Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιασώ, Μητέρα ή Λητώ;


Recommended Posts

Βρισκόμαστε σε φάση επιλογής μαιευτηρίου και είμαστε μεταξύ των Ιασώ, Μητέρα και Λητώ. Υπάρχουν κοπέλες που να έχουν γεννήσει σχετικά πρόσφατα σε κάποιο απ' αυτά να μου πουν τα υπέρ και τα κατά..;

 

Εκ πρώτης όψεως όλα καλά φαίνονται και οικονομικά δεν έχουν σημαντικές διαφορές. (στα συν του Ιασώ το εύκολο και δωρεάν πάρκινγκ :P)

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!Εγώ θα έλεγα μητέρα,ήμουν πολύ ευχαριστημένη.και σε μια κουβέντα με το γυναικολόγο μου είπε να μην πάω στο Λητώ γιατί είναι το πιο μικρό και ίσως δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν πιο δύσκολα περιστατικά.όσο για το Ιασώ αυτό που μου έκανε φοβερή εντύπωση είναι ότι δεν είχε ούτε ένα αντισηπτικό στο δωμάτιο για τους ξένους!!!!όλα αυτά βέβαια τα είχα δει στο μητέρα γι'αυτό τα θεωρούσα δεδομένα!εελπίζω να βοήθησα!!!με το καλό!!!

http://lmtf.lilypie.com/XtbDp3.png http://lb3f.lilypie.com/Dusap2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου.εγω γεννησα ιασω πριν απο 3,5 χρονια και δεν ημουνα καθολου ευχαριστημενη.τα λεφτα που εδωσα δεν αξιζανε.βεβαια αυτο μπορει να μην ισχυει και για αλλες κοπελες που μπορει να ειναι ευχαριστημενες...και μπορει να εχουν αλλαξει τα πραγματα τωρα..μεχρι και σακουλα του καθετηρα αν δεν φωναζε η μανα μου να την αλλαξουνε δεν θα το σκεφτοντουσαν.παυσιπονο μου δωσανε μονο οταν τους το ζητησα(voltaren).τελος παντων μπορει να ειμαι υπερβολικη αλλα για τα 2.500 χιλιαρικα που εδωσα οι παροχες θα επρεπε να ηταν καλυτερες.αφου αν θα κανω αλλο παιδακι θα παω δημοσιο (ελενα ή αρεταιο)....για το μητερα εχω ακουσει πολυ καλα λογια επισης:D

Link to comment
Share on other sites

Για το Λητώ τις ίδιες ανησυχίες έχω, αν και μας το προτείνει εμμέσως ο γιατρός ως μικρό και οικογενειακό, με περισσότερη περιποίηση.

 

Στο Ιασώ υποψιάζομαι πως έχουν αλλάξει τελευταία τα πράγματα και λόγω οικονομικής κρίσης. Πριν από 1 χρόνο που πήγα να επισκεφθώ μια ξαδέρφη γινόταν της τρελής, το έβλεπες κι απ' τον κόσμο στους διαδρόμους του ορόφου, χάος. Πριν από δυο μήνες που πήγα να επισκεφθώ μια άλλη ηρεμία, υπερβολική ηρεμία... ελάχιστον κόσμος.. μήπως βελτιώθηκε και η παροχή υπηρεσιών λόγω του μειωμένου φόρτου εργασίας;

 

Για το Μητέρα δεν έχω καθόλου εικόνα, σας ευχαριστώ πολύ πάντως για τις απαντήσεις!

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα πριν 4 μήνες στο Ιασώ, πολύ ευχαριστημένη δεν είμαι για να πω την αλήθεια. Να ξεκινήσω από το θέμα του θηλασμού, που ήταν απαράδεκτοι, αφού κάθε νοσοκόμα ή μαία έλεγε τα δικά της με κοινό πάντα παρανομαστή το "δώσε ξένο γάλα τώρα που πεινάει και θηλάζεις αποκλειστικά στο σπίτι". Μέχρι και παρατήρηση ότι άφηνα την μικρή νηστική μου έκαναν στις 3 τα ξημερώματα επειδή έκλαιγε. Επίσης, ερχόντουσαν να μου κάνουν ένεση κάθε τρεις και λίγο, έλεγα δεν θέλω και επέμεναν, και όταν ζήτησα ντεπόν αντί για ένεση μου είπαν ότι δεν είχαν.

Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι προσπαθούν πολύ να κρατάνε την μαμά ευχαριστημένη, αλλά δεν καλύπτουν μία μαμα που θέλει να εξοικειωθεί με το μωρό και να θηλάσει. Εγώ βέβαια πήγα προετοιμασμένη, έχοντας ήδη παιδίατρο και σύμβουλο θηλασμού οπότε δεν πολυ ένοιαζε. Το μητέρα από όσο ξέρω καλύπτει και αυτά, είναι baby friendly.

Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γέννησα πριν 4 μήνες στο Ιασώ, πολύ ευχαριστημένη δεν είμαι για να πω την αλήθεια. Να ξεκινήσω από το θέμα του θηλασμού, που ήταν απαράδεκτοι, αφού κάθε νοσοκόμα ή μαία έλεγε τα δικά της με κοινό πάντα παρανομαστή το "δώσε ξένο γάλα τώρα που πεινάει και θηλάζεις αποκλειστικά στο σπίτι". Μέχρι και παρατήρηση ότι άφηνα την μικρή νηστική μου έκαναν στις 3 τα ξημερώματα επειδή έκλαιγε. Επίσης, ερχόντουσαν να μου κάνουν ένεση κάθε τρεις και λίγο, έλεγα δεν θέλω και επέμεναν, και όταν ζήτησα ντεπόν αντί για ένεση μου είπαν ότι δεν είχαν.

Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι προσπαθούν πολύ να κρατάνε την μαμά ευχαριστημένη, αλλά δεν καλύπτουν μία μαμα που θέλει να εξοικειωθεί με το μωρό και να θηλάσει. Εγώ βέβαια πήγα προετοιμασμένη, έχοντας ήδη παιδίατρο και σύμβουλο θηλασμού οπότε δεν πολυ ένοιαζε. Το μητέρα από όσο ξέρω καλύπτει και αυτά, είναι baby friendly.

Με το καλό!

 

Μάλιστα.. ενδιαφέρον. Σ' ευχαριστώ πολύ!

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

έχω γεννήσει ένα παιδί στο ΙΑΣΩ, ένα στο ΜΗΤΕΡΑ κι έχω κάνει επεμβάσεις στο ΛΗΤΩ.

 

με διαφορά καλύτερο είναι το ΜΗΤΕΡΑ. πιό ανθρώπινο, φιλικό και χαλαρό. το μειονέκτημά του είναι το πάρκιγκ για τους επισκέπτες.

ο ΙΑΣΩ ήταν απρόσωπο, οι κοπέλες αγενείς και ανύπαρκτες. είχε όμως πιό καλό/πολύ φαγητό.

στο ΛΗΤΩ μου φάνηκαν ανοργάνωτοι, ίσως και λόγω περιορισμένου χώρου.

 

η αδερφή μου γέννησε το 1ο παιδί της στο ΜΗΤΕΡΑ, σε τρίκλινο. αρκετά ευχαριστημένη.

τα δίδυμα τα γέννησε πριν λίγες μέρες στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ σε μονόκλινο. έμεινε πολύ ευχαριστημένη και από το προσωπικό και από το δωμάτιο. μόνο το φαγητό δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο. αλλά αν σκεφτείς ότι σε μονόκλινο σε ιδιωτικό θα έπρεπε να πληρώσει 2-3 χιλιάρικα τουλάχιστον, είναι σούπερ ευχαριστημένη και μετάνιωσε που δεν γέννησε εκεί και το 1ο παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα στο Ιασω τον Δεκέμβριο 2013 και μπορω να πω ότι ήταν υπεροχη εμπειρία.Θηλασα τόσο μωρό μόλις γεννήθηκε πριν ακόμα βγει ο πλακουντας.Ειχα rooming in και την θηλαζα συνέχεια ακόμα και το δεύτερο βράδυ που δεν κοιμόταν και ήμουν έτοιμη να ζητήσω συμπλήρωμα οι μαιες επέμεναν να μην υποκυψω.Ο παιδιατρος όχι μόνο δεν μου είπε για ξένο γάλα αλλα επέμενε και αυτός για αποκλειστικό θηλασμο.Συγκριτικα με το 2011 που ειχα γεννήσει τον γιο μου τα πράγματα τώρα ήταν σαφώς καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

μια απορία μόνο..δλδ έχει η λεχώνα λόγο στο τι φάρμακα δίνει ο γιατρός της και ζητάει ντεπόν πχ αντί για ένεση που ο άνθρωπος έχει κάποιο λόγο που τη δίνει? και είναι αυτός λόγος να μην είσαι ευχαριστημενη από το μαιευτήριο..τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

γεννησα στο ιασω 28/12/13 και ειμαι απολυτα ικανοποιημενη.απο την πρωτη στιγμη οι μαιες ηταν διπλα μου ολη νυχτα που ειχα βαλει υποθετο να μαλακωσει ο τραχηλος.στη διαρκεια της προκλησης και μεχρι να γεννησω η προισταμενη εμενε διπλα μου.βεβαια στις 12 γεννες που εγιναν μεχρι εκεινη τη στιγμη μονο εγω γεννησα φυσιολογικα......το δωματιο πεντακαθαρο και οι νοσοκομες πολυ καλες. ειχα τη μπεμπα συνεχεια διπλα μου και αν κουραζομουν την επαιρναν και κοιμομουν.δεν εδωσαν συμπληρωμα οχι μονο γιατι ζητησα αποκλειστικο θηλασμο αλλα γιατι επεμεναν και αυτες.οσο για τα φαρμακα πηγαν να μου κανουν ενεση voltaren αλλα ζητησα καλυτερα υποθετο γιατι σε μενα δρα πιο γρηγορα.δεν εφεραν καμια αντιρρηση αλλα πρωτα ρωτησαν τον γιατρο μου.μου το ειπε ο ιδιος.τελος το φαγητο ηταν καταπληκτικο!!!εφυγα στις 31/12 και το μεσημεριανο το προλαβα.ηταν εορταστικο και ηταν παρα πολυ προσεγμενο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα ήθελα κι εγώ με την σειρά μου να καταθέσω την εμπειρία μου.

Γέννησα πριν από έναν χρόνο στο Ιασώ και συνολικά η εμπειρία ήταν πολύ θετική!

Το προσωπικό εκτός από ελαχιστότατες εξαιρέσεις (παντού υπάρχουν) ήταν ευγενέστατο και εξυπηρετικότατο.

Το φαγητό άψογο.

Με τον αποκλειστικό θηλασμό με βοήθησαν παραπάνω από τέλεια και με αρκετές δυσκολίες που αντιμετώπισα, δε με άφησαν στιγμή να τα παρατήσω, το παλέψαμε πολύ...

Δόξα τω Θεώ θηλάζω ακόμα...

 

Από φίλες μου που γέννησαν στο Μητέρα έχω ακούσει επίσης θετικά σχόλια. Δε γνωρίζω λεπτομέρειες.

 

Για το Λητώ δεν έχω ιδέα.

 

Με το καλό, φίλη μου!

0mthp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα και τα δύο μου παιδιά στο ΙΑΣΩ, το πρώτο πριν τρία χρόνια, το δευτερο τον Οκτωπβριο του 2013. Η συνολική μου εικόνα κ εντύπωση είναι μόνο θετική, παίζει ίσως ρόλο οτι ήμουν σε μονόκλινο και οι μαίες ήταν εξαιρετικές. Το φαγητό υπέροχο! Στη δευτερη γέννα μου, που ήταν κ πρόωρη είχα έντονη ψυχολογική υποστήριξη από όλο το προσωπικό. Όσο για τη ΜΕΝΝ του Ιασώ (αχρείαστη να ναι για όλες τις μανούλες κ τα μωράκια τους), μόνο καλά έχω να πω. Το πάρκινγκ στα μεγάλα πλεονεκτήματα. Για τα άλλα μαιευτήρια προσωπικά δε γνωρίζω. Με το καλό το μωράκι σου!!

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

Πριν δύο χρόνια γέννησα στο Λητώ το γιό μου και πρώτα ο Θεός τον Ιούνιο θα γεννήσω εκεί και τον δεύτερο.

Σχετικά με την φιλοξενία εγώ έμεινα ευχαριστημένη και γι'αυτό το λόγο θα το επιλέξω ξανά (ο γιατρός μου συνεργάζεται και με το Λητώ και με το Ιασώ). Οι μαίες ήταν πολύ εξυπηρετικές και ερχόντουσαν άμεσα, ζήτησα rooming in το οποίο τηρήθηκε από την πρώτη στιγμή κανονικά (δηλαδή το μωρό συνέχεια στο δωμάτιο μαζί μου εκτός από τις ώρες επισκεπτηρίου που εγώ ζητούσα να το πάρουν αλλά πάντα μου το έφερναν αν πεινούσε αφού ζητούσαν από τους επισκέπτες να βγούν - ήμουν σε μονόκλινο) και ήταν υποστηρικτικές στο θηλασμό. Αντίθετα ο παιδίατρος που μου έδωσε το εξιτήριο μου έδωσε λανθασμένες οδηγίες και φυσικά χαρτάκι με το γάλα που πρότεινε αλλά ήμουν ήδη ενημερωμένη οπότε τον αγνόησα και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα (θηλάζουμε ακόμα). Καθαρίζανε το δωμάτιο και αλλάζανε σεντόνια κάθε μέρα και το φαγητό ήταν αρκετά καλό και πλούσιο. Στα αρνητικά είναι το πάρκινγκ το οποίο είναι λίγο πρόβλημα. Με το καλό σου εύχομαι!

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα τον Οκτωβριο στο Ιασω. Μπορω να πω πως εμεινα πολυ ευχαριστημενη. Το δωματιο και η τουαλετα ηταν πεντακαθαρα και οι μαιες πολυ εξυπηρετικες. Με βοηθησαν πολυ με το θηλασμο όσες φορες κ αν τις φωναξα (ακομα και τη νυχτα).Οσο για το τι ενεσεις σου κανουν αυτο εξαρταται απο τις οδηγιες που δινει ο γιατρος σου. Τα τρικλινα δωματια ειναι αρκετα μεγαλα και ανετα. Το μονο μειονεκτημα για μενα ειναι οτι ηταν αρκετα ελαστικοι με το θεμα του επισκεπτηριου οποτε εκει εξαρταται με τι κοσμο θα εισαι στο δωματιο.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες, χαίρομαι που όλα πήγαν καλά για εσάς και τα μωράκια σας!

 

Μάλλον προς το Ιασώ κλίνουμε, έχω κάνει και μια επεμβασούλα εκεί + αρκετές εξετάσεις, οπότε το νιώθω και πιο οικείο. Το ψάχνουμε ακόμα πάντως.

 

Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι!

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα ο γιατρός μου είναι στο ρέα και στο λητώ αλλά κορίτσια θα επιλέξω πηγαίνοντας καλά τα πράγματα με το μπεμπέ το ρέα φυσικά

έχω ακούσει τα χειρότερα για το λητώ όσον αφορά την νοσηλεία και το προσωπικό

 

Ναι ε; το Ρέα εμείς το αποκλείσαμε εξ αρχής λόγω απόστασης....

 

με το καλό εύχομαι!

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου καλησπέρα και με το καλό. Κι εγώ γέννησα στο ΙΑΣΩ Οκτώβρη του 2011. Γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Το φαγητό τέλειο (ελπίζω και τώρα να συνεχίζει να είναι έτσι). Μάλιστα η τραπεζοκόμος έφερε μια μέρα σε μια κοπέλα δημητριακά με γάλα βραδιάτικα γιατί δεν ήθελε φαγητό και της ήρθε να φάει δημητριακά. Πολύ ευγενικά της είπε η τραπεζοκόμος βεβαίως να σου φέρω και μάλιστα τη ρώτησε κι αν ήθελε να ναι ζεστό το γάλα! Οι μαίες στον όροφό μου ευγενέστατες εκτός από δύο (γύρω στις πέντε μαίες συνάντησα τις ημέρες που έκατσα, εκτός από τη μαία του γιατρού μου), οι οποίες εδώ που τα λέμε δε μου έκαναν και τίποτα απλώς η μία δε μίλαγε καθόλου ακόμη κι όταν έλεγες ευχαριστώ και η άλλη ήταν λίγο νευρική, τι λίγο δηλαδή πολύ νευρική.Να φανταστείς την πρώτη μέρα το μωρό δεν έπιανε καλά τη θηλή για να θηλάσω και του έλεγε α δεν μπορώ είσαι πολύ πεισματάρα και γιατί δεν πιάνεις τη θηλή και κάτι τέτοια. Στο τέλος λέει δεν μπορώ θα φωνάξω άλλη κοπέλα. Ναι της λέω κι εγώ είναι καλύτερα να ρθει άλλη. Ήρθε η άλλη και το μωρό εκεί που ήταν νευρικό με την ηρεμία της κοπέλας που του μιλούσε πάρα πολύ όμορφα ηρέμησε αμέσως κι έπιασε το στήθος σε δευτερόλεπτα!Σε μας με το που πατούσες το κουμπί ερχόταν αμέσως κάποια μαία και γενικά δεν έκαναν ποτέ νύξη σε καμία να δώσει ξένο γάλα.Σε κοπέλες που τα μωράκια ήταν σε θερμοκοιτίδα έρχονταν κανονικά με το θήλαστρο χωρίς να τους λένε τίποτα του στυλ άστο, δώσε ξένο, δεν κατεβαίνει και τέτοια. Α και κατι που θυμήθηκα τώρα. Τελευταία μέρα πριν βγω μπήκε μια κοπέλα που γέννησε πρόωρα με καισαρική και το μωράκι ήταν σε θερμοκοιτίδα. Αυτή επέμενε να πάει να δει το μωράκι και όλοι της έλεγαν να πάει την επόμενη λόγω του χειρουργείου. Στο τέλος όμως επειδή τους παρακάλεσε της έφεραν καροτσάκι και την πηγαν να το δει το μωράκι της. Γενικά θυμάμαι ότι σε όλα τα θέματα ήταν συζητήσιμοι δηλαδή δεν προσπαθούσαν να επιβάλλουν κάτι. Φαντάσου στην αποκατάσταση μετά τη γέννα δεν ήθελα να μου βάλουν καθετήρα και μου είπαν εντάξει προσπάθησε μόνη σου κι αν δεν καταφέρεις να ουρήσεις πες το μας. Τελικά δεν μπόρεσα και ζήτησα μόνη μου καθετήρα. Ή οι κοπέλες που ζητουσαν παυσίπονα μετά από καισαρική τους έλεγαν ότι είναι πιο ισχυρό το υπόθετο αλλά δεν προσπαθούσαν να τις πείσουν με το ζόρι να κάνουν κάτι που δε ήθελαν. Αν δεν ήθελαν τους έφερναν κάτι άλλο. Το μονο "αρνητικό" είναι λίγο η χαλαρότητα με τον κόσμο στο επισκεπτήριο. Φαντάσου 'οτι σε μας κάποια στιγμή σε τρίκλινο ήταν μέσα δώδεκα άτομα εκτός από εμάς τις λεχώνες. Το έλεγαν βέβαια απο τα μεγάφωνα ότι πρέπει οι επισκεπτες να περνάνε στα ειδικά σαλονάκια που έχει ο όροφος αλλά δεν περνάγανε από τα δωμάτια να το ξαναπούν. Βέβαια επειδή εμένα ο γιατρός μου είχε πει να περπατάω πολύ από τη δεύτερη μέρα και μετά κάλεσα να πάρουν το παιδί από το δωματιο κι εγώ πηγα τσάρκα με τους δικούς μου επισκέπτες!! Αυτά θυμάμαι προς το παρόν. Αν θυμηθώ κατι άλλο θα το γράψω...

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ! Αυτές οι λεπτομέρειες από πρώτο χέρι είναι που κάνουν τη διαφορά, κατά τ' άλλα, όλα τα μαιευτήρια ίδια φαίνονται. :D

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
μια απορία μόνο..δλδ έχει η λεχώνα λόγο στο τι φάρμακα δίνει ο γιατρός της και ζητάει ντεπόν πχ αντί για ένεση που ο άνθρωπος έχει κάποιο λόγο που τη δίνει? και είναι αυτός λόγος να μην είσαι ευχαριστημενη από το μαιευτήριο..τι να πω..

 

Φυσικά και έχει λόγο η λεχώνα! Μα που ζούμε? Είχε γίνει μαύρη η μισή μου πλευρά από τις ενέσεις, και δεν ήθελα άλλη! Και ο γιατρός μου που ήρθε την άλλη ημέρα, συμφώνησε μαζί μου! Διευκρίνηση: Αυτό το, κάθε λίγο και λιγάκι ένεση δεν ήταν εντολή του γιατρού μου, τον ρώτησα και μου είπε πως η εντολή του ήταν να μου κάνουν εάν χρειαστώ! Εγώ έκανα αντιπηκτικές και κάθε ένεση μου έκανε μία τεράστια μελανια

Επεξεργάστηκαν by zouzou!!
++
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως στο θέμα θηλασμός στο Ιασώ δεν με βοήθησαν καθόλου!:cry:

Αφού άκουσα και το "Μπορεί να μην έχεις γάλα" δείχνοντας μου μπουκάλι γεμάτο από μία άλλη λεχώνα, που γεννήσαμε μαζί! Το τι κλάμα έριξα δεν περιγράφεται! Μόνο μία μαία ήρθε και με βοήθησε, αλλά δεν την ξαναείδα! Θυμάμαι, έρχεται μία, μαία ήταν νοσοκόμα ήταν, δεν θυμάμαι, και μου λέει, "Ε, τώρα να βάλουμε λιγο αλατόνερο στις θηλές, προληπτικά πριν τραυματιστούν!" Ευτυχώς, ήταν η σύμβουλος θηλασμού μαζί μου εκείνη την ώρα και της είπε, ευγενικά πάντα, ότι δεν χρειάζεται.

Τώρα, από καθαριότητα είναι πολύ καθαρό, τα φαγητά καλά. Εγώ ήμουν μόνη στο δωμάτιο, (μαζί με το μπουμπούκι μου!) οπότε για το επισκεπτήριο δεν ξέρω!

Από ότι διαβάζω, καταλαβαίνω ότι είναι που θα πέσεις! Βέβαια, αν κάνω και άλλο παιδάκι πάλι εκεί θα γεννήσω αφου εκεί προτιμά ο ντοκτορ

Link to comment
Share on other sites

εμένα ο γιατρός μου είναι στο ρέα και στο λητώ αλλά κορίτσια θα επιλέξω πηγαίνοντας καλά τα πράγματα με το μπεμπέ το ρέα φυσικά

έχω ακούσει τα χειρότερα για το λητώ όσον αφορά την νοσηλεία και το προσωπικό

 

Εγω αντιθετως εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το προσωπικο, την νοσηλεια και τον γιατρο μου. Πολυ ζεστο περιβαλλον, οι μαιες τρεχανε αμεσως να με εξυπηρετησουνε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ήρθες στη Ζωή και μας άνοιξες δρόμους Ευτυχίας!

Μας δώρισες Χαμόγελο και ομόρφηνες κάθετί ολόγυρα!

Σε ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

Άρα απ' ό,τι φαίνεται όντως είναι θέμα πού θα πέσεις, σε τι διάθεση θα πετύχεις το προσωπικό, πόσος φόρτος εργασίας θα υπάρχει...

Όπως και να 'χει τρεις μέρες είναι, έτσι ή αλλιώς θα περάσουν!

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άρα απ' ό,τι φαίνεται όντως είναι θέμα πού θα πέσεις, σε τι διάθεση θα πετύχεις το προσωπικό, πόσος φόρτος εργασίας θα υπάρχει...

Όπως και να 'χει τρεις μέρες είναι, έτσι ή αλλιώς θα περάσουν!

 

Ετσι ακρβώς! Για μένα το κριτήριο επιλογής είναι ο γιατρός! Αν πας προετοιμασμένη όλα θα είναι μία χαρά! Αλλωστε το μεγάλο σημαντικό γεγονος είναι ότι γεννιέται το παιδάκι σου! Οπότε τα άλλα είναι δευτερεύοντα!

Link to comment
Share on other sites

εγώ από ότι έχω ακούσει για λητώ μακριά πολλά αρνητικά

 

Κοιτα αλλο παιδι δεν θα κανω, αρα δεν θα νοσηλευτω στο Λητω, απο περιεργεια ομως επειδη το εγραψε κι αλλη μαμα, γιατι δεν λετε τα αρνητικα για να μαθουν κι αλλες γυναικες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ήρθες στη Ζωή και μας άνοιξες δρόμους Ευτυχίας!

Μας δώρισες Χαμόγελο και ομόρφηνες κάθετί ολόγυρα!

Σε ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

εγώ από ότι έχω ακούσει για λητώ μακριά πολλά αρνητικά

 

sorry τωρα ειδα οτι σε σενα ειχα απαντησει και την προηγουμενη φορα. Το ερωτημα παραμενει ομως...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ήρθες στη Ζωή και μας άνοιξες δρόμους Ευτυχίας!

Μας δώρισες Χαμόγελο και ομόρφηνες κάθετί ολόγυρα!

Σε ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...