Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πουπουλενιο vs μεταξωτο παπλωμα!


lolalu

Recommended Posts

Γεια σας!

 

Σκέφτομαι να επενδυσω κάποια χρήματα σε ένα παπλωμα πολυ καλο!ειμαι ανάμεσα σε πουπουλενιο 100% ή σε μεταξωτο 100% !δεν εχω ιδέα απο παπλωματα ,θα ήθελα τα φώτα σας!οποιαδηποτε πληροφορία μου ειναι πολύτιμη καθως απο οτι βλέπω δεν ειναι και φτηνά,οποτε θα ήθελα να ειμαι σίγουρη πως τα χρήματα που θα δώσω θα αξίζουν!

Ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν εχει αναφερθεί ξανα το θέμα!:P:D:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!

 

Σκέφτομαι να επενδυσω κάποια χρήματα σε ένα παπλωμα πολυ καλο!ειμαι ανάμεσα σε πουπουλενιο 100% ή σε μεταξωτο 100% !δεν εχω ιδέα απο παπλωματα ,θα ήθελα τα φώτα σας!οποιαδηποτε πληροφορία μου ειναι πολύτιμη καθως απο οτι βλέπω δεν ειναι και φτηνά,οποτε θα ήθελα να ειμαι σίγουρη πως τα χρήματα που θα δώσω θα αξίζουν!

Ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν εχει αναφερθεί ξανα το θέμα!:P:D:

 

Χαίρεται! Πριν 3 χρόνια περίπου αγόρασα πουπουλένιο πάπλωμα και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Θα το πρότεινα ανεπιφύλακτα.:P

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω πουπουλενιο ειναι πολυυυυυυυυυυ ελαφρυ και ζεστενει παρααα πολυ!ειναι φουσκωτο κ βυθιζεσαι μεσα!κανεις πολυ ξεκουραστο υπνο μ αυτο!δνε χρησιμοποιω τιποτα αλλο μονο αυτο και σκαμε απο τη ζεστη!το βαζω σε παπλωματοθηκη γιατι ειναι ασπρο απ την κατασκευη του!το μεταξωτο φανταζομαι ειναι μονο για ομορφια!δεν ξερω!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Πριν 3 χρόνια περίπου αγόρασα πουπουλένιο πάπλωμα και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Θα το πρότεινα ανεπιφύλακτα.:P

 

Οι αναλογίες νομιζω παίζουν ρόλο,σωστά!εσει τι αναλογίες έχεις?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω πουπουλενιο ειναι πολυυυυυυυυυυ ελαφρυ και ζεστενει παρααα πολυ!ειναι φουσκωτο κ βυθιζεσαι μεσα!κανεις πολυ ξεκουραστο υπνο μ αυτο!δνε χρησιμοποιω τιποτα αλλο μονο αυτο και σκαμε απο τη ζεστη!το βαζω σε παπλωματοθηκη γιατι ειναι ασπρο απ την κατασκευη του!το μεταξωτο φανταζομαι ειναι μονο για ομορφια!δεν ξερω!

 

Αχ ναι έχεις πολυ δίκιο!ειμαι κ περίεργη με τον ύπνο!βαρεθηκα να εχω άχρηστα παπλωματα που δεν ζεστά οταν και προσθετεις κουβέρτες,και το βράδυ ψάχνεις να βρεις σεντόνι ,παπλωμα ,κουβέρτα και να μην ξερεις τι σου φταίει!φρικη!

Λες?καλυτερο το πουπουλο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι αναλογίες νομιζω παίζουν ρόλο,σωστά!εσει τι αναλογίες έχεις?

 

Δεν θυμάμαι αναλογίες. Θα δω σπίτι και θα σου πω.Πάντως αυτά που γράφει και η φίλη παρακάτω ισχύουν ακριβώς και για μας. Ελαφρύύύύύ,τέλειοοοοοο......Δεν το αλλάζω με τίποτα.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι έχεις πολυ δίκιο!ειμαι κ περίεργη με τον ύπνο!βαρεθηκα να εχω άχρηστα παπλωματα που δεν ζεστά οταν και προσθετεις κουβέρτες,και το βράδυ ψάχνεις να βρεις σεντόνι ,παπλωμα ,κουβέρτα και να μην ξερεις τι σου φταίει!φρικη!

Λες?καλυτερο το πουπουλο?

σιγουρα!οταν το παρεις θα το ερωτευτεις!!και θα ξεχασεις για παντα τις κουβερτες !εγω τις εχω χρονια φυλαγμενες!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι έχεις πολυ δίκιο!ειμαι κ περίεργη με τον ύπνο!βαρεθηκα να εχω άχρηστα παπλωματα που δεν ζεστά οταν και προσθετεις κουβέρτες,και το βράδυ ψάχνεις να βρεις σεντόνι ,παπλωμα ,κουβέρτα και να μην ξερεις τι σου φταίει!φρικη!

Λες?καλυτερο το πουπουλο?

 

Αν μπορείς να διαθέσεις χρήματα πάρτο και δεν θα το μετανοιώσεις. Το πουπουλένιο γιατί για το άλλο δεν έχω άποψη.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι μεχρι 450 να διαθεσω ομως εχω δει στο penieshop.gr με εκπτώσεις ερχεται πολύ πιο οικονομικό,δεν ξέρω τι παίζει ας πούμε ένα μεταξωτο παπλωμα απο 680 το εχει 180 νομιζω!μεγαλη διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι μεχρι 450 να διαθεσω ομως εχω δει στο penieshop.gr με εκπτώσεις ερχεται πολύ πιο οικονομικό,δεν ξέρω τι παίζει ας πούμε ένα μεταξωτο παπλωμα απο 680 το εχει 180 νομιζω!μεγαλη διαφορα!

 

Όντως μεγάλη. Εγώ το είχα πάρει από το EPAVLIS νομίζω 300-350ευρώ. Με τα χρήματα που διαθέτεις αλλά και λιγότερα παίρνεις τέλειο πουπουλ'ενιο πάπλωμα. Ψάξτο λιγάκι. Που μένεις;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο ΝΕΤ διαβάζω για 100% πουπουλο χηνας αλλα σε δυο μαγαζια που ρώτησα μου είπαν δεν υπαρχει!

Σκεφτομαουν και εγω επαβλης!Μεγαρα μενω ,οποτε σκέφτομαι παραγγελία μεσω ιντερνετ!το ψαχνω πολυ καιρο το θέμα και ακομα δεν εχω κατασταλάξει!

Link to comment
Share on other sites

Στο ΝΕΤ διαβάζω για 100% πουπουλο χηνας αλλα σε δυο μαγαζια που ρώτησα μου είπαν δεν υπαρχει!

Σκεφτομαουν και εγω επαβλης!Μεγαρα μενω ,οποτε σκέφτομαι παραγγελία μεσω ιντερνετ!το ψαχνω πολυ καιρο το θέμα και ακομα δεν εχω κατασταλάξει!

 

Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρη ότι το πούπουλο χήνας είναι πανάκριβο. Τότε που το αγόρασα το epavlis είχε ένα με 1000ευρώ και δεν ξέρω μήπως ήταν χήνας. Θα σε γελάσω.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πολλα παίζουν ρόλο,επισης και η επωνυμία!παντως οσο κολλημένη και να ειμαι με την τελειότητα χίλια ευρώ δεν θα έδινα!νομιζω στην εποχη μας με τόσες καλες ευκαιρίες μπορείς να το βρεις σχεδόν στην μιση τιμη!νομιζω!

Σκέφτομαι να πάρω τηλ στο Pennie shop να τους ρωτήσει για το 74% στο παπλωμα!κατι μου βρωμαει!τωρα ασλανις ,Μάκης τσελιος και όλες οι γνωστές μάρκες πάλι μου φαινονται υπερβολικο το πόσο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πολλα παίζουν ρόλο,επισης και η επωνυμία!παντως οσο κολλημένη και να ειμαι με την τελειότητα χίλια ευρώ δεν θα έδινα!νομιζω στην εποχη μας με τόσες καλες ευκαιρίες μπορείς να το βρεις σχεδόν στην μιση τιμη!νομιζω!

Σκέφτομαι να πάρω τηλ στο Pennie shop να τους ρωτήσει για το 74% στο παπλωμα!κατι μου βρωμαει!τωρα ασλανις ,Μάκης τσελιος και όλες οι γνωστές μάρκες πάλι μου φαινονται υπερβολικο το πόσο!

 

Εννοείται ότι 1000 ευρώ είναι τρελό ποσό. Βρίσκεις πολύ καλό και σε πολύ καλή τιμή. Ακριβώς όπως τα λες.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω πουπουλενιο ειναι πολυυυυυυυυυυ ελαφρυ και ζεστενει παρααα πολυ!ειναι φουσκωτο κ βυθιζεσαι μεσα!κανεις πολυ ξεκουραστο υπνο μ αυτο!δνε χρησιμοποιω τιποτα αλλο μονο αυτο και σκαμε απο τη ζεστη!το βαζω σε παπλωματοθηκη γιατι ειναι ασπρο απ την κατασκευη του!το μεταξωτο φανταζομαι ειναι μονο για ομορφια!δεν ξερω!

 

μήπως έχουμε το ίδιο πάπλωμα???;);)

ναι συμφωνώ με την περλίνα πουπουλένιο και περιέγραψε ακριβώς ότι ήθελα να πω και εγώ..

έχω και μεταξωτό απο την προίκα μου εντελώς άχρηστο για να ζεσταθείς πρέπει να έχεις και 2 κουβέρτες,.. χωρια που γλιστράει κρίμα τα λεφτά που έδωσε η μαμά μου για να μου το πάρει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δες και στο BED & BATH. Εμείς πήραμε από εκεί σουηδικό πάπλωμα από πουπουλάκι χήνας (νομίζω 95%) το 2006 και είναι τέλειο. Δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα, είναι σαν καινούριο και πάρα πολύ ζεστό. Αν μπορείς όμως να περιμένεις λίγο μέχρι τις εκπτώσεις αξίζει, γιατί μπορείς να το πάρεις σχεδόν μισή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρη ότι το πούπουλο χήνας είναι πανάκριβο. Τότε που το αγόρασα το epavlis είχε ένα με 1000ευρώ και δεν ξέρω μήπως ήταν χήνας. Θα σε γελάσω.

 

Στο ΝΕΤ διαβάζω για 100% πουπουλο χηνας αλλα σε δυο μαγαζια που ρώτησα μου είπαν δεν υπαρχει!

Σκεφτομαουν και εγω επαβλης!Μεγαρα μενω ,οποτε σκέφτομαι παραγγελία μεσω ιντερνετ!το ψαχνω πολυ καιρο το θέμα και ακομα δεν εχω κατασταλάξει!

 

εεε κορίτσια είναι λογικό να είναι ακριβά...

ξέρετε οι χήνες πως ορμάνε?? 2 έχω στο κτήμα και κάθε μέρα κάνω τον κεντέρη για να παώ στο κοτέτσι..

:lol::lol:

εντάξει 1000 ευρώ είναι υπερβολή πλέον με χιλια ευρώ παίρνεις αμάξι όχι πάπλωμα..

βέβαια θα μου πεις το πάπλωμα σε ταξιδευει χωρίς να καίει βενζίνη κάτι είναι και αυτό

Link to comment
Share on other sites

έχω και μεταξωτό απο την προίκα μου εντελώς άχρηστο για να ζεσταθείς πρέπει να έχεις και 2 κουβέρτες,.. χωρια που γλιστράει κρίμα τα λεφτά που έδωσε η μαμά μου για να μου το πάρει..

 

Αχ ευχαριστω που μου το είπες!αυτο θελω να γλυτωσω τις επιπλέον κουβέρτες!

Η εμπειρία σου ήταν μεγάλη βοήθεια στην κατάληξη μου!τελικα πουπουλενιο!:D

Link to comment
Share on other sites

εεε κορίτσια είναι λογικό να είναι ακριβά...

ξέρετε οι χήνες πως ορμάνε?? 2 έχω στο κτήμα και κάθε μέρα κάνω τον κεντέρη για να παώ στο κοτέτσι..

:lol::lol:

εντάξει 1000 ευρώ είναι υπερβολή πλέον με χιλια ευρώ παίρνεις αμάξι όχι πάπλωμα..

βέβαια θα μου πεις το πάπλωμα σε ταξιδευει χωρίς να καίει βενζίνη κάτι είναι και αυτό

 

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

έχω και μεταξωτό απο την προίκα μου εντελώς άχρηστο για να ζεσταθείς πρέπει να έχεις και 2 κουβέρτες,.. χωρια που γλιστράει κρίμα τα λεφτά που έδωσε η μαμά μου για να μου το πάρει..

 

Αχ ευχαριστω που μου το είπες!αυτο θελω να γλυτωσω τις επιπλέον κουβέρτες!

Η εμπειρία σου ήταν μεγάλη βοήθεια στην κατάληξη μου!τελικα πουπουλενιο!:D

 

πουπουλένιο και αγιος ο θεός..

ετσι εγώ είμαι καμένη... ασε ...

πέρσι τα νευρα μου είχαν γινει κρόσια με το να μαζευω κάθε βράδυ το παπλωμα απο το πατωμα και όχι τίποτα ήμουν και έγκυος!!

βλέπεις γλιστράει απο τις κουβέρτες..

νευρα νευρα νευρα καθε βράδυ να βρίζω κάθε τρεις και λιγο .. ασε

τελικα κάποια στιγμη αγανάκτησα πήραμε πουπουλενιο και ηρέμησα και εγώ ηρέμησαν και τα αυτιά του άντρα μου..

αντε καλα ψώνια και καλους ύπνους

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα του ralf Lauren 100% πουπουλο χηνας σιβηριας 420 κλωστων 390?

Ειναι καλη τιμη?

 

πουπουλενιο δαγκωτο:cool: ελαφρυ κ ζεστο σουπερ επιλογη

 

κατι που πρεπει να προσεξεις ειναι να εχει αρκετα χωρισματα ραφες για να μην μαζευονται ολα τα πουπουλα σε ενα σημειο.

σκεψου επισης κ το κοστος για το καθαριστηριο 20-25 ευρω ειχα δωσει νομιζω περσυ. εγω το δινω μια φορα το χρονο κ ενδιαμεσα το αεριζω πολυ καλα.

τα bed n bath που ανεφερε μια κοπελα ειχαν οντως καλα αλλα νομιζω εχουν κλεισει.

τα pennie γενικα ξερω οτι εχουν πολυ καλες τιμες κ καλη ποιοτητα εχω ψωνισει αρκετα πραγματα απο το καταστημα οχι ιντερνετικα.

για μενα μην επενδυσεις τοσο σε μαρκα αλλα προτιμησε μια φιρματη παπλωματοθηκη:wink:

το δικο μου το ειχε παρει η μανα μου απο εκθεση σπιτιου την τελευταια μερα της εκθεσης που τα ριχνουν -40% πριν καμια 10αρια χρονια γυρω στα 200ε

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή παρένθεση: προσοχή στις αλλεργίες με το πουπουλένιο στρωμα.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...