Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γρομπαλάκια στη μασχάλη - λεμφαδένες


Recommended Posts

Ο μεσαίος εδώ και τουλάχιστον μια βδομάδα είχε δύο γρομπαλάκια στη μασχάλη κι ένα δεξιά στο λαιμό σαν να τον τσίμπησε κουνούπι. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι τσιμπήματα, αλλά μετά μου ήρθε φλασιά ότι μπορεί να είναι πρησμένοι λεμφαδένες. Πήρα τηλέφωνο τον παιδίατρο και μου είπε ότι όντως αυτό είναι, αλλά να μην ανησυχώ αν δεν ξεπεράσουν σε μέγεθος το 1 εκατοστό. Για λίγες μέρες έμοιαζε να υποχώρησαν, αλλά σήμερα το απόγευμα η μιά μασχάλη γέμισε πολλά μικρά εξογκώματα. Είμαι εξοχή σε μέρος χωρίς παιδίατρο, ο δικός μας παιδίατρος λείπει επίσης διακοπές και δεν ξέρω πόσο σοβαρό μπορεί να είναι. Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο; τι ήταν τελικά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα,δε μου εχει τυχει το ιδιο αλλα την προηγουμενη εβδομαδα επιασα τυχαια ενα μικρο γρομπαλακι χαμηλα στο κεφαλακι του μπεμπη μου.Αρχισα να τον ψαχνω και βρηκα αλλο ενα χαμηλα στο κεφαλι απο την απεναντι πλευρα και ενα πισω απο το αυτι.Πηγαμε στην παιδιατρο και μου ειπε οτι ειναι διογκωμενα λεμφαδενακια τα οποια οφειλονται στην οδοντοφυια και να μην ανησυχω καθολου.Δεν ξερω ποσο ειναι ο δικος σου αλλα μηπως περασε καμια ιωσουλα?Κανε παντως ενα τηλ στο γιατρο σας για να ξεαγχωθεις....

q3pIp3.png

7QYNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις. Liveloula ο δικός μου πλησιάζει τα 7. Και ο γιατρός στο τηλέφωνο αυτό μου είπε, ότι μάλλον κάτι περνάει...

Την επόμενη μέρα, ήδη ήταν σε ύφεση και τώρα ίσα που φαίνονται, οπότε θα περιμένω να δούμε το γιατρό τέλος Αυγούστου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...