Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόνοι τις πρώτες βδομάδες


Recommended Posts

Γεια σας μανουλες...

πριν απο 3 μερες ειδα το θετικοτατο τεστακι μου κ ειμαι πολυυυ ευτυχισμενη!!

αυριο το πρωι εχω εξεταση χοριακης.

αυτο που ηθελα να ρωτησω τις μανουλες που ειναι στην αρχη της εγκυμοσυνης ειναι αν εχουν πονακια ?

ποναω σαν να περιμενω περιοδο επισης βγαζω κ κατι λευκα υγρα σαν αυτα της ωορηξιας.Δεν ποναω ολη την μερα ε? απλως ανα διαστηματα . ειναι λογικο πιστευετε? ρωτησα την γυναικολογο μου και μου ειπε πως ειναι απολυτα φυσιολογικο κατι τετοιο.

εχετε αναλογη εμπειρια?

Φιλακια σε ολες :-D

 

Κι εγω ειχα πονακια...ειναι επειδη μεγαλωνει η μητρα.

Καλα αποτελεσματα αυριο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κ συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!και εγω εμαθα πριν 6 μερες πως ειμαι εγκυος στο δευτερο μικρακι μου!αυτα τα πονακια τα εχω και εχω.αυριο παω γι την τριτη χοριακη!κπαντως απο οτι θυμαμαι κ στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα τετοια πονακια!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σας.

μολις γυρισα απο το μικροβιολογικο. το απογευμα θα εχω τις απαντησεις .

ολα μαζι τα νιωθω αυτη την στιγμη και ποναω και ζαλιζομαι και θελω κ εμετο να κανω.

τα πονακια ειναι ακριβως τα ιδια με αυτα της περιοδου λιγο πιο εντονα.

αυτα σταματανε καποια στιγμη; :confused::confused::confused:

ω ρε μανα μου !!!!!!

Αν θεός γινόμουν για λίγο.. θα άλλαζα πολλά δεν σου κρύβω... ενα όμως θα άφηνα ίδιο... ''Εσένα αγάπη μου''

 

dgCgp3.png

 

4WCBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!και εγω εμαθα πριν 6 μερες πως ειμαι εγκυος στο δευτερο μικρακι μου!αυτα τα πονακια τα εχω και εχω.αυριο παω γι την τριτη χοριακη!κπαντως απο οτι θυμαμαι κ στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα τετοια πονακια!!!!

 

με το καλοοοοο .. απο πειραια και συ ε;; που θα γεννησεις με το καλο;;

Αν θεός γινόμουν για λίγο.. θα άλλαζα πολλά δεν σου κρύβω... ενα όμως θα άφηνα ίδιο... ''Εσένα αγάπη μου''

 

dgCgp3.png

 

4WCBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ακριβως ετσι ειναι και τα πονακια και τα υγρα!!!!συγχαρητηρια σε ολες!!

 

σε ευχαριστω πολυ!

Αν θεός γινόμουν για λίγο.. θα άλλαζα πολλά δεν σου κρύβω... ενα όμως θα άφηνα ίδιο... ''Εσένα αγάπη μου''

 

dgCgp3.png

 

4WCBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα πονακια...ειναι επειδη μεγαλωνει η μητρα.

Καλα αποτελεσματα αυριο!!!!!!

 

σε ευχαριστωω πολυ κοριτσακι...

Αν θεός γινόμουν για λίγο.. θα άλλαζα πολλά δεν σου κρύβω... ενα όμως θα άφηνα ίδιο... ''Εσένα αγάπη μου''

 

dgCgp3.png

 

4WCBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά αποτελέσματα να έχεις!

Τέτοια πονάκια περιόδου είχα και εγώ στις εγκυμοσύνες μου, στη κοιλιά μου, στη μέση μου, και πολλά υγρά!

Αυτά θα υποχωρήσουν σιγά σιγά. Κρατάνε περίπου κανένα μήνα!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά αποτελέσματα να έχεις!

Τέτοια πονάκια περιόδου είχα και εγώ στις εγκυμοσύνες μου, στη κοιλιά μου, στη μέση μου, και πολλά υγρά!

Αυτά θα υποχωρήσουν σιγά σιγά. Κρατάνε περίπου κανένα μήνα!

 

αα οποτε ειναι οντως κατι φυσιολογικο... μιλαμε ωρες ωρες δεν τον αντεχω τον πονο.. σαν κολοικος ενα πραγμα.

1 μηνα ε; οκ. υπομονη τοτε ..

Αν θεός γινόμουν για λίγο.. θα άλλαζα πολλά δεν σου κρύβω... ενα όμως θα άφηνα ίδιο... ''Εσένα αγάπη μου''

 

dgCgp3.png

 

4WCBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι απο πειραια.στο ελενα πρωτα ο θεος!σημερα το απογευμα θα παρω τον γιατεο να του πω τα αποτελεσματα τις χοριακης

 

και γω το απογευμα θα ξερω τα αποτελεσματα και θα ενημερωσω την γιατρο μου αμεσως ! καλα αποτελεσματα κοριτσακι..

 

μολις εχω νεοτερα θα μπω να σας ενημερωσω !

Φιλια πολλα...!!

Αν θεός γινόμουν για λίγο.. θα άλλαζα πολλά δεν σου κρύβω... ενα όμως θα άφηνα ίδιο... ''Εσένα αγάπη μου''

 

dgCgp3.png

 

4WCBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααααααααα βγηκε η χοριακη μου!!!!!!

θετικοτατη ! 890 μοναδες!!!! δεν ειδε βεβαια λεει ποσο εβδομαδων ειμαι βαση της χαριακης αυριο θα εχω κ το επισημο χαρτι !!!

ειμαι ευτυχισμενηηηηηηηηηηηηη

ποσες βδομαδες μπορει να ειναι στις 890 μοναδες;;;;;

θα τρελαθω απο ευτυχια !

σας φιλω κ σας ευχαριστω για την συμπαρασταση !! ειστε ολες τελειες...

Αν θεός γινόμουν για λίγο.. θα άλλαζα πολλά δεν σου κρύβω... ενα όμως θα άφηνα ίδιο... ''Εσένα αγάπη μου''

 

dgCgp3.png

 

4WCBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααααααααα βγηκε η χοριακη μου!!!!!!

θετικοτατη ! 890 μοναδες!!!! δεν ειδε βεβαια λεει ποσο εβδομαδων ειμαι βαση της χαριακης αυριο θα εχω κ το επισημο χαρτι !!!

ειμαι ευτυχισμενηηηηηηηηηηηηη

ποσες βδομαδες μπορει να ειναι στις 890 μοναδες;;;;;

θα τρελαθω απο ευτυχια !

σας φιλω κ σας ευχαριστω για την συμπαρασταση !! ειστε ολες τελειες...

 

κουκλα συγχαρητηρια, ριξε μια ματια εδω για τις τιμες της χοριακης http://www.123baby.me/hcg.html , εγω ειχα 810 στην 5η περιπου εβδομαδα και μετα απο δυο μερες 2600.. για τα πονακια μην ανησυχεις ειναι φυσιολογικα, με το καλο :P

bunbunard20121020_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...