Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Όχι ότι δεν εμπιστεύομαι την mariahn αλλά άλλη μια εμπειρία είναι χρήσιμη. Τι έκανε για σένα, μόνο την διεύθυνσή της έδωσες ή ψώνισε και για σένα ? Από χρεώσεις ? Για πες, γιατί το MUM μου παίζει τα νεύρα, ας όψεται η ετήσια συνδρομή που έσπευσα να πληρώσω..........

 

και εγώ θα ήθελα να μάθω τι χρεώνει μιας που πρεπει να ετοιμάσω το δωμάτιο του μωρου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όχι ότι δεν εμπιστεύομαι την mariahn αλλά άλλη μια εμπειρία είναι χρήσιμη. Τι έκανε για σένα, μόνο την διεύθυνσή της έδωσες ή ψώνισε και για σένα ? Από χρεώσεις ? Για πες, γιατί το MUM μου παίζει τα νεύρα, ας όψεται η ετήσια συνδρομή που έσπευσα να πληρώσω..........

 

προχθες εβαλα την δευτερη παραγγελια...βλεπεις μολις ειδα τα καλοκαιρινα του Νεξτ...λιγωθηκα λεμε!!!Ηθελα και κατι δωρακια....

Λοιπον...για παραγγελια 200 λιρες εδωσα 20 λιρες αμοιβη,τα εξοδα αποστολης του νεξτ 4 λιρες(δεν εχει δωρεαν οπως το μαδερ),το κουριερ 27 λιρες(μεχρι 6 κιλα) και τα εξοδα παυπαλ..(που δεν θυμαμαι ποσα βγηκαν:rolleyes:).

 

Η κοπελα προθυμοποιηθηκε να παει να τα παρει κι απο το καταστημα για να γλυτωσω εστω κι αυτες τις 4 λιρες αλλα δυστυχως το νεξτ δεν εχει τετοια διευκολυνση!

Με ενημερωσε αμεσα για το ποτε θα βαλει την παραγγελια και ποτε θα μου τα στειλει..Γενικα και τις δυο φορες εμεινα ευχαριστημενη απο την συνεργασια!

Ααα...επισης εχει και option να τα στειλει και με απλο ταχυδρομειο αλλα εκει πλεον ρισκαρεις εσυ ως πελατης!

 

Εγω γενικα δεν ψωνιζω σε μηνιαια βαση...κανω μεγαλες παραγγελιες σε αλλαγη σεζον...οποτε με εξυπηρετει αυτη η φαση..

Link to comment
Share on other sites

maanton, στις 4/4 έχει στο λιντλ αρτοπαρασκευαστή με 50 ευρώ, έχω ακούσει καλά λόγια: http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg/SID-C71E34D5-AE160084/lidl_gr/hs.xsl/index_10225.htm και κάνει και μεγαλύτερη φρατζόλα (1250 γρ). Εγώ έχω κένγουντ πάνω από 3 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένη, αλλά από τότε που τον πήρα έχω βάλει... κιλά!:D

Σε ευχαριστώ πολύ, το είδα στο λινκ. Επειδή αυτός κάνει 50? και ο kenwood στο amazon 61?, εσύ που έχεις την εμπειρία kenwood, ποιόν θα έπαιρνες;

 

Φιλενάδες, είμαι πολύ στεναχωρημένη... Είχα μπανίσει για τον μεγάλο μου την κάμερα kidizoom στα 28 λιρόνια και σήμερα πήγε 35. Τέλος πάντων, δε χάθηκε ο κόσμος λέω, θα δώσω 10? παραπάνω.

Έλα που και το smart trike της ανηψούλας μου με πωλητή το amazon και 40 λίρες, σήμερα δεν είναι πλέον διαθέσιμο με πωλητή amazon...Ήταν να βάλω την παραγγελία απόψε.

Έχω καταστεναχωρηθεί και το ηθικό δίδαγμα...μην αναβάλεις ποτέ για αύριο αυτό που μπορείς να κάνεις σήμερα :-(

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

προχθες εβαλα την δευτερη παραγγελια...βλεπεις μολις ειδα τα καλοκαιρινα του Νεξτ...λιγωθηκα λεμε!!!Ηθελα και κατι δωρακια....

Λοιπον...για παραγγελια 200 λιρες εδωσα 20 λιρες αμοιβη,τα εξοδα αποστολης του νεξτ 4 λιρες(δεν εχει δωρεαν οπως το μαδερ),το κουριερ 27 λιρες(μεχρι 6 κιλα) και τα εξοδα παυπαλ..(που δεν θυμαμαι ποσα βγηκαν:rolleyes:).

 

Η κοπελα προθυμοποιηθηκε να παει να τα παρει κι απο το καταστημα για να γλυτωσω εστω κι αυτες τις 4 λιρες αλλα δυστυχως το νεξτ δεν εχει τετοια διευκολυνση!

Με ενημερωσε αμεσα για το ποτε θα βαλει την παραγγελια και ποτε θα μου τα στειλει..Γενικα και τις δυο φορες εμεινα ευχαριστημενη απο την συνεργασια!

Ααα...επισης εχει και option να τα στειλει και με απλο ταχυδρομειο αλλα εκει πλεον ρισκαρεις εσυ ως πελατης!

 

Εγω γενικα δεν ψωνιζω σε μηνιαια βαση...κανω μεγαλες παραγγελιες σε αλλαγη σεζον...οποτε με εξυπηρετει αυτη η φαση..

 

Άρα την χρησιμοποίησες και σαν personnal shopper. Η αμοιβή της ήταν σε αυτήν την περίπτωση, 10% επί των αγορών. Αν απλώς στείλεις την διεύθυνσή της, τι θα χρέωνε ?

 

Το κούριερ που λες 6 κιλά, εννοείς 6 κιλά κανονικά ή ογκομετρικά ?

 

Αν είναι απλά κιλά, δεν συμφέρει για πάνες. Μόνο για ρούχα ........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Άρα την χρησιμοποίησες και σαν personnal shopper. Η αμοιβή της ήταν σε αυτήν την περίπτωση, 10% επί των αγορών. Αν απλώς στείλεις την διεύθυνσή της, τι θα χρέωνε ?

 

Το κούριερ που λες 6 κιλά, εννοείς 6 κιλά κανονικά ή ογκομετρικά ?

 

Αν είναι απλά κιλά, δεν συμφέρει για πάνες. Μόνο για ρούχα ........

 

εννοειται δεν συμφερει για πανες...εγω για ρουχα την χρησιμοποιω και για αλλα μικροαντικειμενα!!Βασικα πλεον πανες αγοραζω μονο απο Λιντλ κι ετσι δεν το ψαχνω καθολου!!

Το κουριερ ειναι 6 κιλα ζυγισμενα,κανονικα...οχι ογκομετρικα...τα στελνει με parcelforce οποτε μπορω κι εγω να δω τις χρεωσεις!

 

Δεν την ρωτησα αν ειναι να χρησιμοποιησω μονο την διευθυνση της γιατι δεν μου περασε απο τον νου αλλα και παλι το γεγονος οτι θα μπει στην διαδικασια να πακεταρει ξανα και να στειλει με καποιο τροπο αυτο που εγω αγορασα λογικα δεν απαιτει χρονο??Αρα πιθανολογω οτι θα χρεωνει και γι αυτο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εννοειται δεν συμφερει για πανες... εγω για ρουχα την χρησιμοποιω και για αλλα μικροαντικειμενα!!Βασικα πλεον πανες αγοραζω μονο απο Λιντλ κι ετσι δεν το ψαχνω καθολου!!

Το κουριερ ειναι 6 κιλα ζυγισμενα,κανονικα...οχι ογκομετρικα...τα στελνει με parcelforce οποτε μπορω κι εγω να δω τις χρεωσεις!

 

Δεν την ρωτησα αν ειναι να χρησιμοποιησω μονο την διευθυνση της γιατι δεν μου περασε απο τον νου αλλα και παλι το γεγονος οτι θα μπει στην διαδικασια να πακεταρει ξανα και να στειλει με καποιο τροπο αυτο που εγω αγορασα λογικα δεν απαιτει χρονο??Αρα πιθανολογω οτι θα χρεωνει και γι αυτο!!

 

Εννοείται ότι θα χρεώνει, τι τζάμπα θα κάνει η κοπέλα την δουλειά ? Απλώς σκέφτομαι ότι άλλη δουλειά είναι να βάλεις παραγγελία και να παραλάβεις και άλλη απλώς να παραλάβεις. Για το ύψος της χρέωσης εννοώ.

 

Πάντως και πάλι, 20 λίρες αμοιβή + 27 λίρες κούριερ + πειπαλ, πιο πολύ βγαίνει από το MUM, χώρια που σε αυτούς τους αντιπαθητικούς, μπορείς να στείλεις και καμιά πάνα, γιατί τα ρούχα μόνο είναι σχετικά ελαφριά. Άρα ........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

...

Έλα που και το smart trike της ανηψούλας μου με πωλητή το amazon και 40 λίρες, σήμερα δεν είναι πλέον διαθέσιμο με πωλητή amazon...Ήταν να βάλω την παραγγελία απόψε...

 

 

maanton, το smart trike της mookie τι διαφορά έχει από αυτό

http://www.amazon.co.uk/Smart-Trike-OF12609-1260000-Unisex/dp/B00115195I/ref=sr_1_11?s=kids&ie=UTF8&qid=1301424401&sr=1-11

 

που είναι με πωλητή το Amazon?

Link to comment
Share on other sites

ναι,γι αυτην την παραγγελια βγηκε 57 λιρες περιπου αλλα οπως ανεφερα εγω τουλαχιστον δεν κανω αγορες σε μηνιαια βαση...τωρα θα ξαναβαλω παραγγελια και μαλιστα οχι ιδιαιτερα μεγαλη τον Οκτωβρη για χειμωνιατικα...οποτε δεν μου φαινεται!!

 

Αν ηθελα να ψωνιζω πιο συχνα μπορει κι εγω να κοιταζα κατι πιο συμφερον!

Link to comment
Share on other sites

maanton, το smart trike της mookie τι διαφορά έχει από αυτό

http://www.amazon.co.uk/Smart-Trike-OF12609-1260000-Unisex/dp/B00115195I/ref=sr_1_11?s=kids&ie=UTF8&qid=1301424401&sr=1-11

 

που είναι με πωλητή το Amazon?

Αυτό που έβαλες είναι το ίδιο αλλά το plus. Έχει κουκούλα και 14 λίρες επιπλέον. Με τους φόρους υπολογίζω να δώσω κανα 20άρι παραπάνω από αυτά που υπολόγιζα...

 

Από την εμπειρία σας κορίτσια όταν παρακολουθείτε ένα αντικείμενο στο άμαζον...όταν βγει εκτός στοκ με πωλητή άμαζον, επανέρχεται σύντομα ή εις μάτην η αναμονή;

Για ένα πορτοφόλι kipling πάντως που παρακολουθώ, εδώ και ένα μήνα δεν έχει ξαναμπει πωλητής το άμαζον.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι,γι αυτην την παραγγελια βγηκε 57 λιρες περιπου αλλα οπως ανεφερα εγω τουλαχιστον δεν κανω αγορες σε μηνιαια βαση...τωρα θα ξαναβαλω παραγγελια και μαλιστα οχι ιδιαιτερα μεγαλη τον Οκτωβρη για χειμωνιατικα...οποτε δεν μου φαινεται!!

 

Αν ηθελα να ψωνιζω πιο συχνα μπορει κι εγω να κοιταζα κατι πιο συμφερον!

 

Σωστό μου φαίνεται, στις πάνες ψιλοκολλάω μόνο, ευελπιστώ ότι το καλοκαίρι ο πιτσιρίκος θα μπεί στην φάση σώβρακου, οπότε θα τελειώσει το επεισόδιο 'πάνες'.

Αν θες μόνο ρούχα, ναι πιο καλά έτσι, γλυτώνεις και τα νεύρα με τους ανεγκέφαλους Άγγλους. Στο φινάλε, γιατί να δίνεις τα ωραία σου λεφτά σε αυτούς και όχι σε μια ελληνίδα ? Ιδιαίτερα μάλιστα, αν είναι και συνεπής. Αυτό είναι που με φοβίζει λίγο, είναι το να πληρώνεις χωρίς ασφάλεια π.χ. πειπαλ, RBS, κάποια που δεν γνωρίζεις.

Από την άλλη, τι στο καλό ? Όλες που ψωνίζετε έτσι, είστε ευχαριστημένες και μόνο εγώ θα την πατήσω ? Είναι βέβαια και ο νόμος του Μέρφυ.

Και η επικοινωνία είναι βασικό θέμα εν τέλει. Θα ήθελα πολύ να τους πατήσω λίγο κάτω αυτούς του MUM, αλλά ας όψονται οι πάνες.

Με έναν πρόχειρο υπολογισμό, τα 3 τζάμπο πακς παμπερς ακτιβ φιτ νο 5 (124*3), βγαίνουν με τα μεταφορικά 27 λεπτά η πάνα, τη στιγμή που εδώ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ βγαίνουν 40 λεπτά η πάνα..........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

chatzico, σωστο ειναι αυτο που λες με τις πανες....βγαινει μια καποια διαφορα, αλλα πρεπει να σκεφτεις και το γεγονος οτι μεσω MUM πρεπει να δωσεις μαζεμενα καποια χρηματα (ενα σεβαστο ποσο) ενω απο ελλαδα τα δινεις λιγα λιγα. Κι εγω συμφωνω με τη Μαρσυ....δεν παιρνω lidl παιρνω carrefour και ειμαι super ευχαριστημενη!

 

 

Link to comment
Share on other sites

chatzico, σωστο ειναι αυτο που λες με τις πανες....βγαινει μια καποια διαφορα, αλλα πρεπει να σκεφτεις και το γεγονος οτι μεσω MUM πρεπει να δωσεις μαζεμενα καποια χρηματα (ενα σεβαστο ποσο) ενω απο ελλαδα τα δινεις λιγα λιγα. Κι εγω συμφωνω με τη Μαρσυ....δεν παιρνω lidl παιρνω carrefour και ειμαι super ευχαριστημενη!

 

Κοίτα, όσο τα σκέφτομαι και τα υπολογίζω, καταλήγω ότι μόνο αν έχεις σκοπό να καλύψεις τις ανάγκες σου σε πάνες για το επόμενο τρίμηνο αξίζει το MUM. Τώρα μάλιστα που το ΑΜΑΖΟΝ τις ακρίβυνε σημαντικά (από 15,61 σε 21 σχεδόν τώρα), υπολόγισα ότι στην ουσία (με τα μεταφορικά συνυπολογισμένα) κερδίζεις 1,5 συσκευασία ελληνική στα 3 τζάμπο πακς. Ίσως δεν συμφέρει αν έχεις κουπόνια ή βρεις προσφορά και κουπόνια μαζί. Απλά με δαιμονίζει η διαφορά τιμής, αλλά αν τα τρως στα μεταφορικά............. Προς το παρόν είμαι καλυμμένη από πάνες μέχρι τον Μάιο. Μετά θα δω τι θα κάνω. Θα δω και στα ΒΟΟΤS και θα πράξω ανάλογα.

 

Και για το λίγα λίγα έχεις δίκιο φυσικά. Απλά εγώ ήθελα να στοκάρω, γιατί δεν μου είναι εύκολο το ΣΜ κάθε τρεις και λίγο. Έχω βαρεθεί να κουβαλώ όλα τα οικογενειακά βάρη....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έβαλες είναι το ίδιο αλλά το plus. Έχει κουκούλα και 14 λίρες επιπλέον. Με τους φόρους υπολογίζω να δώσω κανα 20άρι παραπάνω από αυτά που υπολόγιζα...

 

Από την εμπειρία σας κορίτσια όταν παρακολουθείτε ένα αντικείμενο στο άμαζον...όταν βγει εκτός στοκ με πωλητή άμαζον, επανέρχεται σύντομα ή εις μάτην η αναμονή;

Για ένα πορτοφόλι kipling πάντως που παρακολουθώ, εδώ και ένα μήνα δεν έχει ξαναμπει πωλητής το άμαζον.

 

Μάλλον πριν είχε άλλη τιμή, γιατί τώρα το plus βλέπω βγαίνει 4 λίρες φθηνότερο. Πάντως μπορεί αν περιμένεις να το ξαναβάλει το Amazon (εμένα μου έχει συμβεί δύο τρεις φορές να το ξαναβάλει) απλά δεν είναι σίγουρο πόσο καιρό θα κάνει, και αν το βιάζεσαι....

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι νομιζεις οτι κατεληξα κι εγω στα Λιντλ....Βαρεθηκα να ψαχνω τις προσφορες κι οταν πηγαινω να εχουν τελειωσει τα παντα απο τα ραφια:evil:

 

Τωρα στην πολη μας ηρθε και καρφουρ οποτε θα δοκιμασω κι εκεινες τις πανες οποτε ο,τι με βολευει καθε φορα!

 

Και κατι ακομη...σχετικα με τα ταχυδρομεια!!Μην νομιζετε οτι και το royal mail ειναι καλυτερο!!Μου ελεγε η κοπελα σε συζητηση που ειχαμε σχετικα με τροπο αποστολης οτι ενα δεμα που περιμενε για λογαριασμο μιας πελατισσας απο αμαζον...δεν το εβρισκε με τιποτε!!Τους εστειλε μεηλ και η απαντηση ηταν "το αφησαμε διπλα στο ποδηλατο". Μα εγω λεει δεν εχω ποδηλατο:shock:Να μην τα πολυλογω...βρηκε το πακετο πεταμενο διπλα στον φραχτη...το ειχαν παρατησει εκει χωρις καν να ειδοποιησουν και φαντασου να ειχε μεσα και ευθραστα αντικειμενα:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και κατι ακομη...σχετικα με τα ταχυδρομεια!!Μην νομιζετε οτι και το royal mail ειναι καλυτερο!!

 

Το είπα, είναι πρώτο ξαδερφάκι των ΕΛΤΑ. Δεν περίμενα εγώ την πτυχιακή μου από την Αγγλία, διορθωμένη για να κάνω τις τελευταίες αλλαγές και να την υποβάλω, και έκανε 1,5 μήνα να έρθει ? Στο μεταξύ έτρεχαν οι προθεσμίες και άντε να συνεννοηθείς με τον Ινδό supervisor μου - Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΜΟΥ που τον λούστηκα και σαν επιτηρητή πτυχιακής, δράμα Ξανθόπουλος και Μάρθα Βούρτση μαζί, δεν καταλάβαινε τίποτα σας λέω - ότι δεν έχω λάβει τις αλλαγές και σας παρακαλώ δώστε λίγο χρόνο ακόμα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να έτυχε,το royal mail στην αγγλία είναι φανταστικό ταχυδρομείο, 6 χρόνια αγγλία δεν είχα κανένα πρόβλημα...

έστελνα απόγευμα κάρτα από portsmouth και το πρωί ήταν liverpool στον άντρα μου...μιλάμε για 900χμ!!!!

στέλναμε κάθε μέρα κάρτες,γράμματα,δωράκια ....

είχα δει πρόσφατα μια εκπομπή για το πόσο γρήγορο είναι το ταχυδρομείο τους...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πριν είχε άλλη τιμή, γιατί τώρα το plus βλέπω βγαίνει 4 λίρες φθηνότερο. Πάντως μπορεί αν περιμένεις να το ξαναβάλει το Amazon (εμένα μου έχει συμβεί δύο τρεις φορές να το ξαναβάλει) απλά δεν είναι σίγουρο πόσο καιρό θα κάνει, και αν το βιάζεσαι....

Ναι, γιατί το απλό το βλέπεις ακριβό, μέχρι χτες που το είχε πωλητής το άμαζον είχε 39,99 λίρες...

Για το Πάσχα το θέλω και επειδή λογικά με royal mail θα το στείλουν, τα φοβάμαι τα ΕΛΤΑ πασχαλιάτικα...25 μέρες μείνανε...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να έτυχε,το royal mail στην αγγλία είναι φανταστικό ταχυδρομείο, 6 χρόνια αγγλία δεν είχα κανένα πρόβλημα...

έστελνα απόγευμα κάρτα από portsmouth και το πρωί ήταν liverpool στον άντρα μου...μιλάμε για 900χμ!!!!

στέλναμε κάθε μέρα κάρτες,γράμματα,δωράκια ....

είχα δει πρόσφατα μια εκπομπή για το πόσο γρήγορο είναι το ταχυδρομείο τους...

 

Αν στείλεις first class, αν κάνεις το λάθος και δεν στείλεις έτσι, κλάφτα. Παρεμπιπτόντως, εν έτει 1997 μου είχαν ψαχουλέψει και δέμα μου, αυτοί και διαπιστωμένα, μείον τα τίμπερλαντ και κάτι ψιλά χαρτζιλίκι από την μανούλα μου. Μόνο κάτι τόνους ριο μάρε που άφησαν (είχα ένα κάτι με τον ρίο μάρε τότε, μην βαράτε)...............

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χρειάζομαι την βοήθεια σας.

Εχω κάποιον που ζει Λονδίνο και θα έρθει για το Πάσχα και μπορεί να μου φέρει πράγματα για τον μικρό. Θα ήθελα να του πάρω πέδιλα για το καλοκαίρι και ρουχάκια για κάθε μέρα πιο πολύ. Από που μου προτείνετε να δώ?

Και κάτι ακόμα. Κάποια κοπέλα είχε δώσει ένα σαιτ ,από Αμερική νομίζω, που είχε τέστ ωορηξίας. Το είχα δεί αλλά κάπου το έχασα. Μήπως το θυμάστε?

Ευχαριστώ

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

Όχι, πράγματι δεν έχω ιδέα από αρτοπαρασκευαστές, αλλά θέλω να σταματήσω να ψωνίζω ετοιματζίδικο ψωμί. Το σκεπτικό μου είναι ότι επειδή ακριβώς είναι πιό συμπαγές, το 1 κιλό θα φτάνει μια χαρά για δύο μέρες (θα στουμπώνουμε με λιγότερη ποσότητα εννοώ σε σχέση με τον αφρό του φούρνου) και λέω, υποθέτω δηλαδή, ότι ίσως να τον χρησιμοποιώ κάθε τρίτη μέρα.

Στα reviews λέει ότι ο συγκεκριμένος αρτοπαρασκευαστής είναι από τους λίγους που κάνουν το ψωμί κάπως πιο μακρόστενο από τους υπόλοιπους.

Το σκέφτομαι ακόμα αλλά μάλλον με βλέπω να τον παραγγέλνω. Αυτός που μου πρότεινες εσύ δεν υπάρχει στο άμαζον και σιγά να μη δώσω ένα σκασμό λεφτά να τον πάρω από εδώ.

 

Αν δεις ξανά το αρχικό μου μήνυμα σου σύστησα να πάρεις kenwood, όχι tefal. Απλά ο tefal ζυμώνει μέχρι 1,5 κιλό και σου πρότεινα να πάρεις έναν τέτοιο, που να ζυμώνει 1,5 κιλό αλλά kenwood. Δεν υπάρχει κάποιος? Εννοείται δεν θα τον πάρεις από εδώ. Εγώ τον ακριβοπλήρωσα 120Ευρώ πριν 3 χρόνια!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσάκια !!!

μόλις παρέλαβα την παραγγελία μου από το eastendcosmetics και τα έχω πάρει κρανίο, οι οδοντόκρεμες Colgate που μου έστειλαν, έχουν ημερομηνία λήξης 04/11 εσείς που παραγγείλατε οδοντόκρεμες την ημερομηνία την τσεκάρατε ??? γρρρρρρρρρρρρρρρρ γενικώς τις ημερομηνίες λήξης τις τσεκάρατε ???? :evil::evil:

 

Που αναγράφεται η ημερομηνία λήξης? Κοίταξα αυτές που πήρα εγώ αλλά δεν βρήκα την ΗμΛηξ. Αυτό που μου έκανε εντύπωση εμένα είναι ό,τι επάνω η συσκευασία αναγράφει μια περίεργει γλώσσα. Τούρκικα ίσως? Πάντως όχι Αγγλικά!

 

Αχ τώρα είδα ό,τι μιλάς για οδοντόκρεμες. Εγώ πήρα οδοντόβουρτες!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις ξανά το αρχικό μου μήνυμα σου σύστησα να πάρεις kenwood, όχι tefal. Απλά ο tefal ζυμώνει μέχρι 1,5 κιλό και σου πρότεινα να πάρεις έναν τέτοιο, που να ζυμώνει 1,5 κιλό αλλά kenwood. Δεν υπάρχει κάποιος? Εννοείται δεν θα τον πάρεις από εδώ. Εγώ τον ακριβοπλήρωσα 120Ευρώ πριν 3 χρόνια!

Ναι καλέ, για τον Kenwood Λέω ότι μου πρότεινες.

Έχει 2-3 ακόμη το άμαζον αλλά δεν αναφέρει το μέγιστο βάρος που ψήνουν και η τιμή βγαίνει πάω από 100 ευρώ.

Εν τω μεταξύ, έχω βγει ήδη εκτός μπατζετ με κάτι πράγματα που δεν πρόλαβα στο άμαζον και το ένα ευρώ τώρα το σκέπτομαι. Θα πήγαινα να δω και του καρφουρ, αλλά δεν υπάρχει στο σαιτ τους και προφανώς δεν τον έχουν διαθέσιμο τώρα.

Και έχω λυσσάξει να ψωνίσω, άντε μην τον χάσω και αυτόν όπως και τα άλλα πραγματάκια μου :evil:

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Που αναγράφεται η ημερομηνία λήξης? Κοίταξα αυτές που πήρα εγώ αλλά δεν βρήκα την ΗμΛηξ. Αυτό που μου έκανε εντύπωση εμένα είναι ό,τι επάνω η συσκευασία αναγράφει μια περίεργει γλώσσα. Τούρκικα ίσως? Πάντως όχι Αγγλικά!

στο χάρτινο κουτί τους έχει ημερομηνία παραγωγής και λήξης (στην μικρή πλευρά) και πάνω στην οδοντόκρεμα είναι χτυπημένο στο πλαστικό εκεί που είναι η "ραφή"

Αραβικά είναι νομίζω ναι το είδα και εγώ :confused:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...