Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαιευτικη ΓΑΙΑ του Ερρικος Ντυναν;


Evakimou

Recommended Posts

Καλησπέρα, μήπως και γεννάει καμία απο εσάς στη καινουρια μαιευτικη του Ερρίκος Ντυναν,και αν ναι, ξέρετε τιμές? Γεννάω υποτιθεται εκει τον Δεκέμβριο και το μονο που μου έχει πει ο γιατρός μου ειναι οτι θα ειναι πιο φτηνά απο το Μητέρα, στο οποίο είναι τώρα. Αν ξέρει τίποτα καμία ας μου πει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 627
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα,

η υπόθεση με το ντυνάν είναι λίγο μπερδεμένη! γιατί κανονικά ήταν να ξεκινήσει η λειτουργία του από το Σεπτέμβριο. έχει σταλεί όμως εξώδικο από αλλα μαιευτήρια , οπότε η έναρξη λειτουργίας του καθυστερεί. Μπορεί να ξε΄κινήσει προς τις γιορτές και να το προλάβεις οριακά (ποτε΄έχεις πητ?)

και ο δικός μου γιατρός θέλει να συνεργαστεί με το ντυνάν και εγώ ήξερα ότι εκεί θα πήγαινα (πητ= αρχές Δεκεμβριου), αλλα με όλα αυτά που συμβαίνουν δεν το βλέπω.

επίσης να σου πω ότι ο άντρας μου που πέρασε από το ντυνάν και ρώτησε υποστηρίζουν ότι θα λειτουργήσει στο τέλος Οκτωβρίου...!!!! αυτά μόνο στην Ελλαδίτσα συμβαίνουν!!!!

οποτε καθώς καταλαβαίνεις περιμένω και εγώ τις εξελίξεις. εάν σε ενημερώσει για κάτι ο γιατρός σου θα με ενδιέφερε να μου γράψεις

καλή συνέχεια :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

η Γαία απ'όσο διάβασα δεν θα δημιουργηθεί στο Ντυνάν.Προς το παρόν αναζητείται στέγη..Ο γιατρός το γνωρίζει σίγουρα..ξαναρώτήστε τον να δώσει μια εναλλακτική,διότι ο Δεκέμβριος δεν είναι μακριά.

Δές αυτό παρακάτω.Και πρός Θεού, μην αγχωθείς!

 

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_economyepix_1_03/09/2009_327763

 

ΕDIT

 

Στην ΗΜΕΡΗΣΙΑ το είχα διαβάσει,τελικά...Εδώ:

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=12837&subid=2&pubid=16931139

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, δεν ξερω και εγω για αυτο ρωτησα αν ξέρει καμια σας...Τελευταια φορα που ρωτησα τον γιατρό μου ήταν αρχές Οκτώβρη και μου είπε οτι εκει θα γεννήσω. Του είπα για τις καταγγγελίες απο τα υπόλοιπα μαιευτήρια κτλ τα οποία έχω διαβάσει και μου είπε οτι αυτά είναι βλακείες και οτι θα είναιο έτοιμο τέλος Οκτωβρίου. Στο μεταξύ ο γιατρός μου είναι και πολύ στενός συγγενής μου, σε καμία περίπτωση δεν θα μου έλεγε ψέμματα....Μου είπε οτι ολα αυτα γίνονται γιατί το Ντυναν θα έχει χαμηλότερες τιμές. Επίσης δεν νομίζω οτι ετέθη ποτέ θέμα να μην στεγαστεί το Γαία εκεί, μου είπε οτι είναι ήδη έτοιμο... Τώρα τι να πω, αρχές Νοεμβρίου θα τον δω πάλι αν έχω νεα θα σας πω. Η εναλλακτική είναι να γεννήσω στο Μητέρα που είναι τώρα ο γιατρός μου. 10/12 έχω ΠΗΤ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακάρι να δημιουργηθεί,για να σπάσει το μονοπώλιο του ΥΓΕΙΑ,ΜΗΤΕΡΑ,ΛΗΤΩ(Βγενόπουλος) και να πέσουν επιτέλους οι τιμές...!Πάντως το Ντυνάν είναι πολύ καλό νοσοκομείο.Δημόσιου χαρακτήρα αλλά σύγχρονο.

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

και εγώ εχω επόμενο ραντεβού αρχές νοεμβρίου, όπότε για οτιδήποτε νεώτερο τα λέμε τότε-εκτός και εάν προκύψει κάτι γρηγορότερα, θα σ' ενημερώσω :) πάντως καλό είναι να έχεις στο νου σου ότι μπορεί να πας στο μητέρα, οποτε να έχεις δει και εκεί τα δωμάτια κλπ!-αντίστοιχα και εγώ στο ιασω

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να δημιουργηθεί,για να σπάσει το μονοπώλιο του ΥΓΕΙΑ,ΜΗΤΕΡΑ,ΛΗΤΩ(Βγενόπουλος) και να πέσουν επιτέλους οι τιμές...!Πάντως το Ντυνάν είναι πολύ καλό νοσοκομείο.Δημόσιου χαρακτήρα αλλά σύγχρονο.

εχεις απόλυτο δικιο γιατί οι τιμές έχουν πάρει την ανιούσα!!

(όπως πχ που σε χρεώνουν για τη λήψη βλαστοκυττάρων επειδή χρησιμοποίησες για , το πολύ 10 λεπτά, το χώρο τους-ακόμα και εάν θες να τα κάνεις δωρεά σε δημόσια τράπεζα!:mad:) το συγκεκριμένο θεμα θα ήθελα να το ψαξω λίγο με το συνήγορο του πολίτη, να δω τι ισχύει κ εάν μπορεί κάποιος να το αποφύγει!!!

Link to comment
Share on other sites

Το άκουσα χθες στην τηλεόραση ότι ανοίγει καινούργιο μαιευτήριο στο Ερρίκος Ντυνάν και οι τιμές θα είναι οι μισές από τα άλλα ιδιωτικά. Πάντως το Νοσοσκομείο αυτό είναι πολύ καλό με πολύ καλούς γιατρούς και θα είναι κάτι πολύ ωραίο να χτυπήσει κάποιος αυτήν την απα΄ραδεκτη συνταχνία με τα ιδιτικά μαιευτήραι που πληρώνουμε για ένα δωμάτιο όσο κοστίζει η σουίτα και ο τοκετός στο πιο διάσημο μαιευτήριο του Hollywood. Ελεος πια με αυτή την εκμετάλλευση.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια έχω και εγώ ΠΗΤ τον Δεκέμβρη και εμένα ο γιατρός μου είπε ότι εκεί θα γεννήσω. Προς το παρόν είναι στο Μητέρα αλλά όπως και εσένα Evakimou θα πάει στο Γαία τέλος Οκτωβρίου, έτσι τουλάχιστον μου είπε. Την Δευτέρα που έχω ραντεβού μαζί του θα τον ρωτήσω ξανά για να ξέρω και εγώ που θα γεννήσω τελικά. Αυτό με τις χαμηλότερες τιμές δεν το ήξερα αλλά ακούγεται πολύ καλή περίπτωση.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω και εγώ ΠΗΤ τον Δεκέμβρη και εμένα ο γιατρός μου είπε ότι εκεί θα γεννήσω. Προς το παρόν είναι στο Μητέρα αλλά όπως και εσένα Evakimou θα πάει στο Γαία τέλος Οκτωβρίου, έτσι τουλάχιστον μου είπε. Την Δευτέρα που έχω ραντεβού μαζί του θα τον ρωτήσω ξανά για να ξέρω και εγώ που θα γεννήσω τελικά. Αυτό με τις χαμηλότερες τιμές δεν το ήξερα αλλά ακούγεται πολύ καλή περίπτωση.

ΝΑΤΑΣΟΥΛΑ, εάν έχεις κάποια απάντηση για το Γάια από το γιατρό σου τη Δευτέρα , γράψε μας, με ενδιαφέρει άμεσα!!! έχω και εγώ πητ για Δεκέμβριο. ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα γεννήσει εκεί το Μάιο η κουμπάρα μου! Ο γιατρός της είπε οτι θα γεννήσει εκεί αντί για το Ιασώ και με τα λεφτά που θα έδινε για 6κλινο θα μπορεί να πάει σε 4κλινο!! Πολύ καλή περίπτωση μου ακούγεται....

Link to comment
Share on other sites

Εχω ραντεβού την τετάρτη στον γυναικολόγο μου, οπότε ίσως να έχω κανενα νεότερο - που θα σας το γράψω- εάν και πολύ φοβάμαι ότι όσες είμαστε για δεκέμβριο δεν θα προλάβουμε :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια επισκέφθηκα τον γιατρό μου σήμερα το πρωί και τον ρώτησα γι' αυτό το θέμα. Μου είπε πώς έχει ενημερωθεί από το νοσοκομείο ότι θα ξεκινήσει στις 15 Νοεμβρίου αλλά από εκεί και πέρα δεν ήξερε τίποτα άλλο. Φαντάζομαι ότι θα ξέρω σίγουρα την επόμενη φορά που θα πάω στις αρχές Δεκεμβρίου. Άν κάποια κοπέλα έχει κάποιο άλλο νεότερο, ας μας πεί για να ξέρουμε τί θα κάνουμε. Σκέφτομαι να πάρω τηλ. στο Γαία και να ρωτήσω πότε θα ανοίξουν και τί τιμές θα ισχύσουν, τουλάχιστον να είμαι ενημερωμένη.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και ο γιατρός της αδελφής μου της είπε ότι ανοίγει 16 Νοεμβρίου. Η αδελφή μου έχει ΠΗΤ 28/12 και της είπε ότι σίγουρα θα γεννήσει στο ΓΑΙΑ. Όντως, την ενημέρωσε ότι το πακέτο της γέννας θα της κοστίσει περίπου 1.500 (το μαιευτήριο) σε δίκλινο δωμάτιο και με συνθήκες πολύ καλύτερες απ'οτι τα ήδη υπάρχοντα Ιδιωτικά μαιευτήρια. Το θέμα είναι να διατηρηθούν αυτές οι τιμές και όχι όταν θα "πιαστεί" σαν κλινική να αρχίσουν οι αυξήσεις. Μακάρι !

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επισκέφθηκα τον γιατρό μου σήμερα το πρωί και τον ρώτησα γι' αυτό το θέμα. Μου είπε πώς έχει ενημερωθεί από το νοσοκομείο ότι θα ξεκινήσει στις 15 Νοεμβρίου αλλά από εκεί και πέρα δεν ήξερε τίποτα άλλο. Φαντάζομαι ότι θα ξέρω σίγουρα την επόμενη φορά που θα πάω στις αρχές Δεκεμβρίου. Άν κάποια κοπέλα έχει κάποιο άλλο νεότερο, ας μας πεί για να ξέρουμε τί θα κάνουμε. Σκέφτομαι να πάρω τηλ. στο Γαία και να ρωτήσω πότε θα ανοίξουν και τί τιμές θα ισχύσουν, τουλάχιστον να είμαι ενημερωμένη.

 

είμαι περίεργη τί θα σου απαντήσουν εάν τηλεφωνήσεις, γιατί μία φίλη μου που τους τηλεφώνησε ήτανε γενικά πολύ καχύποπτοι και δεν απαντούσαν εάν δεν τους έλεγε τό όνομα του γιατρού της-που τελικά δεν ήθελε να το πει και αυτοί δεν της απάντησαν!!! :?

Link to comment
Share on other sites

είμαι περίεργη τί θα σου απαντήσουν εάν τηλεφωνήσεις, γιατί μία φίλη μου που τους τηλεφώνησε ήτανε γενικά πολύ καχύποπτοι και δεν απαντούσαν εάν δεν τους έλεγε τό όνομα του γιατρού της-που τελικά δεν ήθελε να το πει και αυτοί δεν της απάντησαν!!! :?

 

 

Δεν το ήξερα ότι πρέπει να πείς και το όνομα του γιατρού!!!!!!!!!!!!! Θα προσπαθήσω να μάθω κανά νέο και από εκεί και πέρα βλέποντας και κάνοντας.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον αγαπες!!! χτεσ ο γιατροσ μου με ενημερωσε για το ΓΑΙΑ. Η τιμή για 4κλινο ειναι 1550 ευρώ όλα κομπλέ. μου ειπε τα καλύτερα για το ΓΑια που θα ξεκινησει τελικά 15-17 νομεβρίου. θα έχει όλες τις παροχές των 'ξενοδοχειων" αλλά σε πιο λογικές τιμές. Τον άλλο μηνα θα κλεισω ραντεβου να πάω να το δσώ.. 8α σας πώ εντυπώσεις

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ πήρα τηλ με το ονομα του γιατρου μου.,... σε 10 μερες 8α ανακοινωθουν επισήμως οι τιμες για ολες τις παρεχόμενες υπηρεσίες... αν μάθω κάτι νωρίτερα 8α σας το ποσταρω

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

Να' σαι καλά Μάρα, περιμένουμε νέα σου ειδικά εμείς που γεννάμε σύντομα. Πάντως αν ισχύουν όλα αυτά με τις μειωμένες τιμές, μια χαρά θα μας έρθει αρκεί να ανοίξει μέσα στον μήνα.

Φιλάκια.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μάρα μακάρι να είναι έτσι όπως σου τα είπε ο γιατρός σου. Θα ξέρω και εγώ την τετάρτη νέα από τον δικό μου γιατρό, όπου θα πάω για την μηνιάια επίσκεψη.

(γιατί σύμφωνα με την ενημέρωση που είχα απο το ντυνάν θα έπρεπε να είχε ξεκινήσει τέλος Οκτωβρίου...)

 

Οι τιμές μου φαίνονται σούπερ σε σύγκριση με τα άλλα μαιευτήρια! :wink:

Link to comment
Share on other sites

μόλις γύρισα από την επίσκεψη στον γυναικολόγο και είχα και εγώ την ίδια ενημέρωση. Δηλαδή ότι τους έχουν πει ότι θα ξεκινήσει την λειτουργία 18/11. να δούμε λοιπόν...!!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα, ''επεμβαίνω'' στην συζήτησή σας παρόλο που δεν είμαι έγκυος , απλά ήθελα να ρωτήσω το εξής : το ΓΑΙΑ για το οποίο μιλάτε είναι αυτό που χτίζεται στην Λ. Συγγρού δίπλα από το ξενοδοχείο METROPOLITAN ; Εαν είναι αυτό, δεν νομίζω να λειτουργήσει άμεσα γιατί περνάω σχεδόν κάθε μέρα από εκεί (μένω Φάληρο) και οι εργασίες που θέλει για να τελειώσει αποκλείεται να έχουν ολοκληρωθεί εως 18/11 .

βιβουλα:wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...