Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θεμα για βαφτιση


HRA

Recommended Posts

Βαφτιζουμε σε μερικούς μήνες τα ζουζούνια μας, αλλά δεν έχω ιδέα τι θέμα να έχει η βάφτιση. Επειδή ειναι ενα αγόρι και ένα κορίτσι, θέλω να κυριαρχει το γαλάζιο και το ροζ. (δεν μου αρεσουν λαχανι και πορτοκαλί που κάνουν τωρα...) κατι σε σχεση με θαλασσα δεν ταιριάζει γιατί η βάφτιση θα ειναι τον Μαϊο.

εχει κανεισ καμιά ιδέα? [/i]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συμφωνω σε μπλε και ροζ και μαλιστα αν δεν σου αρεσουν τα παλ χρωματα θα σου ελεγα και μπλε ηλεκτρικ με φουξια !!!!

Να ειναι πιο δυνατο !!!

 

Τωρα οσον αφορα το θεμα θα μπορούσε να ειναι ενα ζευγαρι καρτουν (Μικυ - Μινι κλπ), θα μπορούσε να ειναι Ανοιξη (με λουλουδια, αμυγδαλιες ανθισμενες κλπ), ενα παραμυθι (Χανσελ και Γκρέτελ).... Αυτα μου ηρθαν πολυ προχειρα, αν δωσεις κι αλλα στοιχεια να το ψαξουμε κι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ κορίτσια!!!!

μου'βαλεσ ιδέα Μαριλένα !elecrtic και φουξια ίσωσ ταιριαζαν καλύτερα μια και ο γιοσ δεν θα ειναι μπεμπησ...(2,5 χρονων)

 

 

οσο για τα καρτούν, νομίζω οτι δεν θα δέσει το χρώμα...

 

καμιά άλλη ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μην κανεις και αλλο θεμα, δηλαδη το θεμα θα ειναι τα χρωματα αυτα !

 

Και αν επιτρεπεται στην εκκλησια που θα βαπτισεται να εχουν μπαλονια....

παιξε με τα χρωματα αυτα σε κατασκευες !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ όμορφα είναι σαν θέμα και το καρτούν "πλάτων και πανδώρα" που είναι και ελληνικό και σε χρώματα είναι μπλε ελεκτρίκ, κόκκινο και κίτρινο. άσε που είναι και πολύ ασυνήθιστο!!! εκεί βέβαια πάιζει το αν θα βρεις....

Μαμά της Ναταλίας και της Λυδίας...

Link to comment
Share on other sites

Εμεις θα βουτηξουμε τον Ιουλιο και επειδη το κτημα ειναι ακριβως πανω στη θαλασσα και ο πριγκιπας λατρευει το νερο, μαλλον θα βαλω αστεριες, αμμο, κοχυλια κλπ...

 

Καμια αλλη ιδεα με θαλασσινο θεμα να βοηθηθουμε ολοι???????????

Link to comment
Share on other sites

ήρα μου αρέσει πολύ η ιδέα του ρόζ και του γαλάζιου είδα σε περιοδικό από την εταιρεία fevronia στολισμό σε αυτούς του τόνους ήταν καραβάκια από χαρτόνι γαλάζια και μέσα λουλούδια ρος(παιόνιες και ορτανσίες) στα σερβίτσια είχε εναλλάξ κουτιά γαλάζια και ρόζ για μπομπονιέρες και το ύφασμα στα τραπέζια σε απαλό ρόζ χρώμα. Μου άρεσε τρελά. Μπορείς να κάνεις κάτι αντίστοιχο και για τα παιδάκια να πάρεις κάτι φοβερές κούκλες μπαλαρίνες με ρόζ φουστανάκια για τα κορίτσια και κλόουν κούκλες για τα αγόρια. Τις είδα στα jumbo με 2 ευρώ και μου άρεσαν .Τις κούκλες δε τις πήρα δωράκια σε όλα τα κορίτσια του σογιού για τα Χριστούγεννα και ξετρελάθηκαν από χαρά.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Μια καλή ιδέα είναι να χρησιμοποιήσεις φιγούρες αγόρι, κορίτσι, ροζ και γαλάζιο. Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις στις προσκλήσεις, στη διακόσμηση στο κέντρο και στις μπομπονιέρες.

:D:D
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...