Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΑΣΩ-ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ROOMING IN ΒΟΗΘΕΙΑ


RITA8

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΝΟΥΛΑ, ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ!ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΟΣΕΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΙΑΣΩ 2 ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ:

 

 

1.ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΔΙΚΛΙΝΟ SUPERIOR Η ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΛΟ ΔΙΚΛΙΝΟ?

 

2.ΘΑ ΚΑΝΩ ROOMING IN.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΑΝ ΔΙΑΦΩΝΕΙ Η ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ?ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ SUPERIOR, ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα και καλη χρονια να εχουμε και γω στις 2 φεβρουαριου μπαινω με καισαρικη και αποφασισα να παρω δικλινο και να κανω και rooming in. αν φυσικα τα καταφερω με τους πονους της καισαρικης γιατι στην πρωτη γεννα τα ειδα ολα ........ το σουπιριορ δε ξερω τη παραπανω σου προσφερει δε το εψαξα να σου πω αλλα στο δικιλινο θα εισαι μια χαρα και ευχομαι να σου πεσει διπλα και καλη κοπελα να εχεις και παρεα. οσον αφορα τον συζηγο και ευτυχη πατερα δεν νομιζω να τον χρειαστεις ασε που δεν θα εχει που να κατσει γιατι στα δικλινα μονο μια καρεκλα εχουν οποτε ο κακομοιρης μετα θα παει για φυσιοθεραπειες. αν σου πεσει καλη κοπελα διπλα δε θα εχεις προβλημα παντως. αλλα απο την δικη μου εμπειρια δεν ηθελα κανεναν μια χαρα ημουν μονη μου και αν γεννησεις και φυσιολογικα θα εισαι αστερι!!! με το καλο το μωρακι σου και με ενα πονο!!!!!

eHrnp2.png

 

 

xuOPp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια να εχουμε και γω στις 2 φεβρουαριου μπαινω με καισαρικη και αποφασισα να παρω δικλινο και να κανω και rooming in. αν φυσικα τα καταφερω με τους πονους της καισαρικης γιατι στην πρωτη γεννα τα ειδα ολα ........ το σουπιριορ δε ξερω τη παραπανω σου προσφερει δε το εψαξα να σου πω αλλα στο δικιλινο θα εισαι μια χαρα και ευχομαι να σου πεσει διπλα και καλη κοπελα να εχεις και παρεα. οσον αφορα τον συζηγο και ευτυχη πατερα δεν νομιζω να τον χρειαστεις ασε που δεν θα εχει που να κατσει γιατι στα δικλινα μονο μια καρεκλα εχουν οποτε ο κακομοιρης μετα θα παει για φυσιοθεραπειες. αν σου πεσει καλη κοπελα διπλα δε θα εχεις προβλημα παντως. αλλα απο την δικη μου εμπειρια δεν ηθελα κανεναν μια χαρα ημουν μονη μου και αν γεννησεις και φυσιολογικα θα εισαι αστερι!!! με το καλο το μωρακι σου και με ενα πονο!!!!!

 

Σε ευχαιρστω πολυ για την απαντηση καταρχας! Δλδ ουτε το πρωτο βραδυ θα τον χρειαστω?Μου ειπαν οτι ακομα και στα δικλινα οι μαιες δεν ειναι και τοσο απικο οσο περιμενεις.. Απλα φοβαμαι το ρουμινγκ ιν με το μωρο τελειως μονη...ειναι και το πρωτο μου και καταλαβαινεις..

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα στο Ιασω πριν ενάμισι χρόνο. Στους πατέρες και της μαμάδες της λεχώνας επιτρέπεται να βρίσκονται εκεί όλο το εικοσιτετράωρο, θεωρητικά χωρίς να κοιμούνται. Εμείς βέβαια είχαμε μία γιαγιά που την έβγαζε στην πολυθρονίτσα και έναν πατέρα που κοιμόταν στρωματσάδα στο πάτωμα. Οι νοσηλεύτριες έκαναν τα στραβά μάτια. Πάντως οι περισσότεροι πατεράδες ξαπλώνουν στους καναπέδες της αίθουσας αναμονής αν θέλουν να μείνουν το βράδυ.

 

Τώρα, από την εμπειρία μου με το ΙΑΣΩ, τουλάχιστον όταν γέννησα εγώ, τα παιδιά τα αφήνουν με την μητέρα το περισσότερο δυνατόν. Εγώ δεν είχα rooming in και τον δικό μου τον είχα συνέχεια, όσο και οι συγκάτοικες που είχαν rooming in. Τώρα, σε ότι αφορά το προσωπικό, μερικές είναι πολύ πρόθυμες, άλλες λιγότερο. Γενικά΄ ενθαρρύνουν τον θηλασμό, χωρίς όμως να υποστηρίζουν και να βοηθάνε και τόσο πολύ.

 

Εύχομαι με το καλό! Πιστεύω ότι τελικά θα το βρεις, με τον δικό σου τρόπο. Όταν πρωτογινόμαστε μαμάδες, όλες πελαγωμένες είμαστε!

xhHtp2.pngkSQIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γέννησα πριν 10μήνες στο Ιασώ με καισαρική. Ζητησα rooming in και αποκλειστικό θηλασμό. Ημουν σε 3κλινο superior. Με έβαλαν με κοπέλες που ήθελαν το ίδιο και είχαμε τα μωρα όλο το βραδυ διπλα μας.

Ο συζυγος δεν χρειάζεται. Ο,τιδηποτε χρειαστείς φωνάζεις τις κοπέλες και σε 5 λεπτα είναι εκει. Αν θες σου παιρνουν και το μωρό και στο φερνουν 24.00 και μετα στις 5.00 το πρωί για θηλασμο. Αν δεν θές θηλασμο μπορουν να το ταισουν και αυτές και συ να ξεκουραστείς. Γενικά είναι πολύ εξυπηρετικες οι μαιες και σε βοηθούν σε κάθε βήμα. Στο θηλασμο σε βοηθουν αλλα καλυτερα να εισαι ενημερωμένη από πριν γιατί καποιες δεν το κατεχουν τοσο καλα το θέμα.

Εγω δεν χρειάστηκα κανενα διπλα μου παρολο που γεννησα και με καισαρική. Με το φυσιολογικό από την πρωτη ωρα περπατάς και εισαι περδικι. Αλλα και με καισαρική, μονο το πρωτο 24ωρο θελεις περισσοτερο τη βοήθεια των μαιων. Μετα είναι πιο ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΝΟΥΛΑ, ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ!ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΟΣΕΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΙΑΣΩ 2 ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ:

 

 

1.ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΔΙΚΛΙΝΟ SUPERIOR Η ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΛΟ ΔΙΚΛΙΝΟ?

 

Τι διαφορά στις ανέσεις έχει το δίκλινο superior από το απλό δίκλινο?

Η τιμή είναι διαφορετική?

Στο site http://www.genna.gr έχει τιμή μονο για διλινο. Για superior ειναι διαφορετική?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...