Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θέμα 'άγγελος' για βάφτιση


naina

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σήμερα μου έφεραν μια μπομπονιέρα-κουτάκι με ένα αγοράκι-αγγελάκι ζωγραφισμένο επάνω, μου άρεσε πάρα πολύ! Δεν είχα ξαναδεί κάτι παρόμοιο, πρωτότυπο!

Link to comment
Share on other sites

Bασικά ψάχνω για κουτί και λαμπάδα με άγγελο καθ'ότι θα γίνω νονά ενός αγγέλου :D Προβλέπω βέβαια να καταφύγω σε καμιά αρκουδολαμπάδα γιατί οι άγγελοι είναι σε έλλειψη :)

Link to comment
Share on other sites

Για κουτί με αγγελάκι κουτί και λαμπάδα έχω δει εδω http://eflam.wordpress.com/ είναι σε ροζ χρώμα όμως μπορεί να στο αλλάξει σε γαλάζιο σίγουρα χωρίς να σου ανεβάσει τις τιμές. Επίσης εχει απο τις πιο καλές τιμές στην αγορά απ ότι έχει αναφερθεί εδώ στο φόρουμ και το έχω διαπιστώσει και εγώ. :)

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αααααααγγελος....Δεν το ειχα ποτέ φανταστεί αυτό...με δελεάζεις να βάλω το λιγοστό μου μυαλουδάκι να κατεβάσει ιδέες...Για λέγ...για λέγ...περισσότερα!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Μ'ενδιαφέρει κι εμένα αυτό το θέμα. Τι έκανες τελικά;Θα ήταν τέλειο να μου δώσεις καμιά ιδέα.

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
:PΣκέφτομαι να κάνω την βάπτιση του γίου μου μέσα στα Χριστούγεννα.Το θέμα που σκέφτηκα είναι άγγελος.Τι λέτε?

Θέλω ιδέες?

Σας ευχαριστώ πολύ.

:-D

 

Εμένα προσωπικά μου αρέσει! Έχει καμία σχέση με το όνομα του μπεμπάκου σου ή απλά λόγω ημερών? Εχω μία γνωστή που έκανε επίσης βάπτιση με θέμα άγγελο, άνοιξη βέβαια, αλλά το ε΄δεσε με το όνομα του!

Σαν χρώματα, που κολλάει πολύ το χρυσό, το λευκό, το κυππαρισσί....Θα ξεφύγεις κιόλας από τα συνηθισμένα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ καλό!! Θα βρεις και διακοσμητικά τότε λόγω Χριστουγέννων. Και εγώ πιστεύω ότι του πάει πολύ καλά το ασημί αλλά επειδή είναι πολύ έντονο ίσως να το συνδύαζα και με τυρκουάζ ανοιχτό πολύ όμως. Ίσως δεν ξέρω αλλά δοκιμασε και ένα τρίτο χρώμα μήπως είναι πολύ μονότονο. Τοτε μάλιστα το Τζαμπο φέρνει και κάτι φτερά αγγέλων με πούπουλα τελεια. Μήπως δοκίμαζες να φτιάξεις το στολισμό της κολυμπήθρας με αυτά. Να βάλεις και κουκουνάρια , γκι, κισσό να κάνεις μια σύνθεση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με το όνομα.

Το χρώμα που λέω να είναι το κυριαρχο ειναι το άσπρο. Ισώς να το συνδιάσω με το ασημι .Να βάλω και 3 χρώμα? Ποιο?

Πρεπει να βρω αγγελακια για τις μπομπονιερες. που ομως?

tnDpp3.png

77l3p3.png

Link to comment
Share on other sites

λευκο με ασημι...μου αρέσει αλλά όπως λες και εσύ ίσως είναι λίγο άτονο....Γι αυτό πρότεινα το χρυσό, που είναι λίγο πιο ζεστό. Για τρία χρώματα όμως δεν μου κάνει....

για μπομπονιέρες τι στυλ περίπου σε ενδιαφέρει? Νομίζω είναι άλλη μία κοπέλα εδώ που είχε γράψει ένα θέμα για μπομπονιέρες αγγελάκια...

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει η ιδεα να στολισεις την εκλησια "αγγελικα"! με φτερακια κλπ. Σκεψου ομως και την ιδεα να εχουν τα κερασματα σχεση με "αγγελο". κοιτα μια σελιδα μιας κοπελιας που κανει φανταστικα σχεδια http://artisticake.blogspot.com και μιλα μαζι της, μπορει να εχει να σου προτεινει κατι πολυ ωραιο. θα φτιαξει και την τουρτα της κορης μου και απότι εχω δει εδω πολυς κοσμος ειναι ευχαριστημενος.

οσο για το χρωμα, εγω θα προτεινα να εχει και λιγο κυπαρισσι, να σπαει το πολυ λευκο/χρυσο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας

Λοιπόν για το χρώμα σκεφτηκα. Μπομπονίερες Γαλάζιο ή καρο ασπρο -γαλαζιο κουτάκι με κορδέλες ασπρες και ασημένιες. Τι θα βάλω πάνω πρέπει να βρω (παιδάκι - αγγελάκι π.χ). τι?

Προσκλητήρια σε άσπρο και γαλάζιο πάλι με αγγελάκια.

Τα ρούχα πρέπει να ταιρίαζουν?

Χρύσο και άσπρο βρέ κορίτσια μου θυμίζει γάμο!!!!

tnDpp3.png

77l3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη τώρα εγώ με αυτό που θα πω.. αλλά πραγματικά το λέω μέσα από την καρδιά μου και χωρίς ίχνος κακίας...

Το θέμα "άγγελος" με μελαγχολεί για το μωράκι σου γιατί μου θυμίζει.. θάνατο..

Ίσως είμαι επηρεασμενη από κάποιες επισκέψεις μου σε νεκροταφείο..

Συγγνώμη και πάλι μάλλον δεν έπρεπε να το πω... αλλά σαν θέμα με παγώνει.. θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς αλλά βλέπω από αυτά που αναφέρουν τα κορίτσια πως μόνο εμένα δεν αρέσει οπότε... ξέχνα με..:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Λοιπόν για το χρώμα σκεφτηκα. Μπομπονίερες Γαλάζιο ή καρο ασπρο -γαλαζιο κουτάκι με κορδέλες ασπρες και ασημένιες. Τι θα βάλω πάνω πρέπει να βρω (παιδάκι - αγγελάκι π.χ). τι?

Προσκλητήρια σε άσπρο και γαλάζιο πάλι με αγγελάκια.

Τα ρούχα πρέπει να ταιρίαζουν?

Χρύσο και άσπρο βρέ κορίτσια μου θυμίζει γάμο!!!!

και εμένα μου θυμίζει γάμο το χρυσό με το άσπρο. Γι αυτό σου λέω να βάλεις και ένα τρίτο χρώμα. Αν έβρισκες γαλάζιο μεταλλικό κάπου είχε πάρει το μάτι μου κάτι τέτοιο αλλά που???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια γεια σας .....

η βαφτιση του ανιψιου μου με θεμα αγγελος ειναι την αλλη βδομαδα.....οι μπομπονιερες φανταστικες....το ιδιο και οι προσκλησεις που ειναι χειροποιητες.....θα προσπαθησω να βαλω φωτος για να δειτε......χρωμα ιβουαρ ...χρυσο...μπομπονιερες περα απο αυτες που βαζουμε εμεις υπαρχουν......ειναι ωραιο και πρωτοτυπο θεμα.....

erma79 ..οτι θες ρωτα....

εμεις συνδυασαμε και το κειμενο να ειναι με αγγελους....ειναι κατ'ονομα του!!!

 

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλημερα....να εχετε μια ομορφη κυριακη!!!!

να ρωτησω ;;.......μπαινετε στο παρεντς καφε;;;επειδη ακομα δεν μπορω α τις βαλω εδω...περιμενω βοηθεια γιατι ειμαι λιγο ασχετη...εφτιαξα αλμπουμ στο προφιλ μου στο καφε......θα της βαλω και εδω μια που ειναι το συγκεκριμενο ποστ...αλλα αν θελετε πηγαιντε απο εκει να τις δειτε.....και οτι θελετε με ρωτατε!!!!

και να σας πω και καποια λεπτομερειες.....για τις μπομπονιερες.....και το στολισμο!!!!και εχω να βαλω και αλλες που ακομα δεν μου εχουν ερθει!!!

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...