Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ενοικιαζόμενα με 40 ευρω;


IoannaD

Recommended Posts

Γεια σας

 

Ψάχνω καπου να μείνουμε στις διακοπές μας αλλά οι τιμές μέχρι στιγμής που έχω βρει μου φαίνονται εξωπραγματικές! Μήπως κάποια από εσάς έχει κάτι να προτείνει με περίπου 40 ευρώ για τέλη Αυγούστου; Κοιτάω για ενοικιαζόμενα δωμάτια για να υπάρχει κουζίνα, απλά αλλά καθαρά. Θα προτιμούσα σε κάποιο νησί ίσως Κυκλάδες αλλά είμαι ανοιχτή σε προτάσεις!

 

Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ψαξε κρητη γιατι οπως ειπαμε εχει μεγαλη προσφορα.

ειδικα αν δεν σε πειραζει να μην εισαι πανω στη θαλασσα ακριβως. και ευβοια, θα ελεγα βορεια ευβοια για περισσότερες επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να σου προτεινω αλλα πεφτει μαλλον μακρια Χαλκιδικη, στο νησακι αμμουλιανη ειναι τελεια κ οικονομικα.

 

όντως είναι λίγο μακριά αλλά κοίταξα κάποιες φωτογραφίες στο δίκτυο και οι παραλίες φαίνονται καταπληκτικές, ιδανικές για παιδιά. μπορείς να μου στείλεις το τηλέφωνο των δωματίων σε περίπτωση που δεν βρούμε κάτι πιο κοντά;

 

πάντως πέρυσι μείναμε σε ένα πολύ ωραίο μέρος με 25 ευρώ στη Λέσβο αν ενδιαφέρεται κανείς πολυ ευχαρίστως να ψάξω στοιχεία...

μακάρι κάτι ανάλογο να βρούμε και φέτος σε κανένα κοντινό νησι :-)

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έκλεισα Νάξο αρχές Αυγούστου με 45Ε. Καινούργιο, καθαρό, όμορφα έπιπλα, κουζίνα πλήρως εξοπλισμένη. Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου π.μ. να σου στείλω site να ρωτήσεις αν υπάρχει κενό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζακυνθος, στο Αμμούδι, Κοζανος Hotel 40 ? dωμάτιο 2κλινο με κουζίνα

 

ευχαριστώ πολύ! κοίταξα μόλις τώρα το σιτε και φαίνεται πάρα πολύ ωραίο και για τέλη Αυγούστου ακόμα πιο οικονομικό. έχεις ξαναπάει; μήπως ξέρεις πως είναι η παραλία;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να σου προτεινω αλλα πεφτει μαλλον μακρια Χαλκιδικη, στο νησακι αμμουλιανη ειναι τελεια κ οικονομικα.

ξερεις καποιο καταλυμμα και τιμες; αν ναι,γραψτο εδω,μαλλον υπαρχουν ενδιαφερομενοι :)

Link to comment
Share on other sites

IoannaD βρήκες τελικά δωμάτιο από τη διευθυνση που σου έστειλα; (σου έχω στείλει π.μ.!)

 

ναι το έλαβα ευχαριστώ πολύ. δυστυχώς για μετά το δεκαπεντάυγουστο που ήθελα δεν έχουν διαθέσιμα δωμάτια αλλά από τις φωτό στο σιτε φαίνεται πολύ περιποιημένο καινούριο κλπ και η παραλία καταπληκτική θα το έχω υπόψη μου για άλλη φορα...:cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι το έλαβα ευχαριστώ πολύ. δυστυχώς για μετά το δεκαπεντάυγουστο που ήθελα δεν έχουν διαθέσιμα δωμάτια αλλά από τις φωτό στο σιτε φαίνεται πολύ περιποιημένο καινούριο κλπ και η παραλία καταπληκτική θα το έχω υπόψη μου για άλλη φορα...:cool:

 

Kρίμα που δε βρήκες! Αυτό το δωμάτιο το είχα βρει στη xe.gr, συνήθως εκεί βρίσκω προσφορές. Ρίξε μια ματιά, ίσως κάτι βρεις. Καλές τιμές σίγουρα θα βρεις και στο Αγκίστρι ή Αίγινα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ! κοίταξα μόλις τώρα το σιτε και φαίνεται πάρα πολύ ωραίο και για τέλη Αυγούστου ακόμα πιο οικονομικό. έχεις ξαναπάει; μήπως ξέρεις πως είναι η παραλία;

λοιπόν πήγαμε φέτος 1-7 ιουλιου (το δωματιο τοτε ειχε 25 ευρώ)!στην παραλία πας με τα πόδια είναι ρηχά και πεντακάθαρα,αλλά δεν ειναι οργανωμένη πρε΄πει να εχεις δική σου ομπρέλα και καρεκλάκια!βεβαια στο 1 χλμ έχει και την παραλία του Αληκανά που ειναι οργανωμένα!Εμείς πάντως πήγαμε σχεδόν σε όλες τις παραλίες!

το δωμάτιο με βόλεψε γιατί μαγειρευα το βράδυ και την άλλη μερα ειχαμε φαγητό έτοιμο!(μόνο ματι κουζίνας , οχι φουρνο). Το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν είχε απορροφητήρα, αλλά λιγο με χάλασε!

οτι αλλο θες πες μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα..Εμεις φετος κλεισαμε για Πορο με 30,00 το δικλινο.Ειχαμε παει περσι στο ιδιο με τον οεκ.τα δωματια ειναι τεραστια -χωραει φαντασου το παρκο ανετα για το μωρο και εχει χωρο και να πηγαινοερχεσαι και να τρεχει και το παιδι.Εχει επισης κουζινουλα κομπλε ξεχωριστο δωματιο με πορτα που κλεινει.το μονο αρνητικο ειναι οτι η παραλια ειναι 10 λεπτα με τα ποδια επομενως για μπανιο περναμε το αυτοκινητο αλλα το βραδακι για βολτιτσα ηταν οτι πρεπει το περπατημα.μειναμε πολυ ευχαριστημενοι και ξαναπαμε,οΠορος αλωστε ειναι πλυ ομορφο νησι ,κοντα στην Αθηνα(πολυ σημαντικο με μωρο πιστευω) και οικογενοιακο νησι-Αν ενδιαφερεσαι να βρω το τηλεφωνο

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kρίμα που δε βρήκες! Αυτό το δωμάτιο το είχα βρει στη xe.gr, συνήθως εκεί βρίσκω προσφορές. Ρίξε μια ματιά, ίσως κάτι βρεις. Καλές τιμές σίγουρα θα βρεις και στο Αγκίστρι ή Αίγινα.

 

δεν είχα σκεφτεί να κοιτάξω χρυσή ευκαίρια...καλή ιδέα!:cool:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..Εμεις φετος κλεισαμε για Πορο με 30,00 το δικλινο.Ειχαμε παει περσι στο ιδιο με τον οεκ.τα δωματια ειναι τεραστια -χωραει φαντασου το παρκο ανετα για το μωρο και εχει χωρο και να πηγαινοερχεσαι και να τρεχει και το παιδι.Εχει επισης κουζινουλα κομπλε ξεχωριστο δωματιο με πορτα που κλεινει.το μονο αρνητικο ειναι οτι η παραλια ειναι 10 λεπτα με τα ποδια επομενως για μπανιο περναμε το αυτοκινητο αλλα το βραδακι για βολτιτσα ηταν οτι πρεπει το περπατημα.μειναμε πολυ ευχαριστημενοι και ξαναπαμε,οΠορος αλωστε ειναι πλυ ομορφο νησι ,κοντα στην Αθηνα(πολυ σημαντικο με μωρο πιστευω) και οικογενοιακο νησι-Αν ενδιαφερεσαι να βρω το τηλεφωνο

 

θα σου στείλω πμ για το τηλέφωνο :)

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια στον Πόρο αν πάτε, η καλύτερη παραλία είναι στο δρόμο για το μοναστήρι που θα συναντήσετε ένα μεγάλο ξενοδοχείο, Σειρήνα νομίζω το λένε και έχει άγαλμα μιας γοργόνας. Μπαίνετε κανονικά μες στο ξενοδοχείο, δε σας λένε κάτι, και πάτε κατευθείαν στα ασανσέρ. Κατεβαίνετε μ΄αυτό κατευθείαν στην παραλία και αν πάτε κατά τις 10:00 θα προλάβετε ξαπλώστρες και ομπρέλες του ξενοδοχείου (δωρεάν εννοείται). Αργότερα ανοίγει εκεί σε μια βεράντα του ξενοδοχείου ένα εστιατόριο self-service με πολύ νόστιμα φαγητά ,νορμάλ τιμές και υπέροχη θέα! ;)

Πριν το μοναστήρι έχει ένα καφενεδάκι με σπιτικά γλυκά, τα φτιάχνει μόνη της η ιδιοκτήτρια που έχει και αυτή μικρά παιδιά και είναι πεντανόστιμα (τσιζκείκ, καρυδόπιτα, γαλακτομπούρεκο κ.α.).

Καλές διακοπές! akamatra σου στέλνω π.μ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..Εμεις φετος κλεισαμε για Πορο με 30,00 το δικλινο.Ειχαμε παει περσι στο ιδιο με τον οεκ.τα δωματια ειναι τεραστια -χωραει φαντασου το παρκο ανετα για το μωρο και εχει χωρο και να πηγαινοερχεσαι και να τρεχει και το παιδι.Εχει επισης κουζινουλα κομπλε ξεχωριστο δωματιο με πορτα που κλεινει.το μονο αρνητικο ειναι οτι η παραλια ειναι 10 λεπτα με τα ποδια επομενως για μπανιο περναμε το αυτοκινητο αλλα το βραδακι για βολτιτσα ηταν οτι πρεπει το περπατημα.μειναμε πολυ ευχαριστημενοι και ξαναπαμε,οΠορος αλωστε ειναι πλυ ομορφο νησι ,κοντα στην Αθηνα(πολυ σημαντικο με μωρο πιστευω) και οικογενοιακο νησι-Αν ενδιαφερεσαι να βρω το τηλεφωνο

 

μπορω να εχω κι εγω τα στοιχεια?λεμε να παμε τις πρωτες μας διακοπες καπου κοντα,και η τιμη ειναι δελεαστικη!δεν ειχα σκεφτει τον πορο σαν προορισμο...

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

μπορω να εχω κι εγω τα στοιχεια?λεμε να παμε τις πρωτες μας διακοπες καπου κοντα,και η τιμη ειναι δελεαστικη!δεν ειχα σκεφτει τον πορο σαν προορισμο...

 

Και εγώ στον Πόρο είχα πάει όταν είχα πολύ μικρά τα παιδιά. Ηθελα νησί μεν, να φυγω αν χρειαστεί οδικώς δε. Εχει και νοσοκομείο (αχρείαστο να΄ναι). Να προσέχετε που θα παρκάρετε, γράφουν συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σορυ για την καθυστερηση.δεν ειχα μπει λογω δουλειας.σας εστειλα πμ.το μερος εκει ειναι ιδανικο γιαιτ ειναι αρκετα ψηλα απο τη θαλασσα-δεν εχεις στρατιες απο κουνουπια και οπως ειπατε και πριν ειναι κοντα στην Αθηνα..Ο ιδιοκτητης ειναι λιγο προτωγονος αλλα καλος ανθρωπος και δεν ενοχλει.επισης τον παζαρευεις ανετα αν θελεις και μεγαλυτερο(τετρακλινο πχ).στο σαιτ που σας εστειλα φαινονται καλα και τα δωματια

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αν μιλαμε για διακοπες με μωρο προσωπικα δεν θα επελεγα νησακι-κακα τα ψεματα, στη χωρα του ελεους ζουμε, αν κατι -χτυπα ξυλο!- στραβωσει, τι κανεις?

Εμεις πρωτη φορα με μωρο πηγαμε μεσσηνιακη μανη-40 περιπου λεπτα απο καλαματα, πρασινο, ωραιες παραλιες, καλο φαγητο και πανω απο ολα οικονομικοτατα. Ουτε καραβια, ουτε λιμανια ουτε ναυτιες ουτε ανεμοι και μποφωρ μας πτοησαν. Η διαδρομη μοιραζεται ανετα στα δυο αν το μωρο κουραστει, αν και εμεις το πηραμε σερι και δεν υπηρξε προβλημα κανενα-ευτυχως. Παραλιες πολλες και διαφορες- με αμμο, βοτσαλο μεσα χαλικι εξω, βοτσαλο εξω με αμμο και αμμο μεσα, βοτσαλο μεσα βοτσαλο εξω, οργανωμενες, μη οργανωμενες, ο,τι θες...Φαγητο καλο και οικονομικο, δωματιο με την σουπερ θεα-δεν ειμαστε φαν των παραλιακων καταλυματων, προτιμαμε τα υψη... Οσον αφορα το κουβαλημα, γιατι να το κανεις μες το λιοπυρι με τα ποδια οταν υπαρχει το αυτικινητο? Δροσια στο λοφισκο το δωματιο, με εξοπλισμενη κουζινα κ αλλα συνεργα, ψυγειο a/c και με σκια ολη σχεδον τη μερα το μπαλκονακι, οπου το μωρο μετα το πρωινο μπανιο της σκοπιας 9-11 εριχνε στη δροσουλα με το αερακι ατελειωτους υπνους... Για οποιον δεν θελει να μαγειρευει αλλα θελει να γλιτωσει και την ηλιαση του παιδιου μεσημεριατικα, υπαρχει παντου φαγητο σε πακετο...

Η τιμη του δωματιου 40, επειδη ομως μειναμε πανω απο μια βδομαδα 35 και με αποδειξη. Καθαριοτητα 1 φορα την εβδομαδα, - ηρθαν ομως και δευτερη φορα κατοπιν συνεννοησης- αλλα αλλαγμα σεντονιων καθε 3 μερες. Τα σεντονια και τραπεζομαντηλα λιγο παλιας κοπης, αλλα εγω παντα παιρνω ετσι κι αλλιως δικα μου. Για τα πλεονεκτηματα ομως του μπαλκονιου αυτου, δεν σας κρυβω οτι θα εδινα και τα διπλα... Για αυτο η ξεραιλα στις κυκλαδες δεν μου λεει τιποτα πια για να πληρωνω και κερατιατικα. Καποτε το εκανα, τωρα πια ομως οχι.

Για οπιον ενδιαφερεται ολα αυτα στη στουπα μεσσηνιας, 300 μ απο την γνωστοτερη και πιο κοσμοπολιτικη παραλια της καλόγριας...

 

Υ.Γ. Ξεχασα το σημαντικοτερο για οσουν δεν νιωθουν μονο γονεις αλλα και ακομα ερωτευμενοι... Τετοιο ηλιοβασιλεμα σπανια το βρισκεις...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...