Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπέρα.Πριν τήν εγκυμοσύνη μου ειχα αντιμετωπισει στο παρελθον κρισεις πανικού και εμφανιζα συμπτωματα καταθλιψης με την βοηθεια ψυχορεθαπευτριας και την στηριξη του αντρα μου καταφερα και το ξεπερασα . Παρολο που η αρχη της εγκυμοσυνης μου ηταν πολυ δυσκολη, το ειχα παρει χαλαρα . Τωρα που μπηκα στον 6 μηνα και η εγκυμοσυνη μου παει μια χαρα,παθαινω παλι κρισεις πανικου εχω απιστευτο ανχος και εμφανιζω συμπτωματα καταθλιψης. εχω απελπιστη παρα πολυ και συνεχως ερχονται στο μυαλο μου αρνητικες σκεψεις και φοβαμαι πολυ για το τι θα αντιμετοπισω κατα την διαρκεια της γεννας αλλα και μετα με τον ερχομο του παιδιου.

Νομιζω πως σκεφτομαι παραλογα πραγματα και θα ηθελα να ακουσω την δικη σας αποψη που ισως με βοηθησει να δω τα πραγματα πιο θετικα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να μπεις στο κομμάτι "δύσκολες στιγμές" και στο κομμάτι της υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και να νιώσεις πόσο μα πόσο τυχερή είσαι, να εκτιμήσεις το δώρο που σου έδωσε ο Θεός και να καταλάβεις πόσο ανυπόστατα είναι αυτά που σκέφτεσαι

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ Μαρία για την απάντηση.Μπήκα και τα διάβασα και πιστεψέμε αυτό που παθαίνω δε το θέλω και το παλέυω πολύ.Αλλά το υπερβολίκο ανχος μου δε μ αφήνει ωα χαρώ το δώρο που μου έδωσε ο Θεός.Νιώθω τύψεις και ενοχές για τισ σκέψεις μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το να διαβάσεις τις ατυχίες των άλλων κοριτσιών, το μόνο που θα κάνει είναι να σε γεμίσει με περισσότερες τύψεις που δεν αισθάνεσαι καλά (λες και το θες) και να νιώσεις χειρότερα!

 

Σου έστειλα πμ.

Link to comment
Share on other sites

κελλυ σε καταλαβαινω απολυτα, παω κι εγω σε ειδικο, εχω κι εγω κρισεις πανικου και αγοραφοβια. κανε υπομονη ολα στο μυαλο μας ειναι και εμεις οι ιδιοι τα εχουμε χτισει και εμεις θα τα γκρεμισουμε

slHcp2.png lnj3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι πως να το δώ που να ψάξω;

 

Στο πάνω μέρος της σελίδας δεξιά θα δεις να γράφει "προσωπικά μηνυματα". Κάνε πάνω κλικ και θα δεις ένα μήνυμα που σου έστειλα στα εισερχόμενα!:-D

Link to comment
Share on other sites

πηγαινω μια φορα την εβδομαδα. υπαρχουν κι αλλες κοπελες με το ιδιο προβλημα. ολα θα πανε καλα. δεν προκειται να παθεις τιποτα απο τις κρισεις πανικου ουτε εσυ ουτε το μωρο. τα λεω για να τα ακουω κι εγω. πρεπει να γενναμε την ιδια περιοδο πρωτα ο θεος

slHcp2.png lnj3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Στο πάνω μέρος της σελίδας δεξιά θα δεις να γράφει "προσωπικά μηνυματα". Κάνε πάνω κλικ και θα δεις ένα μήνυμα που σου έστειλα στα εισερχόμενα!:-D

Το πήρα οκ.Χίλια ευχαριστώ για τις συμβουλές σου και για την ενημέρωση.Θα μιλήσω με τον γιατρό μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπέρα...έχω μια απορία.Εσείς που νιώθετε σαν και μένα πως περνάτε την ημέρα σας γιατί εγω βυθίζομαι στις σκέψεις μου και μελανχολώ και καθε σκεψη που αφορά την εγκυμοσυνή με πανικοβάλει με αποτέλεσμα να θέλω συνέχεια να είμαι ξαπλωμένη και δεν έχω διάθεση για τιποτα και έχω μια απίστευτη ατονία.Να σας πω και την αλήθεια στεναχοριέμαι που με βλέπει έτσι και ο άντρας μου:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα παιζω παιχνιδια στον υπολογιστη, βλεπω καμια ταινια, κατεβαζω καμια σειρα, μιλαω στο τηλεφωνο και αλλα τετοια και αναγκαστικα δουλειες του σπιτιου. εχω παρει αδεια απο τη δουλεια οπως καταλαβες.

slHcp2.png lnj3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και γώ έχω πάρει άδεια απ τήν δουλειά και αυτό πιστέυω μου έχει στοιχίσει περισσότερο απ όλα.Ο άντρας μου μου προτείνει να κανουμε διάφορα πραγματα μα για τίποτα δεω έχω όρεξη.Θέλω όλο ξαπλωμένη να ειμαι και να μη κάνω τίποτα.Λόγω οτι ο γιατρός μου είχε απαγορέψει τις δουλειές αφου ειμουν σε ακινησία δε τις κάνω ούτε τώρα, δεν έχω κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

μη στενοχωριεσαι. ειναι κατι παροδικο και θα περασει.... ορμονες ειναι αυτες...κανε κατι που σε ευχαριστει και σου αρεσει. παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι θα νιωσεις καλυτερα τελικα. και παλι τα λεω για να τα ακουω κι εγω.

slHcp2.png lnj3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δε μ αφήνουν οι σκέψεις να ηρεμήσω.Με πιάνει συνέχεια μια απογοήτευση, μια μελανχολία ότι σκεφτώ που έχει σχέση με το μωρό τρελένομαι.Δε το θέλω αλλα...

Link to comment
Share on other sites

μη νιωθεις ασχημα για τον εαυτο σου ομως. σκεψου οτι δεν εισαι μονη, και αλλες κοπελες νιωθουν ετσι. δε σε χαρακτηριζουν αυτα τα συναισθηματα. αφου παιρνεις βοηθεια εισαι σε πολυ καλο δρομο. μην υποτιμας τον εαυτο σου

slHcp2.png lnj3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...