Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολύ συχνός και πολύ έντονος πόνος στο στομάχι


Recommended Posts

Επειδή τις τελευταίες εβδομάδες κάποιες ημέρες πονάω αφόρητα στο στομάχι σε σημείο που να μη μπορώ να κοιμηθώ και τη νύχτα, μήπως έχει καμιά να μου συστήσει κατάλληλο φάρμακο που να μην επηρεάζει το έμβρυο;

Ευχαριστώ.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επειδή τις τελευταίες εβδομάδες κάποιες ημέρες πονάω αφόρητα στο στομάχι σε σημείο που να μη μπορώ να κοιμηθώ και τη νύχτα, μήπως έχει καμιά να μου συστήσει κατάλληλο φάρμακο που να μην επηρεάζει το έμβρυο;

Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα Κατερίνα. Δεν ξέρω να σου προτείνω κάποιο φάρμακο αλλά θα έλεγα να μιλήσεις με το γιατρό σου. Εκείνος θα ξέρει να σου πει. Ελπίζω να σου περάσει σύνομα.

 

Καλή συνέχεια.

rA1Fp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να σε δει ο γιατρος σου.εγω που εχω ελκος και θελω να κανω κι αλλο παιδακι μου ειπε ο γαστρεντερολογος πρωτα να σταματησω τα φαρμακα.οποτε μην σκεφτεσε για χαπια καθολου

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τις τελευταίες εβδομάδες κάποιες ημέρες πονάω αφόρητα στο στομάχι σε σημείο που να μη μπορώ να κοιμηθώ και τη νύχτα, μήπως έχει καμιά να μου συστήσει κατάλληλο φάρμακο που να μην επηρεάζει το έμβρυο;

Ευχαριστώ.

 

Κατερίνα, έχεις ξεκινήσει να παίρνεις σίδηρο; Αν ναι, δες μήπως αυτός σε πειράζει... Κι εμένα με το που μου διπλασίασε τη δόση είχα και αναγούλες και πόνο στο στομάχι. Σταμάτησα το χυμό πορτοκάλι που έπινα στο καπάκι για την καλύτερη απορρόφηση και τα πράγματα βελτιώθηκαν. Το έχω ακούσει κι από άλλες μαμάδες. Πάντως όπως και να έχει πάρε το γιατρό σου, αυτός θα σου πει τί είναι ασφαλές να κάνεις.

Καλή συνέχεια, περαστικά και με το καλό το μωράκι σου!

jp0Lp3.pngA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία, πήγα στο γιατρό μου, δε βρήκε τίποτα, όλα καλά. Με έστειλε σε χειρούργο και με εξέτασε και μετά με έστειλε σε ακτινολόγο. Έκανα υπέρηχο άνω και κάτω κοιλίας, δε βρέθηκε τίποτα. Παραπάνω εξετάσεις (γαστροσκόπηση και αξονική) δε μπορώ να κάνω λόγω εγκυμοσύνης.

Οι συμβουλές που μου έδωσαν όλοι είναι οι εξής: μικρά και συχνά γεύματα, 1 ντεπόν ανά 6-8 ώρες, όχι τηγανητά και παρσινάδες, να μη σηκώνω την Αλεξάνδρα και να μη σκύβω.

Τα τηρώ όλα ευλαβικά από τη δευτέρα το βράδυ (με εξαίρεση λιγάκι τις αγκαλιές και το σκύψιμο) και ομολογώ ότι σήμερα ο πόνος δεν είναι ιδιαίτερα οξύς.

Για να δούμε πώς θα πάει....

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...