Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΤΑ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ?


Recommended Posts

Καλημερα σε ολες σας.

 

Εκανα ομοιοπαθητικη για σχεδον 8 χρονια. Την σταματησα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου και θηλαζω αποκλειστικα εδω και 6 μηνες.

 

Απο τοτε που γεννησα ξαναρχισαν οι ημικρανιες μου και μαλιστα με μεγαλυτερη ενταση. Δεν παιρνω κανενα παυσιπονο, προτιμω να υποφερω παρα να παρω φαρμακα που θα περασουν στο γαλατακι μου.

 

Εχοντας φτασει στο αμην, πηγα στην ομοιοπαθητικο και μου συνεστησε ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ για ενα μηνα, ενα χαπακι καθε μερα, αλλα ειμαι διστακτικη να την ξεκινησω μηπως και τα φαρμακα κανουν κακο στο μωρακι μου. Το καθε μερα ενα χαπακι με κανει διστακτικη....

 

ΤΑ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ? Εχει κανει καμια απο εσας θεραπεια οσο καιρο θηλαζε?

 

Περιμενω με αγωνια......

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουρια αλλά σκεπτόμενη λογικά δεν πρεπει να πειράζει.

Σκέψου οτι πολλά μωρά παίρνουν τα ίδια ομοιοπαθητικά σκευάσματα οπότε δεν πρέπει να πειράζει το να τα παίρνεις εσύ.

Εγώ δεν κάνω ομοιοπαθητική αλλά το παιδί μου παίρνει χαπάκια για ομοιοπαθητική αγωγή.Επίσης γνωρίζω θηλαζουσες μαμαδες που κάνουν ομοιοπαθητική θεραπεία....

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

φυσικά, είναι απόλυτα συμβατά με τον θηλασμό

είμαστε πολλές θηλάζουσες μαμάδες στο φόρουμ που κάνουμε ομοιοπαθητική.

 

Εδώ είναι συμβατές περισσότερες αντιβιώσεις, δεν θα είναι τα ομοιοπαθητικά που δεν έχουν καμία παρενέργεια;:)

 

Περαστικά!

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια.

 

Ειμαι επιφυλακτικη οπως ειπα ηδη επειδη θα παιρνω χαπακι καθε μερα....

 

Αλλα πρεπει καποια στιγμη να αρχισω, κουραστηκα να ποναω και να υποφερω.....

Link to comment
Share on other sites

Eχω κανει μαθηματα ομοιοπαθητικης 2χρονια...εξετασεις δεν εχω δωσει δυστυχως ακομη λογω δουλειας...εγκυμοσ.μωρου!!μας διδαξαν πως ομοιοπαθητικο σκευασμα μπορει να παρει καποιος απο μωρο μεχρι τα βαρια του γεραματα..μονο καλο μπορει να κανει οταν ειναι το σωστο φαρμακο!!!και αν δεν ειναι απλα δημιουργει τα συμπτωματα του φαρμακου τα οποια σταματουν με τηνμ διακοπη του!!ειναι απολυτα ασφαλη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

O ανδρας μου προσφατα τελειωσε θεραπεια ομοιοπαθητικης για ημικρανιες..ΣΩΘΗΚΕ απο αυτο τον εφιαλτη...Καλη επιτυχια και σε εσενα. δεν εχουν επιδραση στο μωρο απο το γαλα σου τα ομοιοπαθητικα φαρμακα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...