Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γεννα στην κατερινη


jo89

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια...θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποια εμπειριες στο νοσοκομειο της κατερινης η στην κλινικη κωτακιδης στην κατερινη...εχω γιατρο τον κυριο αποστολιδη στην κατερινη και μου ειπε πως ξεγενναει στην κλινικη κωτακιδης....εχει καμμια εμπειρια απο την συγκεκριμενη κλινικη η στον συγκεκριμενο γιατρο???θα ηθελα της γνωμες σας αν και εχω καιρο εχω αγχωθει λιγο σας ευχαριστω

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! Φίλες μου έχουν γεννήσει στο νοσοκομείο Κατερίνης και ήταν πολύ ευχαριστημένες. Εγώ θα γεννήσω εκεί τέλος του χρόνου ,αρχή του επόμενου. Αφού είσαι στην αρχή θα προλάβω να σου πώ εμπειρείες. Και για τον Κωτακίδη ξέρω να σου πώ αν θέλεις. Μην φανταστείς μια απλή κλινική είναι χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο στα δωμάτια. Νομίζω όμως ότι έκαναν νέα δωμάτια στον δεύτερο όροφο. Η αίθουσα οδινών δίπλα στου τοκετού αλλά μόνο τα βασικά εκεί μέσα. Έχω απόρια που κάνουν τις καισαρικές εκεί μέσα ή σε άλλο χειρουργείο? Για τον γιατρό δεν ξέρω, έχω ακούσει και καλά και κακά λόγια. Όπως και για όλους τους γιατρούς της πόλης άλλοστε. Είναι θέμα καθαρά υποκείμενικό τί να σου πώ? Ελπίζω να βοήθησα λίγο. Αν θέλεις κάτι άλλο ευχαρίστως. Καινούργια στην πόλη?

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συμπολίτισσες. ;)

 

Για γέννα στο νοσοκομείο, ειδικά τώρα το καινούριο, δεν ξέρω να σου πω καθόλου.

 

Στον Κωτακίδη γέννησα το 2006 τον μεγάλο μου γιο. Τότε ήταν σχεδόν παρατημένη η κλινική, γιατί η ιδιοκτήτρια ετοιμαζόταν να την πουλήσει. Την αγόρασε ο Αποστολίδης μαζί με τον βασικό αναισθησιολόγο που δουλεύει εκεί. Κάνανε ανακαίνιση και αλλάξανε και το προσωπικό, ευτυχώς. Ξαναπήγα πολλές φορές ως επισκέπτρια και όλα ήταν θεαματικά καλύτερα από τότε που είχα γεννήσει εγώ, που τα πάντα ήταν άθλια. Όλες οι φίλες και οι κουμπάρες μου που γέννησαν εκεί, έμειναν ευχαριστημένες. Δεν είναι καμια κλινική περιωπής, βέβαια, αλλά είναι αξιοπρεπέστατη και, σε κάθε περίπτωση, καλύτερη από την εναλλακτική επιλογή κλινικής, που προσφέρει η πόλη. ;)

 

Χειρουργείο ξεχωριστό για τις καισαρικές δεν υπάρχει, υπάρχει μία αίθουσα ωδινών και μία αίθουσα τοκετών-χειρουργείο.

 

Για τον ίδιο τον Αποστολίδη δεν έχω καλή γνώμη...αλλά αυτό συμβαίνει με τους περισσότερους γυναικολόγους, άλλοι θα σου πουνε τα καλυτερα κι άλλοι τα χειρότερα. Αν δεις κάτι που δε θα σου αρέσει στον συγκεκριμένο και θελήσεις να τον αλλάξεις, στείλε μου πμ να σου πω για αυτόν που πηγαίνω εγώ και πάρα πολλές γνωστές μου, που έχουμε αλλάξει αρκετούς γυναικολόγους στην πολή και καταλήξαμε σε αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Απλά να προσθέσω ότι δεν υπάρχει πλέον εναλλακτική κλινική στην πόλη. Έχει λίγο καιρό που έκλεισε. Πλέον μόνο Κωτακίδης-Ασκληπιός(όπως ονομάζεται) ή το Νοσοκομείο. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι μέτοχος ο Αποστολίδης. Χωρίς να είμαι σίγουρη νομίζω την έχει αγοράσει ο αναισθησιολόγος με την γυναίκα του.

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

αχ σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας κοριτσια.....προσφατα μετακομισα λεπτοκαρυα....μου ειπαν για τον κ αποστολιδη καλα λογια γι αυτο πηγα.....θα ηθελα αν ειναι ευκολο να μου πειτε τι κακο εχετε ακουσει για να ξερω.....μεχρι στιγμης νομιζω πως ειμαι ευχαριστημενη αλλα θα ηθελα να ξερω τι ακουγεται για αυτον....αν μπορειτε.....σας ευχαριστω και παλι κοριτσαρες:D

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απλά να προσθέσω ότι δεν υπάρχει πλέον εναλλακτική κλινική στην πόλη. Έχει λίγο καιρό που έκλεισε. Πλέον μόνο Κωτακίδης-Ασκληπιός(όπως ονομάζεται) ή το Νοσοκομείο. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι μέτοχος ο Αποστολίδης. Χωρίς να είμαι σίγουρη νομίζω την έχει αγοράσει ο αναισθησιολόγος με την γυναίκα του.

 

 

ναι μου ειπε και ο αποστολιδης πως καποτε ηταν και η βελλικη αλλα εκλεισε......ακουσα πως δεν υπαρχει και παιδιατρος στην κλινικη κωτακιδης και φωναζεις δικο σου απο εξω.....εγω μαλλον θα γεννησω με καισαρικη πρωτα ο θεος.....αλλα απο οτι καταλαβα δεν υπαρχει δυνατοτητα ν κανεις εκει καισαρικη???διορθωστε με αν κανω λαθος

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισε ο Βελίκης? Δεν το ήξερα! Τζο δεν κατάλαβα τι εννοείς για τις καισαρικές...στον Κωτακίδη σαφώς και μπορείς να κάνεις! Και όντως, καλείς εσύ στη γέννα εκεί τον παιδίατρο της επιλογής σο, που το θεωρώ πολύ σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισε ο Βελίκης? Δεν το ήξερα! Τζο δεν κατάλαβα τι εννοείς για τις καισαρικές...στον Κωτακίδη σαφώς και μπορείς να κάνεις! Και όντως, καλείς εσύ στη γέννα εκεί τον παιδίατρο της επιλογής σο, που το θεωρώ πολύ σημαντικό.

 

ααα ωραια τωρα καταλαβα για την καισαρικη!!!! σε ευχαριστω εγω καταλαβα λαθος.....οπως καταλαβαινετε ειμαι αγχωμενη για τον γιατρο αν μπορειτε ν μου πειτε τι ακουσατε θα το εκτιμουσα παρα πολυ...εστω και με πμ αν δεν θελετε δημοσια και παλι σας ευχαριστω....καταλαβαινετε με προβληματιζει λιγο το θεμα γιατι ειμαι απο θεσσλαονικη και ξαφνικα αλλαξα γιατρο!!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Α, και ο Αποστολίδης είναι στάνταρ βασικότατος μέτοχος του Κωτακίδη. αλλά αυτό δεν παίζει κάποιο ρόλο, για μένα.

 

Αν πας για προγραμματισμένη καισαρική, είναι πιο εύκολα τα πράγματα, όλα τα λάθη που έχω ακούσει έγιναν την ωρα φυσιολογικού τοκετού. Κι εννοείται πως για Β' επιπέδου και αυχενική διαφάνεια, θα πας σε εξειδικευμένο γιατρό ή κέντρο στη Θεσσαλονίκη, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Α, και ο Αποστολίδης είναι στάνταρ βασικότατος μέτοχος του Κωτακίδη. αλλά αυτό δεν παίζει κάποιο ρόλο, για μένα.

 

Αν πας για προγραμματισμένη καισαρική, είναι πιο εύκολα τα πράγματα, όλα τα λάθη που έχω ακούσει έγιναν την ωρα φυσιολογικού τοκετού. Κι εννοείται πως για Β' επιπέδου και αυχενική διαφάνεια, θα πας σε εξειδικευμένο γιατρό ή κέντρο στη Θεσσαλονίκη, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

για αυχενικη παω 30 του μηνος στον αποστολιδη τον ρωτησα που να κανουμε αυχενικη και μου λεει σε μενα εδω μαζι θα την κανουμε.....για την β επιπεδου θα σε στειλω θεσσ μου ειπε....δεν ξερω κατα ποσο ειναι πιστοποιημενος δεν ειμαι και πολυ σιγουρη αλλα ειπαμε με τον αντρα μου να κανουμε και αυχενικη στην θεσσαλονικη αν δω να με ανησυχει κατι.....εσεις που κανατε θεσσ η υπαρχει καποιος πιστοποιημενος κατερινη...συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις σε ζαλισα αλλα καταλαβαινεις:oops:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω και στα 2 παιδιά τα έκανα όλα αυτά στη Θεσσαλονίκη. Ρώρα ό,τι θες καλή μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα.

 

σε ευχαριστω πολυ....να σαι καλα...απλα θα ηθελα να ξερω τι ακουγεται γι αυτον γιατι οπως καταλαβαινεις πηγα σε αυτον σαν προβατο μου ειπε καποιος πως ειναι καλος και πηγα δεν το πολυ εψαξα και επειδη δεν εχω και πολους φιλους εδω θα ηθελα να ξερω τι ακουγεται για τον συγκεκριμενο γιατρο....σε ευχαριστω και παλι....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια...θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποια εμπειριες στο νοσοκομειο της κατερινης η στην κλινικη κωτακιδης στην κατερινη...εχω γιατρο τον κυριο αποστολιδη στην κατερινη και μου ειπε πως ξεγενναει στην κλινικη κωτακιδης....εχει καμμια εμπειρια απο την συγκεκριμενη κλινικη η στον συγκεκριμενο γιατρο???θα ηθελα της γνωμες σας αν και εχω καιρο εχω αγχωθει λιγο σας ευχαριστω

 

καλησπερα.

εχω γεννησει την πρωτη κορη μου στο παλιο νοσοκομειο φυσιολογικα οπου ηταν χαλια(πριν 7 χρονια)

γεννησα πριν 3 μηνες την κορη μου στο καινουριο νοσοκομειο και ειμαι ευχαριστημενη(καισαρικη)

ο Κωτακιδης ειναι πλεον η μονη κλινικη στην Κατερινη και οσες φιλες μου εχουν γεννησει εκει ειναι ευχαριστημενες.

και για τον Αποστολιδη εχω ακουσει θετικα σχολια(δεν ειναι γιατρος μου)

με το καλο ευχομαι!:)

Link to comment
Share on other sites

Τζο, έχεις πμ. Ό,τι άλλο θέλεις, ευχαρίστως.

 

να σαι καλα βρε κοριτσι μου σε ευχαριστω και παλι

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω γεννησει την πρωτη κορη μου στο παλιο νοσοκομειο φυσιολογικα οπου ηταν χαλια(πριν 7 χρονια)

γεννησα πριν 3 μηνες την κορη μου στο καινουριο νοσοκομειο και ειμαι ευχαριστημενη(καισαρικη)

ο Κωτακιδης ειναι πλεον η μονη κλινικη στην Κατερινη και οσες φιλες μου εχουν γεννησει εκει ειναι ευχαριστημενες.

και για τον Αποστολιδη εχω ακουσει θετικα σχολια(δεν ειναι γιατρος μου)

με το καλο ευχομαι!:)

 

καλησπερα...και εγω στο καινουργιο θα θελα με το καλο να γεννησω αλλα ο αποστολιδης μου ειπε πως ξεγενναει στον κωτακιδη....και απο το υφος του καταλαβα πουθενα αλλου!!!!ειχα την εντυπωση πως ο γιατρος σου σε ξεγενναει οπου θες εσυ....μαλλον νομιζα λαθος....σε ευχαριστω για την απαντηση να σου χερεσαι τα παιδακια σου!!:D

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ και στα δύο μου παιδιά στην Θεσ/νίκη έκανα και αυχενική και β' επιπέδου. Και τώρα στο δεύτερο έκανα και 3ου τριμήνου με doppler. Στο πρώτο τα έκανα σε κέντρο στο δεύτερο τώρα στο Ιπποκράτειο. Για Κατερίνη κάποιοι γιατροί ξέρω ότι κάνουν και αυχενική και β' επιπέδου αλλά κατά πόσο είναι πιστοποιημένοι δεν ξέρω. Από όσο γνωρίζω οι γιατροί που κάνουν αυτούς τους υπερήχους είναι υπερηχολόγοι-εμβρυολόγοι και όχι απλοί γυναικολόγοι-μαιευτήρες. Παιδίατρος όντως δεν υπάρχει στην κλινική και καλείς εσύ όποιον θέλεις για να έρθει. Αν προλάβει φυσικά. Γιατί στη νύφη μου πριν από 2 χρόνια ήρθε 20 λεπτά αφού είχε γεννηθεί το παιδί και το βρήκε έτοιμο. Αλλά τα ?250 τα πήρε.

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ και στα δύο μου παιδιά στην Θεσ/νίκη έκανα και αυχενική και β' επιπέδου. Και τώρα στο δεύτερο έκανα και 3ου τριμήνου με doppler. Στο πρώτο τα έκανα σε κέντρο στο δεύτερο τώρα στο Ιπποκράτειο. Για Κατερίνη κάποιοι γιατροί ξέρω ότι κάνουν και αυχενική και β' επιπέδου αλλά κατά πόσο είναι πιστοποιημένοι δεν ξέρω. Από όσο γνωρίζω οι γιατροί που κάνουν αυτούς τους υπερήχους είναι υπερηχολόγοι-εμβρυολόγοι και όχι απλοί γυναικολόγοι-μαιευτήρες. Παιδίατρος όντως δεν υπάρχει στην κλινική και καλείς εσύ όποιον θέλεις για να έρθει. Αν προλάβει φυσικά. Γιατί στη νύφη μου πριν από 2 χρόνια ήρθε 20 λεπτά αφού είχε γεννηθεί το παιδί και το βρήκε έτοιμο. Αλλά τα ?250 τα πήρε.

 

ναι με προβληματισε το οτι δεν υπαρχει παιδιατρος...!!!με αγχωσε λιγο αλλα τι να κανουμε....250??????:shock::shock:τοσα πολλα παιρνουν....πω πωωω γερα να ναι χαλαλι για τα παιδακια μας αλλα πολλα βρε παιδι μου!!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Για να γεννήσεις στο νέο νοσοκομείο είναι καλύτερα να κάνεις όλη την παρακολούθηση εκεί για να έχεις και καρτέλα. Εκεί γεννάς με τους γιατρούς του νοσοκομείου και όχι με δικό σου γιατρό. Εγώ πάντως τόσους μήνες που πηγαίνω εκεί είμαι ευχαριστημένη. Ελπίζω να λέω το ίδιο και μετά την γέννα - με το καλό όταν έρθει η ώρα.

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

ναι με προβληματισε το οτι δεν υπαρχει παιδιατρος...!!!με αγχωσε λιγο αλλα τι να κανουμε....250??????:shock::shock:τοσα πολλα παιρνουν....πω πωωω γερα να ναι χαλαλι για τα παιδακια μας αλλα πολλα βρε παιδι μου!!!

Ναι ?250 πήρε και σου λέω άργησε κιόλας. Κανονικά πρέπει να αναλάβει ο παιδίατρος το παιδί με το που κοπεί ο λόρος και όχι οι μαίες. Μετά έρχεται κάθε μέρα για τις 3 μέρες που είσαι στην κλινική για να το δεί και να σου δώσει οδηγίες.

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λες είναι για τις εξετάσεις, Σόνια, δυστυχώς. Προσωπικά θα άλλαζα γιατρό, αν μου έλεγε να τα κάνω στην Κατερίνη, ειδικά τη Β' επιπέδου!

 

Τζο, παρακαλώ, να είσαι καλά. Γι αυτό υπάρχουμε σε αυτό το φόρουμ, για να βοηθάμε και να βοηθιόμαστε. :) Ο Αποστολίδης δεν ξεγεννάει πουθενά αλλού, γιατί, όπως σου ανέφερα και παραπάνω, είναι μέτοχος της κλινικής, οπότε λογικό είναι. Όταν υπήρχε και η κλινική του Βελίκη, υπήρχαν κάποιοι γιατροί που είχαν σύμβαση και ξεγεννούσαν μόνο στη μία ή στην άλλη. Και ούτως ή αλλως, αυτό που λεει η κοπέλα παραπάνω είναι αλήθεια, στο νοσοκομείο γεννάς μόνο με τους εκεί γιατρούς.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...