Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπορω να συνεχιζω να ελπιζω...


Recommended Posts

Μπορω να συνεχιζω να ελπιζω..πως ολα θα πανε τελειαααααα!

 

Πριν μερες ανοιξα θεμα στις δυσκολες στιγμες με τιτλο ''δευτεροπαθεις καθ εξιν αποβολες''( οποια δεν βαριεται να διαβασει ας το δει) . Περιληπτικα ..3η εγκυμοσυνη σε διαστημα 8 μηνων , βιοχημικη, παλινδρομη κ αυτη που κατα τα λεγομενα του γιατρου ''παει επεσε το μωρο'' λογω αιμορραγιας.

 

Αλλαξα γιατρο, η αιμορραγια ηταν τραχηλικη κ σημερα ειδα το μωρο μου..ηταν εκει.. καρδουλα, σακος, ολα καλα. Ειμαι 6+2 ημερων σημερα.

 

Μπορω να ελπιζω πως θα πανε ολα καλα... ας μας βοηθησει ο θεος να εχουμε μια τελειομηνη εγκυμοσυνη...

 

Συμπερασμα: να ζητατε παντα 2η γνωμη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπορω να συνεχιζω να ελπιζω..πως ολα θα πανε τελειαααααα!

 

Πριν μερες ανοιξα θεμα στις δυσκολες στιγμες με τιτλο ''δευτεροπαθεις καθ εξιν αποβολες''( οποια δεν βαριεται να διαβασει ας το δει) . Περιληπτικα ..3η εγκυμοσυνη σε διαστημα 8 μηνων , βιοχημικη, παλινδρομη κ αυτη που κατα τα λεγομενα του γιατρου ''παει επεσε το μωρο'' λογω αιμορραγιας.

 

Αλλαξα γιατρο, η αιμορραγια ηταν τραχηλικη κ σημερα ειδα το μωρο μου..ηταν εκει.. καρδουλα, σακος, ολα καλα. Ειμαι 6+2 ημερων σημερα.

 

Μπορω να ελπιζω πως θα πανε ολα καλα... ας μας βοηθησει ο θεος να εχουμε μια τελειομηνη εγκυμοσυνη...

 

Συμπερασμα: να ζητατε παντα 2η γνωμη

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ κοριτσι μου!!! Ολα να πανε κατ' ευχην!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

κουκλιτσα μου έχε πίστη και αισιοδοξία και όλα θα πάνε καλα....

από τη στιγμή που άλλαξες γιατρό και έχεις έναν που τον εμπιστεύεσε πλήρως, είναι μια νέα αρχή και όλα θα πάνε καλά...

 

φυσικά δεν είναι καθολου μα καθόλου εύκολο, σε καταλαβαίνω πλήρως...

1η εγκυμοσύνη:παλλίνδρομη

2η εγκυμοσύνη: δίδυμα και τα έχασα 2 μέρες πριν τα γεννήσω από ένα πολύ σπάνιο φαινόμενο που πολλοί γιατροί ούτε καν το ξέρουν (ο δικός μου το ήξερε) (αν θες διαβασε τα διδυμάκια μου έγιναν άγγελοι στον ουρανο)

3η εγκυμοσύνη: ειμαι 4εβδομάδες και 6 μέρες, ο ΦΟΒΟΣ δεν περιγράφεται αλλά όλα αυτή τη φορά θα πάνε πολύ πολύ καλά γιατί τα αγγελάκια μου δεν θα αφήσουν να γίνει τίποτα κακό....

 

αρα ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ, μη βασανίζεις τον εαυτό σου απολαυσε την καθε μέρα της εγκυμοσύνης και γενικά της ζωής σου με τον αντρούλη σου.

 

οτι χρειαστεις είμαι εδώ....

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες!!!!!

 

Χαθηκα γιατι ειμαι χαλια απο καουρες, αναγουλες, εμετιλα( κλαιω και κρατιεμαι μην κανω εμετο-πως το κανω δεν ξερω αληθεια- αλλα εδω με το φτερνισμα εχω καφε αιματακια, οχι να ξερναω ασυστολα). Ειμαι χαλια και μαρεσει χαχαχχα. Τουλαχιστον στο παιδακι μου ετσι χαλια ημουν, στις 2 αποτυχημενες ηταν ολα τελεια και τωρα ολα χαλια, οποτε παμε καλα χαχχαχ

 

Με βλεπει καθε εβδομαδα, παμε καλα λεει, ειμαι καθαρη γενικα εκτος απο οταν βηχω η φτερνιζομαι που εχω καφετια στο σερβιετακι.εχω αδυνατησει, δεν θελω καθολου να τρωω, δεν εχω ορεξη κ με αναγουλιαζουν τα παντα.

 

Κατερινα διαβασα το θεμα που ειχες ανοιξει..κοπελαρα μου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα γερο μωρακι. Εχεις δικιο..πρεπει να σκεφτομαστε μονο θετικα. Ουφφφ με κουρασαν οι ασχημες σκεψεις..φοβαμαι να παω τουαλετα μηπως δω παλι κοκκινο αιμα κ δεν ειναι απτον τραχηλο...σφαλιαρησε με! Δεν θελω ασχημες σκεψεις, τον φοβο μου μεσα.

 

Συζηταμε συνεχως για τυχων περιδεση τραχηλου. Στο παιδακι μου μονο κοιτουσε εαν ζουσε το μωρο...καμια σχεση..εδω μετραει, ξαναμετραει, εχω παθει πλακα..σα πρωταρα νιωθω, ποσο τυχερο ηταν το παιδακι μου, ηθελε να γεννηθει! Την ζηταω κι εγω προληπτικα την περιδεση, τωρα ουτροτζεσταν εννοειται στα 600μγ την ημερα, αλλα θελω να χω το κεφαλι μου ησυχο.

 

 

Σας ευχαριστω κοριτσια μου γλυκα

Link to comment
Share on other sites

με το καλο ρυζακι και με μια τελεια εγκυμοσυνη!!!! μαλλον κοριτσακι εχεις για να εισαι τοσο πολυ αδιαθετη! ετσι ημουνα και εγω στις αρχες τις εγκυμοσυνης μου και τωρα περιμενω το δευτερο κοριτσακι μου ;):P

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ!

 

Και στο γιο μου τα ιδια χαλια ημουν, ολοι ελεγαν κοριτσι αλλα τελικα ειχα εναν παιδαρο χαχαχα μωρε γερα να ναι κ ας ειναι οτι θελουν. Μονο οι γιαγιαδες ελεγαν αγορι γιατι τον επιασα αυγουστο. Ακου τωρα, οτι να ναι! Με φεγγαρι υποτιθεται, χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστω πολυ!

 

Και στο γιο μου τα ιδια χαλια ημουν, ολοι ελεγαν κοριτσι αλλα τελικα ειχα εναν παιδαρο χαχαχα μωρε γερα να ναι κ ας ειναι οτι θελουν. Μονο οι γιαγιαδες ελεγαν αγορι γιατι τον επιασα αυγουστο. Ακου τωρα, οτι να ναι! Με φεγγαρι υποτιθεται, χαχαχα

 

χαχαχαχα σωστα! γερά να ειναι και καλότυχα!!! και ας ειναι οτι θελει ο θεος!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...