Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κλινική ελευθω γιαννιτσα


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια μανούλα που να έχει γεννήσει στην κλινική Ελευθώ στα Γιαννιτσά!Αν ναι θα μπορούσε να μου πει εντυπώσεις:?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!Απλά θέλω να μάθω αν είσαι ευχαριστημένη από την κλινική πως ήταν μέσα στα δωμάτια,και γενικά αν σε πρόσεξαν όσο έπρεπε.Κι εγώ με τον Βουτσά είμαι και είναι η πρώτη μου φορά και ψιλοαγχώνομαι!

Link to comment
Share on other sites

Ευαγγελια καλησπερα!

Συγνωμη που αργησα να απαντησω.Σου ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Το πρωτο μου παιδι το γεννησα στη κλινικη Ελευθω το 2011.Οι μονες αλλαγες που γνωριζω οτι εχουν κανει ειναι στις τιμες.Αυτο το γνωριζω γιατι ηταν να γεννησω εκει το δευτερο παιδι αλλα τελικα το γεννησα Θεσσαλονικη αρχες του 2013.

Σου αναφερω οσα γνωριζω απο την εμπειρια μου κ απο αλλες κοπελες:

1)Μερικα δωματια στην κλινικη δεν εχουν δικια τους τουαλετα αλλα κοινη στο διαδρομο.Στο δωματιο θα εισαι μονη σου εκτος και αν εχει φουλαρει η κλινικη.

2)Δεν εχει ωρες επισκεπτηριου.Οποιος θελει μπαινει,οποιος θελει βγαινει κ οποιος θελει μενει.

3)Τα μωρα τα φερνουν πρωι και απογευμα.Παντα ταισμενα με ξενο γαλα.Εμενα μου το εφερναν οποτε το ζητουσα.

4)Οι μαιες δεν γνωριζουν σχεδον τιποτα για το θηλασμο.Η αποψη τους ειναι οτι την τριτη μερα μπαινει το μωρο στο στηθος αφου την τριτη μερα κατεβαινει το γαλα(Εκτος αυτου οι περισσοτερες ειναι αποτομες στη συμπεριφορα τους)Καλυτερα ενημερωσου απο το φορουμ.Εχει η κλινικη θηλαστρο αλλα μονο για να βγαζεις γαλα κ να το πετας καθως δεν το αποστηρωνουν.

5)Ο αναισθησιολογος ειναι απλα τελειος.

6)Οι γιατροι ειναι χαλαροι.Υπερβολικα χαλαροι..

7)Εγω γεννησα με καισαρικη καθως το μωρο ηταν σε ισχιακη προβολη.Οταν τελειωσε η καισαρικη περιμενα να με μεταφερουν με φορειο στο δωματιο.Νομιζα οτι η κλινικη πισω απο την αιθουσα τοκετου ειχε ειδικο μεγαλο ανσασερ που χωρουσε φορειο.Δεν ειχε ομως.Με πηρε αγκαλια ο γιατρος, με εβαλε στο καροτσακι κ με ανεβασε στο δωματιο.

Δεν ξερω τι εχεις ακουσει κ ουτε θελω να σε στεναχωρησω με αυτα που σου αναφερα.Απλα στα λεω για να μην παθεις το κοκομπλοκο που επαθα εγω.Το δευτερο το γεννησα στη Γενικη κλινικη και τοτε καταλαβα οτι δεν αξιζε η Ελευθω 2600 ευρωπουλα.

Οτι αλλη απορια εχεις μπορεις να με ρωτησεις.

Τσιου!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ Η ΚΛΙΝΙΚΗ ΟΣΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.

Αν ο γιατροσ που εμπιστευομουν ξεγενουσε σε δημοσιο νοσοσκομειο εκει θα πηγαινα......

σου ευχομαι ολα να πανε καλα ....εχω γεννησει 3 φορεσ στην συγκεκριμενη κλινικη.......και αν χρειαζοταν θα πηγαινα και τεταρτη.....

δεν παρεχει ολεσ τις ανεσεις και πραγματικα εχει καποιεσ πρακτικεσ δυσκολιεσ.......αλλα ειχα εμπιστοσυνη στον γιατρο μου και αυτο μου εφτανε......

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευαγγελια καλησπερα!

Συγνωμη που αργησα να απαντησω.Σου ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Το πρωτο μου παιδι το γεννησα στη κλινικη Ελευθω το 2011.Οι μονες αλλαγες που γνωριζω οτι εχουν κανει ειναι στις τιμες.Αυτο το γνωριζω γιατι ηταν να γεννησω εκει το δευτερο παιδι αλλα τελικα το γεννησα Θεσσαλονικη αρχες του 2013.

Σου αναφερω οσα γνωριζω απο την εμπειρια μου κ απο αλλες κοπελες:

1)Μερικα δωματια στην κλινικη δεν εχουν δικια τους τουαλετα αλλα κοινη στο διαδρομο.Στο δωματιο θα εισαι μονη σου εκτος και αν εχει φουλαρει η κλινικη.

2)Δεν εχει ωρες επισκεπτηριου.Οποιος θελει μπαινει,οποιος θελει βγαινει κ οποιος θελει μενει.

3)Τα μωρα τα φερνουν πρωι και απογευμα.Παντα ταισμενα με ξενο γαλα.Εμενα μου το εφερναν οποτε το ζητουσα.

4)Οι μαιες δεν γνωριζουν σχεδον τιποτα για το θηλασμο.Η αποψη τους ειναι οτι την τριτη μερα μπαινει το μωρο στο στηθος αφου την τριτη μερα κατεβαινει το γαλα(Εκτος αυτου οι περισσοτερες ειναι αποτομες στη συμπεριφορα τους)Καλυτερα ενημερωσου απο το φορουμ.Εχει η κλινικη θηλαστρο αλλα μονο για να βγαζεις γαλα κ να το πετας καθως δεν το αποστηρωνουν.

5)Ο αναισθησιολογος ειναι απλα τελειος.

6)Οι γιατροι ειναι χαλαροι.Υπερβολικα χαλαροι..

7)Εγω γεννησα με καισαρικη καθως το μωρο ηταν σε ισχιακη προβολη.Οταν τελειωσε η καισαρικη περιμενα να με μεταφερουν με φορειο στο δωματιο.Νομιζα οτι η κλινικη πισω απο την αιθουσα τοκετου ειχε ειδικο μεγαλο ανσασερ που χωρουσε φορειο.Δεν ειχε ομως.Με πηρε αγκαλια ο γιατρος, με εβαλε στο καροτσακι κ με ανεβασε στο δωματιο.

Δεν ξερω τι εχεις ακουσει κ ουτε θελω να σε στεναχωρησω με αυτα που σου αναφερα.Απλα στα λεω για να μην παθεις το κοκομπλοκο που επαθα εγω.Το δευτερο το γεννησα στη Γενικη κλινικη και τοτε καταλαβα οτι δεν αξιζε η Ελευθω 2600 ευρωπουλα.

Οτι αλλη απορια εχεις μπορεις να με ρωτησεις.

Τσιου!!

Με καποια που λεσ θα συμφωνισω σε αλλα ομως οχι....αλλα και στο οικονομικο θεμα στα 2600 ευρωπουλα που ανεφερες ειναι ολο το πακετο.....δλδ

-οι επισκεψεις στον γιατρο σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης(οσες φορες χρειαστει)

-η νοσηλεια στην κλινικη

-ο τοκετοσ η καισαρικη

-ο αναισθησιολογος

-ο παιδιατρος

δηλ δεν εχεις εξτρα να δωσεις λεφτα εκτος απο καποιεσ εξωτερικες εξετασεις που θα σου υποδειξει ο γιατρος σου οτι πρεπει να κανεις......

ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΤΟ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙς ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ(.......ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΥΛΟ....ΦΥΣΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΤΡΙ.....)

Link to comment
Share on other sites

Με καποια που λεσ θα συμφωνισω σε αλλα ομως οχι....αλλα και στο οικονομικο θεμα στα 2600 ευρωπουλα που ανεφερες ειναι ολο το πακετο.....δλδ

-οι επισκεψεις στον γιατρο σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης(οσες φορες χρειαστει)

-η νοσηλεια στην κλινικη

-ο τοκετοσ η καισαρικη

-ο αναισθησιολογος

-ο παιδιατρος

δηλ δεν εχεις εξτρα να δωσεις λεφτα εκτος απο καποιεσ εξωτερικες εξετασεις που θα σου υποδειξει ο γιατρος σου οτι πρεπει να κανεις......

ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΤΟ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙς ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ(.......ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΥΛΟ....ΦΥΣΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΤΡΙ.....)

 

Κλαρα καλησπερα!Να σου ζησουν τα παιδακια σου!

Εννοειται οτι τα 2600 ειναι ολο το πακετο.Πιστευω αυτο το γνωριζει η Ευαγγελια καθως ηδη την παρακουλουθει ο Βουτσας.Δεν εκανα αναλυση της τιμης γιατι δεν ειναι η ιδια απ οτι γνωριζω.

Θα συμφωνησω μαζι σου οτι το πιο σημαντικο ειναι να εχεις εμπιστοσυνη στο γιατρο σου αλλα οταν αυτος ο γιατρος εχει και την κλινικη πρεπει να φροντιζει για την ορθη λειτουργεια της.Δεν αναφερομαι στο γεγονος οτι μερικα δωματια δεν εχουν τουαλετα,αυτα ειναι λεπτομερειες,(πρεπει ομως να τα γνωριζει η θεματοθετρια καθως ζητησε να μαθει τις εντυπωσεις μας απο την κλινικη)αλλα στο προσωπικο το οποιο ειναι ασχετο σε οτι αφορα το θηλασμο (και σε αλλα θεματα) καθως και αλλες σημαντικες ελλειψεις που εχει η κλινικη.Δεν ειναι μονο η ωρα της γεννας σημαντικη,ειναι κ το μετα...

 

ΑΠΟ ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ''ΜΕΤΑ'' ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΡΑΔΙΚΙΑ ΑΝΑΠΟΔΑ....ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΕΙΠΕΣ...ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΥΛΟ ΦΥΣΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ..

 

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ''ΜΕΤΑ'' ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΡΑΔΙΚΙΑ ΑΝΑΠΟΔΑ....ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΕΙΠΕΣ...ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΥΛΟ ΦΥΣΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ..

 

Σε καταλαβαινω απολυτα........:-):-):-)

εγω ειχα καπου καπως καποτε το ασχημο "πριν"!!!!!!;);)

και οι εμπειριες των ανθρωπων σε ιδια θεματα μερικες φορες διαφερουν........

Να σου ζησουν τα παιδακια σου.....:P:p

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.Η αλήθεια είναι ότι με το θέμα του θηλασμού έχω μεγάλο κόλλημα. Αν ο Θεουλης μου το επιτρέψει θέλω να θηλάσω το μπέμπη μου.Η τιμή είναι 300 ευρώ πιο κάτω για την καισαρική από ότι ήταν το 2011 αλλά αν είναι να μην αξίζει δεν θα λυπηθώ τα λίγα παραπάνω!Χοντροαγχώνομαι να σας πω την αλήθεια . Αν και ο άντρας είναι πολύ χαλαρός.Μέσα στο δωματιο μπορεί να μείνει κάποιος μαζί μου το βράδυ?Μπορώ να ζητήσω δωμάτιο με τουαλέτα?Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι από τα Γιαννιτσά και θα κάνω την ίδια ώρα με το να γεννήσω στη θεσσαλονίκη. Μήπως να ζητήσω και μια δεύτερη γνώμη? Μόλις μπήκα στον πέμπτο....:(

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν μονοκλινα και δικλινα δωματια απ οσο γνωριζω.Αμα εισαι σε δικλινο το βραδυ ο συνοδος μπορει να κοιμηθει στο αλλο κρεββατι.Απο τη στιγμη που πληρωνεις μπορεις να ζητησεις οτι θες.Το θεμα ειναι οτι οταν γεννησεις μπορει αυτα τα δωματια που θες να ειναι κατειλλημενα.Μπορει να σε μεταφερουν εκει οταν αδειασει καποιο δωματιο.

Το πρωτο μου παιδι το γεννησα στην Ελευθω γιατι ο αντρας μου φοβοταν την αποσταση Γιαννιτσα-Θεσσαλονικη.Φοβοταν μη γεννησω στο δρομο:P.Ετσι αφησα τον γιατρο στη Θεσσαλονικη που με παρακολουθουσε χρονια και πηγα στον Βουτσα.(τελικα γεννησα με ραντεβου καισαρικης λογω ισχιακης προβολης και περιτυλιξης).

Το δευτερο λογω προβληματων στη Γενικη κλινικη και στο παλιο μου γιατρο..

Αφου εισαι στη ''μεση'' παρε κ μια δευτερη γνωμη για Θεσσαλονικη.Ο αντρας μου αγχωνοταν πολυ για την αποσταση.Τελικα πηγαν ολα καλα:-D.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.Η αλήθεια είναι ότι με το θέμα του θηλασμού έχω μεγάλο κόλλημα. Αν ο Θεουλης μου το επιτρέψει θέλω να θηλάσω το μπέμπη μου.Η τιμή είναι 300 ευρώ πιο κάτω για την καισαρική από ότι ήταν το 2011 αλλά αν είναι να μην αξίζει δεν θα λυπηθώ τα λίγα παραπάνω!Χοντροαγχώνομαι να σας πω την αλήθεια . Αν και ο άντρας είναι πολύ χαλαρός.Μέσα στο δωματιο μπορεί να μείνει κάποιος μαζί μου το βράδυ?Μπορώ να ζητήσω δωμάτιο με τουαλέτα?Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι από τα Γιαννιτσά και θα κάνω την ίδια ώρα με το να γεννήσω στη θεσσαλονίκη. Μήπως να ζητήσω και μια δεύτερη γνώμη? Μόλις μπήκα στον πέμπτο....:(

 

Μία συνάδελφός μου γέννησε πρόσφατα και τη επισκέφθηκα στην κλινική. Δεν θυμάμαι ακριβώς που ήταν (κάπου κοντά σε πεζόδρομο) και είχε ένα πολύ ωραίο δίκλινο με το μπάνιο του και t.v. για θηλασμό δεν ξέρω πάντως τώρα θηλαζει κανονικά. Η γιατρλος τησ ήταν μια γυναλικα που έχει νομιζω και την κλινικη. Πολύ γενικά όσα σου λέω αλλά η φίλη μου έμεινε απολυτα ευχαριστημένη. Ψάξ'το αν θες.Με το καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

Μία συνάδελφός μου γέννησε πρόσφατα και τη επισκέφθηκα στην κλινική. Δεν θυμάμαι ακριβώς που ήταν (κάπου κοντά σε πεζόδρομο) και είχε ένα πολύ ωραίο δίκλινο με το μπάνιο του και t.v. για θηλασμό δεν ξέρω πάντως τώρα θηλαζει κανονικά. Η γιατρλος τησ ήταν μια γυναλικα που έχει νομιζω και την κλινικη. Πολύ γενικά όσα σου λέω αλλά η φίλη μου έμεινε απολυτα ευχαριστημένη. Ψάξ'το αν θες.Με το καλό!!!

 

kikispy καλησπερα

μαλλον επισκεφθηκες την αλλη κλινικη που υπαρχει στα Γιαννιτσα κ την εχει η Ρογδακη.:wink:

Link to comment
Share on other sites

Κατι μου λέει το όνομα αλλά δεν είμαι βέβαιη. Αν θαε να ρωτήσω τη φίλη μου και να σου πω γιατί αυτη με το μωρό δεν μπαίνει πλέον καθόλου. ΔΕν σου αρέσει να πας εκεί? δεν είναι και 5αστερο αλλά είναι πολύ συμπαθητική κλινικη για επαρχιακή πόλη. Γιατί δεν ρωτάς το γιατρό σου αν συνεργάζεται με την κλινική αυτή ώστε να μην αλλάξεις γιατρό?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

καλημερα κοριτσια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση μηπως καποι κοπελα γεννησε προσφατα στην ελευθω στα γιαννιτσα για να μου πει εμπειρια αλλα κ κοστος

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...