Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

διακοπές στην Ικαρία


dxmi

Recommended Posts

Χαίρετε! Θα ήθελα τη βοήθειά σας! θέλω χρόνια να πάω στην Ικαρία και φέτος το σκεφτόμαστε. έχουμε 2 μικρά (ηλικίας 5 και 2 χρονών). είναι η Ικαρία για οικογενειακές διακοπές; αν έχετε πάει, παρακαλώ προτείνετέ μου μέρη!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπον,εγω ειχα παει πριν πολλα χρονια και ελευθερη οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω ως προς το οικογενειακες διακοπες αλλα θα σου πω τα εξης.ειναι ενα πανεμορφο νησι,απο την αποψη αν σ αρεσει το πρασινο σε αντιθεση με τα κυκλαδιτικα νησια.εχει πολυ ωραιες παραλιες.ο κοσμος οντως ειναι φιλικος.ομως θα πρεπει να ξερεις οτι δεν ειναι μικρο νησακι.χρειαζεστε αυτοκινητο για να γυρισετε το νησι αλλιως θα ταλαιπωρηθειτε,εκτος αν καθησετε μονο εκει που θα μενετε.η πιο ωραια παραλια που ειχα παει τοτε λεγεται σευχελλες και πραγματι οταν την ειδα δικαιολογουσαι απολυτα το ονομα της αλλα ηταν δυσκολη στην προσβαση της(μετα απο τοσα χρονια ελπιζω να χουν φτιαξει δρομο).επισης δεν ηταν ενα ακριβο νησι που ειναι σημαντικο αυτο.θα προσπαθησω να σκεφτω και αλλα για να σου γραψω.γενικα αφου δεν ειναι κανενα κοσμοπολιτικο οπως η μυκονος,ροδος,σαντορινη θα ειναι μια χαρα οικογενειακα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,εγω ειχα παει πριν πολλα χρονια και ελευθερη οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω ως προς το οικογενειακες διακοπες αλλα θα σου πω τα εξης.ειναι ενα πανεμορφο νησι,απο την αποψη αν σ αρεσει το πρασινο σε αντιθεση με τα κυκλαδιτικα νησια.εχει πολυ ωραιες παραλιες.ο κοσμος οντως ειναι φιλικος.ομως θα πρεπει να ξερεις οτι δεν ειναι μικρο νησακι.χρειαζεστε αυτοκινητο για να γυρισετε το νησι αλλιως θα ταλαιπωρηθειτε,εκτος αν καθησετε μονο εκει που θα μενετε.η πιο ωραια παραλια που ειχα παει τοτε λεγεται σευχελλες και πραγματι οταν την ειδα δικαιολογουσαι απολυτα το ονομα της αλλα ηταν δυσκολη στην προσβαση της(μετα απο τοσα χρονια ελπιζω να χουν φτιαξει δρομο).επισης δεν ηταν ενα ακριβο νησι που ειναι σημαντικο αυτο.θα προσπαθησω να σκεφτω και αλλα για να σου γραψω.γενικα αφου δεν ειναι κανενα κοσμοπολιτικο οπως η μυκονος,ροδος,σαντορινη θα ειναι μια χαρα οικογενειακα

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Μου ακούγεται υπέροχο! Έχω ακούσει πολλά για τα πανηγύρια που γίνονται στο νησί.. Αν σκεφτείς κάτι άλλο (παραλία, πού να μείνω, ξενοδοχείο) ενημέρωσέ με!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Μου ακούγεται υπέροχο! Έχω ακούσει πολλά για τα πανηγύρια που γίνονται στο νησί.. Αν σκεφτείς κάτι άλλο (παραλία, πού να μείνω, ξενοδοχείο) ενημέρωσέ με!

 

Δεν θα πρότεινα την Ικαρία για μικρά παιδιά...Οι θάλασσες είναι παγωμένες (εμείς μελανιάζαμε κυριολεκτικά) . Κάποια ιδιαίτερη ομορφιά δεν έχει(κατ'εμέ). Το οδικό δίκτυο είναι δύσκολο. Θα χα κι άλλα αρνητικά ναγράψω αλλά δε θέλω να συνεχίσω... Δεν θέλω να ξαναπάω

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν θα πηγαινα σ ενα νησι τοσο μακρια με μικρα παιδια. Θα ηθελα εκει που θα πηγαινα να εχει νοσοκομειο και οχι ιατρειο (δεν ξερω τι εχει η ικαρια) γιατι πολλα μπορουν να συμβουν. Γενικα θα προτιμουσα καπου που θα μπορουσα να φυγω ανα πασα στιγμη. Τα νερα ειναι κρυα και εκει γενικα οι ανθρωποι ζουν το βραδυ. Η ζωη ξεκινα μετα τις 11 κατι που δεν συμβαδιζει με την οικογενεια με τοσο μικρα παιδια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 10 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...