Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΛΟΟΥΝ...ΝΑΙ Η΄ΟΧΙ?


candy1234

Recommended Posts

Καλημέρα...

Το ερωτημα μου έχει ως εξής:

Να καλέσω κλόουν για την βάπτιση του μικρού που θα γίνει σε ταβέρνα; Θα έχουμε καμια 10ρια πιτσιρίκια...και έλεγα τελικά να φωνάξω έναν...

Ακούω προτάσεις...πού περίπου κυμαίνονται οι τιμές τους; Έχετε κάποιον καλό να προτείνετε; Σας ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω στη βαφτιση της μικρης ειχα καλεσει νεραιδα απο τα δελφινακια. Τα απασχολησε μια χαρα τα παιδακια κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη. Απλα να ξερεις οτι αν εχεις μικρες ηλικιες μπορει να φοβουνται τους κλουν κ οτι εχει καλυμμενο προσωπο.

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να λάβει υπ' όψη σου τις ηλικίες των παιδιών που θέλεις να απασχολήσει και το φύλο τους. Αν ας πούμε είναι όλο αγόρια (τυχαίνει καμιά φορά...) θα κανονίσεις κάτι αντίστοιχο: κάπταιν Χουκ, Πήτερ Παν κλπ. Αν είναι κορίτσια, το αντίστοιχο.

το κόστος είναι (για πάρτυ στο σπίτι που ξέρω) γύρω στα 80 ευρώ η 1,5 ώρα. Είναι γενικά πολύ καλή ιδέα και για τους μικρούς και για τους μεγάλους.

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι 3-4 κοριτσακια (από 2,5 ετών το μικρότερο) και 6-7 αγοράκια από 2 ετών και έως 7ετών. Έχετε κάποιο τηλέφωνο "δοκιμασμένου"κλόουν να μου στείλετε βρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω πάντως το μετάνιωσα που δεν έβαλα. υπολόγιζα γύρω στα 10παιδάκια και τελικά ήρθαν καμιά 25αρία!!ευτυχώς είχα φουσκωτό, τα απασχόλησε μια χαρά, αλλά ένας κλοουν θα είχε την πλάκα του!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

EMEIΣ ΒΑΦΤΙΣΑΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΑΣ 24-5 Κ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΛΕΣΕΙ ΜΙΑ ΑNIMATEUR, ΝΤΥΜΕΝΗ ΝΕΡΑΙΔΑ.

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ Κ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΤΟΥΣ.

ΓΙΑ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΨΑΞΑ ΠΑΙΖΟΥΝ 100-150 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ.

ΚΛΟΟΥΝ ΔΕΝ ΝΤΥΝΟΝΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ. ΠΡΟΤΕΙΝΑN ΝΕΡΑΙΔΕΣ Η ΠΕΙΡΑΤΕΣ Κ ΙΠΠΟΤΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ Ο ANIMATEUR.

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Πλεον στην σημερινη εποχη ο κλοουν σε βαπτιση αλλα και σε οποιαδηποτε εκδηλωση ειναι απαραιτητος.Τα παιδια σημερα,χρειαζονται δημιουργικη απασχοληση και ο κλοουν μπορει να το προσφερει αυτο με παιχνιδια καταλληλα για την ηλικια τους. Σκεφτητε επισεις οτι οση ωρα τα παιδια απασχολουνται με τον κλοουν εσεις θα μπορεσετε να χαλαρωσετε με την παρεα σας.Ποσες φορες εχετε ευχηθει να υπαρχει καποιος να απασχολησει τα παιδια για να μην χρειαζεται να τρεχετε γυρω-γυρω;Για αυτο ειμαστε εμεις εδω..για να περνανε οι μεγαλοι καλα, και οι μικροι καλυτερα!!

edit admin

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ξέρω ότι στα χανιά ένα ζευγάρι γάλλων κάνουν πολύ καλή δουλειά (είναι σα να βλέπεις κλοουν τσίρκου) αλλά δυστυχώς δεν έχω τηλέφωνο...ίσως αν ρωτούσες σε κάποιο μαγαζί που να κάνει διακοσμήσεις (μπαλόνια κτλ) να έχουν τηλέφωνα....

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Tελεια!! Νομιζω οτι το κουκλοθεατρο ειναι αυτο που ευχαριστιουνται περισσοτερο σ αυτες τις ηλικιες!

Εγω δεν θα το συζητουσα καθολου. Το μονο θεμα ειναι ποσην ωρα θα μεινουν απασχολημενα με αυτο και ποσα με εναν animateur. Μηπως ειναι πολυ μικροτερη η διαρκεια...

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

τηλεφωνησα στους "ανακατωσούρες" πριν από λίγο και μου ειπαν ότι η ανιματερ μπορεί να παιξει και κουκλοθεατρο αν ζητηθεί, αρα κλεινω προς τα εκεί, μου ειπαν 79 ευρώ για 2 ωρες, καλά μου φάνηκαν...

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Φέρτε κλόουν φέρτε ξυλοπόδαρο α! και μια φώκια με σφυρίχτρα μην ξεχάσετε μία τίγρη και ένα λιοντάρι έχω ακούσει οτι απασχολουν τα παιδάκια για ώρες μην σας πω και για πάντα! Μα να μην έχω πάει σε μια νορμάλ βάφτιση;

Link to comment
Share on other sites

τηλεφωνησα στους "ανακατωσούρες" πριν από λίγο και μου ειπαν ότι η ανιματερ μπορεί να παιξει και κουκλοθεατρο αν ζητηθεί, αρα κλεινω προς τα εκεί, μου ειπαν 79 ευρώ για 2 ωρες, καλά μου φάνηκαν...

 

 

Πολύ καλή τιμή;)

Εμείς πέρυσι για κλόουν πληρώσαμε 80 ευρώ την ώρα και έκατσε 3 ώρες. Άξιζε τον κόπο γιατί είχαμε περίπου 40 πιτσιρίκια και όλα ευχαριστήθηκαν παιχνίδια...αλλά πιο πολύ οι μαμάδες που ησύχασαν για λίγο και φάγαν με την ησυχία τους;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φέρτε κλόουν φέρτε ξυλοπόδαρο α! και μια φώκια με σφυρίχτρα μην ξεχάσετε μία τίγρη και ένα λιοντάρι έχω ακούσει οτι απασχολουν τα παιδάκια για ώρες μην σας πω και για πάντα! Μα να μην έχω πάει σε μια νορμάλ βάφτιση;

 

 

Βρίσκεις κάτι το κακό στην όλη διαδικασία?:rolleyes: νομίζεις ότι δεν είναι νορμάλ?:cool:

Link to comment
Share on other sites

Φέρτε κλόουν φέρτε ξυλοπόδαρο α! και μια φώκια με σφυρίχτρα μην ξεχάσετε μία τίγρη και ένα λιοντάρι έχω ακούσει οτι απασχολουν τα παιδάκια για ώρες μην σας πω και για πάντα! Μα να μην έχω πάει σε μια νορμάλ βάφτιση;

 

τη δική σας βάπτιση φαντάζομαι θα ειναι η καλύτερη, αφού θα την οργανώσεις οπως θες εσυ

 

 

εγώ παντως επειδή γουστάρω τζερτζελε για τα πιτσιρικια, εκλεισα και νεράιδα και φουσκωτά και μια ολόκληρη παιδικη χαρα με κούνιες, τραμπάλες, τσουλήθρες, αυτοκινητάκια, ξύλινα αλογάκια κλπ που θα την στήσουν στο κεντρο της δεξίωσης :) (για οποια μανουλα ενδιαφέρεται, το κόστος ειναι 150 ευρώ για 4 ωρες)

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ παντως επειδή γουστάρω τζερτζελε για τα πιτσιρικια, εκλεισα και νεράιδα και φουσκωτά και μια ολόκληρη παιδικη χαρα με κούνιες, τραμπάλες, τσουλήθρες, αυτοκινητάκια, ξύλινα αλογάκια κλπ που θα την στήσουν στο κεντρο της δεξίωσης :) (για οποια μανουλα ενδιαφέρεται, το κόστος ειναι 150 ευρώ για 4 ωρες)

 

:o:o:o:oπολύ καλή τιμή!!!κρίμα που θα το κάνω σε ταβερνάκι και δεν έχω χώρο για τόσα πολλά

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Φέρτε κλόουν φέρτε ξυλοπόδαρο α! και μια φώκια με σφυρίχτρα μην ξεχάσετε μία τίγρη και ένα λιοντάρι έχω ακούσει οτι απασχολουν τα παιδάκια για ώρες μην σας πω και για πάντα! Μα να μην έχω πάει σε μια νορμάλ βάφτιση;

 

Μπα σε καλό σου!!! Μ'έκανες και γέλασα!!! Ειδικά με τη φώκια!!! ;) ;) :) :)

Να σου πω τη μαύρη μου αλήθεια εγώ μόνο σε "νορμάλ" βαπτίσεις έχω παει μέχρι στιγμής...χάθηκε να με καλέσουν κι εμένα σε μια υπερπαραγωγή για να έχω άποψη;;;

Έχει πέσει και η κριση στη μέση οπότε βλέπω μαμά και μπαμπά ντυμενους κλόουν....:) :) :)

Τεσπα καλά να είμαστε...;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...