Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΠΝΟΣ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ


baggi

Recommended Posts

αμαν τι κακο ειναι αυτο!σε ειχα ρωτησει κ παραπανω αν περνανε οι σωληνες των απο κατω σου μεσααπο το δικο σου τζακι....?μολις τελειωσαμε τον δικο μας μπελα...ομοιοπαθουσα

 

Χαίρομαι που ξεμπερδέψατε...Να ακούσω και κάτι ευχάριστο. οι σωλήνωσεις περνάνε από τον εξωτερικό τοίχο δηλαδη στην βεράντα μου είναι οι σωληνώσεις των από κάτω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καταρχας ηρέμησε..

το σπίτι μυρίζει ξύλο απλά ή έχει κάπνα όπως είχε??

δεν βελτιώθηκε καθόλου η κατάσταση???

 

βελτιώθηκε polina26 μου. Δεν μπαίνει καπνός πια μέσα στο σπίτι όμως η μυρουδιά του ξύλου είναι τόσο έντονη που τρυπάει τη μύτη...να φανταστείς η μικρή άρχισ ε να βήχει και το πρωί που ξυπνήσαμε νιώθαμε στο λαιμό μας μια πικρίλα. Η διαφορά όταν μπαίνεις απ έξω μέσα στο διαμέρισμα είναι αισθητή...Είναι βεβαιο ότι έτσι δεν μπορούμε να ζήσουμε όλο το χειμώνα..θα δηλητηριαστούμε. Το έγραψα και πιο πάνω μου έρχεται ακόμη και το άρωμα πιυ φοράει η από κάτω. Και κάτι που δεν σημείωσα είναι πως όσες φορές ανάψανε ανάβουν με οινοπνευμα τα ξύλα τους γιατί μυρίζει πολύ έντονα οινόπνευμα μέσα στο σπίτι...

Link to comment
Share on other sites

βελτιώθηκε polina26 μου. Δεν μπαίνει καπνός πια μέσα στο σπίτι όμως η μυρουδιά του ξύλου είναι τόσο έντονη που τρυπάει τη μύτη...να φανταστείς η μικρή άρχισ ε να βήχει και το πρωί που ξυπνήσαμε νιώθαμε στο λαιμό μας μια πικρίλα. Η διαφορά όταν μπαίνεις απ έξω μέσα στο διαμέρισμα είναι αισθητή...Είναι βεβαιο ότι έτσι δεν μπορούμε να ζήσουμε όλο το χειμώνα..θα δηλητηριαστούμε. Το έγραψα και πιο πάνω μου έρχεται ακόμη και το άρωμα πιυ φοράει η από κάτω. Και κάτι που δεν σημείωσα είναι πως όσες φορές ανάψανε ανάβουν με οινοπνευμα τα ξύλα τους γιατί μυρίζει πολύ έντονα οινόπνευμα μέσα στο σπίτι...

 

πω ρε συ παλούκι..

καλά ξεμπερδέματα να έχετε.. ελπίζω να φτοιαχτεί το πρόβλημα..

μην πάθει και τίποτα το παιδί..

μακάρα να βρείτε μια λύση γρήγορα να ησυχάσετε

Link to comment
Share on other sites

τι να πω βρε παιδι μου για να μυριζετε μεχρι κ το οινοπνευμα τοτε δεν ειναι θεμα καμιναδας αλλα εσωτερικης διαρροης.ο καπνος ειναι ατιμος περναει και απο την παραμικρη χαραμαδα,εχετε σκεφτει το ενδεχομενο να εχει δημιουργηθει καποια χαραμαδα /σχισμη κατω απο τοτζακι σας στην πλακα του σπιτιου και να σας ενωνει με τους κατω?μηπως αυτοι βαζοντας τη σομπα εκαναν καμια ζημια?απο το μπαλκονι σας υπαρχει περιπτωση να ερχεται μεσα καπνος απο τις σωληνες?τον αποροφητηρα τον τσεκαρατε μηπως απο εκει μπαινει καπνα?

αυτοι συνεχιζουν να το αναβουν?:shock:,πες τους οτι θα μπαζωσετε την σωληνα τους που περναει απο το μπαλκονι σας και με τις ευλογιες του νομου...

Link to comment
Share on other sites

τι να πω βρε παιδι μου για να μυριζετε μεχρι κ το οινοπνευμα τοτε δεν ειναι θεμα καμιναδας αλλα εσωτερικης διαρροης.ο καπνος ειναι ατιμος περναει και απο την παραμικρη χαραμαδα,εχετε σκεφτει το ενδεχομενο να εχει δημιουργηθει καποια χαραμαδα /σχισμη κατω απο τοτζακι σας στην πλακα του σπιτιου και να σας ενωνει με τους κατω?μηπως αυτοι βαζοντας τη σομπα εκαναν καμια ζημια?απο το μπαλκονι σας υπαρχει περιπτωση να ερχεται μεσα καπνος απο τις σωληνες?τον αποροφητηρα τον τσεκαρατε μηπως απο εκει μπαινει καπνα?

αυτοι συνεχιζουν να το αναβουν?:shock:,πες τους οτι θα μπαζωσετε την σωληνα τους που περναει απο το μπαλκονι σας και με τις ευλογιες του νομου...

 

χαχαχα!!!! γέλασα με την καρδιά μου μετά από μέρες. Να σκεφτείς ότι συζήταγε ο άντρας μου με έναν συνάδερφο του το πρόβλημα και ο συνάδερφος του είπε ακριβώς το ίδιο να μπαζώσουμε την καμινάδα τους...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσι.... Ο άντρας μου λέει πως άμα δεν το δει, θα σε μπερδέψει παραπάνω από το τηλ κ μπορεί να σου πει κ κάτι που δεν ισχύει.... Έτσι όμως που διαβάζει αυτό που περιγράφεις, λέει κ αυτός για διαρροή... Πρέπει να έρθει τζακάς την ώρα που εκείνοι το καίνε.... Κ ναι το να τους μπαζώσεις την καμινάδα είναι μια πολύ καλή λύση!!!!:-)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω πως το μαρτύριο μας έχει πάρει τέλος...

1) Καθαρίσαμε την καμινάδα μας

2) ο από κάτω σήκωσε 10 πόντους το σπιράλ ώστε να βγει από την καμινάδα...(η τεχνική εταιρία που έφτιαξε το σπίτι έχει μέσα σε μια καμινάδα 3 σπιράλ τα οποία τα διαχωρίζει με τσιμέντο και βγάζει 3 καμινάδες τσιμεντένιες όταν πλησιάζουν στη σκεπή, τα οποία σπιράλ δεν εξέχουν από την τσιμεντένια καμινάδα)

3) το προστατευτικό(καπέλο) της καμινάδας των από κάτω είχε μπαζωθεί στο τελείωμα, δηλ το μισό ήταν χτισμένο κατά λάθος απ οτι είπε η τεχνική εταιρία. Μετά από θερμή παράκληση συμφώνησαν να σπάσουμε το τσιμέντο που μπάζωνε την καμινάδα τους. Θέλανε και παρακάλια πανάθεμα τους.

Δεν ξέρω τι απ όλα μπορεί να έφταιγε ή αν ήταν ο συνδυασμός όλων αλλά θέλω να πιστεύω πως δεν θα έχω ξανά καπνό και έντονη μυρωδιά ξύλου, οινοπνεύματος και ότι άλλου...

anyway!!!!! 4 τζακάδες είχαμε εχθές εδώ... είναι η δεύτερη μέρα που το καίνε και δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα.

Το σίγουρο είναι όμως πως όταν γυρίζω σπίτι με πιάνει ταχυπαλμία μέχρι να μπω και να δω αν κάπνισα πάλι.

Ευχαριστώ όλους σας για τη συμπαράσταση. Οι κουβέντα μαζί σας ήταν μια φοβερή παρηγοριά. Elenivolοs ευχαριστώ να πεις του συζύγου σου.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω πως το μαρτύριο μας έχει πάρει τέλος...

1) Καθαρίσαμε την καμινάδα μας

2) ο από κάτω σήκωσε 10 πόντους το σπιράλ ώστε να βγει από την καμινάδα...(η τεχνική εταιρία που έφτιαξε το σπίτι έχει μέσα σε μια καμινάδα 3 σπιράλ τα οποία τα διαχωρίζει με τσιμέντο και βγάζει 3 καμινάδες τσιμεντένιες όταν πλησιάζουν στη σκεπή, τα οποία σπιράλ δεν εξέχουν από την τσιμεντένια καμινάδα)

3) το προστατευτικό(καπέλο) της καμινάδας των από κάτω είχε μπαζωθεί στο τελείωμα, δηλ το μισό ήταν χτισμένο κατά λάθος απ οτι είπε η τεχνική εταιρία. Μετά από θερμή παράκληση συμφώνησαν να σπάσουμε το τσιμέντο που μπάζωνε την καμινάδα τους. Θέλανε και παρακάλια πανάθεμα τους.

Δεν ξέρω τι απ όλα μπορεί να έφταιγε ή αν ήταν ο συνδυασμός όλων αλλά θέλω να πιστεύω πως δεν θα έχω ξανά καπνό και έντονη μυρωδιά ξύλου, οινοπνεύματος και ότι άλλου...

anyway!!!!! 4 τζακάδες είχαμε εχθές εδώ... είναι η δεύτερη μέρα που το καίνε και δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα.

Το σίγουρο είναι όμως πως όταν γυρίζω σπίτι με πιάνει ταχυπαλμία μέχρι να μπω και να δω αν κάπνισα πάλι.

Ευχαριστώ όλους σας για τη συμπαράσταση. Οι κουβέντα μαζί σας ήταν μια φοβερή παρηγοριά. Elenivolοs ευχαριστώ να πεις του συζύγου σου.

 

Τελικά, μάλλον χρειαζόταν να τους ξεμπαζώσεις την καμινάδα κ όχι να τους την μπαζώσεις:lol: Αφού έβγαλες άκρη κ λύθηκε το θέμα, όλα καλά.... Μακάρι να μπορούσαμε να βοηθήσουμε παραπάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο απο κατω μας μενει η θεια του αντρα μου και τα τζακια μας ειναι στην ιδια μερια οταν αναβε αυτη εμεις μπουκωναμε με καπνο..Τελικα σηκωσαμε 3μετρα την καμιναδα μας(γιατι δεν τραβαει το δικο μας)επειδη ηταν διπλα=διπλα και εμας και σωθηκαμε..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...