Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ? ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ???


Recommended Posts

Η νέα λίστα

· Apis 200ch - 1M – 10M fairy's mom Ζωγραφου

Apis 30ch mesastoura Μεταμόρφωση, κέντροΑθήνα

· Arnica 30ch mesastoura Μεταμόρφωση, κέντροΑθήνα

Arnica 200ch - 1M – 10M fairy's mom Ζωγραφου, 200ch yogini Κορυδαλλός

· Antimonium tartar200ch - 1M fairy's mom Ζωγραφου,200ch chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα)

· Aloe200ch - 1M fairy's mom Ζωγραφου

· Aconitum200ch - 1M fairy's mom Ζωγραφου, chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα), 30ch & 1M Μοσχάτο/Πειραιάς (πρωιΔευτ-Παρ) , 1M 4U Kαλλιθέα σύνορα με Ν. Σμύρνη, 200ch yogini Κορυδαλλός

· Arsenicum 200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου, 1M Μοσχάτο/Πειραιάς (πρωιΔευτ-Παρ) , 200ch yogini Κορυδαλλός

Arsenicum album 30ch , κέντροΑθήνα

·Aesc 12ch hemmoroids mesastoura Μεταμόρφωση

· Beladonna mesastoura Μεταμόρφωση

Belladonna 200ch & 1Mfairy'smomΖωγραφου,200ch chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα) , 1M Μοσχάτο/Πειραιάς (πρωι Δευτ-Παρ) , 200ch yogini Κορυδαλλός

Belladonna 30ch , κέντροΑθήνα

· Bryonia 12ch mesastoura Μεταμόρφωση

Bryonia 200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου, 200ch κέντροΑθήνα

Bryonia 30ch , κέντροΑθήνα, Μοσχάτο/Πειραιάς (πρωιΔευτ-Παρ)

· Colocynthis200ch - 1M fairy's mom Ζωγραφου, 1M κέντροΑθήνα

Colocynthis 30ch , κέντροΑθήνα

· CaccusCacti200ch fairy's mom Ζωγραφου

· Calc carbonica 200ch , 1M & 10M fairy's mom Ζωγραφου, chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα) , 30ch 200ch & 1M 4U KαλλιθέασύνοραμεΝ. Σμύρνη, 200ch yogini Κορυδαλλός

· Chamomilla 200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου,200ch chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα) ,200ch 4U KαλλιθέασύνοραμεΝ. Σμύρνη, 200ch yogini Κορυδαλλός

Chamomilla 30ch , κέντροΑθήνα, Μοσχάτο/Πειραιάς (πρωιΔευτ-Παρ)

· Causticum 200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου

causticum (υγρομε 10% οινοπνευμα) LM1 κέντροΑθήνα

· croton tiglium , 1M yogini Κορυδαλλός

· Drosera 200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου,200ch chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα)

·Dulcamara 30ch , Μοσχάτο/Πειραιάς (πρωιΔευτ-Παρ)

· Gelsemium 200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου

Gelsemium 30ch , κέντροΑθήνα, Μοσχάτο/Πειραιάς (πρωιΔευτ-Παρ)

· Hep. Sulpur 200ch , 30ch mesastoura Μεταμόρφωση, 30ch κέντροΑθήνα

Hep. Sulpur 200ch - 1M fairy's mom Ζωγραφου

· Kali bichronicum200ch fairy's mom Ζωγραφου, 200ch κέντροΑθήνα,200ch chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα)

· Lycopodium 30ch mesastoura Μεταμόρφωση

· Lachesis 30ch ,κέντροΑθήνα

· Ledum 30ch , κέντρο Αθήνα

· Ignatia 30ch - 200ch & 1Mfairy'smom Ζωγραφου, 1M κέντρο Αθήνα

· Ipecacuana 30ch , κέντροΑθήνα

Ioecacuana 200ch , chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα) , 4U Kαλλιθέα σύνορα με Ν. Σμύρνη, 200ch yogini Κορυδαλλός

· Medhorrinum 200ch & 1M , κέντροΑθήνα, 1M yogini Κορυδαλλός

Medhorrinum 30 ch 200ch & 1M , 4U Kαλλιθέα σύνορα με Ν. Σμύρνη

· Mercury 200ch , chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα) , 4U KαλλιθέασύνοραμεΝ. Σμύρνη, 200ch yogini Κορυδαλλός

· Mercurius sol.200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου

Mercurius sol. 30ch , κέντροΑθήνα

· Natrium mur., 200ch yogini Κορυδαλλός

· Nautia 30ch , κέντροΑθήνα

· Nux vomica 30ch fairy's mom Ζωγραφου

· Pulsatila 200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου, 200ch κέντροΑθήνα, chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα) , 4U KαλλιθέασύνοραμεΝ. Σμύρνη, 200ch, 1M & 10M yogini Κορυδαλλός

· Phosphorus200ch fairy's mom Ζωγραφου, chatziko 200ch, 1M & 10M Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα) , 200ch yogini Κορυδαλλός

Phosphorus 30ch , κέντροΑθήνα

· Podophyllum 30ch , κέντροΑθήνα

· Phytolacca 1M , κέντροΑθήνα, 200ch yogini Κορυδαλλός

· Rumex 200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου,200ch chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα) , 200ch yogini Κορυδαλλός

· Phus tox. 30ch , κέντροΑθήνα, 200ch yogini Κορυδαλλός

· Sambucus niger 200ch , κέντροΑθήνα

· Sepia200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου, 1M κέντροΑθήνα

Sepia LM1 κέντροΑθηνα

· Spongia 200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου, chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα) , 200ch yogini Κορυδαλλός

Spongia 30ch , Μοσχάτο/Πειραιάς (πρωιΔευτ-Παρ)

Spongia mesastoura Μεταμόρφωση

· Stafisagria , 200ch yogini Κορυδαλλός, mesastoura Μεταμόρφωση

· Sulphur 30ch mesastoura Μεταμόρφωση, κέντροΑθήνα, 4U Kαλλιθέα σύνορα με Ν. Σμύρνη

Sulphur 200ch fairy'smom Ζωγραφου, 4UKαλλιθέα σύνορα με Ν. Σμύρνη

Sulphur1M , 4UKαλλιθέα σύνορα με Ν. Σμύρνη

· Τuberculinum 1Mfairy'smom Ζωγραφου

· Veratrumalbum 30ch mesastoura Μεταμόρφωση

· Silica 30ch 2caps mesastoura Μεταμόρφωση

· Veratrum album 30ch , κέντροΑθήνα

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ετοίμασα την τελική λίστα εκτός από της Ταρα (συγνώμη αλλά δεν βρίσκω πού είναι η δικιά σου για να την ενσωματώσω. :oops: Αν θες κάνε ένα κόπο και στείλτην μου).

Κάποια μέλη την έστειλαν μόνο με πμ, οπότε γράφω μόνο την περιοχή τους και όχι το όνομά τους.

Έχω συμπεριλάβει από 30ch και πάνω.

Αν θεωρείτε ότι πρέπει να αλλάξει κάτι ενημερώστε με. Επίσης καλό είναι να μπει σε κάποιων τις υπογραφές. Θα το κάνω κι εγώ στην δική με την πρώτη ευκαιρία.

Άντε και αχρειάστοι να είμαστε! ;)

Α και κάτι τελευταίο! Επειδή ο καθένας έχει στείλει τα τηλ του σε διαφορετικούς (περίπου) από όσο έχω καταλάβει, εξηγούμαι ότι τα τηλ που έχουν δοθεί σε εμένα δεν πρόκειται να τα δώσω σε κανέναν άλλον. Οπότε αν προκύψει κάποια ανάγκη πχ με κέντρο Αθήνας εγώ θα είμαι αυτή που θα ειδοποιήσει την συγκεκριμένη κοπέλα, αφού μου εμπιστεύτηκε το τηλ της και δεν θα το δώσω στον άμεσα ενδιαφερόμενο. Κοινώς θα κάνω τον μεσάζοντα. Και νομίζω ότι αυτό είναι και το πιο σωστό για άτομα που δεν έχουμε τα προσωπικά τους στοιχεία, γιατί μπορεί να φοβούνται να τα δώσουν σε πολύ κόσμο. Πιστεύω ότι θα συμφωνείτε...

Θα απαντήσω και στα πμ με την 1η ευκαιρία. Δεν σας έχω γράψει, απλά είναι περιορισμένος ο χρόνος μου και πολλές οι δουλειές μου :) Μάλλον με καταλαβαίνετε!

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο soevan07 άντε όλα καλά να πάνε,αυτά να τα διαβάζουν μερικά μέλη( καταλαβαίνετε για ποια εννοώ) που θέλουν σώνει και καλά να μας αποδείξουν το αντίθετο για την ομοιοπαθητική.....:-).

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι τελευταίο! Επειδή ο καθένας έχει στείλει τα τηλ του σε διαφορετικούς (περίπου) από όσο έχω καταλάβει' date=' εξηγούμαι ότι

[b']τα τηλ που έχουν δοθεί σε εμένα δεν πρόκειται να τα δώσω σε κανέναν άλλον[/b].

Οπότε αν προκύψει κάποια ανάγκη πχ με κέντρο Αθήνας εγώ θα είμαι αυτή που θα ειδοποιήσει την συγκεκριμένη κοπέλα, αφού μου εμπιστεύτηκε το τηλ της και δεν θα το δώσω στον άμεσα ενδιαφερόμενο. Κοινώς θα κάνω τον μεσάζοντα. Και νομίζω ότι αυτό είναι και το πιο σωστό για άτομα που δεν έχουμε τα προσωπικά τους στοιχεία, γιατί μπορεί να φοβούνται να τα δώσουν σε πολύ κόσμο. Πιστεύω ότι θα συμφωνείτε...

 

ΣΩΣΤΗ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο soevan07 άντε όλα καλά να πάνε,αυτά να τα διαβάζουν μερικά μέλη( καταλαβαίνετε για ποια εννοώ) που θέλουν σώνει και καλά να μας αποδείξουν το αντίθετο για την ομοιοπαθητική.....:-).

 

BOBOLINOS μου, αυτοί δεν ξέρουν τι χάνουν!! ;)

 

Σκασιλάρα μας!

Ο καθένας τις επιλογές του!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ετοίμασα την τελική λίστα εκτός από της Ταρα (συγνώμη αλλά δεν βρίσκω πού είναι η δικιά σου για να την ενσωματώσω. :oops: Αν θες κάνε ένα κόπο και στείλτην μου).

Κάποια μέλη την έστειλαν μόνο με πμ' date=' οπότε γράφω μόνο την περιοχή τους και όχι το όνομά τους.

Έχω συμπεριλάβει από 30ch και πάνω.

Αν θεωρείτε ότι πρέπει να αλλάξει κάτι ενημερώστε με. Επίσης καλό είναι να μπει σε κάποιων τις υπογραφές. Θα το κάνω κι εγώ στην δική με την πρώτη ευκαιρία.

Άντε και αχρειάστοι να είμαστε! ;)

Α και κάτι τελευταίο! Επειδή ο καθένας έχει στείλει τα τηλ του σε διαφορετικούς (περίπου) από όσο έχω καταλάβει, εξηγούμαι ότι τα τηλ που έχουν δοθεί σε εμένα [u']δεν πρόκειται να τα δώσω σε κανέναν άλλον[/u]. Οπότε αν προκύψει κάποια ανάγκη πχ με κέντρο Αθήνας εγώ θα είμαι αυτή που θα ειδοποιήσει την συγκεκριμένη κοπέλα, αφού μου εμπιστεύτηκε το τηλ της και δεν θα το δώσω στον άμεσα ενδιαφερόμενο. Κοινώς θα κάνω τον μεσάζοντα. Και νομίζω ότι αυτό είναι και το πιο σωστό για άτομα που δεν έχουμε τα προσωπικά τους στοιχεία, γιατί μπορεί να φοβούνται να τα δώσουν σε πολύ κόσμο. Πιστεύω ότι θα συμφωνείτε...

Θα απαντήσω και στα πμ με την 1η ευκαιρία. Δεν σας έχω γράψει, απλά είναι περιορισμένος ο χρόνος μου και πολλές οι δουλειές μου :)Μάλλον με καταλαβαίνετε!

 

Συμφωνώ απόλυτα - ακριβώς το ίδιο θα έκανα σε ανάλογη περίπτωση.

το μάλλον μου άρεσε

Έκανες πολύ καλή δουλειά με τη λίστα... (για να ξέρετε... σας έχω εκτυπώσει - τη λίστα και τα τηλ. σας - και σας “κουβαλάω” στην τσάντα μου! πάμε παντού μαζί βρε!!!:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ακουστε τα νεα μας αν κ ειναι λιγο οφ τοπικ,η μικρη χθες τα ξημερωματα την επιασε το αφτι της,τρελο κλαμα με πολυ πονο,ο Σαραβακος μου ειπε οτι εαν δεν την πιασει αυτη η αντιβιωση θα της δωσουμε αλλη.Ελεος δεν τελειωνουμε απο αυτην την ιστορια,εκει που δεν ποναγε κ ειχε απλα υγρο ξαφνικα βρεθηκαμε να αλλαζουμε αντιβιωση κ το παιδι να ποναει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ακουστε τα νεα μας αν κ ειναι λιγο οφ τοπικ,η μικρη χθες τα ξημερωματα την επιασε το αφτι της,τρελο κλαμα με πολυ πονο,ο Σαραβακος μου ειπε οτι εαν δεν την πιασει αυτη η αντιβιωση θα της δωσουμε αλλη.Ελεος δεν τελειωνουμε απο αυτην την ιστορια,εκει που δεν ποναγε κ ειχε απλα υγρο ξαφνικα βρεθηκαμε να αλλαζουμε αντιβιωση κ το παιδι να ποναει.

 

:shock: ... με τον ομοιοπαθητικό μιλησες?

Link to comment
Share on other sites

Ετοίμασα την τελική λίστα εκτός από της Ταρα (συγνώμη αλλά δεν βρίσκω πού είναι η δικιά σου για να την ενσωματώσω. :oops: Αν θες κάνε ένα κόπο και στείλτην μου).

 

Ελπιζω το μεσημερι αν κοιμηθουν τα παιδια μου' date=' να μπορεσω να κανω μια ανασκαφη αρκετες σελιδες πισω να τη βρω![/color']

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Vann-άκι, κάντο έτσι τότε!

Μπορεί να είναι όντως σοβαρή η κατάσταση....

 

Οπότε προκειμένου να γλιτώσετε καμιά επέμβαση

καλύτερα να πάρετε κι άλλη αντιβίωση.

 

Μην στεναχωριέσαι....θα σας δώσει μετά κανένα ομοιοπαθητικό ο Κυβέλλος

και θα επαναφέρει το ανοσοποιητικό του παιδιού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

χθες που περίμενα στο φαρμακείο να μου φτιάξουν

τα καινούργια μας ομοιοπαθητικά

 

ήρθε μια κυρία (ηλικιωμένη σχετικά)

και ζήτησε κι εκείνη κάτι ομοιοπαθητικά! :shock:

 

Πιάσαμε κουβέντα λοιπόν

(ωσαν κοινωνικό άτομο που είμαι :mrgreen::mrgreen:)

 

και μου είπε οτι έκανε 10 χρόνια ομοιοπαθητική

και οτι έχει βρει την υγειά της! :shock:

 

Ουτε χοληστερίνη έχει λέει ούτε τριγλυκερίδια

ούτε τίποτα και οτι νιώθει πως πετάει! :D

 

Επίσης μου είπε οτι

την εποχή που έκανε χημειοθεραπείες

την βοήθησαν απίστευτα τα ομοιοπαθητικά

ωστε να μην είχε παρενέργειες (εμετούς κλπ)

 

Να λοιπόν άλλο ένα θαύμα της ομοιοπαθητικής!

Να ξέρουμε τι θα κάνουμε στα γεράματά μας!!.... :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδιά,

χθες που περίμενα στο φαρμακείο να μου φτιάξουν

τα καινούργια μας ομοιοπαθητικά

 

ήρθε μια κυρία (ηλικιωμένη σχετικά)

και ζήτησε κι εκείνη κάτι ομοιοπαθητικά! :shock:

 

 

Σου εκανε εντυπωση?:lol: Και η πεθερα του αδελφου μου κανει ομοιοπαθητικη, και η μαμα μου επισης!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ετοίμασα την τελική λίστα εκτός από της Ταρα (συγνώμη αλλά δεν βρίσκω πού είναι η δικιά σου για να την ενσωματώσω. :oops: Αν θες κάνε ένα κόπο και στείλτην μου).

Κάποια μέλη την έστειλαν μόνο με πμ' date=' οπότε γράφω μόνο την περιοχή τους και όχι το όνομά τους.

Έχω συμπεριλάβει από 30ch και πάνω.

Αν θεωρείτε ότι πρέπει να αλλάξει κάτι ενημερώστε με. Επίσης καλό είναι να μπει σε κάποιων τις υπογραφές. Θα το κάνω κι εγώ στην δική με την πρώτη ευκαιρία.

Άντε και αχρειάστοι να είμαστε! ;)

Α και κάτι τελευταίο! Επειδή ο καθένας έχει στείλει τα τηλ του σε διαφορετικούς (περίπου) από όσο έχω καταλάβει, εξηγούμαι ότι τα τηλ που έχουν δοθεί σε εμένα δεν πρόκειται να τα δώσω σε κανέναν άλλον. Οπότε αν προκύψει κάποια ανάγκη πχ με κέντρο Αθήνας εγώ θα είμαι αυτή που θα ειδοποιήσει την συγκεκριμένη κοπέλα, αφού μου εμπιστεύτηκε το τηλ της και δεν θα το δώσω στον άμεσα ενδιαφερόμενο. Κοινώς θα κάνω τον μεσάζοντα. Και νομίζω ότι αυτό είναι και το πιο σωστό για άτομα που δεν έχουμε τα προσωπικά τους στοιχεία, γιατί μπορεί να φοβούνται να τα δώσουν σε πολύ κόσμο. Πιστεύω ότι θα συμφωνείτε...

Θα απαντήσω και στα πμ με την 1η ευκαιρία. Δεν σας έχω γράψει, απλά είναι περιορισμένος ο χρόνος μου και πολλές οι δουλειές μου :) Μάλλον με καταλαβαίνετε![/quote']

 

Συμφωνώ απολύτως. Εδώ συμμετέχουμε επειδή θέλουμε, όχι καταναγκαστικά. Όπως είπα και σε άλλη κοπέλα με πμ, όποτε και αν κάποιος αισθανθεί ότι θέλει να δώσει περισσότερα στοιχεία.

 

Vann-άκι, κάντο έτσι τότε!

Μπορεί να είναι όντως σοβαρή η κατάσταση....

 

Οπότε προκειμένου να γλιτώσετε καμιά επέμβαση

καλύτερα να πάρετε κι άλλη αντιβίωση.

 

Μην στεναχωριέσαι....θα σας δώσει μετά κανένα ομοιοπαθητικό ο Κυβέλλος

και θα επαναφέρει το ανοσοποιητικό του παιδιού.

 

Συμφωνώ επίσης και επαυξάνω, το βιώσαμε ακριβώς αυτό !!!

 

Παιδιά,

χθες που περίμενα στο φαρμακείο να μου φτιάξουν

τα καινούργια μας ομοιοπαθητικά

 

ήρθε μια κυρία (ηλικιωμένη σχετικά)

και ζήτησε κι εκείνη κάτι ομοιοπαθητικά! :shock:

 

Πιάσαμε κουβέντα λοιπόν

(ωσαν κοινωνικό άτομο που είμαι :mrgreen::mrgreen:)

 

και μου είπε οτι έκανε 10 χρόνια ομοιοπαθητική

και οτι έχει βρει την υγειά της! :shock:

 

Ουτε χοληστερίνη έχει λέει ούτε τριγλυκερίδια

ούτε τίποτα και οτι νιώθει πως πετάει! :D

 

Επίσης μου είπε οτι

την εποχή που έκανε χημειοθεραπείες

την βοήθησαν απίστευτα τα ομοιοπαθητικά

ωστε να μην είχε παρενέργειες (εμετούς κλπ)

 

Να λοιπόν άλλο ένα θαύμα της ομοιοπαθητικής!

Να ξέρουμε τι θα κάνουμε στα γεράματά μας!!.... :wink:

 

Έτσι ακριβώς, μόνο ΘΑΥΜΑ μπορώ και εγώ να χαρακτηρίσω την ομοιοπαθητική. Ούτε χημεία, ούτε άλγεβρα, φυσική θεραπεια εξατομικευμένη.

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

...

Συμφωνώ επίσης και επαυξάνω, το βιώσαμε ακριβώς αυτό !!!

 

Έτσι ακριβώς, μόνο ΘΑΥΜΑ μπορώ και εγώ να χαρακτηρίσω την ομοιοπαθητική. Ούτε χημεία, ούτε άλγεβρα, φυσική θεραπεια εξατομικευμένη.

 

ντροπή, μην γράφεται τέτοιες λέξεις, θα μας την πέσουν πάλι όλοι (θρησκόληπτοι και ορθολογιστές). Και για τους δύο υπάρχει μόνο η "θρησκεία" τους και όλα τα άλλα είναι είτε σατανάς είτε τσαρλατάνοι :lol::lol::lol:

 

Έχουν ξεχάσει ένα βασικό : Ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

ντροπή, μην γράφεται τέτοιες λέξεις, θα μας την πέσουν πάλι όλοι (θρησκόληπτοι και ορθολογιστές). Και για τους δύο υπάρχει μόνο η "θρησκεία" τους και όλα τα άλλα είναι είτε σατανάς είτε τσαρλατάνοι :lol::lol::lol:

 

Έχουν ξεχάσει ένα βασικό : Ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

 

Χα, χα, τι να σου πω, είμαι οπαδός του Βολταίρου, ξέρεις, διαφωνώ με ότι λες κλπκλπκλπ....

 

Ούτε στο ένα άκρο, ούτε στο άλλο.

 

Σου έχω και ένα άλλο, ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ, στην ομοιοπαθητική δίνουν και συμβατικά φάρμακα ΑΝ χρειαστεί, και τότε αποδίδουν αυτό που θα έπρεπε να αποδώσουν, όχι όπως γίνεται, χύμα συνταγές και αντιβιώσεις με το κιλό....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Η νέα λίστα

· Apis 200ch - 1M – 10M fairy's mom Ζωγραφου

Apis 30ch mesastoura Μεταμόρφωση' date=' [/color']κέντροΑθήνα

· Arnica 30ch mesastoura Μεταμόρφωση, κέντροΑθήνα

Arnica 200ch - 1M – 10M fairy's mom Ζωγραφου, 200ch yogini Κορυδαλλός

· Antimonium tartar200ch - 1M fairy's mom Ζωγραφου,200ch chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα)

· Aloe200ch - 1M fairy's mom Ζωγραφου

· Aconitum200ch - 1M fairy's mom Ζωγραφου, chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα), 30ch & 1M Μοσχάτο/Πειραιάς (πρωιΔευτ-Παρ) , 1M 4U Kαλλιθέα σύνορα με Ν. Σμύρνη, 200ch yogini Κορυδαλλός

· Arsenicum 200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου, 1M Μοσχάτο/Πειραιάς (πρωιΔευτ-Παρ) , 200ch yogini Κορυδαλλός

Arsenicum album 30ch , κέντροΑθήνα

·Aesc 12ch hemmoroids mesastoura Μεταμόρφωση

· Beladonna mesastoura Μεταμόρφωση

Belladonna 200ch & 1Mfairy'smomΖωγραφου,200ch chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα) , 1M Μοσχάτο/Πειραιάς (πρωι Δευτ-Παρ) , 200ch yogini Κορυδαλλός

Belladonna 30ch , κέντροΑθήνα

· Bryonia 12ch mesastoura Μεταμόρφωση

Bryonia 200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου, 200ch κέντροΑθήνα

Bryonia 30ch , κέντροΑθήνα, Μοσχάτο/Πειραιάς (πρωιΔευτ-Παρ)

· Colocynthis200ch - 1M fairy's mom Ζωγραφου, 1M κέντροΑθήνα

Colocynthis 30ch , κέντροΑθήνα

· CaccusCacti200ch fairy's mom Ζωγραφου

· Calc carbonica 200ch , 1M & 10M fairy's mom Ζωγραφου, chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα) , 30ch 200ch & 1M 4U KαλλιθέασύνοραμεΝ. Σμύρνη, 200ch yogini Κορυδαλλός

· Chamomilla 200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου,200ch chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα) ,200ch 4U KαλλιθέασύνοραμεΝ. Σμύρνη, 200ch yogini Κορυδαλλός

Chamomilla 30ch , κέντροΑθήνα, Μοσχάτο/Πειραιάς (πρωιΔευτ-Παρ)

· Causticum 200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου

causticum (υγρομε 10% οινοπνευμα) LM1 κέντροΑθήνα

· croton tiglium , 1M yogini Κορυδαλλός

· Drosera 200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου,200ch chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα)

·Dulcamara 30ch , Μοσχάτο/Πειραιάς (πρωιΔευτ-Παρ)

· Gelsemium 200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου

Gelsemium 30ch , κέντροΑθήνα, Μοσχάτο/Πειραιάς (πρωιΔευτ-Παρ)

· Hep. Sulpur 200ch , 30ch mesastoura Μεταμόρφωση, 30ch κέντροΑθήνα

Hep. Sulpur 200ch - 1M fairy's mom Ζωγραφου

· Kali bichronicum200ch fairy's mom Ζωγραφου, 200ch κέντροΑθήνα,200ch chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα)

· Lycopodium 30ch mesastoura Μεταμόρφωση

· Lachesis 30ch ,κέντροΑθήνα

· Ledum 30ch , κέντρο Αθήνα

· Ignatia 30ch - 200ch & 1Mfairy'smom Ζωγραφου, 1M κέντρο Αθήνα

· Ipecacuana 30ch , κέντροΑθήνα

Ioecacuana 200ch , chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα) , 4U Kαλλιθέα σύνορα με Ν. Σμύρνη, 200ch yogini Κορυδαλλός

· Medhorrinum 200ch & 1M , κέντροΑθήνα, 1M yogini Κορυδαλλός

Medhorrinum 30 ch 200ch & 1M , 4U Kαλλιθέα σύνορα με Ν. Σμύρνη

· Mercury 200ch , chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα) , 4U KαλλιθέασύνοραμεΝ. Σμύρνη, 200ch yogini Κορυδαλλός

· Mercurius sol.200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου

Mercurius sol. 30ch , κέντροΑθήνα

· Natrium mur., 200ch yogini Κορυδαλλός

· Nautia 30ch , κέντροΑθήνα

· Nux vomica 30ch fairy's mom Ζωγραφου

· Pulsatila 200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου, 200ch κέντροΑθήνα, chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα) , 4U KαλλιθέασύνοραμεΝ. Σμύρνη, 200ch, 1M & 10M yogini Κορυδαλλός

· Phosphorus200ch fairy's mom Ζωγραφου, chatziko 200ch, 1M & 10M Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα) , 200ch yogini Κορυδαλλός

Phosphorus 30ch , κέντροΑθήνα

· Podophyllum 30ch , κέντροΑθήνα

· Phytolacca 1M , κέντροΑθήνα, 200ch yogini Κορυδαλλός

· Rumex 200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου,200ch chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα) , 200ch yogini Κορυδαλλός

· Phus tox. 30ch , κέντροΑθήνα, 200ch yogini Κορυδαλλός

· Sambucus niger 200ch , κέντροΑθήνα

· Sepia200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου, 1M κέντροΑθήνα

Sepia LM1 κέντροΑθηνα

· Spongia 200ch & 1M fairy's mom Ζωγραφου, chatziko Πειραιά / Παιανία(Τετάρτες, Σαββατοκύριακα) , 200ch yogini Κορυδαλλός

Spongia 30ch , Μοσχάτο/Πειραιάς (πρωιΔευτ-Παρ)

Spongia mesastoura Μεταμόρφωση

· Stafisagria , 200ch yogini Κορυδαλλός, mesastoura Μεταμόρφωση

· Sulphur 30ch mesastoura Μεταμόρφωση, κέντροΑθήνα, 4U Kαλλιθέα σύνορα με Ν. Σμύρνη

Sulphur 200ch fairy'smom Ζωγραφου, 4UKαλλιθέα σύνορα με Ν. Σμύρνη

Sulphur1M , 4UKαλλιθέα σύνορα με Ν. Σμύρνη

· Τuberculinum 1Mfairy'smom Ζωγραφου

· Veratrumalbum 30ch mesastoura Μεταμόρφωση

· Silica 30ch 2caps mesastoura Μεταμόρφωση

· Veratrum album 30ch , κέντροΑθήνα

 

chatzico όχι chatziko, δεν ξέρω μήπως γίνει κανένα μπέρδεμα με τα nicknames...

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ντροπή, μην γράφεται τέτοιες λέξεις, θα μας την πέσουν πάλι όλοι (θρησκόληπτοι και ορθολογιστές). Και για τους δύο υπάρχει μόνο η "θρησκεία" τους και όλα τα άλλα είναι είτε σατανάς είτε τσαρλατάνοι :lol::lol::lol:

 

Έχουν ξεχάσει ένα βασικό : Ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

 

χαχαχα! Καλό

 

Μου το έχουν πει παιδιά αυτό! Ότι την ομοιπαθητική την θεωρεί το ίδιο με τις δεισιδαιμονίες :lol:

Και το φοβερό είναι ότι το συγκεκριμένο άτομο, είναι ίσως και το πιο έξυπνο που έχω γνωρίσει (σκεφτείτε ότι τον έκαναν και μάθημα σε πανεπιστήμιο του εξωτερικού) τεσπα δεν ξέρεις ποτέ από πού θα σου έρθει το τούβλο (ντόινγκ!)

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα! Καλό

 

Μου το έχουν πει παιδιά αυτό! Ότι την ομοιπαθητική την θεωρεί το ίδιο με τις δεισιδαιμονίες :lol:

Και το φοβερό είναι ότι το συγκεκριμένο άτομο' date=' είναι ίσως και το πιο έξυπνο που έχω γνωρίσει (σκεφτείτε ότι τον έκαναν και μάθημα σε πανεπιστήμιο του εξωτερικού) τεσπα δεν ξέρεις ποτέ από πού θα σου έρθει το τούβλο (ντόινγκ!)[/quote']

 

Όταν με ρωτούν πως τα πάει το παιδί με τις ιώσεις στον παιδικό... τους απαντώ: Μια χαρά δεν έχουμε κανένα πρόβλημα, αφού κάνουμε ομοιοπαθητική... (και αμέσως γίνονται έτσι :arrow::shock: ):lol::lol:

 

Περιττό να πω τι ακούω απο τη μανούλα μου για τις επιλογές μας, η οποία είναι παντρεμένη με γιατρό - παθολόγο ο οποίος πριν προλάβεις να τελειώσεις τη φράση σου... απαντά augmentin ή ceclor :lol:

Link to comment
Share on other sites

ντροπή, μην γράφεται τέτοιες λέξεις, θα μας την πέσουν πάλι όλοι (θρησκόληπτοι και ορθολογιστές). Και για τους δύο υπάρχει μόνο η "θρησκεία" τους και όλα τα άλλα είναι είτε σατανάς είτε τσαρλατάνοι :lol::lol::lol:

 

Έχουν ξεχάσει ένα βασικό : Ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Συμφωνώ και επ'αυξάνω αχ Σωκράτη ΑΘΑΝΑΤΕ.

Στην πυρά μαζί με όλες τις κοκκινομάλλες του Μεσαίωνα θα μας ρίξουν ως μάγισσες ΑΛΛΑ εμείς δεν μασάμε συνεχίζουμε απτόητες να ακολουθούμε αυτό που θεωρούμε καλό για την υγεία μας και προπαντώς των παιδιών μας....

Και να σκεφτείτε πως η αδερφή μου με θεωρεί τέρας ορθολογισμού και control freak.....:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

νεραιδομαμα:P πολυ καλη δουλεια, μπραβο. συμφωνω με οσα γραφεις για τα τηλ.

 

vann αν δεν περναει με ομοιοπαθητικο, δινουν κ οι ομοιο αντιβιωση, μην αναστατωνεσαι. το θεμα ειναι να περασει τωρα αυτο που εχει το παιδι κ μετα να κοιταξετε να βελτιωθει η γενικη υγεια. καλο θα ηταν παντως, κ για τη δικη σου ψυχικη υγεια δλδ:-) να εχετε εναν γιατρο κ να μην μπερδευεστε μια στον εναν μια στον αλλο.

εμεις αφησαμε τον κλασικο που ειχαμε (μετα τον πρωτο ομοιοπαθητικο μας) κ ξαναγυρισαμε στην ομοιοπαθητικη.

 

κ εμεις δυσκολα περναμε αυτον τον καιρο, η μικρη εκανε λοιμωξη με πρησμενο λεμφαδενα, τη Δευτερα λαρυγγιτιδα κ μπηκαμε νοσοκομειο για κορτιζονες κ τωρα εξελισσεται η ιωση με απιστευτο βηχα, μυξες κ γκρινια ατελειωτηηηη....:rolleyes:

ευτυχως που αποφασισαμε να γυρισουμε στην ομοιοπαθητικη, ακομα κ μετα την εμπειρια αντιβιωσης-κορτιζονης αισθανομαι οτι θα ισορροπησει κ παλι συντομα, γιατι ειναι κυριως αλλεργικο το ζητημα , απ'ο,τι μας ειπε η παιδιατρος. εγω ειμαι σχεδον σιγουρη οτι το augmentin μας τσακισε...

Ηδη απο χτες που ειμαστε σπιτι κ δινω ομοιο παει καλυτερα.

α!στο νοσοκομειο ηταν κ ενα πιτσιρικακι γεματο κοκκινιλες παντου απο αλλεργια σε αντιβιωση, θα εμενε μεσα μερικες μερες το παιδι.:(

 

και για να κλεινω (απιστευτη πολυλογια, σορι) να γραψω κ εγω ενα περιστατικο που ειμαι σιγουρη οτι δεν εξηγειται ουτε με πλασιμπο ουτε με 'ηταν η ωρα του να περασει' ουτε με τιποτα...:):

-τσιμπηκα σφηκας, δεκα χρονια πριν, να βαζω επι 4 ωρες αλοιφη (απο τις γνωστες) κ να μην περναει ο πονος, το δε πρηξιμο εμεινε μεχρι την αλλη μερα.

-τσιμπημα σφηκας, φετος το καλοκαιρι, πηρα αμεσως apis, ο πονος περασε σε 3' ακριβως κ το πρηξιμο μεσα σε 20'.

 

αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Σας ενημερώνουμε πως η ΕΕΟΙ (http://www.homeopathy.gr) προχώρησε στην ανανέωση της λίστας των εφημερευόντων φαρμακείων, Αθήνας και Θεσσαλονίκης, αλλά και της ευρύτερης Αττικής και Μακεδονίας. Ο κατάλογός μας περιλαμβάνει περισσότερα από 150 εφημερεύοντα φαρμακεία για το 2011, και συνεχώς εμπλουτίζεται.

 

Η ενημερωμένη και έγκυρη λίστα με τα εφημερεύοντα φαρμακεία παρουσιάζεται καθημερινά στη σελίδα

http://www.homeopathy.gr/pharmacies.php

μου ήρθε με mail

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...