Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αγνωστη μαρκα πλυντηριου


fm344

Recommended Posts

καλησπερα.χρειαζομε την βοηθεια σας.

σε μια οικογενοια που πριν 2 εβδομαδες απεκτησε μωρο,ενας γειτονας εκανε δωρο ενα πλυντηριο ρουχων.το ειχε 3 χρονια στην αποθηκη του.οδηγιες χρησης δεν υπαρχουν,αλλα ουτε και γνωριζη πως λειτουργει,αφου δεν το δουλεψε.

πηγα με την γυναικα μου να τους βοηθησουμε αλλα δεν βγαζουμε ακρη.το πλυντηριο δουλευει για 2,3 λεπτα αι σταματα σε οπιο προγραμμα και αν το βαλεις.

μαρκα δεν αναφερει πουθενα.κοιταξα παντου(πορτα,καδο,φιλτρο,πισω μερος που ειναι τα λαστιχα,μπροστα τιποτα).

το πλυντηριο εχει,και ισως να βοηθηση.<br/>λοιπον,αριστερα εχει ενα συρταρακι που εχει δυο δοχειο(μπλε και ροζ.τομπλε για την σκονη πλυσιματος,το ροζ για το λευκατικο)<br/>πανω απο το συρταρακι για το απορυπαντικα εχει ενα αλλο λεπτο συρταρακι που ανοιγει και χρησιμευεει σαν βαση για να στηριξης κατι ελαφρυ.στο κεντρο ειναι το κουμπι που επιλεγης τι θες να πλυνης(μαλινα,βαμβακερα,ασπρα,χρωματιστα.δεξια και αριτερα πανω ,εχει κοκκινες διακεκομενες γραμμες.<br/>στο κεντρο του κουμπιου εχει ενα γκρι σημειο,το οπιο αν παει στο κεντρο(ωρα 12.00,οπως λεγαμε στο στρατο)με τα εικονιδια γι το τι θελουμε να επιλεξυμε να πλυνουμε,γραφει reset.κατοπιν εχει 3 κουμπια.το ενα ειναι για να αναβει το μηχανημα,το μεσαιο μαλλον για μιση πλυση(διχνει μια παλαμη χεριου ,και το τριτο επιλογη των ωρων που θελουμε να πλυνη,2,4,6,8,end)διπλα εχει ενα πορτακι,που εχει τις<br/> στροφες(διακοπτης απο 100-1200)και ενα διακοπτη για την θερμοκρασια)και τελος ενα καπακι που εχει 2 κουμπια ,το ενα για να το σταματισης(το αλλο δεν καταλαβα τι κανει)και ενα εικονιδιο μια φαστα και μια κλειδαρια.</div>

.αν καπιος γνωριζει ,η,εχει πλυντηριο το ιδιο,ας απαντηση.

τα ρουχα τα πλενουμε ,καθε μερα και ενας της γειτονιας ,για να βοηθησουμε την κατασταση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα βοηθούσε πολυ αν μπορουσες να βαλεις κανα δυο φωτογραφίες(μια ολο το πλυντήριο και μια απο κοντα τα προγράμματα) ετσι αν το εχει καποιος να μπορεσει να σας βοηθεισει!!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.προσπαθω να βαλω 2 φωτο που εχω,αλλα δεν τα καταφερνω.

στο εικονιδιο -εισαγετε εικονα-μου ζητα διευθυνση url.πως μπορω να βαλω φωτο εδω?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.προσπαθω να βαλω 2 φωτο που εχω,αλλα δεν τα καταφερνω.

στο εικονιδιο -εισαγετε εικονα-μου ζητα διευθυνση url.πως μπορω να βαλω φωτο εδω?

 

κάνεις λογαριασμο εδώ http://imgur.com/

σέρνεις τις εικόνες που έχεις σε αυτήν την σελίδα και μετά τις ανοίγεις εκεί που λέει Linked BBCode (message boards) πας και κάνεις αντιγραφή το λινκ που έχει και το κάνεις επικόλληση εδώ στο μύνημα που θα γράψεις ..

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που ξερω απο το δικο μου πλυντηριο και γενικοτερα.

Το κουμπακι με την παλαμη ειναι για απαλο πλυσιμο στο χερι

Το κουμπακι με την φατσουλα και την κλειδαρια σημαινει οτι κλειδωνει η πορτα για να αποφευχθουν ατυχηματα.

Αυτο με την επιλογη ωρων λογικα δεν ειναι για το ποσες ωρες θα πλενει (δεν υπαρχει πλυντηριο που πλενει για 6 ή 8 ωρες) αρα μαλλον ειναι για χρονοκασθυστερηση δλδ επιλεγεις το ποσες ωρες μετα θελεις να αρχισει να πλενεις.

Πλυντηριο χωρις αναγραφομενη μαρκα δεν εχω δει πουθενα. αν θες ανοιξε αυτο το λινκ που θα σου βαλω για να δεις τα συμβολα που εχουν συνηθως τα πλυντηρια και την ερμηνεια τους μηπως και βγαλετε ακρη

http://www.ikea.com/ms/en_GB/customer_service/buying_guides.pdf/RENLIG.pdf

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...