Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΜΥΩΠΙΑΣ


Recommended Posts

Γειά σας!

Θα ήθελα να μάθω ένα έχετε κάνει lazer για την μυωπία και είσαστε ευχαριστημένες με το αποτέλεσμα.

Έχω βαρεθεί συνέχεια να είμαι με γυαλιά, φακούς, γυαλιά μυωπίας ηλίου και όλα τα συναφή αλλά παράλληλα φοβάμαι και την εγχείρηση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 212
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

έκανε ο άντρας μου πριν κανά 2μηνο, ένα σου λέω:αξίζει!!!! δεν κατάλαβε ούτε πόνο ούτε τίποτα, 10 λεπτά είναι η όλη διαδικασία με το λέιζερ απλά μετά θέλει τουλάχιστον για κανά 2 μηνο κολλίρια και να προσέχεις πολύ τα μάτια σου (πχ μην τα τρίψεις, τις πρώτες μέρες να μην πέσει νερό στα μάτια σου) και μετά από το πολύ 3 μέρες γυρνάς κανονικότατα στη δουλειά σου. μην το σκέφτεσαι και μην φοβάσαι!!απλά δεν κάνει να φοράς κάποιο διάστημα τους φακούς πριν πας γι το χειρουργείο και την πρώτη εξέταση, μόνο γυαλιά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Εδώ ο δικηγόρος του διαβόλου. Δεν έχω κάνει - δεν το σκέφτομαι για την ακρίβεια - αλλά πριν 2 εβδομάδες έκανε ένας συνάδελφός μου.

Λοιπόν... πόνο δεν ένιωσε κλπ, όπως είπε και η renik, αλλά έπρεπε να είναι για πολλές ημέρες στα σκοτάδια (το φως του κινητού π.χ. τον ενοχλούσε), έχει κάνει 3 εβδομάδες να πατήσει στη δουλειά λόγο μικρών επιπλοκών, πρέπει να μείνει μακριά από την σκόνη, το δυνατό φως κλπ.

Στα λέω να τα έχεις υπ' όψιν γιατί έχεις μικρά παιδιά. Δεν ξέρω, φυσικά, αν έχεις βοήθεια κλπ, αλλά μόνη σου... θα δυσκολευτείς πολύ!!!

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα,

έχω κάνει επέμβαση με laser το Νοέμβρη του 2007. Είχα μυωπία και αστιγματισμό. Είμαι πολύ ευχαριστημένη, δεν έχει ξαναχρειαστεί να φορέσω γυαλιά (φορούσα από τα 14) με ό,τι αυτό συνεπάγεται στη διευκόλυνση της καθημερηνότητάς μου. Η αλήθεια όμως είναι ότι ταλαιπωρήθηκα τις επόμενες 10 μέρες καθώς έτσουζαν τα μάτια μου, δεν μπορούσα το φως γύρω μου και έπρεπε να παίρνω κολύρια (αυτά για αρκετούς μήνες μετά). Γι' αυτό και θα πρέπει να εξασφαλίσεις ότι θα έχεις βοήθεια για 1-2 εβδομάδες μετά την επέμβαση. Πάντως, για μένα τουλάχιστον, άξιζε το κόπο!!!

Αν χρειαστείς οποιαδήποτε λεπτομέρεια, είμαι στη διάθεσή σου.

Φιλικά, Αφροδίτη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπαρχουν 2 ειδων επεμβασεις η LASIK και αλλη μια. Το ποια μπορεις να κανεις νομιζω οτι εξαρταται απο το παχος του αμφιβληστροειδη. Υπαρχουν και περιπτωσεις στις οποιες το παχος ειναι τετιο που και να κανεις εγχειρηση δεν διορθωνεται η μυωπια, οποτε δεν υπαρχει και νοημα να γινει.

 

Εγώ έκανα την LASIK πριν 5 χρονια περιπου (με μυωπια περιπου 6,5 και 7,5 βαθμους). Επισης στον ιδιο γιατρο-κεντρο εκανε ο αδερφος μου και αλλο 1 ατομο. Κανεις μας δεν ειχε προβλημα να κατσει στο σκοταδι. Μαλιστα την επομνη μερα ο πρωι βγηκα εξω και πηγα στον γιατρο να με δει, και εκτος απο μια θαμπαδα εβλεπα τελεια. Το δυσκολο ειναι οτι τις πρωτες μερες βαζεις καποια κολλυρια καθως και σταγονες-δακρυα για αρκετο καιρο...Νιωθεις και τα ματια σου ξερα και ετσι το θελεις και το κανεις. Εγω εκανα την αγχειρηση παρασκευη και πηγα στην δουλεια Τριτη. Επειδη η δουλεια μου ειναι στον υπολογιστη ον πρωτο καιρο απλα ενιωθα μεγαλυτερη κουραση στα ματια μου, και την πρωτη βδομαδα μια μικρη δυσκολια στο να δουλεψω στον υπολογιστη, και να διαβαζω τα γραμματα. περα απο αυτο δεν ειχα καμοια δυσκολια.

 

Το μονο που επρεπε να προσεχω ειναι η σκονη και να μην πηγαινω σε μερη που ειχαν πολυ καπνο.

 

Μετα την εγχειρηση περασα 2 εγκυμοσυνες (αν και εκανα καισαρικες), ομως η οραση μου παραμενει οπως ηταν μετα την εγχειρηση, δηλαδη δεν αλλαξε προς το χειροτερο. Το μονο που ειχα παρατηρησει ηταν οτι στους τελευταιους μηνες και στις 2 εγκυμοσυνες δεν εβλεπα καλα, ομως αυτο διορθωθηκε αμεσως οταν γεννησα. Επισης ο γυναικολογος το ειχε αιτιολογησει οτι ηταν λογο εγκυμοσυνης

 

Παντως οπου και να πας, πρωτα θα σου κανουν μετρησεις για να δουν εαν γινεται η επεμβαση και σε τι ποσοστο μπορει να σου διορθωσει την μυωπια. Αν θυμαμαι καλα πρεπει να μεινεις 1-2 μερες χωρις φακους επαφης, αλλα με γυαλια. Εφοσον αποφασισεις να κανεις την επεμβαση μπορεις θα πρεπει να μεινεις μια ολοκρηρη βδομαδα χωρις φακους, αλλα μονο με γυαλια μυωπιας..αλλα θα ειναι η τελευταια φορα

 

Εγω δεν εχω μετανιωσει την επεμβαση που εκανα..Μαλιστα ειναι τρομερη η αισθηση του να βλεπεις ακομα και οταν ξυπνας μεσα στην νυχτα...

 

Εαν χρειαζεσαι περισοτερες πληροφοριες για το που εκανα την επεμβαση πες μου. Για τιμες δεν μπορω να πω γιατι απο τοτε εχουν αλλαξει πολυ..προς τα κατω θα ελεγα..(ο αδερφος μου που εκανε 102 χρονια μετα απο εμενα χρειαστηκε να πληρωσει αρκετα λιγοτερα, οπως και ο φιλος μου...τωρα δεν ξερω καθολου σε τι υψος κυμαινονται οι τιμες)

Link to comment
Share on other sites

Η μητέρα μου έκανε laser πριν από δύο περίπου χρόνια στα 49 της...

 

Είχε πολλή μυωπία γύρω στο 9 αν θυμάμαι καλά και είχε φοβερό πρόβλημα γιατί χωρίς τα γυαλιά της έλεγε ότι δεν έβλεπε τίποτα παρά μόνο θολούρα. Όταν ήμουν μικρή τη θυμάμαι μονίμως με κάτι απίστευτα γυαλιά - πατομπούκαλα που τη "χάλαγαν" γιατί είναι κουκλάρα -αντικειμενικά όχι επειδή είναι μαμά μου, έτσι;; χεχε!!!!

 

Όλα πήγαν μία χαρά -θυμάμαι μόνο στην αρχή που έπρεπε να βάζει κάτι ειδικά γυαλιά ηλίου που έπιαναν και στο πλάι για να μη τη χτυπάει ο ήλιος στα μάτια.

 

Είναι πανευτυχής έχω να σου πω, δεν το μετάνιωσε στιγμή.

Ήταν πάντως δύο-τρία χρόνια που το ήθελε και δεν το τολμούσε...

 

Το μόνο που παραμένει από την επέμβαση είναι μία ευαισθησία στο δυνατό φως (πχ λέει ότι δε μπορεί να οδηγήσει για να ταξιδέψει βράδυ επειδή τα φώτα των αυτοκινήτων από το αντίθετο ρεύμα την ενοχλουν υπερβολικά...)

 

Ωστόσο κάνει επιτέλους μπάνιο στη θάλασσα ξέγνοιαστη χωρίς να βγαίνει και να χανέται μέχρι να βρει πού είναι οι πετσέτες και οι ψάθες της στην παραλία, της έφυγε και ένα "πρήξιμο" που είχε στη μύτη από τα τόσα χρόνια με τις γυαλούμπες -δε μπόρεσε ποτέ να συνηθίσει τους φακούς βλέπεις...

 

Αυτά πάνω κάτω απο τις εμπειρίες της μητέρας μου!

Καλή επιτυχία αν αποφασίσεις τελικά να κάνεις την επέμβαση!

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω και τη δική μου εμπειρία. Με μυωπία γύρω στο 8 έκανα την "παλιά" μέθοδο (PRK) λόγω λεπτού κερατοειδή. Η επέμβαση διαρκεί ελάχιστα λεπτά και είναι ανώδυνη. Η επούλωση όμως είναι δυσκολότερη από της LASIC με αποτέλεσμα να ταλαιπωρηθώ λίγες μέρες (γύρω στην εβδομάδα αν θυμάμαι καλά με πολύ τσούξιμο, ανεξέλεγκτα δάκρυα και δυσανεξία στο έντονο φως). Μετά όμως από αυτό όλα τέλεια! ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΦΩΣ ΜΟΥ!!! Για λίγους μήνες βέβαια μετά την επέμβαση πρόσεχα να μην βγω στον ήλιο χωρίς γυαλιά και φορούσα κολλύρια.... Σίγουρα όμβς γλυτώνεις τη μόνιμη ταλαιπωρία των φακών και των γυαλιών.

 

Φρόντισε να έχεις βοήθεια τις πρώτες μέρες και μην το σκέφτεσαι, σίγουρα αξίζει τον κόπο!!! Αν είσαι Αθήνα μπορώ να σε παραπέμψω στο γιατρό μου, ένα καταπληκτικό επιστήμονα και Ανθρωπο (του έκανα τηλεφωνήματα απίθανες ώρες για διάφορες απορίες που είχα και δεν με διαολόστειλε ποτέ :lol::lol: ) - και σίγουρα δεν κοιτάζει τον ασθενή στην "τσέπη".

 

Όπως και να έχει σίγουρα θα χαρείς με τα αποτελέσματα!

 

Μόνο προσοχή : το μυωπικό μάτι έχει κάποιες ευαισθησίες (π.χ μεγαλύτερο κίνδυνο για αποκολλήσεις) που ΔΕΝ βελτιώνονται με την επέμβαση. Πάντα θα πρέπει να θεωρείς τα μάτια σου μυωπικά - ακόμα και όταν θα βλέπεις σαν αετός!

655157xbu5jsvcab.gif.png.png427837dh1uo378hf.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Ενδιαφέρομαι και εγώ να κάνω την επέμβαση για την μυωπία, αλλά επειδή θηλάζω αναρωτιέμαι εάν μπορώ τώρα ή πρέπει να το αναβάλω για αργότερα όταν σταματήσω το θηλασμό. Γνωρίζει κανείς εάν επιτρέπεται κατά τον θηλασμό η επέμβαση αυτή?

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

melita, η επέμβαση από μόνη της δεν αποτελεί αντένδειξη (εδώ άλλες κάνες πιο σοβαρές και θηλάζουν).

Για κάποιο διάστημα θα χρησιμοποιείς κορτιζονούχο και αντιβιωτικό κολλύριο. Στο παρακάτω θέμα υπάρχει πίνακας με τα φάρμακα που είναι συμβατά με το θηλασμό. Αν έχεις αμφιβολίες, ρώτα τον οφθαλμίατρο ποια φάρμακα θα σου δώσει και ψάξε να τα βρεις στον πίνακα

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=28788

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το αν γίνεται η επέμβαση αυτή μετά την εγκυμοσύνη και στην περίοδο του θηλασμού δεν έχει να κάνει με τα φάρμακα, αλλά με το αν έχει επανέλθει η όραση στα φυσιολογικά επίπεδα. Η μυωπία αλλάζει κατά την περίοδο της εγκυμοσύνης, οπότε οι εξετάσεις που θα σου κάνουν προκειμένου να γίνει η επέμβαση δεν θα δώσουν τα σωστά αποτελέσματα. Έκανα βυθομέτρηση του ματιού όταν ήμουν έγκυος και ο οφθαλμίατρος μου είπε ότι μετά τον 6ο μήνα μπορώ να κάνω την επέμβαση. Δυστυχώς δεν ρώτησα όμως για την περιόδο του θηλασμού.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΚΕΨΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.ΦΟΡΑΩ ΓΥΑΛΙΑ ΑΠΟ 8 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΠΟΛΥ.ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα κι εδώ edit admin (εξαιτίας συγχώνευσης)και θα βρεις κι άλλο ένα ίδιο θέμα.

Κι εγώ το σκέφτομαι, οι αδελφές μου έχουν κάνει και έχουν ξεχάσει εντελώς ότι κάποτε φορούσαν γυαλιά.

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΚΕΨΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.ΦΟΡΑΩ ΓΥΑΛΙΑ ΑΠΟ 8 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΠΟΛΥ.ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

εκανα επεμβαση με λειζερ πριν 2 χρονια(ειχα 10 βαθμους μαζι με τον αστιγματισμο σε καθε ματι) εμινα πολυ ευχαριστημενη.ο γιατρος μου ειναι ο σιγανος απο το κεντρο βλεμμα στη πατησιων.

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, Καλημέρα...

 

Την επέμβαση για την μυωπία την έχω κάνει και εγώ από τον Οκτώβριο του 2004.

Πάντα πρίν την επέμβαση ο γιατρός κάνει τις απαραίτητες μετρήσεις για να εντοπίσει και να αφαιρέσει τους βαθμούς της μυωπίας ακριβώς πρίν την επέμβαση...παράλληλα κάνουν και τις απαραίτητες μετρήσεις αμφιβληστροειδή κλπ κλπ....αν όλα δείχνουν ότι το μάτι μπορεί να δεχτεί την επέμβαση προχωράει αν όχι δεν προχωράνει καθόλου.

Εγώ όταν έκανα την επέμβαση δεν ένοιωσα απολύτως τίποτα....μπήκα στις 12.00 τελείωσα γύρω στις 12.30 (ίσως και νωρίτερα) και στις 5 το απόγευμα πήγα για καφε (με γυαλιά ηλίου φυσικά), δεν ειχα καμια φωτοφοβία...μόνο έπρεπε να προσέχω να βάζω σωστά τα κολλύρια!!!

Είναι ανώδυνη επέμβαση....εγώ την συνιστώ ανεπιφύλακτα...είναι μεγάλη απόλαυση να μπορει να σε πάρει ο ύπνος ενώ βλέπεις τηλεόραση και να μην έχεις το άγχος να μην σπάσεις τα γυαλιά...είναι μεγάλη απόλαυση να μην έχεις το άγχος να μολυνθείς αν ο φακός επαφής δεν έχει απολυμανθεί σωστά, είναι μέγάλη απόλαυση για εμάς τις γυναίκες όταν βαφόμαστε να μην γινόμαστε χάλια γιατι γλυστρισε ο φακος...γιατι λερώθηκε ο φακος...κλπ κλπ κλπ!!!!Όποιος θέλει να του δώσω και περισσότερες πληροφορίες για το οφθαλμολογικό κέντρο και για τον γιατρό ας μου στείλει πμ....έχω στείλει πολύ κόσμο στον συγκεκριμένο γιατρό...ειναι φοβερός επιστήμονας και πάνω από όλα άνθρωπος!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

οσον αφορα τις τιμες εμενα μαζι με τον ελεγχο πριν κ μετα για ενα χρονο μου πηγε 4000 ευρω.αυτο πριν 2 χρονια.επισης εκει που την εκανα την εχει κανει ολη η οικογενεια...κ ολοι ειμαστε ευχαριστημενοι.οχι το ικα δε καλυψε τιποτε δυστυχως ειχα ασφαλεια δημοσιου αλλα κ παλι τιποτε.

τη συνιστω ανεπιφυλακτα την επεμβαση ειναι τελειως ανωδυνη εγω που ειμαι φοβιτσιαρα δε καταλαβα τιποτε απο τις πρωτες ωρες εβλεπα πολυ καθαρα κ τωρα εχω μονο ενα μικρο υπολοιπο αστιγματισμου 0,25.αλλα αυτο δεν ειναι τιποτε μπροστα στους 10 βαθμους που ειχα.

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

Bρε κορίτσια να κάνω κ εγώ μια χαζή ερώτηση....? ΄

Έχω ραντεβού την επόμενη Τρίτη να κάνω την επέμβαση. Εχω όμως μια απορία που δέ μου την έλυσε ο γιατρός. Άν τυχόν μέινω δεύτερη φορά έγκυος κ κάνω πάλι φυσιολογικό τοκετό..υπάρχει περίπτωση να μου ανέβει πάλι η μυωπία (από το σφύξιμο) κ άν ναι...τί γίνεται μετά? Μπορώ να ξανακάνω laser???

I LOVE MY LITTLE STARS!!!

Link to comment
Share on other sites

Sofi 30 εμένα ένας οφθαλμίατρος μου είχε συστήσει πρώτα να "τελειώσω" με τις εγκυμοσύνες και μετά την επέμβαση καθώς υπάρχει περίπτωση να εμφανιστεί και πάλι κατά την εγκυμοσύνη. Βέβαια προσωπικά ο επόμενος τοκετός θα είναι με καισαρική όπότε δεν με ενοχλεί αυτό.

Πάντως υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να ανέβει και πάλι.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Bρε κορίτσια να κάνω κ εγώ μια χαζή ερώτηση....? ΄

Έχω ραντεβού την επόμενη Τρίτη να κάνω την επέμβαση. Εχω όμως μια απορία που δέ μου την έλυσε ο γιατρός. Άν τυχόν μέινω δεύτερη φορά έγκυος κ κάνω πάλι φυσιολογικό τοκετό..υπάρχει περίπτωση να μου ανέβει πάλι η μυωπία (από το σφύξιμο) κ άν ναι...τί γίνεται μετά? Μπορώ να ξανακάνω laser???

 

Εγώ έκανα την επέμβαση στις 17/12/2009. Η γιατρός μου , μου έιπε ότι υπάρχει πιθανότητα σε δεύτερη εγκυμοσύνη να διαταραχθεί λίγο η όραση , αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα συμβεί (δεν συμβαίνει σε όλες) και ότι ακόμη κι αν συμβεί , θα επανέλθει στο κανονικό μετά τον τοκετό.Σου εύχομαι καλή επιτυχία , είναι μαγικό το να ψάχνεις με το χέρι στα τυφλά το πρωί, τα γυαλιά δίπλα σου στο κομοδίνο , και να συνειδιτοποιείς ότι βλέπεις χωρίς αυτά!!!

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την επέμβαση στις 17/12/2009. Η γιατρός μου , μου έιπε ότι υπάρχει πιθανότητα σε δεύτερη εγκυμοσύνη να διαταραχθεί λίγο η όραση , αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα συμβεί (δεν συμβαίνει σε όλες) και ότι ακόμη κι αν συμβεί , θα επανέλθει στο κανονικό μετά τον τοκετό.Σου εύχομαι καλή επιτυχία , είναι μαγικό το να ψάχνεις με το χέρι στα τυφλά το πρωί, τα γυαλιά δίπλα σου στο κομοδίνο , και να συνειδιτοποιείς ότι βλέπεις χωρίς αυτά!!!

 

Ax αυτό με τα γυαλιά στο κομοδίνο μου το λένε όλοι όσοι έχουνε κάνει. Πρέπει να είναι εκπληκτικο!!!

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια!

I LOVE MY LITTLE STARS!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια ένα πράγμα θα σας πώ για όποια δεν την έχει κάνει:Εχουν περάσει μόνο 24 ώρες που την έκανα και βλέπω σχεδόν τέλεια.Με τα γυαλιά συνειδητοποίησα ότι χάνεις πολύ μεγάλο ποσοστό όρασης.Βλέπω πράγματα που με τα γυαλιά δεν τα έβλεπα.Δεν καταλαβαίνεις τίποτα και το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να έχεις τα μάτια σου κλειστά κάποιες ώρες.Εγώ συγκεκριμένα την έκανα βράδυ οπότε κοιμήθηκα/Βάζω τα κολλύρια μου και όλα είναι τέλεια.Την συστήνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια γεια σας.

Πριν 3 εβδομάδες έκανα και εγώ laser στα μάτια και μάλιστα την μέθοδο (δεν θυμάμαι τώρα πως ονομάζεται) που έχει άμεσο αποτέλεσμα. Το θέμα είναι ότι ναι μεν βλέπω καλύτερα από οταν δεν φορούσα γυαλιά ή φακούς, παρόλα αυτά με τους φακούς έβλεπα καλύτερα και πιο μακριά. Αφήστε που δεν βλέπω κοντά, ειδικά τα γράμματα του υπολογιστή. Εχω απογοητευτεί λιγάκι, μάλιστα αύριο θα ξαναπάω για να καθαρίσουν το ένα μάτι που φαίνεται ότι έχει το πρόβλημα. Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα. Το περίμενα τόσο πολύ αυτό

 

 kh4Ap3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...