Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νευρικοτητα:γρατζουναει το προσωπο του!


Σοφία Τ.

Recommended Posts

Ο γιος μου απο τοτε που γεννηθηκε μεχρι και που συμπληρωσε τους 3 μηνες ηταν υποδειγμα μωρου.Ετρωγε με πολυ τακτα ωραρια και τις υπολοιπες ωρες ή κοιμοταν (μονος του παρακαλω) ή καθοταν ηρεμος στο ρηλαξ.Απο οταν εκλεισε ομως τον τριτο μηνα εγινε ενα αλλο μωρο.Εχει απιστευτα νευρα,βαζει τα χερακια του στο κεφαλι του με δυναμη και γρατζουνιεται, στο στηθος δεν καθεται πολυ ωρα και πολλες φορες το αφηνει κλαιγοντας (εχει ελαφρα ΓΟΠ αλλα βαζει κανονικα βαρος και γενικα δεν εχουμε πλεον προβλημα με το θεμα φαγητο) και αλλα πολλα.Για να καταλαβετε για να τον κοιμησω στο ρηλαξ, αναγκαζομαι να βαζω τα χερια του κατω απο τα λουρια που δενουν το μωρο για να τον εμποδισω και να γρατζουνιστει αλλα και να σταματησει να κουνιεται ωστε να κοιμηθει...Και φυσικα τον κουναω αρκετη ωρα...Γιατι εχει συμβει αυτο και πως μπορω να το αλλαξω?Καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


τα μωρα κατα διαστηματα αλλαζουν το τροπο συμπεριφορασ τους. Θα σου ελεγα να μην το εμποδιζεις να κανει αυτο που θελει ( μπορει πχ να εχει μια ξηροδερμια που τον ενοχλει) Εμενα η κορη μου οταν νυσταζει τριβει και πιεζει με τα χερια στο προσωπο της και ξυνει το κεφαλι της το κανει απο πολυ μωρακι μεχρι και τωρα ( φυσικα κατα διαστηματα εψαξα μηπως εχει ψειρες αλλα τζιφος) Πιστευω οτι ειναι απλως μια συνηθεια και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα από πολύ νωρίς άρχισε να ξύνεται κυρίως το κεφάλι, είτε όταν νύσταζε, είτε όταν κάτι την ενοχλούσε όπως η γοπ που εμφάνισε από τον 3ο-4ο μήνα. Τώρα ξύνεται πάρα πολύ στην κοιλιά όταν της αλλάζω πάνα, ίσως και λόγω της ζέστης να έχει φαγούρα. Επίσης, χθες το πρωι που ξύπνησα την βλέπω στους ώμους καταγρατσουνισμένη. Γενικά, έχει γρατσουνιές παντού. Μπορεί λόγω ζέστης, μπορεί λόγω ανησυχίας δεν ξέρω και δύσκολα μπορείς να το σταματήσεις. Προσπαθώ να της κόβω συνεχώς τα νύχια γιατί είναι και κοφτερά δυστυχώς.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...