Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βρε παιδια δειτε λιγο αυτο το σαητ

http://www2.baby-markt.de/Baby_Items_Travel_Beds,221286138870-27821,e,1286139107-3640,babyartikel.babyontour,,,,,r_lshop.htm

το ξερει καποιος? καλε εχει καποια πραγματα πολυ φθηνα. εχει ψωνησει κανεις απο εκει?

 

δειτε τα κρεβατακια/παρκα... η μου φαινεται οτι ειναι φθηνα?λολ

 

πωπω!!!! αφου μπηκα σε αυτο το site και ειχα ξετρελαθει με όλα αυτα τα υπεροχα πραγματα που εχει, μετα βλεπω οτι δεν στελνει Ελλαδα. δεν ειχα διαβασει παρακατω τι γραφατε.... αγορασαμε ενα φωτιστικο της Haba απο το toys.gr πριν μπω στο forum μας 110 ευρω, στο mytoys.de to exei 70 και εκει το εχει 59! δεν το πιστευω!!!

αφου διαβασα 135 σελιδες forum καταλαβα οτι εχει φαει εμπαργκο ο ... να πω ονομα?

μου ειχε αρεσει ομως πολυ ενα καθισματακι μπανιου μαζι με το χαλακι του για μεσα στην μπανιερα. το ειχα βολευτει πολυ στο γιο μου και ηθελα να παρω και στην κορη μου μετα απο 3 χρονια. που μπορω να βρω παραπλησιο?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια οι συμβουλές σας πολύτιμες αλλα μόλις πάρω την χαρά να μπω κάπου και να αρχίσω τα πρώτα μας ψώνια βλέπω και γράφετε οτι δεν στέλνει, δεν στέλνει,,,,,,τελικά απο που να ψωνίσω ρουχαλάκια για το μπέμπη μας που θα έρθει σε 2 μήνες??

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια οι συμβουλές σας πολύτιμες αλλα μόλις πάρω την χαρά να μπω κάπου και να αρχίσω τα πρώτα μας ψώνια βλέπω και γράφετε οτι δεν στέλνει, δεν στέλνει,,,,,,τελικά απο που να ψωνίσω ρουχαλάκια για το μπέμπη μας που θα έρθει σε 2 μήνες??

 

αλλά και γενικά βέβαια διαφορα πράγματάκια

Link to comment
Share on other sites

Ποια κουβερτουλα μου προτινετε να παρω?

 

http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/item-COM-en-BB-seite3/4000-4007-%2822402,34734,3953%29/Sleeping-bag-3953.htm

http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/item-COM-en-BB-seite2/4000-4007-%2829855,45818,8000%29/Baby-Butt-snuggle-wrap-8000.htm

Ποια λετε να βολεψει καλυτερα? μου αρεσει η δευτερη αλλα εχω προβληματιζομαι μονο για το χρωμα (μηπως λερωνει) και το μεγεθος (μεχρι ποτε θα χωραει το μωρο).

 

Λοιπον, την πρωτη μου την εκαναν δωρο σε πρασινο χρωμα και ειναι πολυ απαλή! την εχουμε καταευχαριστηθει. παντου τα ιδια εχουν, αυτή μου την πηραν από εχα μικρο μαγαζακι από ενα χωριο...

συμφωνω για το χρωμα και το μεγεθος της δευτερης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kορίτσια και αυτό το μαγαζί έχει υπέροχα παιδικά και τέλειες τιμές http://www.childrensplace.com Έχω ψωνίσει πολλά ρούχα για τα μικρά!!!!!! Δυστυχώς όμως στέλνει μόνο Αμερική, βέβαια βρήκα αυτό το site http://bongous.com/ το έχει δοκιμάσει καμία μαμά???? Δίνει Αμερικάνικη διεύθυνση και μετά στα στένουν!!!!!!!! Όμως δεν έχω καταλάβει ποια είναι η χρέωση..

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

ααααααααα ξεχασα αν θες κοντομανικα λευκα σετ 3 εχει ενας πωλητης με 6 ευρω τελικη τιμη..........

θες να σου βαλω λινκ?

 

Ναι, ναι και εγώ ενδιαφέρομαι!!!

ΑΚΥΡΟ, μόλις είδα οτι το έβαλες τελικά!...

Αυτός ο γιος μου μου έχει πάρει τα μυαλά!....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Σήμερα ήρθε μια ειδοποίηση από τον τραγικό ΕΛΤΑ για ένα δέμα. Πήγαμε αμέσως (αφήνοντας τον μικρό σε ξένα χέρια) γιατί περιμένω τα παπουτσάκια από το shoesforkids. Περίμενα μισή ώρα στην ουρά και όταν πήγα στον κισέ μου λένε 'ααα το δέμα θα το έχουμε το απόγευμα'. Τους λέω γιατί ποιος το έχει??? Ε αυτοί που σας έφεραν την ειδοποίηση μου λένε! Λέω και αφού έφεραν την ειδοποίηση γιατί δεν άφησαν το δέμα??? Δεν σας χτύπησαν με ρωτάει με της απορία και απαντάω και εγώ μες την πιο μεγάληηηη απορίααα 'γιάτί πότε χτυπάνε?????'

Εεε ναι έχετε δίκιο, δεν χτυπάνε. Ναι της λέω αλλά εγώ πλήρωσα 15 λίρες Αγγλίας για να έρθει το δέμα στο σπίτι μου και πάλι έπιασα τους δρόμους να το ψάχνω!!! Εεε τι να σας κάνουμε, να ξαναπεράσετε το απόγευμα.

Γκρρρρρρρρ

AGE παρέλαβες εσύ? Είχες κάνει πιο νωρίς την παραγγελία από μένα.

Α και εγώ σκέφτομαι να στραφώ στο e-bay και θέλω βοήθεια. Ο άντρας μου είναι έξπερ αλλά δεν βοηθάει, γιατί άραγε????:)

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εσεις που παραγγειλατε απο ebay καποια δερματινα παντοφλακια (παρομοια με αυτα του inch-blue) που εκαναν 3.99 λιρες το ζευγαρι εχετε παραλαβει? Μεινατε ευχαριστημενες απο την ποιοτητα? (Αν δεν κανω λαθος ειχε παραγγειλει η Irida και η Kikilefteris)..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν εγώ προτείνω να το πάρουμε αλλιώς...

Να ξεκινάμε....ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΛΛΑΔΑ και να προχωράμε στο μήνυμα.

Έτσι θα γλιτώσουμε πολλά εγκεφαλικά βρε αδερφέ:)

 

Συμφωνώ απόλυτα καλέ αντε γιατι θα βγει πριν την ωρα του!!

Link to comment
Share on other sites

 

AGE παρέλαβες εσύ? Είχες κάνει πιο νωρίς την παραγγελία από μένα.

Α και εγώ σκέφτομαι να στραφώ στο e-bay και θέλω βοήθεια. Ο άντρας μου είναι έξπερ αλλά δεν βοηθάει, γιατί άραγε????:)

όχι κοριτσάκι μου τα έστειλα στο γραφείο και δεν έχω πάει ακόμα, είμαστε οικογενειακός με γαστρεντερίτιδα στο σπίτι :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

και εγω την πρωτη κουβερτουλα εχω,μια χαρα με βολεψε.

 

Λοιπον, την πρωτη μου την εκαναν δωρο σε πρασινο χρωμα και ειναι πολυ απαλή! την εχουμε καταευχαριστηθει. παντου τα ιδια εχουν, αυτή μου την πηραν από εχα μικρο μαγαζακι από ενα χωριο...

συμφωνω για το χρωμα και το μεγεθος της δευτερης.

 

Μαλλον στην πρωτη θα καταληξω!!! Ευχαριστω για τις απαντησεις!!!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

όχι κοριτσάκι μου τα έστειλα στο γραφείο και δεν έχω πάει ακόμα, είμαστε οικογενειακός με γαστρεντερίτιδα στο σπίτι :cry::cry:

 

Περαστικά σας κουκλιτσα μου!!!!!!

εχω νεαααααααααααααααα

εχω συνδεση ιντερνεττττττττττ στο χωριοοοοοοοοοοοοο!!! χε χε

I am back xoxoxox

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είχατε πει ότι το matalan στέλνει ή θυμάμαι λάθος; έχει έκπτωση 10% με κουπόνι VCUK10OCT μέχρι 07/10.

 

Επίσης το figleaves έχει δωρεάν delivery με κωδικό vcppc1 μέχρι 10/10 (δεν είδα αν εννοεί μόνο για UK όμως).

 

Τέλος, είδα αυτό http://www.shudoo.co.uk/

από μια γρήγορη ματιά νομίζω στέλνει αλλά δεν είδα τιμές...

έχει και αυτό εκπτωτικό κωδικό VC1015 για 15% μέχρι 14/10

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

όχι κοριτσάκι μου τα έστειλα στο γραφείο και δεν έχω πάει ακόμα, είμαστε οικογενειακός με γαστρεντερίτιδα στο σπίτι :cry::cry:

 

έλα ρε γμτ! :( Περαστικά σας κούκλα!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

zaharini εντυπωσιάστηκα με τα παραπάνω,καλό ψάξιμο μπράβο!;)

επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ να χτυπήσω από δημοσπρασία κάποια πράγματα αν μπορείς ενημέρωσε με πώς θα τα πας και τί θα πληρώσεις τελικά.δηλ τα μεταφορικά ποσα είναι και στέλνουν ελλάδα αν παρεις απο uk?

 

σχετικά με σαλοπετα εγώ έκανα παραγγελία περίπου 25 Αυγούστου, κόστισαν 200 λίρες ,και παρέλαβα 01 Οκτωβρίου.όλα όπως τα παρείγγειλα αλλά με τις νέες τιμές ακριβά αρκετάαααα:-(

 

merula τη μία δημοπρασία την έχασα αλλά στην άλλη κέρδισα. Ένα φορμάκι μακρυμάνικο babygap 4 λίρες+2.30 λίρες μεταφορικά. Τα μεταφορικά για Ελλάδα φαινόταν εξ'αρχής εκεί που λέει postage and packaging.

 

Για τα άλλα φορμάκια που αγόρασα ελπίζω να έρθουν όλα οκ και να μην έχω πρόβλημα (katianaki εσύ το έγραψες για αυτή την κυρία;;)

 

Σήμερα παρέλαβα και τα χαλιά μου από halia.gr/flycarpet.gr. Άψογη εξυπηρέτηση και καλή ποιότητα. Χθες έφυγαν, σήμερα ήταν σπίτι μου.Είμαστε βέβαια και γείτονες με τους Λαρισαίους οπότε δεν είχαν πολύ δρόμο να κάνουν:D

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σας κουκλιτσα μου!!!!!!

εχω νεαααααααααααααααα

εχω συνδεση ιντερνεττττττττττ στο χωριοοοοοοοοοοοοο!!! χε χε

I am back xoxoxox

 

Επιτέλους!!!!! Μας έλειψες!!!

Πώς κατάφερες και επιβίωσες χωρίς ίντερνετ; Είσαι ήρωας!!!!!

:lol::lol::lol:

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Λέτε το marks and spencer να δέχεται ελληνική πιστωτική κάρτα για να τα παραγγείλω και να τα στείλω Γερμανία;

 

εμενα μου ειπαν οχι..... δε χανουμε τιποτα αν στειλεις ενα ακομα μαιλ και τους ρωτησεις!!!! μακαρι........

 

Έστειλα e-mail και περιμένω απάντηση. Μόλις μου απαντήσουν θα σας ενημερώσω :)

*

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εδώ http://www.bongous.com/shipping_cost_calculator.php έχει τις χρεώσεις ανάλογα με τα κιλά! Μια χαρά μου φαίνονται.. Λέω να δοκιμάσω αλλά φοβάμαι το τελωνείο μιας και στέλνουν με DHL..

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!!!! Μας έλειψες!!!

Πώς κατάφερες και επιβίωσες χωρίς ίντερνετ; Είσαι ήρωας!!!!!

:lol::lol::lol:

 

Τις πρωτες μερες καλά ήταν...ειχα και δουλειες πολλες....

αλλα μετα.......πα πα κανονικη στέρηση επαθα!!!

και ειναι και γρηγορο το ατιμο , μονο 2mbps και σφυράει!!

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εσεις που παραγγειλατε απο ebay καποια δερματινα παντοφλακια (παρομοια με αυτα του inch-blue) που εκαναν 3.99 λιρες το ζευγαρι εχετε παραλαβει? Μεινατε ευχαριστημενες απο την ποιοτητα? (Αν δεν κανω λαθος ειχε παραγγειλει η Irida και η Kikilefteris)..

 

Ναι, είναι πολύ καλά!Δε γλιστράνε καθόλου και είναι πολύ ελαφριά!Και πολύ ωραία αισθητικά κατά τη γνώμη μου.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160420583955Από αυτόν πήρα εγώ 2 ζευγάρια 16? περίπου μαζί με τα μετφορικά και τα 2!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α και εγώ σκέφτομαι να στραφώ στο e-bay και θέλω βοήθεια. Ο άντρας μου είναι έξπερ αλλά δεν βοηθάει, γιατί άραγε????:)

 

Δε βοηθαει? κανενα προβλημα πες του! Πιστωτικη και δρομο για τα μαγαζια! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

Link to comment
Share on other sites

όχι κοριτσάκι μου τα έστειλα στο γραφείο και δεν έχω πάει ακόμα, είμαστε οικογενειακός με γαστρεντερίτιδα στο σπίτι :cry::cry:

 

Πολλά περαστικούλια! Τι είναι αυτό με τις ιώσεις βρε παιδάκι μου????

Θα ξαναπάω το απόγευμα, ελπίζω να μην το πήρε ο ταχυδρόμοςψστο σπίτι του:twisted:

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...