Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Δύσκολες στιγμές...!

Notices

Δύσκολες στιγμές...! Διακοπή εγκυμοσύνης εξαιτίας ιατρικού ή μή λόγου, Παλινδρόμηση, Ενδομήτριος θάνατος, Καθ' έξιν αποβολές

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 18-10-16, 14:30   #61
ΑγγεΚ

ΑγγεΚ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Σταλω Θεοφίλου Εμφάνιση μηνυμάτων
κοπέλες καλημέρα,

Με 9 μέρες καθυστέρηση τιμή χοριακής 362 είναι πολύ χαμηλή σωστά???? αύριο θα επαναλάβω. Πόσα πρέπει περίπου να γίνει για να είναι οκ?
Μία τιμή δε λέει απολύτως τίποτα, μην το σκεφτεσαι, δεν μπορεί να βγει κανένα συμπέρασμα, απλά ξέρεις ότι είσαι έγγυος. 2 μέρες νωρίτερα ή αργότερα να είχες ωορρηξία, η τιμή αλλάζει πολύ. Ο ρυθμός αύξησης μόνο σε ενδιαφέρει και τίποτε άλλο.
Ο χρήστης ΑγγεΚ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση

Παλιά 04-11-16, 17:41   #62
vivi85g

vivi85g ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. .θα ηθέλα κι εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω κάτι. .έχουμε καιρό που προσπαθούμε με τον άντρα μου και μετά από μια ατυχή εγκυμοσυνη (χρειάστηκε να κάνουμε αποξεση)σήμερα με μια μέρα καθυστέρησης και ένα θετικό τεστ η χοριακη μου ήταν 4,18 η αλήθεια είναι ότι στεναχωρηθηκα πολύ αλλά η γνώμη σας ποια είναι? Μπορώ να ελπίζω σε κάποια άνοδο της χοριακης? Ευχαριστώ πολύ εκ των προταιρων..
Ο χρήστης vivi85g δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-11-16, 19:56   #63
Sunrise15

Το avatar του χρήστη Sunrise15

Sunrise15 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο vivi85g Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. .θα ηθέλα κι εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω κάτι. .έχουμε καιρό που προσπαθούμε με τον άντρα μου και μετά από μια ατυχή εγκυμοσυνη (χρειάστηκε να κάνουμε αποξεση)σήμερα με μια μέρα καθυστέρησης και ένα θετικό τεστ η χοριακη μου ήταν 4,18 η αλήθεια είναι ότι στεναχωρηθηκα πολύ αλλά η γνώμη σας ποια είναι? Μπορώ να ελπίζω σε κάποια άνοδο της χοριακης? Ευχαριστώ πολύ εκ των προταιρων..
Καλησπέρα...με σταθερό κύκλο κ με μια μερα καθυστέρηση, η χοριακή θα έπρεπε να δείχνει πολλές πολλές μονάδες παραπάνω...δυςτυχώς, μάλλον πας για βιοχημική...κανε μια επαναληπτική όμως τη Δευτέρα κ μιλά με το γιατρό σου για να σε κατευθύνει...λυπάμαι για την άτυχη εγκυμοσυνη που είχες...υποθέτω ότι έκανες ιστολογική εμβρύου...τουλάχιςτον πήρες κάποιες απαντήσεις από εκεί; πάντως το γεγονός οτι μένεις έγκυος ειναι θετικό...απλά φαίνεται ότι κάτι υπάρχει που δεν αφήνει την εγκυμοσύνη να εξελιχθεί...γνωμη μου ειναι πριν την επόμενη προςπαθεια,να ελέγξεις το θυρεοειδή, το ζάχαρο, τη βιταμίνη D, κ φυσικά να κάνεις έλεγχο για θρομβοφιλία...καλη συνέχεια...
Παλιά 09-11-16, 20:28   #64
Marini

Περιοχή: Νέα Ιωνία
Marini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια καλησπερα σας. Είμαι νέα στο forum κι ελπίζω να κάνω την ερώτηση μου στο σωστό σημείο. Η ανησυχία η δική μου είναι η εξής: είμαι 41 ετών με κύκλο περίπου 30 ημερών. Τη 15η ημέρα του κύκλου μου ξεκίνησα κι είχα καφέ και ροζ σκουρα υγρα όχι σαν περίοδο αλλά ούτε και σταγόνες έως την 21η ημέρα,άλλοτε λιγότερα κι άλλοτε περισσότερα. Τη 19η ημέρα του κύκλου έκανα β χοριακη κι έδειξε 2 μοναδες. Επίσης πριν 1 μήνα έκανα τεστ παπ κι υπέρηχο κι ήταν καθαρα. Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης?τώρα είμαι στην 24η ημέρα. Να κάνω πάλι μια χοριακη ή να περιμένω μέχρι να έχω καθυστέρηση. Ανυπομονώ και για 2ο παιδάκι.
Ο χρήστης Marini δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-01-17, 13:14   #65
ΝικουλαΧανια

ΝικουλαΧανια ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημερα!! 15 μερες καθυστεριση εκανα χοριακη χτες και βγηκε 34,79 τι λετε;
Ο χρήστης ΝικουλαΧανια δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-01-17, 14:43   #66
ninaki80

Περιοχή: αθηνα
ninaki80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΝικουλαΧανια Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα!! 15 μερες καθυστεριση εκανα χοριακη χτες και βγηκε 34,79 τι λετε;
Γενικα εχεις σταθερο κυκλο? Αν εχεις για παραδειγμα σταθερο κυκλο 28-30 ημερων η χοριακη σου ειναι παρα πολυ μικρη για 15 μερες καθηστερηση ακομα κ καθηστερημενη συλληψη να ειχες νομιζω οτι ειναι μικρη ομως αν δεν εχεις σταθερο κυκλο ισως να εγινε πολυ πιο αργα η ωορηξια σου απο οτι τα υπολογιζες.σε καθε περιπτωση παντως πρεπει να κανεις επαναληψη μετα απο δυο μερες να δεις τι γινετε. Παντως η χαμηλη χοριακη ειναι εγκυμοσυνη που ισως δεν παει καλα γιαυτο πρεπει να κανεις επαναληψη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ninaki80 : 11-01-17 στις 14:47 Αιτία: !
Ο χρήστης ninaki80 είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-01-17, 15:18   #67
ΝικουλαΧανια

ΝικουλαΧανια ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ninaki80 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γενικα εχεις σταθερο κυκλο? Αν εχεις για παραδειγμα σταθερο κυκλο 28-30 ημερων η χοριακη σου ειναι παρα πολυ μικρη για 15 μερες καθηστερηση ακομα κ καθηστερημενη συλληψη να ειχες νομιζω οτι ειναι μικρη ομως αν δεν εχεις σταθερο κυκλο ισως να εγινε πολυ πιο αργα η ωορηξια σου απο οτι τα υπολογιζες.σε καθε περιπτωση παντως πρεπει να κανεις επαναληψη μετα απο δυο μερες να δεις τι γινετε. Παντως η χαμηλη χοριακη ειναι εγκυμοσυνη που ισως δεν παει καλα γιαυτο πρεπει να κανεις επαναληψη.
Οχι δεν εχω σταθερο κυκλο τελευταια περιοδο ειχα 29-11 εως 11-12 μετα πηγα γυναικολογο για το τσεκ απ μου παπ κτλ και μετα ειχα αλλες 2 μερες λιγο αιμα περιμενα περιοδο 24-12 που δεν ηρθε ποτε
Ο χρήστης ΝικουλαΧανια δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές