Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καρότσι για Yaris ή Suzuki Swift?


Recommended Posts

Γεια σας! Μήπως τυχαίνει καποιος - καποια απο εσάς να έχει Toyota Yaris (2006) ή Suzuki Swift (2012) και να έχει καταφέρει να βολέψει στο καπώ καροτσακι που να κλεινει μαζί με το "πλατοκαθισμα" κι όχι χωριστα ο σκελετός και χωριστα το κάθισμα; Ψαχνω καρότσι απο νεογεννητο, που να κουμπώνει και καθισματάκι αυτοκινήτου επάνω ...Εχω δοκιμασει pegperego switch, pegperego book ,και graco evo αλλα μάταια... Σας ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα. Εχω yaris του 2002 (το πρωτο μοντελο δηλαδη) κ ο αντρας μου corsa του 2013. Με βαση ταμικρα μας πορτ μπαγκαζ αγορασαμε το book plus της peg perego κ χωραει και στα δυο αμαξια. Ξαναδες το. Επισης ειναι πολυ ωραιο γιατι κλεινει με μια κινηση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Το είχα δοκιμάσει και στο swift έμπαινε τσίμα τσίμα ενώ στο Yaris οχι... Θα τραβήξω μπροστά τα πίσω καθίσματα του Yaris και θα το ξαναδοκιμασω,... Μου είπαν πως υπάρχει κ ενα νεο μοντέλο του που όταν κλείνει γίνεται ακόμη πιο μικρό... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Το είχα δοκιμάσει και στο swift έμπαινε τσίμα τσίμα ενώ στο Yaris οχι... Θα τραβήξω μπροστά τα πίσω καθίσματα του Yaris και θα το ξαναδοκιμασω,... Μου είπαν πως υπάρχει κ ενα νεο μοντέλο του που όταν κλείνει γίνεται ακόμη πιο μικρό... :wink:

 

Καλησπέρα και πάλι!

 

Ναι πρέπει να τραβήξεις τα καθίσματα μπροστά για να χωράει. Το βάζουμε κάθετα (όχι ξαπλωτό) και αν θέλεις βγάζεις και τη μία ρόδα, τη μεγάλη, για να είναι πιο άνετα. Η ρόδα βγαίνει και μπαίνει πανεύκολα.

 

Επίσης να σου πω ότι όταν το κάθισμα του καροτσιού το είχαμε στραμένο να κοιτάει προς τους γονείς, εμπαινε πιο στριμωχτά στο πορτ μπαγκάζ ενώ τώρα που είναι γυρισμένο να κοιτάει το μωρό προς τον κόσμο μπαίνει πιο άνετα.

 

Αν βγήκε και πιο συμμαζεμένο ακόμα καλύτερα.

 

Καλές αγορές :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δοκίμασε και το Ηauck malibu (γερμανικό). Είναι πανάλαφρο, κάνει για νεογέννητο και όταν κλείνει είναι πραγματικά μικρές οι διαστάσεις του. Όπως το είδα, νομίζω ότι χωράει στα αυτοκίνητα που ανέφερες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις σας! Για inglesina trilogy ξεκίνησα κ εγω αρχικά αλλα δοκιμάσαμε να βάλουμε μεσα αγοράκι 18 μηνών κ με το ζόρι χωρούσε, και μια που περιμένω αγόρι κ απ οσο φαίνεται ψηλό, δεν το ρισκάρω... To hauck malibu το ειχα δει σε online καταστήματα κ μ άρεσε τόσο το ντιζάιν οσο κ η τιμή του αλλα διάβασα γι αυτο απογοητευτικές κριτικές κ το άφησα... Μάλλον καταλήγω στο book με καθισματάκι pop up που όταν κλείνει μπαίνει κ στο suzuki...:wink:

Link to comment
Share on other sites

μηπως καποιος/καποια εχει χρησιμοποιησει αφυγραντηρας για το μωρο να μου προτεινει?εχουμε πολυ υγρασια πανω απο 70 και ολο φουσουναει την μυτουλα του.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...