Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Καλησπερα,γιατρο εχω αλλα λογο αποτυχημένων προσπαθειών για εγκυμοσύνη με σπερματεγχύσεις μας στελνει στον Παππα και στο embryolab για να μπουμε στον δρομο τις εξωσωματικης,γιαυτο ηθελα να μαθω πληροφοριες γιαυτον.Ευχαριστω για την απαντηση σου :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια..ειμαι κι εγω σε αναζητηση νεου γυναικολογου κ δεν ξερω ποιον να διαλεξω.. Σκεφτομουν τον Μπυρο.Εχει καποια κοπελα εμπειρια?

Μια φιλη μου που ειναι στις Σερρες εχει τον Σπυρο Παπαγεωργιου, μου ειπε οτι ανοιγει ιατρειο κ θεσσαλονικη, ειναι κ πιστοποιημενος στους υπερηχους που με ενδιαφερει.

Γιατρος μου ειναι εδω και καποιους μηνες ο Παπαγεωργιου.εχω αλλαξει αρκετους γυναικες ανδρες ιατρους.Και τα τελευταια χρονια στη λαχταρα να κανουμε οικογενεια εχω δωσει 60αρια 80αρια...αρκετα.Μεσα απο το φορουμ τον βρηκα.Η αιτια που δεν εχω γινει ακομη μανουκα συγουρα δεν ηταν τοσο ανεξηγητη. Εμβρυοτοξικοτητα και λιγη θρομβοφιλια.Τελος παντων δε θελω να το συζηταω. Ειναι οντως πιστοποιημενους για τους υπερηχους και δε της εγκυμοσυνης που ειναι το πιο δυσκολο κομματι.Οπως μου ειπε μια κυρια ειναι ενας ολοκληρωμενος γυναικολογος.Και το ψαχνει.Καναμε μια θεραπεια και τωρα περιμενουμε...Στην Τουμπα ειναι το ιατρειο του με τον Μπυρο ξερω συνεργαζονται.Με εχει δει καποιες φορες στο ιατρειο του Μπυρου.Ο Παπαγεωργιου κανει υπερηχους εκει της εγκυμοσυνης.

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω Ιωαννα για τις πληροφοριες! Ποιες μερες ειναι στο ιατρειο του στην Τουμπα κ ποιες στις Σερρες? Στις σερρες ειναι κ συμβεβλημενος με τον εοππυ, ειναι κι εδω? Ηξερα οτι συνεργαζεται με τον Μπυρο αλλα σκεφτηκα μηπως σταματησε πλεον να πηγαινει επειδη ανοιξε το δικο του ιατρειο..

Σου ευχομαι πολυ συντομα να εχεις ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω Ιωαννα για τις πληροφοριες! Ποιες μερες ειναι στο ιατρειο του στην Τουμπα κ ποιες στις Σερρες? Στις σερρες ειναι κ συμβεβλημενος με τον εοππυ, ειναι κι εδω? Ηξερα οτι συνεργαζεται με τον Μπυρο αλλα σκεφτηκα μηπως σταματησε πλεον να πηγαινει επειδη ανοιξε το δικο του ιατρειο..

Σου ευχομαι πολυ συντομα να εχεις ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου!!

Εγω τηλεφωνω και κλεινω ραντεβου οποτε παιρνεις τηλεφωνο και συνενοησου.Στον Μπυρο κανει μονο β επιπεδου αυχενικες και υπερηχους εγκυμοσυνης.

Στο δικο του παρακολουθει γυναικολογικα και εγκυμοσυνες.εμενα με ειδε το προηγουμενο Σαββατο μετα τον τοκετο που ειχε το απογευμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα,

θα ήθελα πληροφορίες για τον Ζεπειρίδη Λεωνίδα.

Μου τον σύστησαν ως πολύ καλό μαιευτήρα και θα ήθελα να τον επισκεφτώ όταν με το καλό...

Θα ήθελα πληροφορίες για τις κλινικές ή τα νοσοκομεία που αναλαμβάνει τοκετούς, την αναμονή στο ιατρείο του (σε όλους περιμένεις απλώς δε θα ήθελα να περιμένω 2-3 ώρες κάθε φορά), την αμοιβή του τόσο για τον τοκετό όσο και για την επίσκεψη. Αν κάποιοα κοπέλα έχει πρόσφατη εμπειρία θα ήθελα τα φώτα της. Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Εχω γεννήσει δύο παιδιά με το ζεπειρίδη, το τελευταίο είναι τριών χρονών, εγώ τώρα 45. Θέματα υγείας είχα αρκετά σοβαρά (όχι υπογονιμότητα), ήταν τέλειος , τα ραντεβού κρατάν μισή ώρα , μία ώρα δεν θυμάμαι κανένα, απόδειξη όπως όλοι (αν είσαι άγνωστη σε δίνει, αν είσαι γνωστή, θα σε δώσει αν το ζητήσεις). Ως άνθρωπο τον είδα το ίδιο άψογο και όχι φιλοχρήματο. Τέλειος και θεός που να κάνει θαύματα δεν είναι κανένας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σημερα ειχα ραντεβου με τον κυριο Παπαγεωργιου και εμεινα πολυ ευχαριστημενη! Αν κ εφτιαξε το ιατρειο του στην Τουμπα δεν ειναι εντελως ολοκληρωμενο οποτε με δεχτηκε στο ιατρειο του κ.Μπυρου.

Ηρεμος,συζητησιμος,αναλυτικος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα ειχα ραντεβου με τον κυριο Παπαγεωργιου και εμεινα πολυ ευχαριστημενη! Αν κ εφτιαξε το ιατρειο του στην Τουμπα δεν ειναι εντελως ολοκληρωμενο οποτε με δεχτηκε στο ιατρειο του κ.Μπυρου.

Ηρεμος,συζητησιμος,αναλυτικος!

πράγματι υπέροχος άνθρωπος!με τόσες γνώσεις και είναι τόσο προσιτός.Τι ώρα πήγες γιατι είχα και εγώ ραντεβού στις 2,30 ομως πριν και μετά από εμένα είχε έγκυες. Αύριο θα με ξαναδεί έχει τοκετό μου είπε οποτε θα μου τηλ για να δουμε ποτε θα κανω ωορρηξία:?:

Link to comment
Share on other sites

πράγματι υπέροχος άνθρωπος!με τόσες γνώσεις και είναι τόσο προσιτός.Τι ώρα πήγες γιατι είχα και εγώ ραντεβού στις 2,30 ομως πριν και μετά από εμένα είχε έγκυες. Αύριο θα με ξαναδεί έχει τοκετό μου είπε οποτε θα μου τηλ για να δουμε ποτε θα κανω ωορρηξία:?:

 

10,30 το πρωι ειχα ραντεβου!

Μηπως δεν ειναι πολυ υπερ του φτ? Ολο προγραμματισμενους τοκετους εχει?

Ελπιζω παντως να τον ξαναεπισκεφτω συντομα!!

Link to comment
Share on other sites

10,30 το πρωι ειχα ραντεβου!

Μηπως δεν ειναι πολυ υπερ του φτ? Ολο προγραμματισμενους τοκετους εχει?

Ελπιζω παντως να τον ξαναεπισκεφτω συντομα!!

την ιδια ημερα με διαφορα 4 ωρες?για υπογονιμοτητα εισαι και εσυ?

Οταν ανεβηκα μεσα στο Δεκεμβριο Σερρες μιλησα με μια κυρια που ειχε γεννησει το Νοεμβριο και ειχε παει να τη δει στις 40 ημερες και μου ειπε πως ειναι υπερ του φυσιολογικου απο την ωρα που μπηκε το πρωι η γυναικα για να γεννησει ηταν διπλα της νομιζω την αλλη ημερα ξημερωματα γέννησε.και ηταν πολυ ευχαριστημενη.και με δυο κοπελες που μιλησα εδω η μια ειχε διδυμα οποτε πηγε καισαρικη αν και επειδή έσπασαν τα νερά την περιμενε μου ειπε.Η αλλη γενάει τέλος φλεβάρη οπότε θα μου πει.

Αυριο μου ειπε πως εχει προκληση και επειδη κραταει πολλες ωρες ως το βραδυ θα ειναι Θεσσαλονικη οποτε καποια στιγμη θα μου τηλ για να με δει.

μη ξεχνας δεν εχει κλινικες η σερρες οποτε καποια πραγματα ισως να θελουν καποιο προγρμματισμο

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν 2,5 μηνες εκανα δυστυχως διακοπη κυησης λογω σοβαρου προβληματος στο μωρακι που ειδαμε στο μεγαλο υπερηχο..ηθελα να αλλαξω γιατρο οποτε πηγα τωρα για εναν ελεγχο κ για να τον γνωρισω ωστε να ξεκινησουμε παλι προσπαθειες.

Εχεις δικιο στις σερρες δεν εχει κλινικες..

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν 2,5 μηνες εκανα δυστυχως διακοπη κυησης λογω σοβαρου προβληματος στο μωρακι που ειδαμε στο μεγαλο υπερηχο..ηθελα να αλλαξω γιατρο οποτε πηγα τωρα για εναν ελεγχο κ για να τον γνωρισω ωστε να ξεκινησουμε παλι προσπαθειες.

Εχεις δικιο στις σερρες δεν εχει κλινικες..

Λυπαμαι!!ειχες τετοια εμπειρια?:-(

απο οσο εχω διαβασει και στη σελιδα του στο fc και εδω ειναι ειδικος στην παρακολουθηση εγκυμοσυνης,ειναι απο τους πιστοποιημενους που αναλαμβανουν να παρακολουθουν ολη την εγκυμοσυνη.σου ευχομαι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα και μαζι τους σιγουρα θα εχεις σωστη παρακολουθηση.

καλο βραδυ!σου ευχομαι γρηγορα να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λυπαμαι!!ειχες τετοια εμπειρια?:-(

απο οσο εχω διαβασει και στη σελιδα του στο fc και εδω ειναι ειδικος στην παρακολουθηση εγκυμοσυνης,ειναι απο τους πιστοποιημενους που αναλαμβανουν να παρακολουθουν ολη την εγκυμοσυνη.σου ευχομαι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα και μαζι τους σιγουρα θα εχεις σωστη παρακολουθηση.

καλο βραδυ!σου ευχομαι γρηγορα να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη.

 

Σε ευχαριστω πολυ Ιωαννα! Μακαρι οσες κοπελες προσπαθουν να εχουν συντομα ευχαριστα! Τελειομηνες εγκυμοσυνες με υγιη μωρακια!

Το οτι ειναι πιστοποιημενος στους υπερηχους ηταν αλλος ενας λογος που ηθελα να τον επισκεφτω!!

Link to comment
Share on other sites

O Μπυρος ειναι ο γιατρός μου. Γεννησαμε τα διδυμακια μου στις 37 εβδ. Ειναι φοβερος, και γιατρος και πανω απο ολα ανθρωπος.Ο Παπαγεωργιου μου εκανε β επιπεδου στο ιατρειο του Μπυρου.Μια φορα τον ειδα, καλη εντυπωση μου εκανε, αναλυτικός, ηρεμος και πιστοποιημενος.

guPqp2.png
Link to comment
Share on other sites

O Μπυρος ειναι ο γιατρός μου. Γεννησαμε τα διδυμακια μου στις 37 εβδ. Ειναι φοβερος, και γιατρος και πανω απο ολα ανθρωπος.Ο Παπαγεωργιου μου εκανε β επιπεδου στο ιατρειο του Μπυρου.Μια φορα τον ειδα, καλη εντυπωση μου εκανε, αναλυτικός, ηρεμος και πιστοποιημενος.

Ο Παπαγεωργιου ειναι εξαιρετικος καθε φορα εχει αυτη την ηρεμια να σου εξηγησει τα παντα,εχει γνωσεις ο ανθρωπος και σε καθησυχαζει.και το καλο ειναι για εμας εδω στη θεσσαλονικη που εκανε δικο του ιατρειο.Απο οσο ξερω θα παρακολουθει και εγκυους οποτε αλλη σιγουρια.

Μακαρι να τακαταφερουμε και να το ζησουμε αυτο το ονειρο:(.Προς το παρον τον εχω σα γυναικολογο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπερα,γιατρο εχω αλλα λογο αποτυχημένων προσπαθειών για εγκυμοσύνη με σπερματεγχύσεις μας στελνει στον Παππα και στο embryolab για να μπουμε στον δρομο τις εξωσωματικης,γιαυτο ηθελα να μαθω πληροφοριες γιαυτον.Ευχαριστω για την απαντηση σου :)

 

 

μονο τα καλυτερα εχω να πω για ολη την ομαδα της μοναδας , τον παππα ειχα και εγω στην προσπαθεια μου και μετα απο χρονια και πολλες απογοητευσεις και προσπαθειες με αλλα κεντρα ,σημερα με την βοηθεια τους διανυω τον εβδομο μηνα με γυναικολογο μετα την συλληψη τον Ανεσιδη επισης συνεργατη της μοναδας, απιστευτοι ανθρωποι! απιστευτοι γιατροι, οτι και να πω ειναι λιγο!

I AlmOst Gave Up But GOD GaVe Me HoPe

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα! Ηθελα να γραψω κι εγω για την (τραυματικη) εμπειρια που ειχα με τον Ζεπειριδη... Δεν θα πω πολλα, διδυμη κύηση με πολλα προβλήματα. Το αποτελεσμα; Το ενα μωρο να εχει ενδωμητριο θανατο, το αλλο να νοσηλευτει σχεδον ενα μηνα στη ΜΕΝΝ του Ιπποκρατείου και φυσικα δεν ήρθε ουτε να με δει... Εχω ενα υγιεστατο μωρο γιατι το ηθελε ο Θεος. Παίρνει 60 Ευρω χωρις αποδειξη και οταν ο αντρας του ζητησε καποια στιγμη του ειπε: "εγω να σου δωσω, αλλά τί να την κανεις δεν περνάει πουθενα"!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ηθελα να γραψω κι εγω για την (τραυματικη) εμπειρια που ειχα με τον Ζεπειριδη... Δεν θα πω πολλα, διδυμη κύηση με πολλα προβλήματα. Το αποτελεσμα; Το ενα μωρο να εχει ενδωμητριο θανατο, το αλλο να νοσηλευτει σχεδον ενα μηνα στη ΜΕΝΝ του Ιπποκρατείου και φυσικα δεν ήρθε ουτε να με δει... Εχω ενα υγιεστατο μωρο γιατι το ηθελε ο Θεος. Παίρνει 60 Ευρω χωρις αποδειξη και οταν ο αντρας του ζητησε καποια στιγμη του ειπε: "εγω να σου δωσω, αλλά τί να την κανεις δεν περνάει πουθενα"!

 

Δεν σημαίνει όμως ότι φταίει ο γιατρός για ό,τι μας συμβαίνει. Όσο για την επίσκεψη, αν γεννούσες κάπου που ξεγεννάει κι αυτός, σίγουρα θα ερχόταν να σε δει. Δεν τρελαίνομαι με τους γιατρούς που σε παίρνουν και τηλέφωνο για να δουν τι κάνεις- το θεωρώ απλά ψεύτικο και επικοινωνιακό για να βγάζει καλο όνομα να γεμίζει την τσέπη του. Να σου ζήσει το μωρό σου!

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περιπτωση αν με ειχε προσεξει παραπανω δεν θα γινοταν ό,τι έγινε... Μία μερα πριν γεννησω ημουν στο ιατρειο του λέγοντας του οτι δεν νιωθω καλα. Δεν με εβαλε καν στον καρδιοτοκογραφο. Ειχε ξεκινησει τοκετος και το περασα ολο μονη μου στο σπιτι. Αφενος, δεν ειχα εμπειρια γιατι ηταν η πρωτη μου εγκυμοσυνη και αφετερου επειδη γεννησα στις 33 εβδομαδες, δεν περιμενα οτι ηταν οι συσπασεις τοκετου. Το βραδυ ηταν πλεον αργα. Εφτασα με διαστολη 10 στο Ιπποκρατειο με κινδυνο να χασω και το δευτερο μωρο μου και φυσικα και τη ζωη μου.

Οπότε οταν ενας ανθρωπος περνάει μια τοσο τραγικη κατασταση οφειλεις να πας να τον δεις γιατι πέρα απο γιατρος εισαι πανω απ'όλα, ανθρωπος.

Ισως, ο συγκεκριμένος ειναι καλός στα εύκολα. Να σου ζήσουν κι εσένα τα παιδακια σου και να εισαι υγιης και ευτυχισμενη πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Τελικά για τον κο Δανηιλιδη στον Ευοσμο, δεν εχουμε καμια πληροφορια? Τα τελευταια χρονια κανω το ΠΑΠ τεστ σ αυτον κ ειμαι πολυ ευχαριστημένη (εξηγει σε καθε βημα τί κανει κ γιατί, ειναι διακριτικος, ευγενικός, δεν κοιταει το ρολόι του, συνεπης, δινει αποδειξη). Τωρα όμως πρεπει να τον μετρησω αλλιως, γιατι εχω ενα θετικό τεστ εγκυμοσυνης στα χέρια μου! Δεν τον εχει επιλεξει καμια για να γεννησει το παιδακι της?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια. Τον τελευταίο ενάμιση χρόνο έχω δύο αποβολές και μια βιοχημική πριν λίγες μέρες. Θα ήθελα να πάρω τη γνώμη και άλλου γυναικολόγου, πλέον η απογοήτευση έχει χτυπήσει κόκκινο. Κάθε μέρα ψάχνω στο ίντερνετ ιστορίες παρόμοιες με αίσιο τέλος μπας και πάρω λίγη δύναμη. Υπάρχει κάποια κοπέλα με παρόμοιο “βεβαρημένο” ιστορικό που την καθοδήγησε σωστά και τη στήριξε ο γυναικολόγος της? Έχετε να μου προτείνετε κάποιον στη Θεσσαλονίκη?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πάντως στον Ζεπειριδη που πήγα δενε εμέινα ευχαριστημένη, με τρομοκράτησε με τις ιώσεις που τον ρώτησα, μου ειπε διώξε τους όλους, και αν κανω πυρετο του είπα; Και η απάντηση ήταν να πας σε παθολόγο, και μου φάνηκαν υπερβολικές οι εξετασεις που βάζει και πιο ακριβός χωρις απόδειξη

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...