Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σπίτι χωρίς παιδικό δωμάτιο


Skybeam

Recommended Posts

Σίγουρα θα υπάρχουν και οικογένειες που το σπίτι τους είναι μικρό και παιδικό δωμάτιο δεν υπάρχει.

 

Π.χ. το δικό μου σπίτι είναι δυαράκι, το ένα δωμάτιο είναι τραπεζαρία με κουζίνα ενιαίο, δηλαδή με ένα μικρό πάσο (και καναπέ-διπλό κρεββάτι) και το άλλο δωμάτιο (στο οποίο βρίσκεται και η εξώπορτα) είναι καθιστικό με τους η/υ (πάλι με καναπέ-διπλό κρεββάτι, δηλαδή το σπίτι δεν έχει καν κανονική κρεβατοκάμαρα!).

 

Όχι ότι έμεινα έγκυος και σας το κρύβω (εσείς θα το μαθαίνατε από τις πρώτες έτσι κι αλλιώς!), αλλά μ' έχει πιάσει τώρα μια φρίκη... Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σίγουρα θα υπάρχουν και οικογένειες που το σπίτι τους είναι μικρό και παιδικό δωμάτιο δεν υπάρχει.

 

Π.χ. το δικό μου σπίτι είναι δυαράκι, το ένα δωμάτιο είναι τραπεζαρία με κουζίνα ενιαίο, δηλαδή με ένα μικρό πάσο (και καναπέ-διπλό κρεββάτι) και το άλλο δωμάτιο (στο οποίο βρίσκεται και η εξώπορτα) είναι καθιστικό με τους η/υ (πάλι με καναπέ-διπλό κρεββάτι, δηλαδή το σπίτι δεν έχει καν κανονική κρεβατοκάμαρα!).

 

Όχι ότι έμεινα έγκυος και σας το κρύβω (εσείς θα το μαθαίνατε από τις πρώτες έτσι κι αλλιώς!), αλλά μ' έχεις πιάσει τώρα μια φρίκη... Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

αγαπητη μου μη τρελαινεσαι καπωσ ετσι αρχισε και μενα η ζωη μου και εχω ενα γιο 3 χρονων σημερα τρελα ερωτευμενη μαζι του και τα ξεχναω ολα

Link to comment
Share on other sites

αγαπητη μου μη τρελαινεσαι καπωσ ετσι αρχισε και μενα η ζωη μου και εχω ενα γιο 3 χρονων σημερα τρελα ερωτευμενη μαζι του και τα ξεχναω ολα

Κατάλαβα. Μαζεύεις ό,τι μαζεύεται, κάνεις στην άκρη τα υπόλοιπα και βάζεις ένα παιδικό κρεβάτι στη μέση! Σωστά?

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

αγαπητη μου μη τρελαινεσαι καπωσ ετσι αρχισε και μενα η ζωη μου και εχω ενα γιο 3 χρονων σημερα τρελα ερωτευμενη μαζι του και τα ξεχναω ολα
μετα που γεννησα βεβαια με βολεψε πολυ που η κουνια του ηταν διπλα και τον ενιωθα ....αισθανεσαι περισσοτερο ησυχη για το παιδακι σου βεβαια ακομα ελπιζω οτι καποια στιγμη θα παμε σε αλλο σπιτι αλλα με τα σημερινα δεδομενα της ελλαδας δεν το βλεπω να γινεται... παρολα αυτα οταν κοιμομαστε αγκαλια ολοι μαζι το βραδυ ειναι οτι ωραιοτερο θα το νιωσεις και εσυ και θα με καταλαβεις!υγεια πανω απο ολα και ολα τα αλλα θα γινουν.επισης περιορισαμε κατα πολυ τις παρεες στο σπιτι λογο ελειψης χωρου γιατι τα μωρα και περισσοτερο οι καινουργιες μαμαδες χρειαζονται ηρεμια ειδικα τον πρωτο καιρο....με το καλο.......
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Μαζεύεις ό,τι μαζεύεται, κάνεις στην άκρη τα υπόλοιπα και βάζεις ένα παιδικό κρεβάτι στη μέση! Σωστά?

το κρεβατι μας με το κρεβατι του κολλητα μη σου πω!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το κρεβατι μας με το κρεβατι του κολλητα μη σου πω!!!!!

ενα θα σου πω σε 32 τετραγωνικα ειχα οταν ηταν μικροτερος ογιος μου το κρεβατι του ,το δικο μας, ντουλαπα,παρκοκρεβατο,στρατα,2 συρταριερες για τα ρουχα-προικα μωρου,και το καθιστικο με ολα τα παρελκομενα καναπεδες τηλεορασεις κτλ.....

Link to comment
Share on other sites

βεβαια θα υπαρξουν και αρκετες φορες που θα ευχεσαι να ειχες παιδικο δωματιο αλλα αυτα θα τα δεις μετα τα 2 πρωτα χρονια του παιδιου....ολα καλα να πανε ευχομαι......

Link to comment
Share on other sites

η μικρή μου είναι 3 ετών κι εκεί που είχαμε το δωμάτιο της έτοιμο από πριν γεννηθεί και κοιμόταν από 6 μηνών μόνη της...λόγω μετανάστευσης,νοικιάσαμε δυάρι...

βάλαμε ένα μικρό κρεβατάκι στο δωμάτιο μας...

μου έχει κακοφανεί πάρα πολύ,δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα εκεί μέσα πλέον...

κάνουμε όμως υπομονή...έστω κι ένα μικρό δωμάτιο να είχε...

ελπίζω να μην φτάσει η μικρή 11 όπως εγώ για να έχει το δικό της δωμάτιο...

μέναμε με τους γονείς μου σε γκαρσονιέρα μέχρι τα 11 μου και η αδερφή μου 7...κοιμόταν μαζί τους κι εγώ σε ράντσο στον διάδρομο...!!!!!!!!

οπότε όταν θα έρθει εκείνη η ώρα βλέπεις...μπορεί να αλλάξουν τα πράγματα...

υπομονή...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σε δυαρι ειμαι.Εγω κοιμαμαι με το παιδι στο κρεβατι και ο μπαμπας μας στον καναπε.Εμεις ευτυχως μετακομιζουμε σε λιγο γιατι εγω πραγματικα δεν την παλευω αλλο εδω μεσα.Το προβλημα δεν ειναι ο υπνος και το οτι δεν υπαρχει παιδικο...το προβλημα ειναι πως δεν υπαρχουν αποθηκευτικοι χωροι..οι ντουλαπες δε χωρανε τα ρουχα μας...ολα τα παιχνιδια και τα πραγματα του παιδιου ειναι χυμα μεσα στο σαλονι ή στιβαγμενα σε γωνιες.Δε τολμας να περπατησεις και πεφτεις πανω σε πραγματα.Δεν εχω χωρο να βαλω την ηλεκτικη σκουπα και την εχω πισω απο το παρκο του παιδιου...το παρκο ενοειται ειναι γεματο πραγματα.

 

Οταν ηταν μικρο το παιδι ηταν καλα...οταν γεννησα το ειχαστολισει κιολας...ητανσουπερ...αλλα τωρα δε μπορω αλλο.Ισως βεβαια φταιει και το οτι ξερω οτι θα μεταομισω και το εχουμε ηδη καθυστερησει και εχω συγχιστει κι απο εκει.

 

Ολα γινονται αλλα θελει υπομονη...να μαθεις να μη σε νοιαζει.Εγω τρελλαινομαι οταν δεν εχχω που να βαλω τα ρουχ του παιδιου...με πιανει και το παραπονο και φυσικα την πληρωνει ο αντρας μου.

Link to comment
Share on other sites

κούκλα μου μην αγχώνεσαι! Μεγάλωσα με άλλα 3 αδέρφια και τους γονείς μας σε ένα σπίτι 79 τετραγωνικά. 6άτομα σε 79 τμ! η μαμά μου με εμάς τα δίδυμα στη κρεβατοκάμαρα, ο πατέρας μου στο χωλ, η μεγάλη αδερφή στο σαλονάκι και ο αδερφόςμου στο γραφείο. Και όλοι μοιραζόμασταν μια ντουλάπα με 5 φύλα. Μεγάλωσα τόσο ευτυχισμένα...

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλιστα... όλα θα βολευτούν λοιπόν!..

Μiamama, να είστε γεροί και να έχετε δουλίτσα, εύχομαι να πάτε σύντομα σε μεγαλύτερο σπιτάκι!

Niki81, μάλλον ενόψει μετακόμισης τό'χεις αφήσει λίγο το θέμα, είναι ψυχολογικό, το είχα πάθει κι εγώ στην προηγούμενη μετακόμιση και το σπίτι το παλιό ήταν δυο μήνες πριν μετακομίσουμε το χάλι του το μαύρο!

Rea_1971, πρέπει να ήταν πραγματικά πολύ στριμωγμένα! Αλλά όπως λες, αγάπη να υπάρχει και χίλιοι καλοί χωράνε...

Αλλά χάζευα παιδικά δωμάτια στο internet και στενοχωρήθηκα! Θα μου πεις, κάν'το το παιδί πρώτα, στο δωμάτιο θα κολλήσουμε...

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

επισης μια λυση ειναι να κανουμε το υπνοδωματιο, παιδικο. Οταν εμεινα εγκυος στο πρωτο μου παιδι δεν ειχαμε παει στο σπιτι που ζουμε τωρα και το παλιο ειχε μονο μια κρεβατοκαμαρα. Προτιμησα λοιπον να κανω την κρεβατοκαμαρα παιδικο και εμεις να κοιμομαστε στο καθιστικο που ειχε καναπε κρεβατι.....

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ skybeam μου...για την ώρα ψάχνουμε δουλειά...οπότε τα μεγάλα σπίτια θα αργήσουμε να τα βρούμε...

κι εσένα με το καλό να σου έρθει ένα μωράκι και θα βρείτε χώρο που να το βάλετε...

όταν ήρθε η μικρή μου δεν είχαμε λεφτά να της φτιάξουμε το δωμάτιο,αλλά με προσωπική δουλειά το κάναμε κουκλάκι και στεναχωριέμαι που δεν το έχει...της έχει λείψει και της ίδιας...αφού αν της λείπει κάποιο παιχνίδι λέει ότι είναι στο άλλο σπίτι!!!!!!

missirlou αυτή ήταν η αρχική μας ιδέα!!!!γιατί είχε μάθει να κοιμάται μόνη της,και τώρα δεν μπορούμε να πάμε στο δωμάτιο αν δεν κοιμηθεί...

αλλά το σπίτι είναι επιπλωμένο κι έχει διπλό κρεβάτι στο δωμάτιο και στο σαλόνι ένα απλό καναπέ....

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Skybeam έχω αναφέρει σε παλιαότερα πόστ ότι το σπίτι μου Αθηνα ειναι 49 τετραγωνικα σπιτάκι....

 

Όταν έμεινα έγκυος λοιπόν είχα ακριβως την ίδια ανυσηχία...Τι θα κάνω με τον χώρο και πως θα γινει κλπ κλπ....

 

Μόλις γέννησα ΟΛΑ μαγικά βρήκαν από λιγο χώρο να μετακινηθούν κάποια τα κόλλησα) έπαιξα και λίγο τέτρις κάποια πέταξα που ήταν σακατεμένα (καιρός και για ξεσκαρτάρισμα) και το σπιτάκι μου χώρεσε τα πράγματα του νέου μέλους και τον νέο μπόμπιρα φυσικά...

 

Από Ελλάδα φύγαμε πριν 3 μήνες και ήρθαμε σε ένα σπίτι με 3 υπνοδωμάτια....Εμεις λοιπόν είχαμε μάθει να ειμαστε ΟΛΟΙ σε ενα δωμάτιο και καταλαβαινεις ότι το σπίτι τωρα μας φαινετε ΑΛΑΝΑ με αποτέλεσμα να νιώθουμε και κάπως άβολα (δεν σου κανω πλάκα)....Αποτέλεσμα ακόμα ο μικρός δεν μπορεί να συνηθισει να κοιμάτε ΜΟΝΟΣ του και κοιμόμαστε στο ίδιο δωμάτιο ακόμα...Στην κουνια του βεβαια αλλά στο ίδιο δωμάτιο...Δεν μας χαλάει ΚΑΘΟΛΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Εμεις μενουμε σε 36 τετραγωνικα

Ενα δωματιο κουζινα μονο κρεββατι κομπιουτερ και ενα "τρολει" (το τραπεζι το εστειλα απο τοτε που εκανα την μικρη)

Ενα πολυ μικρο χωλακι που χωραει το καλαθι για τα απλυτα λιγα παιχνιδια και μια συρταριερα Το μπανιο παρα πολυ μικρο και το υπνοδωματιο ισα που χωραει την κουνια

Επειδη δεν βλεπω να αλλαζει συντομα η κατασταση σκεφτομαι να "στειλω" και το διπλο μας κρεββατι σε κανα χρονο και να παρω κουκετα για εμενα και την μικρη (ο μπαμπας μας εχει εξοριστει στο μονο της κουζινας λογω ροχαλητου)

Ειναι στριμωγμενα πρεπει στο σπιτι να μεινουν μονο τα ακρως απαραιτητα για να χωρεσετε και να μην κουτουλατε συνεχεια

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όταν ήρθε η μικρή μου δεν είχαμε λεφτά να της φτιάξουμε το δωμάτιο,αλλά με προσωπική δουλειά το κάναμε κουκλάκι και στεναχωριέμαι που δεν το έχει...της έχει λείψει και της ίδιας...αφού αν της λείπει κάποιο παιχνίδι λέει ότι είναι στο άλλο σπίτι!!!!!!.

To ψυχάκι, αααααα! Είναι απίστευτο πώς δένονται και θυμούνται!

 

 

 

[...]έπαιξα και λίγο τέτρις[...]

Είσαι φοβερή!!! :lol:

 

(ο μπαμπας μας εχει εξοριστει στο μονο της κουζινας λογω ροχαλητου)

Και μεις τα ίδια. Ο άντρας μου τη βγάζει στον καναπέ του καθιστικού τις περισσότερες μέρες, μόνο στις διακοπές κοιμόμαστε μαζί σερί 10-15 μέρες κι αυτές με... ξύλο (ξύπνααααααα ροχαλίζεις!!!) και γκρίνια...

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

κούκλα μου μην αγχώνεσαι! Μεγάλωσα με άλλα 3 αδέρφια και τους γονείς μας σε ένα σπίτι 79 τετραγωνικά. 6άτομα σε 79 τμ! η μαμά μου με εμάς τα δίδυμα στη κρεβατοκάμαρα, ο πατέρας μου στο χωλ, η μεγάλη αδερφή στο σαλονάκι και ο αδερφόςμου στο γραφείο. Και όλοι μοιραζόμασταν μια ντουλάπα με 5 φύλα. Μεγάλωσα τόσο ευτυχισμένα...

 

ποσο μα ποσο δικιο εχεις;; μια απο τα ιδια...μεγαλωσα και εγω σε ενα σπιτι 75τμ με τα αλλα 3 αδελφια μου τα οποια ειναι αγορια και με τους γονεις στο συνολο 6 ατομα! εγω με τους γονεις μου στο ιδιο δωματιο τα αδελφια μου ολα μαζι(ο ενας πανω στον αλλον) και εγω απο καποια ηλικια και μετα κοιμομουν στο χωλ! και φιλοξενουσαμε και κοσμο καποιες φορες! η μαμα μου βεβαια τοτε γκρινιαζε οτι το σπιτι ηταν μικρο αλλα επειδη ειναι δικο μας δεν καναμε την κινηση να φυγουμε και να παμε σε μεγαλυτερο! τωρα πλεον που εχουμε κανει ολοι τις οικογενειες μας η μαμα μου παλι γκρινιαζει οτι τωρα ειναι μεγαλο και οτι ειναι αδειο χωρις εμας! χαχα

οποτε καθε κυριακη ειμαστε εκει ολοι μαζι και τρωμε οπως τον παλιο καλο καιρο! αγαπη και υγεια να υπαρχει και ολα τα αλλα....

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αλλά χάζευα παιδικά δωμάτια στο internet και στενοχωρήθηκα! Θα μου πεις, κάν'το το παιδί πρώτα, στο δωμάτιο θα κολλήσουμε...

 

Τα παιδικά δωμάτια στο internet είναι για να χαζεύουν οι γονείς ;) Τα παιδιά όταν είναι μικρά θέλουν να είναι όλη την ώρα στο ίδιο δωμάτιο με τους γονείς τους. Ρώτα πόσοι έχουν παιδικά στην τρίχα και ψάχνουν κόλπα για να πείσουν τα παιδιά τους να μείνουν έστω και λίγη ώρα εκεί...

 

Κι εμείς μένουμε σ΄ένα μικρό διαμέρισμα. Αλλα κι όταν ήμουν μικρή που είχαμε ξεχωριστά δωμάτια με την αδερφή μου, όλη μέρα μαζί στο καθημερινό την περνούσαμε, μέχρι που μεγαλώσαμε και φύγαμε από το σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ετσι συμβουλευτικα θα σου ελεγα μη μαζεψεις πολλα πραγματα μεσα στο σπιτι...εννοω επιπλα κλπ.Εγω η χαζη πηγα και πηρα μπολικα πριν γεννησω...χαζοεπιπλα απο το ικεα....μη φανταστεις.Ελεγα θελω να ειναι ομορφο και ζεστο για οταν θα ερθει το μωρο.Αυτη τη στιγμη...απο τον 7ο δλδ και μετα που αρχισε το εντονο μπουσουλιμα εχουμε διωξει τα περισσοτερα απο το σπιτι και εχουμε αφησει το χωρο ελευθερονα κινειτα ο μικρος με ασφαλεια.Επισης πριν γεννησω καθησα ευτυυχως και μαζεψα οτι ροχο περιττο ειχα..αφησα ολυ λιγα δικα μας ροχα.Καλα α δια μου τα μαζεψα σεδον οα γιατι με 20 κιλα που εβαλα ημουνα σιγυρη δε θα ξαναεμπαιναν.Πηρα αυτες τις σακουλες που ρουφας τον αερα με τη σκουπα για να μ πιανουν χωρο και εκανα χωρο για τα του μωρου.Στο μωρο πηραμε τα βασικα...αλλα βαλε τα δωρα που μας εφεραν γεμισαμε.

 

Εχω κολλησει στο χωρο..το ξερω..αλλα ειναι το μονο θεμα για μενα...ολα τα υπολοιπα μη σε νοιαζουν.Ουτε το παιδι στερειται...ουτε τπτ δεν παθαινει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σε γκαρσονιέρα μεγάλωσα μέχρι τα 4 και να σου πώ την αλήθεια (οσο θυμάμαι) μου φαινόταν και μεγάλο το σπίτι! Οπότε μην ανησυχείς! Το παν είναι να έχεις σπίτι, οτι σπίτι κι αν είναι αυτό.. μην αγχώνεσαι με χαζομάρες.

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδικά δωμάτια στο internet είναι για να χαζεύουν οι γονείς ;) Τα παιδιά όταν είναι μικρά θέλουν να είναι όλη την ώρα στο ίδιο δωμάτιο με τους γονείς τους. Ρώτα πόσοι έχουν παιδικά στην τρίχα και ψάχνουν κόλπα για να πείσουν τα παιδιά τους να μείνουν έστω και λίγη ώρα εκεί...

 

Κι εμείς μένουμε σ΄ένα μικρό διαμέρισμα. Αλλα κι όταν ήμουν μικρή που είχαμε ξεχωριστά δωμάτια με την αδερφή μου, όλη μέρα μαζί στο καθημερινό την περνούσαμε, μέχρι που μεγαλώσαμε και φύγαμε από το σπίτι.

Ετσι...ετσιιιιι.....

ουτε 2 λεπτα δεν ξεκωλανε απο κοντα μας :D...και οσο τα διωχνουμε τοσο τα θελουμε....αστατοι χαρακτηρες και οι γονεις βλεπεις :mrgreen:

 

Οταν ερθει με το καλο αυτη η ωρα θα βαλεις μια ωραια κουρτινα απο τανω μεχρι κατω και θα χωρισεις το καθιστικο σου για να βαλεις την κουνια του παιδιου και αυτοκολητα στους τοιχους...και ετοιμο το παιδικο..!!!

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα υπάρχουν και οικογένειες που το σπίτι τους είναι μικρό και παιδικό δωμάτιο δεν υπάρχει.

 

Π.χ. το δικό μου σπίτι είναι δυαράκι, το ένα δωμάτιο είναι τραπεζαρία με κουζίνα ενιαίο, δηλαδή με ένα μικρό πάσο (και καναπέ-διπλό κρεββάτι) και το άλλο δωμάτιο (στο οποίο βρίσκεται και η εξώπορτα) είναι καθιστικό με τους η/υ (πάλι με καναπέ-διπλό κρεββάτι, δηλαδή το σπίτι δεν έχει καν κανονική κρεβατοκάμαρα!).

 

Όχι ότι έμεινα έγκυος και σας το κρύβω (εσείς θα το μαθαίνατε από τις πρώτες έτσι κι αλλιώς!), αλλά μ' έχει πιάσει τώρα μια φρίκη... Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

 

Αν έχεις τη δυνατότητα να πας σε ένα σπίτι λίγο μεγαλύτερο όταν θα κάνεις παιδί, θα ήταν καλύτερα... Κακά τα ψέμματα, δεν είναι δυνατόν να βάλεις το μωρό σε έναν χώρο όπου ταυτόχρονα είναι κουζίνα-τραπεζαρία και υπνοδωμάτιο... Αν είναι δικό σου το σπίτι, το νοικιάζεις και πας σε ένα μεγαλύτερο. Αν δεν είναι, μετακομίζεις σε κάποιο που καλύπτει τις ανάγκες τις οικογένειας.

 

Τώρα αν δεν υπάρχει καμία δυνατότητα για μετακόμιση ή ο,τιδήποτε άλλο, θα βολευτείτε με ό,τι έχετε, εννοείται.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τη δυνατότητα να πας σε ένα σπίτι λίγο μεγαλύτερο όταν θα κάνεις παιδί, θα ήταν καλύτερα... Κακά τα ψέμματα, δεν είναι δυνατόν να βάλεις το μωρό σε έναν χώρο όπου ταυτόχρονα είναι κουζίνα-τραπεζαρία και υπνοδωμάτιο... Αν είναι δικό σου το σπίτι, το νοικιάζεις και πας σε ένα μεγαλύτερο. Αν δεν είναι, μετακομίζεις σε κάποιο που καλύπτει τις ανάγκες τις οικογένειας.

 

Τώρα αν δεν υπάρχει καμία δυνατότητα για μετακόμιση ή ο,τιδήποτε άλλο, θα βολευτείτε με ό,τι έχετε, εννοείται.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα με την παραπάνω άποψη.

Και ας μη γελιόμαστε βρε παιδιά και συγκρίνουμε το πως ζούσαν οι οικογένιες πριν 30-40 χρόνια.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...