Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιρνω βαθμους και εχω φοβερο αγχος


Recommended Posts


Διαφημίσεις


παιδια ειμαι σιγουρη οτι τα εχω παει πολυ καλυτερα σε αυτο το τριμηνο αλλα δεν μπορω να συνηθισω οτι μπορει να θεωρουμε καλη μαθητρια γιατι τα προηγουμενα χρονια δεν τα πηγαινα και πολυ καλα! εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι σιγουρη οτι τα εχω παει πολυ καλυτερα σε αυτο το τριμηνο αλλα δεν μπορω να συνηθισω οτι μπορει να θεωρουμε καλη μαθητρια γιατι τα προηγουμενα χρονια δεν τα πηγαινα και πολυ καλα! εσεις τι λετε?

 

Κοριτσακι μου μην βαζεις ταμπελες στον εαυτο σου. Τι παει να πει κακη και καλη μαθητρια; Αν τα πηγες καλα αυτο το τριμηνο κοιτα να το χαρεις και να συνεχισεις ετσι και καλυτερα!! Αν εσυ νιωθεις ηδη καλη μαθητρια, οπως το λες, τοτε εισαι!!! Το τι σε θεωρει ο καθενας και τι δεν σε θεωρει ειναι δικη του υποθεση ετσι;; :wink: Προχωρα γερα, μην απογοητευτεις σε καμια περιπτωση οπως και να ειναι οι βαθμοι σου. Αν εσυ νιωθεις καλα με σενα, αν νιωθεις οτι πραγματικα προσπαθησες τοτε μπορεις να εισαι ευτυχισμενη και ηρεμη. Ξερεις...οι βαθμοι συχνα ειναι κατι υποκειμενικο...Σημασια εχει η προσπαθεια. Εχω δει υποδειγματικους ελεγχους μαθητων που ωστοσο δεν πετυχαν καμια θεση απ' αυτες που διεκδικουσαν...και αλλους που ενω "θεωρουνταν" οπως λες και συ, μετριοι καταφεραν να εισαχθουν στις σχολες προτιμησης τους... Συνεχισε την καλη δουλεια και μην πτοεισαι σε καμια περιπτωση!! Και αφου αναφερεσαι σε "τριμηνο" υποθετω πως πας γυμνασιο...αρα εχεις χρονια μπροστα σου να ψηλωσεις το πηχυ οπου ονειρευτηκες και να διεκδικησεις οτι τραβα η ψυχουλα σου!! It's in your hands!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνωμη, επανερχομαι για να κανω μια διευκρινηση ετσι, για την ταξη των πραγματων. Δεν εγραψα σαν εφηβη, γιατι δεν ειμαι... Πηρα το θαρρος να σου απαντησω λογω ιδιοτητας (ειμαι εκπαιδευτικος). Το διευκρινιζω μονο και μονο γιατι εδω ειναι το καφε των εφηβων και νομιζω ειναι σωστο να ξερεις με ποιον μιλας...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι σιγουρη οτι τα εχω παει πολυ καλυτερα σε αυτο το τριμηνο αλλα δεν μπορω να συνηθισω οτι μπορει να θεωρουμε καλη μαθητρια γιατι τα προηγουμενα χρονια δεν τα πηγαινα και πολυ καλα! εσεις τι λετε?
Αναστασία είναι πολύ απλό.

Εγώ λέω ότι τώρα είσαι καλύτερη μαθήτρια από ότι ήσουν πριν :lol:

Θες να μας πεις τι έγινε τελικά και σου προέκυψε να είσαι καλύτερη αυτό το τρίμηνο.

Σε ρωτώ γιατί ξέρω έναν σαν και σένα που του συνέβη το ίδιο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι σιγουρη οτι τα εχω παει πολυ καλυτερα σε αυτο το τριμηνο αλλα δεν μπορω να συνηθισω οτι μπορει να θεωρουμε καλη μαθητρια γιατι τα προηγουμενα χρονια δεν τα πηγαινα και πολυ καλα! εσεις τι λετε?

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?p=106142#106142

 

Πρέπει να γνωρίζεις πώς και στη ζωή μας δίνουμε συνέχεια εξετάσεις!! και σε αυτές τις εξετάσεις πρέπει επίσης να παίρνουμε άριστα .και εννοώ τα μαθήματα και τα …παθήματα της ζωής που ζούμε .

Σου εύχομαι ολόψυχα να παίρνεις συνέχεια άριστα και να είσαι πάντα χαρούμενη στο διάβα της ζωής σου .

 

m m m

Άναψε φως στά… σκοτεινά .

Στο μαύρο δώσε χρώμα .

Και φτιάξε εσύ τον πίνακα .

Όσο διαρκεί το γιόμα .

MOYSYS

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...