις φοβο, γιατι λεει οτι ειναι σαν καραμελα. (ειναι ροζ και εχει γευση μεντα). Πριν βρω αυτο το μ οναδικο τροπο σωτηριας,δε μπορουσα να φαω τιποτα ουτε να πιω νερο κι ενιωθα αδυναμη και αφυδατωμενη. Ειχα τοση αδιαθεσια που ημουν σχεδον συνεχεια ξαπλωμενη. Μετα,αφου ειχε βελτιωθει καπως η κατασταση,προεκυψε ενα θεμα με τον υπολογιστη μου που εκανα αμαν να το λυσω! Τωρα ολα ειναι οκ και χαιρομαι που μπορεσα να ξαναγυρισω στην ομορφη παρεα σας! Λετακι συγχαρητηριααααααα!!!! Πολυ χαρηκα!!! Βρε κοριτσια το Σοφακι που ειναι? Τις τελευταιες φορες που μπηκα το Νοεμβριο δεν την ειδα και ουτε τωρα τη βλεπω που κοιταξα να δω αν εχει γραψει. Εγω οπου να ναι μπαινω στη 14η εβδομαδα.H αποκολληση που ειχε το ενα,εχει φτιαξει τελειως και ειναι σα να μην υπηρχε ποτε! Εκανα την αυχενικη και ολα εδειξαν πολυ καλα και στα 3! Ο κυριος που μου εκανε την αυχενικη μου ειπε κι οτι ειναι σιγουρος για το φυλο των μωρων,οτι φαινονται καθαρα κι ειναι 2 αγορακια και 1 κοριτσακι. Σε 3-4 ωρες μπαινω στο Ιασω για περιδεση τραχηλου (προληπτικα) κι ελπιζω ολα να πανε καλα και μετα να μην εχω πολυ αιμα και πονους. Ο γιατρος ειπε οτι θα γυρισω σπιτι σε λιγες ωρες. Αντε να δουμε!
Γεια σου ρε Αντωνια που μας χάθηκες!!! Χαίρομαι που όλα πάνε καλά με τα μωρακια !!! 2 αγοράκια και ένα κορίτσι τι θαυμάσιο πραγματικά σε φαντάζομαι όταν γεννήσεις με το καλο πως θα τα θηλαζεις και τα 3 😂😂 !! Χαλάλι τους τι θυσίες κάνουμε για τα παιδάκια μας και τι περνάνε!!! Εγώ είμαι στην 10η εβδομάδα και θα κάνω περιδεση και εγώ προληπτικά σε 3 βδομάδες. Με Ναυτιες και εγώ κάθε μέρα αλλά ευτυχώς όχι εμετούς είναι πολύ χειρότερο ξέρω. Υπομονή τώρα και όλα θα περάσουν. Εύχομαι να μας πάνε όλα θαυμάσια.
Παλιά 12-01-17, 12:50   #7294
leta87

leta87 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sonia@ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια μακαρι οι αναμονες σας να αποδώσουν ευχαριστα νεα...εγω τρεχω με δουλιτσες γι αυτο ψιλοχανομαι δεν σας διαβασα ολες πολυ λιγα και εχω να πω οσο δεν ερχετε η ξινη εμεις χαιρομαστε...

Λετα μου γλυκια εγω ειχα και καφε και αιμα λιγο αλλα και αιμα!!!μην αγχωνεσαιξερω ειναι πολυ δυσκολο γιατι το επαθα και ξερω ακριβως ομως πως νιωθεις και την αγωνια που περνας τα περασα 3 φορες σε διαφορετικες βδομαδες που ειχα καφε και αιμα..βλεπεις οτι τρεχω και δεν φτανω τωρα για να υποδεχτω την μπεμπα μου..θελει ξεκουρασει πολυ και οταν λεω πολυ εγω σηκωνομουν μονο για τουαλετα δεν εβαζα ουτε νερο να πιω και αυτο στο χερι μου το φερνανε μεχρι την αυχενικη μετα που μου ειπαν ολα καλα πηρα τους δρομους τις βόλτες και του καφεδες που βγηκα απλα στην αρχη μεσα και ξαπλα μονο και στο λεω απο εμπειρία μην δεις σταματησε και πεις α μια χαρα ας σηκωθω εσυ εκει ξαπλα στα λεω ολα αυτα σαν παθουσα που ημουν..εμενα ο γιατρος μου εδωσε και προγεστερονη παραλληλα να ξέρεις..ολα θα πανε καλα κοπελα μου θα το δεις σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα??
Σόνια μου γλυκια σε ευχαριστώ για τις συμβουλές και εμένα μου είπε ξάπλα και μόλις καθαρίσω πάω να τον δω .είχα πάρα πολύ λίγο αλλά εντάξει δεν παίζεις με αυτά σίγουρα. Παίρνω προγεστερονη εσύ πόσο καιρό το έπαιρνες??τι γίνεται εσύ τα έχεις ετοιμάσει όλα?? Σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσεις??
Παλιά 12-01-17, 12:51   #7295
leta87

leta87 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Angie trg Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα!!! Τι κανετε κοριτσια? Σορρυ που χανομαι αλλα τρεχω... μανουλες πως ειστε?? Κοριτσακια στην αναμονη πως παει?? Εγω περιμενω μεθαυριο αλλα δεν εχω τπτ...μονο λιγο πρηξιμο στο στηθος κ μερικα σπυρακια που πονανε τα ατιμα..ουτε πονους ουτε τιποτα. Εσεις πως πατε?
Καλημερα σε ολα τα κοριτσια αντέ ρε κορίτσια κάνα ωραίο ευχάριστο να έχουμε σας στέλνω φουλ μπεμπεδοσκονη 😘😘😘😘
Παλιά 12-01-17, 12:54   #7296
leta87

leta87 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
κοριτσια απο προχθες το βραδυ π ειδα οτι 37 και μετραω θερμοκρασια...μ φαινεται τοσο περιεργο εχθες κ σμρ μετριεμαι ιδιες περιπου ωρες κ εχω ακριβως τις ιδιες θερμοκρασιες κ τις δυο μερες!ξεκιναω το πρωι (μετρημσ μασχαλη)με 36.8 μετα απο λιγο παει 37 πιο μετα 37.2 κ τετοια ωρα φτανει 37.4 μετα πιο βραδυ πεφτει παλι γυρω στο 37-37.1 και παλι το ιδιο!δεν το περιμενα οτι αλλαζει τοσκ πολυ η θερμοκρασια...
Γλυκιά μου μην μπερδεύεσαι με την θερμοκρασία. Έχουμε πει μόνο πρωί πριν σηκώθουμε από το κρεβάτι κάτω από την γλώσσα όχι μασχαλη .δεν μετράνε οι υπολοιπες ωρες διότι έχει σκαμποανεβασματα συνέχεια. Προτίμησε ηλεκτρονικό θερμόμετρο
Παλιά 12-01-17, 13:18   #7297
Angie trg

Angie trg ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημερα σε ολα τα κοριτσια αντέ ρε κορίτσια κάνα ωραίο ευχάριστο να έχουμε σας στέλνω φουλ μπεμπεδοσκονη ��������
Να σαι καλα κοριτσακι μουυυ!!! Αν κ για μενα δεν το βλεπω αυτο το μηνα...ειχα φουλ επαφες αλλα απο συμπτωματα τιποτα...
Ο χρήστης Angie trg δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 12-01-17, 13:30   #7298
free + john

Περιοχή: Αμφιάλη
free + john ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ!!!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΣΕ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ. ΑΚΟΜΗ ΒΕΒΑΙΑ ΤΙΠΟΤΑ
ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ, ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΣΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ , ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 4 ΗΜΕΡΩΝ.ΟΤΑΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ , ΜΟΝΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑΤΑ. ΑΦΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ .ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ 6 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑΤΑ. ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΣΤΗ ΦΟΡΑ.....ΣΗΜΕΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΤΟ ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟ ΠΕΡΙΚΛΗ?ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ.
Ο χρήστης free + john δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 12-01-17, 13:40   #7299
sonia@

sonia@ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Σόνια μου γλυκια σε ευχαριστώ για τις συμβουλές και εμένα μου είπε ξάπλα και μόλις καθαρίσω πάω να τον δω .είχα πάρα πολύ λίγο αλλά εντάξει δεν παίζεις με αυτά σίγουρα. Παίρνω προγεστερονη εσύ πόσο καιρό το έπαιρνες??τι γίνεται εσύ τα έχεις ετοιμάσει όλα?? Σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσεις??
Γλυκια μου εγω επερνα στην αρχη 3 χαπακια των 100 ουτροτζεσταν και μετα επειδη μου ειχε ερθει και λιγο αιμα μου το αυξησε σε 3 των 200 καθε μερα εγω τα επερνα μεχρι 13 βδομαδα μου τα έκοψε σιγα σιγα σαν δοση δεν γινεται κατευθειαν και μου τα κοψε γιατι στην αυχενικη δεν ειδε κατι ανησυχητικο και απορρησαν κιολας απο που να εχανα καφε και αιμα..θελει ναι πολυ ξεκουραση θα βαρεθεις ναξςκουραζεσαι εμενα μου ετυχε και ιουλιο ολο αυτο και ειχα και τον καυσωνα και ειλικρινα κοντεψα να σαλταρω δεν την παλευα αλλο...να ξερεις οτι πρεπει επειση περνεις προγεστερόνη να προσέξεις πολυ το αλατι δεν ξερω αν στο ειπε γιατι θα πριστεις οταν πας και δειςτο μικρο σου Νάξου πεις σε εχω στο μαυλο μου γλυκια μου..εγω διανυω τον 8ο τωρα τρεχω για τις ετοιμασιες ωστε σε λιγο που θα μπω στο μηνα μουνα τα εχω ολα ετοιμα και ανυπομονώ να κρατησω την μπουμπου μοτ στην αγκαλιτσα μου...εγω θα γεννησω στο Έλενα με το δικο μου γιατρο πολυ πιο οικονομικα θα μου ερθει απο οτι σε ιδιωτικο και θα ειμαι και σε μονοκλινο γι αυτο σκεψου το και εσυ
Παλιά 12-01-17, 13:47   #7300
sonia@

sonia@ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Antonia_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοπελα μου ποσο χαιρομαι που ακουω νεα σου και ειδικα τοσο ευχαριστα μπραβο ο θεος να σε εχει καλα και εσενα και τα μικρα σου..ολα θα πανε καλα μεχρι τελους!!τελειαααα θα εχεις και αγορακια και κοριτσακι τι ομορφακοπελα μου ελπιζω να μην μας ξανα χαθείς μας είχες ανησυχήσει να ξερεις αλλα χαλαλι σου..οσο για τους εμετους υπομονη θα περασουν τωρα στο 2ο τριμηνο και με το καλο και να τα νιωσεις σε 1 μηνα θα αρχισουν να σε κλωτσάνε εκει να δεις ευτυχία

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές