Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσες φορες την ημερα,νιωθετε το μωρο σας???


Recommended Posts

Καλησπερα.ΣΟρι αν ειναι χαζη η ερωτηση μου.Ειμαι 25εβδομαδων και ειναι το πρωτο μου μωρακι!!:D

νιωθω να κινειται σχεδον ολη την ημερα και αναρωτιεμαι: δεν θα επρεπε να κοιμαται κ λιγο???:roll:

αΚομα κ τα βραδια που σηκωνομαι για τουαλετα τσουπ με το που επιστρεψω στο κρεβατι αρχιζει τισ μπουρμπουληθρες κτλ.

Πρωτα ανυπομονουσα ποτε θα την ακουσω κ τωρα ανησυχω γιατι την νιωθω συνεχεια.:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω πως είναι απολύτως φυσιολογικά αυτα που γράφεις.

Πιο μετά ίσως το νιώθεις λιγότερο γιατί ίσως κοιμάται πιο πολύ!

αλλά κ εγώ στις 25 εβδομάδες το άκουγα συνέχεια.τώρα το ακούω όταν φάω σοκολάτα ή το όταν προσπαθώ να κοιμηθώ,πολύ έντονα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλησιάζω τώρα 25 και από τις 23 έχει τρελαθεί! Στις 7 μέρες της εβδομάδας τις 5 θα κουνιέται σχεδόν όλη μέρα και τις άλλες 2 θα σωπαίνει 5-6 ωρες και μετα φτου κι απ την αρχη. Κι εμένα με τρομάζει όχι τόσο η συχνότητα, όσο η ένταση των χτυπημάτων. Κι όταν δεν κινείται πάλι τρομάζω που δεν κινείται! χαχαχαχαχα.... Είμαστε απίστευτες όμως, με τιποτε δεν ευχαριστιόμαστε...

Τελικά και να νομίζεις οτι δε θες παιδιά, ΘΕΛΕΙΣ απλά δεν το ξέρεις μέχρι να κάνεις... Δε σ' αλλάζω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ πιθηκάκι μου!!!!!

 

guqZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν θελω να σας δυσαρεστησω αλλα μηπως δεν ειναι παντα το μωρο αυτο που νιωθετε αλλα και συσπασουλες;

Μιλαω ως παθουσα. Κι εγω ετσι ενιωθα στις 22-25εβδ : μπαλωνακια να σκανε μεσα μου, γερες κλωτσιες που με εκαναν να ψιλοπεταγομαι στα καλα καθουμενα κι εκανα "αουτς", κι ολα αυτα 24ωρες το 24ωρο. Σταματησαν ομως ολα μολις ξεκινησα τα γιουτοπαρ. (Βεβαια παραλληλα ειχα και πετρωματα και σφιξιματα κτλ μες το 24ωρο.Εσεις εχετε τετοια;)

Απο τοτε νιωθω το μωρο μονο ως γουργουρισμα, το οποιο γινεται ολο και πιο μακροσυρτο οσο περνανε οι εβδομαδες.

Συζητηστε με τον γιατρο σας πως ακριβως αισθανεσθε, ποσες φορες την μερα και με ποια ενταση.

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

εγώ τη νιώθω συνέχεια...έχει τύχει το βράδυ να με ξυπνήσει γιατί δεν κάθεται σε ένα μέρος...κ όταν έχω ώρα να την νιώσω εκεί με πιάνει φόβος αλλά οκ...τρελαίνομαι να βλέπω τα βουναλάκια στην κοιλιά!!!!! πετρώματα έχω μόνο όταν κουράζομαι, δηλαδή πάνω απο 4-5 την εβδομάδα δεν έχω....

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια δεν θελω να σας δυσαρεστησω αλλα μηπως δεν ειναι παντα το μωρο αυτο που νιωθετε αλλα και συσπασουλες;

Μιλαω ως παθουσα. Κι εγω ετσι ενιωθα στις 22-25εβδ : μπαλωνακια να σκανε μεσα μου, γερες κλωτσιες που με εκαναν να ψιλοπεταγομαι στα καλα καθουμενα κι εκανα "αουτς", κι ολα αυτα 24ωρες το 24ωρο. Σταματησαν ομως ολα μολις ξεκινησα τα γιουτοπαρ. (Βεβαια παραλληλα ειχα και πετρωματα και σφιξιματα κτλ μες το 24ωρο.Εσεις εχετε τετοια;)

Απο τοτε νιωθω το μωρο μονο ως γουργουρισμα, το οποιο γινεται ολο και πιο μακροσυρτο οσο περνανε οι εβδομαδες.

Συζητηστε με τον γιατρο σας πως ακριβως αισθανεσθε, ποσες φορες την μερα και με ποια ενταση.

Μπουρμπουρ 1 οπως ξερεις εχω κι εγω θεμα με τις συσπασεις.Αλλα οι συσπασεις δεν νομιζω να μοιαζουν με τις κλωτσιες των μωρων.Στο εχει πει ο γιατρος σου αυτο?Για τα πετρωματα και τα σφιξιματα εχεις δικιο.Οπως και για τα ''βουναλακια'' οπως τα λεω εγω καποιες φορες μπορει να ειναι συσπασεις αλλα αν για παραδειγμα εχεις ενα βουναλακι δεξια απο τον αφαλο και αλλο ενα αριστερα απο τον αφαλο αλλα ποιο χαμηλα αυτο ειναι σιγουρα το παιδι.

Link to comment
Share on other sites

Μπουρμπουρ 1 οπως ξερεις εχω κι εγω θεμα με τις συσπασεις.Αλλα οι συσπασεις δεν νομιζω να μοιαζουν με τις κλωτσιες των μωρων.Στο εχει πει ο γιατρος σου αυτο?Για τα πετρωματα και τα σφιξιματα εχεις δικιο.Οπως και για τα ''βουναλακια'' οπως τα λεω εγω καποιες φορες μπορει να ειναι συσπασεις αλλα αν για παραδειγμα εχεις ενα βουναλακι δεξια απο τον αφαλο και αλλο ενα αριστερα απο τον αφαλο αλλα ποιο χαμηλα αυτο ειναι σιγουρα το παιδι.

 

 

ναι καμια σχεση με συσπασεις αυτα που περιγραφονται απο τις κοπελες. Τα μωρακια ειναι.... και εγω ακριβως αυτα που λεει η ladybι η helen@ και η ΒΙΒΗ. Βουναλάκια , κλοτσιες που φαινοναι στην κοιλια, κατι σαν μπλουμ μπλουμ που στριφογυριζει και τακ τακ.Επισης καμια φορα με τα ποδαρακια του με παταει στιγμιαια στην κυστη και νομιζω οτι θα κατουρηθω. :oops::lol:

23w τωρα ειμαι και κινειται πολλες φορες την ημερα , σχεδον καθε μια δυο ωρες κανει αισθητη την παρουσια του , το πρωι με ξυπναει με κλωτσιτσες , οταν σηκωθω για τουαλετα το βραδυ δυσανασχετει -μαλλον γιατι τον ξυπνησα-χαχαχα και γενικα πολυ δραστηριος. Απολυτα φυσιολογικο μου ειπε ο γιατρος. Να ανησυχεις οταν δεν ειναι πολυ δραστηριος. αμα ειναι ταραξιας δεν πειραζει καλο ειναι. Σας μετεφερα ακριβως τα λογια του. Οσο για τις συσπασεις εγω δεν ηξερα καν τι ειναι . απο εδω μεσα το διαβασα και απο τοτε ολο ανυσηχουσα μηπως το καθετι που κανει το μωρο ειναι συσπαση. Ο γιατρος οταν το συζητησα μου ειπε οτι δεν εχω συσπασεις ειναι το μωρο και αποκλειεται να μπερδεψω τις κινησεις του μωρου ποτε με συσπασεις. :)

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Μπουρμπουρ 1 οπως ξερεις εχω κι εγω θεμα με τις συσπασεις.Αλλα οι συσπασεις δεν νομιζω να μοιαζουν με τις κλωτσιες των μωρων.Στο εχει πει ο γιατρος σου αυτο?Για τα πετρωματα και τα σφιξιματα εχεις δικιο.Οπως και για τα ''βουναλακια'' οπως τα λεω εγω καποιες φορες μπορει να ειναι συσπασεις αλλα αν για παραδειγμα εχεις ενα βουναλακι δεξια απο τον αφαλο και αλλο ενα αριστερα απο τον αφαλο αλλα ποιο χαμηλα αυτο ειναι σιγουρα το παιδι.

 

Δυστυχως ναι, το ειχαμε επιβεβαιωσει υπερηχογραφικα: σε δικα μου "αουτς" προερχομενα οπως νομιζα απο κλωτσια ο γιατρος εντοπιζε σε εκεινο το σημειο εκεινη την ωρα συσπαση.Ομολογω οτι τοτε η ανακαλυψη αυτη με ειχε θορυβησει πολυ.

Να διευκρινησω ομως οτι ενιωθα μονο χτυπημα κι οχι ολοκληρωμενη κινηση-αυτη δεν την μπερδευεις.

 

Ααα, και με τα χαπια ολα αυτα εξαφανιστηκαν μου εμειναν μονο καθαρες κινησεις (αλλα 4-5 φορες την μερα).

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πραγμα με τις συσπασεις με εχει αγχωσει κ μπερδεψει πολυ./

Αυτο το βουναλακι το νιωθω συχνα αλλα πιστευω οτι ειναι το μωρο,γιατι συνηθως πρωτα νιωθω κυματισμο...!

Βρε κοριτσια δεν θα ειχε φανει στον υπερηχο(εκανα πριν λιγες μερες) αν ειχα συσπασεις?Γιατι νιωθω την κινητικοτητα του μωρου σχεδον ολη μερα αλλα δεν νιωθω πονους περιοδου που διαβαζω οτι ειναι συμπτωμα συσπασεων.

Ανησυχω μηπως τις εχω κ δεν τις κατανοω:confused:

 

ΠΗΤ 26/7/21012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο το πραγμα με τις συσπασεις με εχει αγχωσει κ μπερδεψει πολυ./

Αυτο το βουναλακι το νιωθω συχνα αλλα πιστευω οτι ειναι το μωρο,γιατι συνηθως πρωτα νιωθω κυματισμο...!

Βρε κοριτσια δεν θα ειχε φανει στον υπερηχο(εκανα πριν λιγες μερες) αν ειχα συσπασεις?Γιατι νιωθω την κινητικοτητα του μωρου σχεδον ολη μερα αλλα δεν νιωθω πονους περιοδου που διαβαζω οτι ειναι συμπτωμα συσπασεων.

Ανησυχω μηπως τις εχω κ δεν τις κατανοω:confused:

 

ΠΗΤ 26/7/21012

Μωρε συγνωμη που σας ανησυχω αλλα ειπα την εμπειρια μου.

 

Εχεις δικιο που εχεις μπεδευτει, ολες μας και νομιζω ακομη και μερικοι γιατροι ειναι μπερδεμενοι ως προς αυτο. Συνηθως οταν κατι δεν ειναι οπως πρεπει, το καταλαβαινουμε οτι ειναι υποπτο-ακομη κι εγω κατι ειχα υποψιαστει- ακολουθησε λοιπον το ενστικτο σου.

 

Παντως αν νιωθεις πρωτα κυμματισμο ειναι οκ, δεν ειναι συσπαση.

Επισης αν δεν εχεις αλλα συμπτωματα οπως οι πονοι που λες η πετρωματα κτλ τοτε επισης μαλλον δεν εχεις προβλημα.

 

Στον υπερηχο μπορει να μην τυχει να φανει αν δηλ δεν εχεις εκεινη την ωρα, απλως επειδη πλεον κανουμε πολυ συχνα υπερηχους ειναι πολυ πιθανο να το ανακαλυψουμε ετσι. Αλλα δεν ειναι απαραιτητο ολες μας να εχουμε προβλημα με συσπασεις...

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ναι, το ειχαμε επιβεβαιωσει υπερηχογραφικα: σε δικα μου "αουτς" προερχομενα οπως νομιζα απο κλωτσια ο γιατρος εντοπιζε σε εκεινο το σημειο εκεινη την ωρα συσπαση.Ομολογω οτι τοτε η ανακαλυψη αυτη με ειχε θορυβησει πολυ.

Να διευκρινησω ομως οτι ενιωθα μονο χτυπημα κι οχι ολοκληρωμενη κινηση-αυτη δεν την μπερδευεις.

 

Ααα, και με τα χαπια ολα αυτα εξαφανιστηκαν μου εμειναν μονο καθαρες κινησεις (αλλα 4-5 φορες την μερα).

Δηλ. μπορει μια στιγμιαια κλωτσια που νομιζουμε οτι ειναι το μωρο να ειναι συσπαση?:confused::confused:Να σου πω την αληθεια δεν το εχω ξανακουσει και μου κανει εντυπωση.Ηξερα οτι για να εχουμε συσπαση θα πρεπει υποχρεωτικα να πετρωνει η κοιλια μας!!!!!!:confused::confused:Ναι την ολοκληρωμενη κινηση δεν μπορει να την μπερδεψεις με τιποτα:lol::lol:Τι να πω οσο ζω μαθαινω!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πραγμα με τις συσπασεις με εχει αγχωσει κ μπερδεψει πολυ./

Αυτο το βουναλακι το νιωθω συχνα αλλα πιστευω οτι ειναι το μωρο,γιατι συνηθως πρωτα νιωθω κυματισμο...!

Βρε κοριτσια δεν θα ειχε φανει στον υπερηχο(εκανα πριν λιγες μερες) αν ειχα συσπασεις?Γιατι νιωθω την κινητικοτητα του μωρου σχεδον ολη μερα αλλα δεν νιωθω πονους περιοδου που διαβαζω οτι ειναι συμπτωμα συσπασεων.

Ανησυχω μηπως τις εχω κ δεν τις κατανοω:confused:

 

ΠΗΤ 26/7/21012

Ο πονος περιοδου δεν ειναι συμπτωμα των συσπασεων.Μπορει την ωρα που εκανες τον υπερηχο να μην ειχες.Οι συσπασεις κρατανε για λιγο να ξερεις.Αν νιωθεις κυματισμο πριν και φευγει και σαν κυματακι μετα ναι τοτε ειναι το μωρακι σου.Ο γιατρος σου τι σου εχει πει?Οι συσπασεις να ξερεις φαινονται καλυτερα στο καρδιοτοκογραφημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω συσπασεις απο την 5η εβδοαμδα σχεδον και ειμαι τωρα 32+3 στον υπερηχο δεν εχει φανει ποτε συσπαση γιατι απλα εκεινη την ωρα τυχαινει να μην εχω.

Link to comment
Share on other sites

Ο πονος περιοδου δεν ειναι συμπτωμα των συσπασεων.Μπορει την ωρα που εκανες τον υπερηχο να μην ειχες.Οι συσπασεις κρατανε για λιγο να ξερεις.Αν νιωθεις κυματισμο πριν και φευγει και σαν κυματακι μετα ναι τοτε ειναι το μωρακι σου.Ο γιατρος σου τι σου εχει πει?Οι συσπασεις να ξερεις φαινονται καλυτερα στο καρδιοτοκογραφημα.

 

 

Η αληθεια ειναι οτι κι η γιατρος μου με ρωτησε γι αυτο το πετρωμα,αν το νιωθω και αν ποναω.Αλλα δεν ξερω ρε μαμωτο.:oops: Το σιγουρο ειναι μονο οτι δεν ποναω. Το πρωι ειναι παντα πιο χαλαρη η κοιλια μου,αλλα στην πορεια της ημερας σκληρενει,προφανως απο το φαι!!:cool:

Νιωθω το μωρο σχεδον καθε μια ωρα, απο την 22η βδομαδα,

κυματισμους.τακ-τακ,μπουρμπουληθρες...κ καποιες φορες το νιωθω σαν να ναι μαζεμενο στην αριστερη πλευρα.:rolleyes:.Τι να πω προσπαθω να γινω σαφης, αλλα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αληθεια ειναι οτι κι η γιατρος μου με ρωτησε γι αυτο το πετρωμα,αν το νιωθω και αν ποναω.Αλλα δεν ξερω ρε μαμωτο.:oops: Το σιγουρο ειναι μονο οτι δεν ποναω. Το πρωι ειναι παντα πιο χαλαρη η κοιλια μου,αλλα στην πορεια της ημερας σκληρενει,προφανως απο το φαι!!:cool:

Νιωθω το μωρο σχεδον καθε μια ωρα, απο την 22η βδομαδα,

κυματισμους.τακ-τακ,μπουρμπουληθρες...κ καποιες φορες το νιωθω σαν να ναι μαζεμενο στην αριστερη πλευρα.:rolleyes:.Τι να πω προσπαθω να γινω σαφης, αλλα....

 

 

Αυτο το πετρωμα που λες το νιωθεις σε ολη την κοιλια ή σε διαφορα σημεια καθε φορα? Δεν εννοεις αυτο το σκληρο που νιωθουμε να μετακινειται ετσι?Διοτι αυτο ειναι το μωρο.

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι κι η γιατρος μου με ρωτησε γι αυτο το πετρωμα,αν το νιωθω και αν ποναω.Αλλα δεν ξερω ρε μαμωτο.:oops: Το σιγουρο ειναι μονο οτι δεν ποναω. Το πρωι ειναι παντα πιο χαλαρη η κοιλια μου,αλλα στην πορεια της ημερας σκληρενει,προφανως απο το φαι!!:cool:

Νιωθω το μωρο σχεδον καθε μια ωρα, απο την 22η βδομαδα,

κυματισμους.τακ-τακ,μπουρμπουληθρες...κ καποιες φορες το νιωθω σαν να ναι μαζεμενο στην αριστερη πλευρα.:rolleyes:.Τι να πω προσπαθω να γινω σαφης, αλλα....

 

ωραια αυτα που λες μοιαζουν οντως να ειναι το εντερο σου.Αν λες στον γιατρο σου οτι σε προβληματιζει εκεινος θα σε καθοδηγει!!!

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πετρωμα που λες το νιωθεις σε ολη την κοιλια ή σε διαφορα σημεια καθε φορα? Δεν εννοεις αυτο το σκληρο που νιωθουμε να μετακινειται ετσι?Διοτι αυτο ειναι το μωρο.

 

Καποιεσ φορες νιωθω παντα αριστερα,στο ιδιο σημειο,διπλα στον αφαλο σαν να ειναι το κεφαλακι της μπεμπας στρογγυλο,δηλ για να καταλαβεις ξεχωριζει στην κοιλια μου το "εξογκωμα"

Link to comment
Share on other sites

στην εγκυμοσυνη μου ειχα πετρωματα και ηταν συσπασεις αλλα δεω ποναγα καθολου. σε μικρους μηνες τις ενιωθα σε διαφορα σημεια στην κοιλια(στην αρχη νομιζα οτι ηταν το εντερο) και μετα σε ολη σχεδον, ειναι πολυ διαφορετικη η κινηση του μωρου απο τη συσπαση

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν θελω να σας δυσαρεστησω αλλα μηπως δεν ειναι παντα το μωρο αυτο που νιωθετε αλλα και συσπασουλες;

Μιλαω ως παθουσα. Κι εγω ετσι ενιωθα στις 22-25εβδ : μπαλωνακια να σκανε μεσα μου, γερες κλωτσιες που με εκαναν να ψιλοπεταγομαι στα καλα καθουμενα κι εκανα "αουτς", κι ολα αυτα 24ωρες το 24ωρο. Σταματησαν ομως ολα μολις ξεκινησα τα γιουτοπαρ. (Βεβαια παραλληλα ειχα και πετρωματα και σφιξιματα κτλ μες το 24ωρο.Εσεις εχετε τετοια;)

Απο τοτε νιωθω το μωρο μονο ως γουργουρισμα, το οποιο γινεται ολο και πιο μακροσυρτο οσο περνανε οι εβδομαδες.

Συζητηστε με τον γιατρο σας πως ακριβως αισθανεσθε, ποσες φορες την μερα και με ποια ενταση.

 

 

kalh mou allo sispasis kai alla klotsidia, sispasis einai na petroni i koilia sou kai na ponas, ksero pos einai kai oxi auto pou perigrafis, klotsidia einai kai na to blepeis ekei pou bara akoma kai pou koinite giati to niothis, merikes fores ponas idika an den exeis energithi... ta ksero giati prosfata bgika apo to nosokomeio... sispasi petroni i mitra mexri ton afalo, ego perno youtopar

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι κι η γιατρος μου με ρωτησε γι αυτο το πετρωμα,αν το νιωθω και αν ποναω.Αλλα δεν ξερω ρε μαμωτο.:oops: Το σιγουρο ειναι μονο οτι δεν ποναω. Το πρωι ειναι παντα πιο χαλαρη η κοιλια μου,αλλα στην πορεια της ημερας σκληρενει,προφανως απο το φαι!!:cool:

Νιωθω το μωρο σχεδον καθε μια ωρα, απο την 22η βδομαδα,

κυματισμους.τακ-τακ,μπουρμπουληθρες...κ καποιες φορες το νιωθω σαν να ναι μαζεμενο στην αριστερη πλευρα.:rolleyes:.Τι να πω προσπαθω να γινω σαφης, αλλα....

Oταν νιωθεις ενα μερος της κοιλιας σου σκληρο αυτο δεν ειναι συσπαση.Πρεπει να πετρωσει ολη η κοιλια σου τουλαχιστον αυτο ξερω εγω.

Link to comment
Share on other sites

kalh mou allo sispasis kai alla klotsidia, sispasis einai na petroni i koilia sou kai na ponas, ksero pos einai kai oxi auto pou perigrafis, klotsidia einai kai na to blepeis ekei pou bara akoma kai pou koinite giati to niothis, merikes fores ponas idika an den exeis energithi... ta ksero giati prosfata bgika apo to nosokomeio... sispasi petroni i mitra mexri ton afalo, ego perno youtopar

Παραθετω ξανα το αλλο μου μυνημα:

"Δυστυχως ναι, το ειχαμε επιβεβαιωσει υπερηχογραφικα: σε δικα μου "αουτς" προερχομενα οπως νομιζα απο κλωτσια ο γιατρος εντοπιζε σε εκεινο το σημειο εκεινη την ωρα συσπαση.Ομολογω οτι τοτε η ανακαλυψη αυτη με ειχε θορυβησει πολυ.

Να διευκρινησω ομως οτι ενιωθα μονο χτυπημα κι οχι ολοκληρωμενη κινηση-αυτη δεν την μπερδευεις.

Ααα, και με τα χαπια ολα αυτα εξαφανιστηκαν μου εμειναν μονο καθαρες κινησεις (αλλα 4-5 φορες την μερα)."

 

Τελοσπαντων δεν ειχα σκοπο να μετατρεψω κι αυτο το θεμα σε θεμα για συσπασεις:( :( :(

 

Τα βουναλακια που λετε τα παρατηρησα εδω και λιγες μερες-εχουν πολλη πλακα!:-P

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

kalh mou allo sispasis kai alla klotsidia, sispasis einai na petroni i koilia sou kai na ponas, ksero pos einai kai oxi auto pou perigrafis, klotsidia einai kai na to blepeis ekei pou bara akoma kai pou koinite giati to niothis, merikes fores ponas idika an den exeis energithi... ta ksero giati prosfata bgika apo to nosokomeio... sispasi petroni i mitra mexri ton afalo, ego perno youtopar

Εχεις δικιο εν μερη εκτος απο ενα τουλαχιστον ετσι γινεται με μενα.Η συσπαση δεν ποναει παντα εγω για παραδειγμα εχω μονο πετρωματα.Εχω καποια πονακια χαμηλα αλλα ειναι σχετα με τις συσπασεις.Κι εγω παιρνω yutopar 1 ανα 2ωρο.

Link to comment
Share on other sites

Παραθετω ξανα το αλλο μου μυνημα:

"Δυστυχως ναι, το ειχαμε επιβεβαιωσει υπερηχογραφικα: σε δικα μου "αουτς" προερχομενα οπως νομιζα απο κλωτσια ο γιατρος εντοπιζε σε εκεινο το σημειο εκεινη την ωρα συσπαση.Ομολογω οτι τοτε η ανακαλυψη αυτη με ειχε θορυβησει πολυ.

Να διευκρινησω ομως οτι ενιωθα μονο χτυπημα κι οχι ολοκληρωμενη κινηση-αυτη δεν την μπερδευεις.

Ααα, και με τα χαπια ολα αυτα εξαφανιστηκαν μου εμειναν μονο καθαρες κινησεις (αλλα 4-5 φορες την μερα)."

 

Τελοσπαντων δεν ειχα σκοπο να μετατρεψω κι αυτο το θεμα σε θεμα για συσπασεις:( :( :(

 

Τα βουναλακια που λετε τα παρατηρησα εδω και λιγες μερες-εχουν πολλη πλακα!:-P

Ναι οντως εχουν πολυ πλακα εμενα μου την εχει κανει καινουργια την κοιλια με αυτα τα βουναλακια.:lol::lol:Εχω κανει ραγαδες και λες και το κανει εξεπιτηδες παει παντα στο ιδιο σημειο:lol::lol:!!!Τι να τον κανω ομως:P??????Δικος του ειναι ο χωρος οτι θελει κανει!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες κουνιεται ολη μερα.Προχθες κλωτσαγε κοντα στις 10 ωρες.Ανησυχησα λιγο αλλα λεω αφου δεν εχω πονο ή κατι αλλο δεν θα υπαρχει προβλημα οποτε ηρεμησα την αλλη μερα.Απο εχθες που εκανα κατι δουλειες ειναι πιο ηρεμος.Αναλογα με τα κεφια του.Πιο παλια κοιμοταν αρκετα σε σχεση με τωρα.Αυτο που αλλαξε σιγουρα ειναι οτι με το που ξυπναω και ειδικα τη νυχτα τσουπ ξυπναει κατευθειαν.Σε ησυχια δεν με αφηνει :P

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...