Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

λαθος εκτιμηση φυλου...ισως...δεν ξερω...ο γιατρος ξερει???


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Αντε υπομονη λοιπον!!!ολα καλα να πανε και τα αλλα δεν εχουν σημασια!;)

Τωρα ειδα το βιντεο της β επιπεδου...τα ζωτικα οργανα μια χαρα τα εξετασε και αφου ηταν υγειες το μωρο (δοξα τω Θεο) τι να κατσει να κανει αλλο?παντως τα γεννητικα οργανα δεν τα ειδε καθολου...ε μπορει να κανω και λαθος και απλα να μην το ανεφερε...:rolleyes:

Ηρθες στις 16/4/2015 και εισαι απλα υπεροχη!!! Σ'αγαπαω καρδουλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αντε υπομονη λοιπον!!!ολα καλα να πανε και τα αλλα δεν εχουν σημασια!;)

Τωρα ειδα το βιντεο της β επιπεδου...τα ζωτικα οργανα μια χαρα τα εξετασε και αφου ηταν υγειες το μωρο (δοξα τω Θεο) τι να κατσει να κανει αλλο?παντως τα γεννητικα οργανα δεν τα ειδε καθολου...ε μπορει να κανω και λαθος και απλα να μην το ανεφερε...:rolleyes:

 

κοιτα εγω οταν του ειπα οτι ισως δεν μαθω φυλο μου ειπε οκ εγω παντως θα το βλεπω καθε φορα για να ειμαι σιγουρος οτι αναπτυσσονται ολα οκ!! οποτε καθε φορα το βλεπουν λογικα! ποσο μαλλον στη Β επιπεδου.... ποτε εχεις ξανα ραντεβου εσυ?? ρωτησε την επομενη φορα και αποκλειετε να γινει λαθος σε τοσο προχωρημενο σταδιο.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αυτος που μου εκανε τη β επιπεδου (ειναι πολυ γνωστος) δεν ειναι ο γιατρος που με παρακολουθει...η γιατρος μου εξαλλου παντα τσεκαρει...εχω ραντεβου 4/2 και θα τη ρωτησω τελευταια φορα πια για το φυλο να δουμε τι ειναι να κλεισει το θεμα...κοντος ψαλμος λοιπον...παντως επειδη το εχω δεσει για κοριτσι αν τελικα ειναι αγορι εχει ακουσει πολλα "κοριτσακι μου" και "μπεμπουλα μου" ολον αυτον τον καιρο!:lol:

Ηρθες στις 16/4/2015 και εισαι απλα υπεροχη!!! Σ'αγαπαω καρδουλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοιτα αυτος που μου εκανε τη β επιπεδου (ειναι πολυ γνωστος) δεν ειναι ο γιατρος που με παρακολουθει...η γιατρος μου εξαλλου παντα τσεκαρει...εχω ραντεβου 4/2 και θα τη ρωτησω τελευταια φορα πια για το φυλο να δουμε τι ειναι να κλεισει το θεμα...κοντος ψαλμος λοιπον...παντως επειδη το εχω δεσει για κοριτσι αν τελικα ειναι αγορι εχει ακουσει πολλα "κοριτσακι μου" και "μπεμπουλα μου" ολον αυτον τον καιρο!:lol:

 

λογικα κοριτσι θα ειναι meloula... εμενα δεν ξερω.. ουτε διαισθηση δεν με αφηνουν να εχω πλεον! χαχα

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοριτσι νομιζω κι εγω οτι θα ειναι...:)παντως ειναι γερο το μαναρι μουυυυ:Dαντε με το καλο σε ολες μας!!!

Ηρθες στις 16/4/2015 και εισαι απλα υπεροχη!!! Σ'αγαπαω καρδουλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!ειμαι νέα στο φόρουμ κ νέα μανούλα! 😊 εγω ειμαι στην 15η εβδομάδα Εκανα κ αυχενική διαφάνεια πρώτου επιπέδου αλλα φυλο δεν εχουμε δει ακομα.στις 9.2 εχω το επόμενο ραντεβού που μαλλον θα κανουμε κ την αυχενική β επιπέδου οποτε λογικά θα μάθουμε και το φυλο. Μένω στην Γερμανια και δυστυχως εδω οι γιατροί δε σε ενημερώνουν τόσο οσο στην ελλαδα.με το τσιγκέλι της τα βγάζω 😜 Καλο υπόλοιπο εγκυμοσύνης ευχομαι σε ολες!! 😊😊

Link to comment
Share on other sites

Greek4hope καπως νωρις μου φαινεται για β επιπεδου...αντε με το καλο και με ενα γερο μωρακι!:)

Ηρθες στις 16/4/2015 και εισαι απλα υπεροχη!!! Σ'αγαπαω καρδουλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ!! 😊Λογικά ναι μπορεί εφόσον δεν μου εχει αναφέρει κ κατι. Απλα εγω νομιζα οτι η β επιπέδου γινεται μεταξύ 16ης και 18ης εβδομαδας!

 

απλος υπερηχος ειναι σε αυτες τις βδομάδες!! υπομονη!!

Link to comment
Share on other sites

πιστευετε στα διαφορα μαντεματα;; π.χ κινεζικο, φεγγαρια, σχημα κοιλιας, βερας, αριθμων μονων ζυγων και διαφορων αλλων;;;

 

κουβεντα να γινεται κοριτσια μην παρεξηγηθώ!! ;)

Link to comment
Share on other sites

πιστευετε στα διαφορα μαντεματα;; π.χ κινεζικο, φεγγαρια, σχημα κοιλιας, βερας, αριθμων μονων ζυγων και διαφορων αλλων;;;

 

κουβεντα να γινεται κοριτσια μην παρεξηγηθώ!! ;)

 

 

Δεν τα πιστευω...Χαχαχα τωρα που το θυμαμαι εμενα ολοι που κοιτουσαν τι σχημα εχει η κοιλια μου ποιο μηνα επιασα το παιδι και ααααλλα διαφορα αγορι μου βγαζανε.. :-P αλλα εχω μπεμπα συμφωνα με ο,τι ξερω μεχρι τωρα βεβαια...αν αλλαξει κατι θα αλλαξει αυριο:lol: αααα και που με βαζανε να κατσω σε ψαλιδι ή μαχαιρι ολο αγορι εβγαινε και εκει... :-P χαχαχαχ αλλα εμεις τα καναμε για την πλακα μας...βεβαια εχουν 50% πιθανοτητα να πεσουν μεσα κι αυτα...διολου ευκαταφρονητο ποσοστο ε? :-P

Ηρθες στις 16/4/2015 και εισαι απλα υπεροχη!!! Σ'αγαπαω καρδουλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο meloula Εμφάνιση μηνυμάτων

Mairylou δεν πιστευω να συμβει κατι τετοιο σε σενα..αφου το ειδαν και απο νωρις....εγω τρωγομαι πιο πολυ γιατι φοβαμαι την ασχετοσυνη που φαινεται να κρυβει το ολο θεμα απο πισω....τους εμπιστευομαι την υγεια του παιδιου μου και τη δικη μου και να μην μπορουν να μου δωσουν ξεκαθαρη απαντηση για κατι το τοσο απλο γι'αυτους?

 

Δεν είναι πάντα τόσο απλό. Αν ήταν έτσι, ο καθένας θα διάβαζε ένα υπερηχογράφημα. Είναι ολόκληρη εξειδίκευση.

Γι' αυτό στην εξέταση β επιπέδου πηγαίνουμε σε όσο πιο εξειδικευμένο γιατρό γίνεται και όχι απλώς στο γιατρό που μας παρακολουθεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είναι πάντα τόσο απλό. Αν ήταν έτσι, ο καθένας θα διάβαζε ένα υπερηχογράφημα. Είναι ολόκληρη εξειδίκευση.

Γι' αυτό στην εξέταση β επιπέδου πηγαίνουμε σε όσο πιο εξειδικευμένο γιατρό γίνεται και όχι απλώς στο γιατρό που μας παρακολουθεί.

 

Γι'αυτο γραφω: τοσο απλο :!:γι'αυτους:!: γιατι οι γιατροι εχουν την εξειδικευση που αναφερεις...τεσπα κοντος ψαλμος..αυριο πρωι θα λυθει το θεμα...

Ηρθες στις 16/4/2015 και εισαι απλα υπεροχη!!! Σ'αγαπαω καρδουλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε αγορακι τελικα!!!!!

τελικα αυτο που ειδε και το πήρε για πιπι κοριτσιου ηταν το κολαρακι του μαλλον χαχαχα!!

 

Κοριτσαρος ειναι!!!! :D καλα το ειχαμε δει.... Αντε να μας ζησουν!:D:D:D (πω πω τρωω κατι κλωτσομπουνια αυτην ακριβως τη στιγμη αλλο πραγμα!!!:lol:)

Ηρθες στις 16/4/2015 και εισαι απλα υπεροχη!!! Σ'αγαπαω καρδουλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε αγορακι τελικα!!!!!

τελικα αυτο που ειδε και το πήρε για πιπι κοριτσιου ηταν το κολαρακι του μαλλον χαχαχα!!

Άντε με το καλό κι ο τρίτος γιος!Στα ώπα ώπα θα σε έχουν....;););) Αγορομάνα κι εγώ, στο τέταρτο στην αυχενική δεν είδαμε κάτι...ευελπιστώ κάτι να αχνοφανεί στις 20/2 που πάμε για υπέρηχο του μήνα....Ή μετά θα περιμένω ως τις 30 εβδομάδες σαν τη μελούλα!!!:shock::shock::shock::shock:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα εγω απο τις 16 εβδομαδες ηξερα οτι εχω μια ροζ μπεμπουλα στην κοιλιτσα μου! ;) απλως ενας γιατρος του νοσοκομειου μου προκαλλεσε το ολο μπερδεμα..η δικη μου γιατρος ηταν σιγουρη

Ηρθες στις 16/4/2015 και εισαι απλα υπεροχη!!! Σ'αγαπαω καρδουλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό κι ο τρίτος γιος!Στα ώπα ώπα θα σε έχουν....;););) Αγορομάνα κι εγώ, στο τέταρτο στην αυχενική δεν είδαμε κάτι...ευελπιστώ κάτι να αχνοφανεί στις 20/2 που πάμε για υπέρηχο του μήνα....Ή μετά θα περιμένω ως τις 30 εβδομάδες σαν τη μελούλα!!!:shock::shock::shock::shock:

 

ευχαριστω marouskaki! μακαρι να εχεις κοριτσακι να δεις και λιγουλακι ροζ!! αλλα και αγορακι να ειναι παλι τι πειραζει;; σαμπος και αμαθητες ειμαστε;; χαχαχα!! αλλα για να μη φανει κατι στην αυχενικη εχεις καλες πιθανοτητες για κοριτσακι πιστευω!!

Link to comment
Share on other sites

Μα εγω απο τις 16 εβδομαδες ηξερα οτι εχω μια ροζ μπεμπουλα στην κοιλιτσα μου! ;) απλως ενας γιατρος του νοσοκομειου μου προκαλλεσε το ολο μπερδεμα..η δικη μου γιατρος ηταν σιγουρη

ναι αυτό ήθελα να πω, το ήξερες στις 16, μετά στα γύρισε ο άλλος γιατρός οπότε... οριστικά και αμετάκλητα στο είπανε στις 30 εβδομάδες και λύθηκε το μπέρδεμα....;););)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό ήθελα να πω, το ήξερες στις 16, μετά στα γύρισε ο άλλος γιατρός οπότε... οριστικά και αμετάκλητα στο είπανε στις 30 εβδομάδες και λύθηκε το μπέρδεμα....;););)

 

Ενταξει περασα και 10 μερες αγωνιας..σιγα :-Pφαντασου οτι η γιατρος μου γελαγε που ο αλλος ηθελε να μου δειξει κιολας οτι ειναι αγορι...χαχαχα...χθες ειδαμε και τα χειλη απο το αιδοιο παλι..το νινακι μας που λεω κι εγω:lol:

Τεσπα πανω απ'ολα γερα παιδια...κοριτσια αγορια ο,τι να'ναι ΥΓΕΙΑ να εχουν.. :)

Ηρθες στις 16/4/2015 και εισαι απλα υπεροχη!!! Σ'αγαπαω καρδουλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...