Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ "Τριανταφυλλιά", Παγκράτι, "Πρωτο Σκαλί", "Ηλιοχαμόγελο" Βυρωνας


Recommended Posts

Ψάχνω παιδικό σταθμό για τη μικρούλα μου και έχω ξεκινήσει κάποια ραντεβού για να συλλέξω πληροφορίες. Μένω στο Παγκράτι, οπότε αναζητώ σταθμό σχετικά κοντά για να αποφεύγουμε τις μεγάλες διαδρομές.

Ξέρει κάποιος να μου πει συγκεκριμένες πληροφορίες για: "Τριανταφυλλιά" στην Πασιτέλους στο Παγκράτι, το "Πρώτο Σκαλί" και το "Ηλιοχαμόγελο" στο Βύρωνα, που έχω επικοινωνήσει για ραντεβού. Επιπλέον, υπάρχει και η "Μικρή Κιβωτός" που θα με βόλευε (έχω πάει ήδη να δω και έχω κάποιες επιφυλάξεις, που αφορούν αποκλειστικά και μόνο στο χώρο, αλλά επί της ουσίας δεν γνωρίζω κάτι και δεν έχω ακόμη μέτρο σύγκρισης) στην Καισαριανή-Βύρωνα, αλλά και του "Γουτου Γουπατου" ή κάπως έτσι, στο Μετς. Αν κάποια μητέρα γνωρίζει να μου δώσει συγκεκριμένες πληροφορίες ή να μου μεταφέρει εμπειρίες (δικές της ή κοντινών της προσώπων) θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. Χρειάζομαι τη βοήθειά σας...

Ή ίσως να μου προτείνετε κάποιον άλλο σταθμό στις συγκεκριμένες περιοχές...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ψάχνω παιδικό σταθμό για τη μικρούλα μου και έχω ξεκινήσει κάποια ραντεβού για να συλλέξω πληροφορίες. Μένω στο Παγκράτι, οπότε αναζητώ σταθμό σχετικά κοντά για να αποφεύγουμε τις μεγάλες διαδρομές.

Ξέρει κάποιος να μου πει συγκεκριμένες πληροφορίες για: "Τριανταφυλλιά" στην Πασιτέλους στο Παγκράτι, το "Πρώτο Σκαλί" και το "Ηλιοχαμόγελο" στο Βύρωνα, που έχω επικοινωνήσει για ραντεβού. Επιπλέον, υπάρχει και η "Μικρή Κιβωτός" που θα με βόλευε (έχω πάει ήδη να δω και έχω κάποιες επιφυλάξεις, που αφορούν αποκλειστικά και μόνο στο χώρο, αλλά επί της ουσίας δεν γνωρίζω κάτι και δεν έχω ακόμη μέτρο σύγκρισης) στην Καισαριανή-Βύρωνα, αλλά και του "Γουτου Γουπατου" ή κάπως έτσι, στο Μετς. Αν κάποια μητέρα γνωρίζει να μου δώσει συγκεκριμένες πληροφορίες ή να μου μεταφέρει εμπειρίες (δικές της ή κοντινών της προσώπων) θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. Χρειάζομαι τη βοήθειά σας...

Ή ίσως να μου προτείνετε κάποιον άλλο σταθμό στις συγκεκριμένες περιοχές...

 

 

 

πότε ειναι γεννημένη η κόρη σου;

 

 

ροουζμαρι (τριανταφυλλιά) στο παγκράτι (πηγαίνουν 4 ανήψια μου) και στον βύρωνα. στον βυρωνα πηγαίνω την κόρη μου και είμαι ευχαριστημένη. γλυκήτατες δασκάλες και ευγενέστατες. η κόρη μου (2007 γεννημένη)εχει λατρέψει τη νηπιαγωγό του βρεφικού τμήματος. λεει "ρανια" και σταζει το στόμα της μέλι. αλλα και τη δασκάλα του προνηπίου- νηπίου. καθε βδομάδα κάποια χειροτεχνία τους ετοιμάζει και τη φέρνει σπίτι τρισευτυχισμένη. τραγουδάει μόνη της, τρώει μόνη της, τον αλλο μήνα θα τη βοηθήσουν να κόψει την πάνα

πρώτο σκαλί. το ειχα επισκεφτεί πέρυσι τέτοια εποχή. ειχα γνωρίσει την κυρία Νικη, αλλά τωρα δεν είναι πια εκεί. μου ειχε κάνει επίσης καλή εντύπωση και ξέρω πολλά παιιδά που πανε εκεί.

ηλιοχαμόγελο δεν το ειχα επισκεφτεί. αλλα η νοοτροπία παίρνω το ασανσερ και παω στον πάνω όροφο στην τραπεζαρία να φάω ή πάω στο εισόγειο να παίξω ή παώ στην ταξη μου... δεν μου αρέσει. θεωρω οτι ο παιδικός σταθμός επειδή αναφέρεται σε μωρα πρεπει να είναι πιο "αγαπησιάρικος" και οχι "εκπαιδευτήριο"

τη μικρή κιβωτο απλώς ακουστά από 3 παιδιά που ξερω οτι εχουν παει. κάποιος μου ειπε οτι δεν εχει παραθυρα στις αίθουσες. δεν ξερω το πόσο ισχύει.

δελφινάκια στην οδο τελαμωνος στο παγκράτι

γλυκα πιραχτήρια πανόρμου στον βύρωνα

αλφαμπετστη λ. καρέα

κουνιάκηςστον καρέα

λιλιαν λύκου αγιας παρασκευης 11

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Το 2007 είναι γεννημένη. Το Σεπτέμβριο που θέλουμε να ξεκινήσουμε θα πλησιάζει να κλείσει τα τρία...

Η "Τριανταφυλλιά" με βολεύει ίσως περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο σταθμό, γιατί είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου. Θα πάω άμεσα για ραντεβού και θα δούμε.

Συνεχίζω τις επαφές και ελπίζω να βρω γρήγορα άκρη.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

ιδια ηλικία, εμένα γεννήθηκε οκτώβριο 2007

να παςν να πας και να μας πεις

πιστευω θα μεινεις ευχαριστημένη από τη Φιλιώ.

 

να ξερεις οτι σε κανα-δυο χρονια τα δυο ροουζμαρι (πασιτελους και βυρωνας) θα ενωθούν σε ιδιόκτητο κτηριο.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το 2007 είναι γεννημένη. Το Σεπτέμβριο που θέλουμε να ξεκινήσουμε θα πλησιάζει να κλείσει τα τρία...

Η "Τριανταφυλλιά" με βολεύει ίσως περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο σταθμό, γιατί είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου. Θα πάω άμεσα για ραντεβού και θα δούμε.

Συνεχίζω τις επαφές και ελπίζω να βρω γρήγορα άκρη.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

η γνωμη μου ειανι να την ξεκινησεις τωρα. μαιο-ιουνιο για να της ερθει πιο ευκολα η προσαρμογή. το σεπτεμβριο συνηθως ειανι πολλα και κλαινε οοοοοολα μαζι. πηγαινέ την από ιουνιο και αν δεν πατε διακοπες και τον ιουλιο και το σεπτέμβρη θα εισαι σουπερ

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...