Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πρώτη μου δημοσίευση !!


gogga

Recommended Posts

καλησπερα και απο μενα μετα απο 4 χρονια απουσιας ξαναρχομαι. δυστυχως δεν εχουν συμβει και πολλα ευχαριστα απο τοτε. ακομα προσπαθουμε για παιδακι και τιποτα. απλα απο κει που δεν υπηρχε κανενα προβλημα υγειας εχουν συμβει διαφορα και οχι ολα σχετικα με το θεμα απλα σε ταλαιπωρια να βρισκομαστε. τελος παντων, το σημαντικο ειναι ΟΤΙ ΜΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΣΗΚΩΘΟΥΜΕ. κουραγιο σε ολους και ολες για οτι και αν αντιμετωπιζουμε, γιατι ολα τα σπιτια σηκωνουν ενα σταυρο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα...γραφω πρωτη φορα σε forum...εχω αρκετεσ αποριεσ οσον αφορα την εγκυμοσυνη και επλιζω να καλυφθουν στην πορεια...ευχομαι υγεια σε ολουσ και αγαπημενουσ ανθρωπους γυρο μας.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!

πρωτη φορα γραφω κι γω στο forum..

εχω αγχος κι ζηταω τη βοηθεια σας!!απο εμπειριες σας!!

ειμαι 29 χρονων κι αρχες του δεκεμβρη εκανα τεστ κι βγηκε θετικο..εκανα κι χοριακη κι ηταν 3000...

ομως μου λεει ο γιατρος μου οτι το βλεπει μικρο κι θα πρεπε να ναι πιο μεγαλο..

ξανακανα χοριακη κι ειναι στισ 6500..ποσο εβδομαδων μπορει να ακουστει η καρδουλα τους?

σας ςυχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας και από εμένα.

Με λένε Μπάμπη και είμαι πατέρας 2 υπέροχων παιδιών, ενός αγοριού 8 ετών και μιας κουκλίτσας 4.

Είναι υπέροχο να είσαι γονιός και για να πάνε όλα καλά θέλει 2 πολύ απλά συστατικά.

1. Διώξτε το άγχος από τη ζωής σας, όλα θα πάνε καλά φτάνει να το πιστέψετε

και 2. Η συνεννόηση - διάλογος με τον "συγκυβερνήτη" σας στην ζωή (έτερον ήμιση) είναι πολύ μεγάλο πράγμα. Άλλωστε για να γίνει το "θαύμα" πραγματικότητα χρειάζονται 2.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα <3 !

μετα απο χρονακια εγινα κ εγω μελος εδω....

δυο μερες καθυστερηση λοιπον.....

αυριο λεω να κανω το τεστ.... και δεν το εχω πει σε κανεναν....

αν ειμαι! αν ! θα κανω εκπληξη στον καλο μου που νομιζει οτι αδιαθετησα χε χε :)

uZCRp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!

πρωτη φορα γραφω κι γω στο forum..

εχω αγχος κι ζηταω τη βοηθεια σας!!απο εμπειριες σας!!

ειμαι 29 χρονων κι αρχες του δεκεμβρη εκανα τεστ κι βγηκε θετικο..εκανα κι χοριακη κι ηταν 3000...

ομως μου λεει ο γιατρος μου οτι το βλεπει μικρο κι θα πρεπε να ναι πιο μεγαλο..

ξανακανα χοριακη κι ειναι στισ 6500..ποσο εβδομαδων μπορει να ακουστει η καρδουλα τους?

σας ςυχαριστω!!!

τι εγινε τελικα καλη μου?

uZCRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα. :) μετα απο τοσο καιρο που παρακολουθω το φορουμ ειπα να μπω και εγω να γινω ενεργο μελος.Ειμαι 34 χρονων ακομα παιδακια δεν εχουμε το παλευουμε και εμεις αλλα εχει ο θεος. Καλος σας βρηκα λοιπον :P

Link to comment
Share on other sites

Και ναι...το τεστακι ηταν θετικο οπως το διαισθανομουν..! Η εκπληξη εγινε στον μπαμπακα :) , εσκασα μεχρι να την κανω , μεγαλες στιγμες , ειμαστε σοκαρισμενοι λιγο η αληθεια ειναι αλλα και πολυ χαρουμενοι . Ο θεος να βαλει το χερακι του ολα να πανε καλα !

uZCRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Είμαι 45 χρονών και μαμά 2 υπέροχων κοριτσιών στην εφηβεία!(δύσκολα τα πράγματα...) Παρακολουθώ το forum εδώ και καιρό και πολλές φορές βρήκα πολλές ενδιαφέρουσες πληροφορίες. Έτσι αποφάσισα να γραφτώ και να συμμετέχω γιατί συζητώντας κάτι που σε προβληματίζει με άλλους γονείς που αντιμετώπισαν το ίδιο με σένα, ίσως σε βοηθήσει για τη λύση του. Σίγουρα πάντως σε βοηθά ψυχολογικά να το μοιράζεσαι!

Υ.Γ. Ελπίζω να έγραψα στο σωστό μέρος. Πρώτη φορά γράφω στο parents...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα. Ειμαι η Δημητρα και ειμαι πολυ χαρουμενη που συμμετεχω σε αυτη την κοινοτητα. Ελπιζω να μαθω πολλα απο τους παλαιοτερους οπως και να μοιραστω μαζι σας τις ανησυχιες μου. Καλως σας βρηκα λοιπον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ. ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΩ...ΛΟΙΠΟΝ...ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ 3 ΧΡΟΝΙΑ (( ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ)). ΑΠΟ ΤΑ 16 ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΑΝΤΙΣΣΥΛΗΠΤΙΚΑ ΧΑΠΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΕΠΕΡΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 20. ΕΠΙΣΗΣ ΑΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΥΣΤΕΣ ΣΤΙΣ ΩΟΘΗΚΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΥΑΝ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΣΤΑ 21 ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ. Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ Κ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Κ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΤΑΙ. ΠΡΙΝ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΩ SERPAFAR ΚΑΙ OVESTIN. *MOY EIΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΠΑΙΔΙ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ 8 ΧΡΟΝΙΑ!! ΑΠΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. Κ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ. ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΝΕΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...ΜΠΟΡΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΛΑΘΟΣ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΕΤΣΙ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΟΛΟΥΣ Κ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!! ΚΑΙ ΤΟ 2015 ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΕΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ :)!!!!!!. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε ολες! ειμαι καινουρια εδω.Δεν προσπαθουσαμε για παιδι και ομως συνέβη...το ειδαμε,το ακουσαμε και στην 8η εβδομαδα δυστυχως απέβαλα.Περασαν 3 εβδομαδες ....η ψυχολογια μου σε πολύ άσχημη κατάσταση.Ελπιζω να συνελθω συντομα και η επομενη φορα που θα κρατησω ενα θετικο τεστ στα χέρια μου τα πράγματα να εξελιχθουν καλύτερα.Χαιρομαι που ανακάλυψα το φορουμ.Ελπιζω να εχουμε να πουμε πολλα απο εδω και στο εξης :)

 

Νάντια καλημέρα!μια απο τα ίδια.μια φορά δε προσέξαμε και έμεινα έγκυος αλλα στην έβδομη το έχασα.απο τον προγγενητικο που εκείνα εκ των υστέρων είδα οτι έχω ενεργό το τοξόπλασμα αλλα λοίμωξη προγενέστερη 5 μηνών.η αλήθεια ειναι οτι δε το προγραμμάτισα για την εγκυμοσύνη αλλα δυο εβδομάδες που ήξερα οτι ήμουν έγκυος και άκουσα καρδιακή λειτουργία πετούσα στα σύννεφα όποτε καταλαβαίνεις ποσό πληγώθηκα.αποξυση έκανες?ο γιατρός τι σου είπε?

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά! χρόνια πολλά! εύχομαι το 2015 να σας φέρει ο,τι επιθυμείτε! είμαι καινούρια στο forum και αυτή είναι η πρώτη μου δημοσίευση! φιλιά πολλά καινούριες μου φίλες! :P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια!ειμαι καινουργια εδω μολις μπηκα και θελω τη βοηθεια σας.με λενε ειρηνη ειμαι 28 και πριν ενα χρονο ειχα μια παλλινδρομη κυηση.ολα καλα με της εξετασεις δεν βρηκαμε τιποτα.αυτο το μηνα λοιπον ημουν αδιαθετη στις 19 δεκεμβιου.οχι και πολυ κανονικη η περιοδος μου κρατησε πιο λιγο.σημερα που υποτιθετε ειμαι στην 17η μερα του κυκλου εχω πονακια χαμηλα σαν να αδιαθετω αλλα και λιγο αιματακι μονο στην χαρτι οταν πηγαινω τουαλετα.ισα ποτ φαινετε.το θεμα μου λοιπον ειναι οτι εκανα 3 διαφορετικα τεστ εγκυμοσυνης και τα τρια ειχαν μια αχνη ροζ γραμμη.τι γινετε;ειναι δυνατον να ειμαι εγκυος κι ας ειχα περιοδο;και τι ειναι αυτο το αιμα;ανησυχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!! Παρακολουθώ συζητήσεις σας 5 μήνες τώρα και κυρίως τα θέματα όπως "Δύσκολες στιγμές " και "Ενδομήτριος Θάνατος" αλλά δεν είχα το θάρρος να κάνω εγγραφή μέχρι σήμερα!!! Πέρασα από μία τέτοια κατάσταση στην 1η μου εγκυμοσύνη. Ομολογώ πως οι εμπειρίες που διάβασα εδώ από άλλες κοπέλες που τους συνέβη κάτι παρόμοιο και ο τρόπος αντιμετώπισής τους, με βοήθησε να βγάλω τις αρνητικές σκέψεις από το μυαλό μου και να προχωρήσω ....και ποιος ξέρει.... ίσως να μπορέσω κάποια στιγμή να ξαναμπώ στην διαδικασία μιας νέας εγκυμοσύνης... Σας ευχαριστώ για όλα και καλώς σας βρήκα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!! Καλή χρονιά!

Είμαι νέα στην παρέα σας και χαίρομαι που πλέον θα συζητάω με άτομα που έχουν ανάλογες εμπειρίες και θα ανταλλαζουμε αποψεις. Ευχομαι ένα δημιουργικό 2015, με μόνο χαμόγελα και γλυκές φατσούλες απο μικρούς μπόμπιρες και πριγκιπισσούλες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Καλή χρονιά σε όλους! Αυτό είναι το πρώτο μου post.Διαβάζω εδώ και καιρό το φόρουμ και χαίρομαι πολύ που θα έχω τη δυνατότητα να ανταλλάσσω απόψεις και να συνομιλώ με άτομα με τα οποία έχω κοινές εμπειρίες και προβληματισμούς.Καλώς σας βρήκα λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια

Μπηκα απλα να δωσω ενα ελπιδοφορο μηνυμα σε οσες κοπελες

φτανουν στο σημειο σπερματεγχυσης για συλληψη!

Εμεις λογο θεμα που ειχαμε με το σπερμα λογο κιρσοκιλης καναμε

την πρωτη μας σπερματεγχυση κι εποιασε αμεσως!

Οσες λοιπον σκεφτοντε αυτην την λυση την προτεινω ανεπιφυλακτα!

ΜΗΝ ΧΑΝΕΤΕ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΑΣ!!!!

:D:D:D:D:D:D:D[/Q

 

Πρώτα από όλα συγχαρητήρια και με το καλό με ένα γερό μωράκι.Ειμαι καινούργια στο φόρουμ και μήνυμα σου μου δίνει μεγάλη χαρά και αισιοδοξία, καθώς και εγώ πριν από μία βδομάδα έκανα διπλή σπερματέγχυση για πρωτη φορα σε φυσικο κύκλο, και με εχει φαει το αγχος μεχρι την μερα που θα ναι να κανω τη β χοριακη. Εσυ ειχες άγχος κατά τη διάρκει ατης αναμονής και πως το διαχειρηστηκες?Κοριτσια δωστε μου τα φωτα σας!

 

Κοπελα μου σορρυ μα δεν μου ρθε ειδοποιηση στο μειλ για να σου απαντησω κ τωρα ειδα τι εγραφες,εγω ηδη εχω το μωρακι μου αγκαλια,ευχομαι κι εσυ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, είναι και δική μου πρώτη μέρα στο φόρουμ και ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το δικό μου πρόβλημα, εδώ και ενάμιση χρόνο κάνω προσπάθειες για να μείνω έγκυος αλλά τίποτα, ο γιατρός μου μου έλεγε ότι δεν έχω τίποτα και όλα είναι καλά (γιατρός να τον πει κανείς), τελικά άλλαξα γιατρό και έμαθα ότι έχω πολυκυστικές ωοθήκες και ανεβασμένη την γλυκόζη που αργότερα θα μου προκαλούσε ζάχαρο....έκανα θεραπεία με αντισυλληπτικά για 3 μήνες και παίρνω και χάπια για γλυκόζη, βέβαια μου είπε ο γιατρός μου ότι δεν είναι σοβαρό πρόβλημα οι πολυκυστικές και ότι δεν υπάρχει κανένα άλλο πρόβλημα και είναι καθαρά θέμα άγχους, γιατί και οι εξετάσεις του συζύγου είναι τέλειες, και εχθές λοιπόν πήραμε την απόφαση και κάναμε την πρώτη σπερματέγχυση και τώρα πρέπει να περιμένω 10 με 15 μέρες για να κάνω β χοριακή και έχω πολύ άγχος, είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα για να με βοηθήσει?

 

Γεια σου κοριτσι μου

Η δικη μου συλληψη ετσι εγινε με την πρωτη σπερματεγχυση

Με εσενα τι εγινε;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια!ειμαι καινουργια εδω μολις μπηκα και θελω τη βοηθεια σας.με λενε ειρηνη ειμαι 28 και πριν ενα χρονο ειχα μια παλλινδρομη κυηση.ολα καλα με της εξετασεις δεν βρηκαμε τιποτα.αυτο το μηνα λοιπον ημουν αδιαθετη στις 19 δεκεμβιου.οχι και πολυ κανονικη η περιοδος μου κρατησε πιο λιγο.σημερα που υποτιθετε ειμαι στην 17η μερα του κυκλου εχω πονακια χαμηλα σαν να αδιαθετω αλλα και λιγο αιματακι μονο στην χαρτι οταν πηγαινω τουαλετα.ισα ποτ φαινετε.το θεμα μου λοιπον ειναι οτι εκανα 3 διαφορετικα τεστ εγκυμοσυνης και τα τρια ειχαν μια αχνη ροζ γραμμη.τι γινετε;ειναι δυνατον να ειμαι εγκυος κι ας ειχα περιοδο;και τι ειναι αυτο το αιμα;ανησυχω.

 

Κοπελα μου εκανες β χωριακη;

Τελικα εισαι εγγυουλα;

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...