Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαμάδες του parents.org.gr !


administrator

Recommended Posts

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Γειά σας!

Είμαι 42 ετών, εργαζόμενη μητέρα 2 αγοριών, ετών 12 και 9,5.

Με χαρά σήμερα έγινα μέλος στο site αυτό, γιατί πιστεύω στην επικοινωνία και στην δύναμη που έχει η ανταλλαγή εμπειριών και απόψεων, ειδικά σε τέτοια ευαίσθητα θέματα.

Ας μην ξεχνάμε: κανείς δεν γεννιέται γονιός.... Γίνεται :!:

 

Καλή επιτυχία!

 

Υ.Γ. Μαμάδες, γιατί είστε τόσο λίγες? :?:?:?

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες Libra !!!

 

ακόμα η διεύθυνση του Site δεν έχει δημοσιευτεί στις εφημερίδες και περιοδικά, περιμένουμε ακόμα κάποια σημαντικά πράγματα να διευθετηθούν και μέσα στον επόμενο μήνα θα έχουν αποσταλεί τα δελτία τύπου προς τις εφημερίδες κ περιοδικά έτσι ώστε να γίνει ευρέως γνωστό το site και να γραφτούν έτσι περισσότερες μαμάδες !!

 

Καλή ανάγνωση στα θέματα του φόρουμ αλλά και του site !

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Χαρηκα πολυ που βρηκα αυτο το site :D

Ειμαι μητερα ενος 4χρονου κοριτσιου το οποιο γεννηθηκε με τροφικη αλλεργια στο γαλα και στη συνεχεια απεκτησε βρογχικο και αλλεργικο ασθμα καθως και αλλεργικη ρινιτιδα και επιφυκιτιδα. Υποψιαζομαι πως εχει και το συνδρομο adhd :cry:

Επισης ο οργανισμος αντιδρα πολυ αρνητικα σε οτι εχει σχεση με χρωστικες ουσιες και τυποποιημενα σκευασματα.

Ειμαι γενικως μια κουρασμενη μανουλα που προσπαθω για το καλο του παιδιου μου.

Ευχομαι να κανουμε μια καλη παρεα και να ανταλλαξουμε συμβουλες αλλα και συναισθηματα.

Η μεγαλυτερη ευλογια στη ζωη μου ειναι που απεκτησα την κορουλα μου!

Link to comment
Share on other sites

καλωσήρθες Κική!

 

θα ανοίξω τόπικ για το adhd για να κάνουμε εκεί συζήτηση μιάς και το θέμα αυτό είναι πολύ σημαντικό για πολλούς γονείς.

 

για όποιο άλλο θέμα θέλεις, μπορείς και εσύ η ίδια να ανοίξεις μια νέα συζήτηση/τόπικ, για να ακούσεις τις γνώμες/ εμπειρίες και των άλλων γονιών, πατώντας "νέο θέμα" στην κατηγορία που νομίζεις ότι ανήκει το θέμα.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαιρομαι παρα πολυ για αυτη σας την αποφαση και πραγματικα νομιζω πως ειναι ενα θεμα το οποιο θα βρει αρκετη απηχηση.

Χαιρομαι επισης που μου δινεται η ευκαιρια να ανοιξω ενα θεμα το οποιο επιθυμω να ανταλλαξω αποψεις και συμβουλες.

Η μεγαλυτερη ευλογια στη ζωη μου ειναι που απεκτησα την κορουλα μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλους/ες :D

 

Ονομάζομαι Μαρία και είμαι 29 ετών. Έχω ένα γιό 6 μηνών που θα τον πούμε Παναγιώτη (δεν τον έχουμε βαφτίσει ακόμη).

 

Χαίρομαι που βρήκα αυτό το forum γιατί ως νέα μαμά έχω πολλούς προβληματισμούς (και στο μέλλον προβλέπω να έχω πολλούς παραπάνω) τους οποίους θα ήθελα να μπορώ να συζητήσω με άλλους γονείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρήκα!!

 

Ναι, μια χαρά είναι ο μικρός τώρα...εμείς δεν είμαστε...!!! :wink:

 

Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή τα πράγματα ήταν πολύ δύσκολα για μένα Τώρα το παιδί έχει ηρεμήσει αρκετά και πέον έχει αρχίσει να επικοινωνεί μαζί μας, πράγμα που μας κάνει πολύ ευτυχισμένους.

 

Για να πω την αλήθεια έχω αγωνία να μεγαλώσει λιγάκι, ώστε να αρχίσει να καταλαβαίνει και να κάνουμε πράγματα μαζί, όμως σε όποιον το λέω μου λέει ότι μετά αρχίζουν τα δύσκολα!!

 

Το συμπέρασμα που έχω βγάλει έιναι ότι πάντα θα είναι δύσκολα (για διαφορετικούς λόγους κάθε φορά) και ότι το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να δίνουμε σημασία (όσο γίνεται) στα καλά στοιχεία της ηλικίας ώστε να χαιρόμαστε τα παιδία μας όσο το δυνατόν περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και καλός σας βρήκα,

 

Το όνομα μου είναι Ρούλα και είμαι μητέρα μιας κόρης 13 χρονών και σε 7 1/2 μήνες ενός ακόμα μαμουνιού:):):):):):) . Χαίρομαι που μου δίνεται η δυνατότητα να συμμετέχω σε ένα τέτοιο forum που έχει σχέση με αυτό που αγαπάμε όλοι, τα παιδιά μας.

Link to comment
Share on other sites

:D Καλή σας μέρα και από μένα.

Είμαι η Μαρίνα το Μαρινάκι σας μητέρα ενός 3χρονου ζουζουνιού που κάθε μέρα με εκπλήσει με την ανάπτυξή του και τα λεγώμενά του!!

Χαίρομαι που από αυτό το φόρουμ θα συζητάμε για τα παιδιά μας

cRGo.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...